3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zzuzca
16. čer 2009

ahoj holky, u nas vcerajsia noc rekord 🙂 maly spal od 8mej a zobudil sa az rano pred 5tou. super 😉 tak som zvedava na tu dnesnu.... horsie ale bolo ze od tej 5tej uz nespal tak som bola z toho celko mrtvola....potom doobeda nie a nie zaspat a taaaky bol unaveny. hruza, rychlo som nachystala kocar a o 10tej zaspal. to som si ale povedala ze o 11tej ho budim, lebo naobed sme isli na vysetrenie sluchu a tam musel prist nevyspaty lebo najskor mu mudr. pozrela do usiek a potom mal zaspat (vysetrenie sa robi v spanku..) ....takze bolo to fakt zaujimave teda... obehla som s nim budovu v kocari a bol tuhy nastastie 😀 sluch ok podla pristrojov, ale potom este robili skusku s hrackami-chrastitkami a takmer 0 bodov... ☹ ☹ ☹ skoro vobec sa neotacal za tymi zvukmi..tak zas mam cierne myslienky ... 😒 no uvidime co na to na neurologii, nebudem plasit.

andilek, jakub nema dudlika vobec, ani cez den ani na noc, proste nepotrebuje, aj ked teraz zuzla vsetko co mu pride pod ruku 🙂 vsetko hned putuje do ust, ale nejdem mu ho davat, naco... no a rozhodne mi teda nespi celu noc, to sa este nestalo. takze to urcite nema vplyv na nocny spanok. skor ten dudlik ukludnuje a suhlasim s holkami, teraz je priskoro ho od dudy odnaucat, je prilis maly a nepochopil by to...teraz ho proste prave naopak naozaj potrebuje!

leonik-to mam radost ze uz to mate s papanim lepsie 😉 ja plne kojim, maly si ale nehovori o jedlo, fakt malokedy 😒 na zaciatku som kojila podla potreby, ked sa ozval, ale to boli niekedy aj intervaly 4-5!!hodin. tak teraz sa mu snazim davat castejsie, ale vacsinou po vyse 3 hod...a tiez niekedy ked mi zaspi sa dopracujeme aj k tym 5 hod! 😀

luci81
16. čer 2009

ahoj holky,
leonik,to je mi ho chudáčka líto,snad to bude zítra dobrý

jola,tak ať se Vám s chodníčky daří,my se teď postupně snažíme ,,vytvořit jezírko,ale není čas,tak to moc neodsejpá 🙂 Z miskastehlikova je mivipa:psala to tu nedávno,asi jsi to přehlídla 😉

andílek:Anetka taky nemá dudlík,ale celou noc většinou taky nespí 😉 Teď je fakt brzy na odnaučování,aspoň máš čím ho uklidnit,jak píšou holky.Anetka ho od narození nechtěla,plivala,dávila se,ale ona ho vlastně moc nepotřebuje,pláče jen když má veeelikej hlad,nebo je mooc unavená.

Teda poslední tři dny,je nějaká ukňouranější ☹ Jak je chvilku sama,hned natahuje,snad jsem jí nějak nerozmazlila a přejde jí to.
zzuz:snad se malýmu ty hrkačky jen nelíbily 🙂 a bude to dobrý.To je zajímavý,mě by jako naschvál určitě neusnula.Když jí měřily sluch v nemocnici,tak jsem byla strašně napjatá,jedno ouško dobrý a u druhýho to nějak nemohla změřit,měla jsem velkej strach.

No zdá se mi,že asi ten koník ještě někomu nejde,nency i miska chodily taky často

mivipa
17. čer 2009

Ahojky holky,
tak koukám,že to tady moc nežije,co?!Mě koník jde fakt málokdy a vůbec nechápu proč?!Buď prý neexistuju nebo to hlásí error!tak snad se sem víc dostanu😀
U nás je vše při starém,až na Vivinky noční sezení.V noci si ze spaní sedá(no,ale to je pro zlost).Dneska v noci byla 3 krát vzhůru,spinkat nechtěla a to mě překvapilo,protože jinak je v noci naprosto hodná holka 😲 ...
Dneska odpoledne máme sono hlavičky,kvůli té veliké funtanelce,tak snad to bude všechno v pohodě.Podle mě je to zbytečnost tam chodit,ale doktoři🙂...
Holky,nestíhám dočíst,ale večer juknu,dočtu,napíšu.😀Zatím papa a hezký den

andilek1
17. čer 2009

ahojda holky,,,,nase noc hruza!!!asi je neco ve vzduchu,...luky krasne spinkal bez dudu az do 2,ve 2se hlasil o dudu a za hodinu narikal,ze enco mu je...no dalal sejm mu najist ,potom do postlyky,ale tam nechtel byt,tak sejm ho dala k sobe ,,atam tak nechtel,ael dala sjem ho na bok a zacla pomalu pusinkovat..zbralo to,usnul v pul 5,,,a spinkal do 7,,to se me nechtelo vstat,tak sem ho ukecavala do 8.potom uz nehctel byt ani vterinu a museli jme vstavat....takze doufam,ze dneska to bude lespi..jinak Luky umi,,kdyz je na brisku,pohybovat se ruckama do stran,ale nozkama neeee,ale stejne je to sikulka
mivipa:to ze divny ze ti to nejde....viv si seda?ach jo,to je ale ulicnice....
luci.ja jen aby spinkal celou noc,pres den ho muze mit,jen aby spal v kuse a ne takhle sekane...

leonik
17. čer 2009

Ahojky holky 🙂 U nás dneska noc naprosto příšerná 😠 Jak jsem si myslela, malej usnul brzo, já jsem šla spát o půl 11 a v 11 je malej vzbudil, tak jsem ho nakrmila a on byl vyspanej 😠 Začal vykládat, ale tak nahlas, že jsem měla strach že vzbudí i Leu. Pořád se odkopával, večer jsem ho jen polehku oblíkla, kdyby měl v noci teplotu tak aby mu nebylo horko a tak jsem ho pořád dokola zakrývala a dávala mu dudel 😠 Takhle to trvalo do půlnoci a pak konečně zabral 🙂 Ale do rána ještě třikrát jedl. V noci už teplotu neměl, teď taky ne, tak snad bude už dobrej. Nožka asi taky už nebolí, aspoň když na ni šáhnu, tak už nepláče 🙂

zzuzca: tak to ti malej hezky spinkal v noci, to se nedivím že tak brzo vstával 😅 Teda nevím jestli by našeho Vojty ve spánku takhle vyšetřili 😀 On má to spaní lehký, a jak na něj šáhnu když spí, tak je hned vzhůru 😀 Stačí jen když ho chci víc přikrýt, tak se probudí 🙂Tak ať vám to dobře dopadne na neurologii, kdy tam vůbec jdete?

luci: asi máte taky nějaký blbý období, u nás to trvalo tři týdny to řvaní, neklid a tak. Už jsem byla zralá víš na co.. 😀 Mám strach vůbec napsat, že teď je malej hodnej, abych to zase nezakřikla 😅 😀

míšo: mně když nejde koník, tak mně to hlásí že stránka se upravuje 🙂 Už se ani neodhlašuju, takže mně to naskočí hned 🙂 Pokud teda nemají chybu oni. To ti věřím že je to sezení pro zlost, a to malou zase pokládáš když si sedne? Nebo co dělá? 😀 No jo, když jdeš jednou k doktorovi, tak potom chodíš pořád. To já znám 🙂 Tak aspoň pak budeš v klidu, když se na ní podívají 🙂

leonik
17. čer 2009

jé, tak koukám že i Lukášek měl špatný spaní ☹ To je stejně zajímavý že jsou dny, kdy nám ty děti tak řádí v noci zároveň😀

mivipa
17. čer 2009

Leo:no jako já jsem rádaže sedí ale ne v noci!to mě dohání k šílenosti☹!!!Jj,ona se posadí,já jí položímona unse a tak pořád dokolečka...

zzuzca
17. čer 2009

leo: u nas noc tiez nic moc, obzvlast opat vstavanie o 5 !! 😠 inak sme boli hore o pol druhej na kojenie... asi nieco lieta vo vzduchu a nasi mali to citia 😀

neurol. mame za tyzden, uvidime, som uz pripravena na hocico ☹ ale hlavne som uz optimistka

miska: tak to ti teda verim ze si z toho na nervy, no ze uz sedi fakt skvele, ale v noci.... no snad je to len nejaka vyvojova vlna 😉 a rychlo sa to zas vrati do normalu..

zzuzca
17. čer 2009

snad uz konik bude ficat, podla mna tam cosi prerabali, aj pismo sa mi zda ze je zmenene, nejake mensie..aspon to nebude vyzerat ako roman ked sa niekto rozpise 😀 😀

mivipa
17. čer 2009

tak holky na sono nejedeme Viv má teplotu☹,37,8,ale radši to nechci pokoušet...

paulinka80
17. čer 2009

ahojky holky,
tak me konik taky nejak blbnul, vubec se mi nenacetla stranka 😠
jinak u nas dneska po dlouhy dobe noc celkem v klidu...takze opak od vas ostatnich. sla jsem spat uz po devaty hodine, protoze jsem byla fakt utahana...a eli se vzbudila ve 23, 2 a v 5, no a v pul osmy jsme vstavaly....coz je u nas super 🙂 ted uz zase spinka, ja jsem zatim stihla vyzehlit a poklidit. po obede se pak vypravime ven...

mivi: tak to mas teda s vivinkou veselo, kdyz si seda i v noci...ale stejne je to holka sikovna 🙂

andilek: eli ma na noc a celkem dost i pres den dudlika...jak rikaji holky, jeste je hodne brzo odnaucovat, aspon se tak uklidni. elince kdyz v noci vypadne a spi tvrde,tak je to v pohode...ale jakmile ji vypadne kdyz jeste poradne tvrde nespi,tak je zle...to zacne vyvadet a spuli pusinku 🙂 ted mi zacala delat to, ze se z niceho nic probudi, ma i dudlika...ale asi jen zjisti, ze u ni nejsem a je zle...takze ji pochovam a ona v minute zase spinka...jsem ji dneska hodila do postylky moje tricko,aby mela pocit, ze tam jsem...tak mozna i proto byla ta noc lepsi 🙂

leonik
17. čer 2009

míšo tak to jsme na tom podobně, malej má zase teplotu ☹

paulinka80
17. čer 2009

jeeee holky, to je mi lito....tak at jsou prckove brzo bez teploty 😉

mivipa
17. čer 2009

paulinka:jj,šikulka to je😀,ale někdy bych brala aby nebyla tak snaživá...
Leo,a kolik má¨malej teplotu???

zzuzca
17. čer 2009

ozaj holky, vcera nam prisla knizka Hry pre mamicky s detmi, existuje aj v cestine...je tam fakt kopec aktivit pre deti 0-3 r, som nadsena a spokojna 🙂 🙂 😵 😵 😵 idem sa zacitat 😵 😵

evaviki
17. čer 2009

Ahojky, tak sa pridavam do klubu zle spiacich deticiek 😀 Aj my sme mali v noci veselo, dala som si ho k sebe a docla pomohlo..
Misko sedi? Fiiha, tak to je velika sikulka 😀 A posadi sa z lahu, alebo sa da na bok a tak si sadne?
Juu, teploty rychlo prec, nech su drobci ok..
Zuzi, tak nam aspon mozes davat rady, mne uz dochadza fantazia, co vystrajat s malym 😀

mivipa
17. čer 2009

zzuzca:to je fajn taková knížka,co?!Na kolik vyšla?
evakiki:z boku🙂

leonik
17. čer 2009

tak jsme se vrátili z venku, byla jsem v lékárně koupit malýmu čajík. Míň čůrá jak pije v delších intervalech, tak mně dr.řekla ať mu dávám čaj nebo vodu. Tak jsem koupila od Hippu jablko a meduňka, kupovala jsem ho i Lei. Je moc dobrej a malýmu teda chutná 🙂

míšo malej měl 37,2 po odečtu. A jak to že má Viv teplotu? jste taky po očkování, nebo je nějaká nachlazená?

zzuzca: kdo napsal tu knihu? Já mám doma dvě, tak myslím že to bude jedna z nich 🙂

andilek1
17. čer 2009

to me lito holky,ze maji case ratolesti teplotku,ja sjem pred chvili taky merila,ale ma jen36.3..takze dobry,nezda se me,ma teply celicko,..mam pocit ze ten zoubek....nvim,doktorka rikala,ze to zoubek neni,tak envim...ale prijde mi ze to ma tam vetsi..
tak nevim co to je...asi se vsichni dohodnou a spatne spinkaji...ale snad to bude dneska lepsi- 🙂 🙂

zzuzca
17. čer 2009

miska,leo: je to od jany hanspachovej, vzadu je odporucana cena 219 kc, ja som ju zohnala na nete za 74,takze za hubicku 😉

mivipa
17. čer 2009

Leo:nejsme po očkování.Ani nevypadá nemocně...Tak nevím z čeho jí má.☹ a je hodně protivná,venku se pomalu stavěla na hlavu..Teď usnula.Ona se potřebuje prospat,aby měla síly...

leonik
17. čer 2009

zzuzca tak tu knihu mám doma a můžu doporučit ostatním, je fakt dobrá 😵 děláme z ní i spoustu věcí s Leonkou 🙂
míšo tak třeba zoubky 🙂

andilek1
17. čer 2009

MIVIPA:jesli nema problem se zoubky,,vetsinou jsem teda cetla,ze maji teplotku...
leonik,zuzka:Jak ze se jmenuuje????asi ji koupim kdz ji tak vychvalujete 🙂 🙂

leonik
17. čer 2009

andilek: jmenuje se Hry pro maminky s dětmi, autorka Jana Hanšpachová, nakladatelství Portál 😉

evaviki
17. čer 2009

Zuzi a kde si ju zohnala? Za taku cenu 😀

mivipa
17. čer 2009

Leo:možná,možná pořád slintá a nenechá si do pusinky sáhnout,hnedka se uhne a pláče.Zítra zavolám mudr.,jestli to neklesne...

andilek1
17. čer 2009

mivipa:tak jestli si nenecha do pusinky sahnout,tak myslim,ze jsou to urco zubiska 🙂 snad zitra bude lip 🙂

zzuzca
17. čer 2009

evi: vymakla som to na aukre, no bol to dobry kauf 🙂

inak som videla v lekarni tiez zaujimavu knizku, nepamatam si presne nazov, ale nieco ako 100 napadov pre hry/aktivity kojencov, batoliat...nieco take..od nakladatelstva Grada. a v cestine teda... kebyze uz nemam tuto tak ju hne kupujem.

no baby, knizkami som celkom zasobovana ale kto to ma citat 😀 kedy?? 😀 😀 toho casu je fakt malo, mam vytlacenych x info o prikrmoch a mam v tom celkom teda celkom gulas 😀 chcem sa opytat, holky co uz prikrmujete, ked varite tak z akej zeleniny? kde nakupujete? lebo mi dr. vravela ze urcite nie zelenina zo supermarketov, od cinanov...je to sama chemia...tak asi len nejaku bio zeleninu? alebo na to kaslete...??

mivipa
17. čer 2009

andílek:doufám 😉 ...
zzuzca:já vařím z obyč.zeleniny,prostě kdekoliv jí koupím😀,ale jako kontrolu jí to jo!!!Ze zeleniny jí dávám skoro všechno,mrkve,brambory,porek,kukuřici,hrášek,celer,petržel...

evaviki
17. čer 2009

Zuzi, tak ja zatial kupujem, ale asi zacnem varit sama, pretoze vsetko obsahuje minimalne 30% mrkvicky a po tej ma maly problemy s kakanim. A uz ma to fakt nebavi, tak uvidime. Vraj je dobra surova mrkva, lebo ta nezapeka, ale zase neviem, ako by som ju rozmixovala na kasu.. Musim vyskusat. Inak ked som malemu nieco davala, tak bud zo zahradky od nasich (popr. niekoho z rodiny), kde viem, ze to nebolo nijak chemicky osetrovane, alebo sme kupili bio.