3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

nency
14. dub 2009

Míšo
koukám, že máš nové fotečky z výletů. Jsou moc hezké. 🙂

zany
Elišce to tam s těma naušničkama moc sluší. 🙂
Co školka, vezmou ti tam Honzíka, když jsi na mateřský? U nás byl se školkou problém i tenkrát když jsem
dávala Káju a to bylo dětí málo. Vím, že hodně dětiček nevzali, protože neměli místa. 🙂

miskastehlikova
autor
15. dub 2009

Ahojky holky,
tak jakpak jste se vyspaly?My jsem vztávaly před chvílí,takže super!Naprostá spokojenost!!!
paulinko,už od rána na tebe s Vivuškou myslíme a budte to dobré!!!!
My lochtivé nejsme☹,ale někdy se nahlas směje...
Nency: děkuju,já pořád musím malou dokumentovat🙂...
Holky,tak ségra jela áno na krční,nosní a uvidíme co to bude,ale jako Viv se zatím statečně drží,takže uvidíme..
Holky,jdu se najíst...
Papa a krásný den!

nency
15. dub 2009

Ahoj holky,
tak u nás se vstávalo v 6.30 hod., Danča by možná spala déle, ale díky naší kočce se vzbudila dříve. Kočka lovila
nějakou mouchu, takže nás tím vzbudila. Přeci jenom když má šest kilo a skočí z police na zem, tak to je pěkná
rána.
Danča v noci jako vždy 3x vzhůru, ale naštěstí zase hned usnula, obešlo se to bez chování. 🙂
Míšo jak máš starou ségru, že se o ní ještě staráš? Zkus jí udělat odvar ze šalvěje ať kloktá, to docela pomáhá.
A ať je ok.
Jinak Danča se naučila další blbost, už nedává jazyk ke straně, ale vsunuje si do pusinky spodní ret a taky
když se nudí, tak se naučila vydávat takové protivné vrčivé zvuky. ☹ No samý blbosti na to je, ale aby se
naučila konečně otáčet, tak to né. ☹

llllucka
15. dub 2009

Nazdárek Holky,tak jsem vás poctivě dočetla,ale reagovat nebudu radši na nic,abych ti nespletla.

U nás byl vékend v pohodě.Nákupy,známý a ZOO.Malej už je taky celkem zdravej,ale dneska jdeme k doktorce,protože to osypání mu zcela ještě nezmizlo.Už to má v zhledem k tomu začátku dobrý,ale jakoby jsme uvízli na mrtvým bodě a nemůžeme se toho úplně zbavit.
My jsme trochu lechtivý a nahlas se směje už tak 2 měsíce.Nejdřív to bylo,když jsme s ním různě blbnuli a teď se směje,i když na něho i mluvíme.Ale jak kdy,asi jak moc mu to příjde zajímavé.My s manželem říláe,že od té doby,co se směje nahlas to opravdu stojí za to,protože člověk ví,že už opravdu reaguje.

andilek1
15. dub 2009

Ahojda holky, ctri dn sjem tu nebyla a uz mam co delat,abych to vsechno precetla..
Pred Lukyho davam hracky,kouka na ne,takze nenatahuje rucku,ale jak ho to prestane bavit zacne to delat znova.
ale kdzy je nahatej,tak to dela porad,,no uvidime,nebudu to uz resit,
My jsme na Velikonoce vstavali nejak brzo,protoze jsme jeli k nasim,
Manzel upletl Lukymu malou pomlazku...bylo to roztomily,,pristi rok bude snad chodit 🙂 a bude pekne koledovat sam

llllucka: to ti tise zavidim ,ze si Adamek takhle uz smeje nahlas..Je to krasny ten usmev,cloveka prejde uplne snad vsechno co ho zlobi..

paulinka80
15. dub 2009

ahojky holky....tak supeeer, kycle uz uplne v poradku,ale pro jistotu mame davat decku jeste 6 tydnu ale uz jen na noc...tak jsem stastna jako blecha 😀 pak jsme sli na trimesicni prohlidku, Eli byla zlaticko, v cekarne mi usnula v naruci a pak se na pani doktorku jen smala a koukala kolem sebe. Vazi 5,80 kg a meri 60,5cm...tak nas mudra pochvalila, jak pekne rosteme 😉 jeste Elis ale neockovala, nema jeste uplne zahojenou jizvicku na raminku, takze za mesic tam jdeme znovu....ale jinak nas pochvalila a Eli se ji moc libila 🙂
taky jsem se ptala na ten kremik s UV filrem...rikala mi, ze bych ji mela pred slunickem chranit uplne,coz je jasny...a ze ji mazat nemusim.ale taky rikala, ze jestli chodime ven hodne, tak ze jestli chci, tak pro jistotu mazat kremem Microsun, kterej sezenu v lekarne. Ptala jsem se na Daylong, tak to rikala, ze pro takhle maly deti neni, ze to nechava na pokozce mastnej film a ze to neni dobre. Ten Microsun ma pry nejaky maly castice nebo co a nezanechava to ten film

miskastehlikova
autor
15. dub 2009

Ahojky holky,
Paulinko,tak to je mooooc mooooc dobře,že už budete přes den bez deky!!!!Jj,Eliška je pěkná holka a koukám pěkně rostete🙂,to je dobře!!!!já používám od biodermy a fakt dobrej,je hypoalergenní,takže by měl být ok.Je to faktor 50.
Andílek: ahojky,tak to je malej škulka,to víš každý pokrok je znát.Jen tk dál.Já se taky těším až bude malá chodit!,ale zároveň se toho i bojím,aby nebyla moc splašená...
Nency:ségře je 9 let,takže je to fakt prcek,takže potřebuje aby na ní někdo dohlídnul,když jsou rodiče v práci.Ale ta už začíná mít pěknou pubertu🙂...
Holky my měly dneka den☹,Viv byla protivná celý den,takže jsem už byla na zbláznění.
Takže dneska jsem grogy a jdu se válet!!!
Papa a klidnou noc

llllucka
15. dub 2009

My jsme byli dneska u Dr.Tak vyrážka je v pohodě.Prý na to miminka do roku trpí a nemám se tím zneklidňovat.Dostali jsme mastičku,takže budeme mazat.Kašel už je taky O.K.Jen musíme na chirurgii kvůli palečkům u noh,respektive nehtíkům.

Paulinka:gratulujem:_)

rymeska
15. dub 2009

ahojte, tak jsem taky měla problém všechno dočíst, je to mazec. Ale raději stejně jako Illucka nebudu moc na nic reagovat, taky bych to všechno akorát pomotala. U nás velikonoce dobrý, ve znamení návštěv a výletů, takže pohoda 🙂 . Jinak mi přijde super, jak je pěkně, to se hned s lepší náladou chodí ven, že jo ???
Paulinko : gratuluji ke zbavení se dečky, konečně budete mít pohodu. Jinak jsemt i ejn chtěla říct, že ten krém Microsun baby je od f. Daylong 😉 ... mám ho totiž doma, ale možná do Dr. nevěděla 🙂
Jinak mi se taky smějeme nahlas, už skoro měsíc, nejdřív jen když jsme se na ní smáli nahlas my a teď už se směje i normálně, když se jí něco líbí a nebo jí něco hodně baví. A stejně jako Illlucka musím konstatovat, že je to super, protože člověk aspoň ví, že dítko je spokojené a mě to navíc vždycky strašně rozesměje a zlepší mi to náladu 😀 . A lechtivý jsme, ale jen trošičku 😉 .
Jinak my máme stále průjem, už měsíc, naštěstí už aspoň vím proč, Terezka má stafylokoka ve výtěru, ale Dr. jí nechce dávat antibiotika, protože by jí rpý zlikvidovala střevní mikroflóru na dva roky a tak se to budeme snažit vyhnat probiotikama a homeopatikama, tak mi držte, ať to zabere ☹ . Jinak stále nesmím mléčné výrobky - už je nejím měsíc a strašně mi to chybí ..... už aby byla Terezka fit ...
Pak jsem se vás ještě chtěla zeptat, jak se koukáte do těch alb ??? mě to hledání v té záplavě albíček přijde šílené, není nějaká jednoduší cesta ???

miskastehlikova
autor
15. dub 2009

Ahojky Rymesko,
jaj a co jsi zkoušela na průjem???Já mam ten enterol a fakt dobrý,a tky probio.kapky...Tak snad to bude brz za vámi,aby byl končně klid!!§Moc držím palečky!
Jinak já koukám jen lidem z diskuzí do albíček,přes ten "foťáček",jinak v tom taky hledat neumím...
Holky,papa

zany
15. dub 2009

Ahoj holky,

mám radostnou novinku 😵 Honzíka mi vzali do školky 😵 😵 😵 Odpo nám volala paní ředitelka a od prosince půjde na zvykačku, od ledna až mu budou 3, tak normálně 😵 Už aby byl prosinec 😀 😀 😀
Když jsme šli k zápisu, tak tam Honzík vlítl zase jako když tam chodí každý den 🙂 A nemohla jsem ho odtamtud dostat 😝
No Elince bude akorát rok, tak budu mít čas se jí věnovat celé dopoledne a budeme moct chodit někam na cvíčo, plavčo nebo někam... 😉

Pauli - super, že jste přes den bez dečky!!!! 😵

Rymes - tak ať už se brzy zbavíte průjmu!!! 😉
Do alba se dívám přes ten foťáček co je vpravo u jména 😉

Lllucko - a co máte za vyrážku? 😕 Elinka má na ručičkách zase ta suchá místa co měla ☹ Tak budeme muset zase na kožní 😒

zdenka28
15. dub 2009

Ahoj holky,právě jsem to tu objevila a je super,že si maminy můžou vyměňovat zkušenosti.Máme 3,5 měsíčního chlapečka,koníčky pase celkem dobře,i když občas dělá spíš letadlo 🙂 (ručičky,nožičky ve vzduchu).Se spánkem to máme všelijak.Večer usíná kol 8,v náručí ho zklidním,a pak přesun do postýlky.Spí nejdřív 3 hodiny,pak se budí tak po 2 hodinách,ale k ránu je to záhul,budí se po hodině,to už ho mám u sebe.Vstáváme tak kolem 8 hodiny,to už se vzdávám 😀 .chtěla jsem se zeptat,jestli už čajíkujete.Míša je teda plně kojený,když se ozve tak mu dám cucnout,ale už jsou docela horka a mám strach,aby neměl žízeň.Co vy na to?

zany
15. dub 2009

Ahoj Zdeni 😉
Já taky plně kojím a Eli když má žízeň, tak se holt na kojení přihlásí dřív 😉 Čajíky zatím nedáváme... Podle naší dr. stačí kojení... 😉 Zatím to nechávám, pak uvidíme 😉
Někdy jsme to tu rozebíraly, ale to než bys našla, tak si počteš 😀

paulinka80
15. dub 2009

holky díky...no jsem moc ráda, že má Eli kyčle už v pohodě...bez dečky je hned veselejsí 😉
ahoj Zdeni, já taky plne kojim a cajiky zatim nedavam, doktorka mi zrovna dneska rikala, ze mám v tehle vedrech casteji prikládat, ale ona se Eli stejne hlasi sama driv....
rymeska: ja jsem ten Microsun hledala na netu no a zjistila jsem, ze je to od f.DAylong,tak to ma Dr.ani nejaky popleteny 😉 no kazdopadne pro nej jdu zitra do lekarny a budu pro jistotu mazat, tim nic nezkazim...
taky se divam do albicek pres ten fotacek, musis byt ale prihlasena,aby se tam objevil 😉
Zany:tak super, ze Honzika vzali do skolky...a ze se mu tam libi uz ted 😉
Holky, hlavne vy co plne kojite, jakou maji vase mimca stolicku? Omlouvam se za toto tema 😉 ale Eli to ma teda hodne ridky, ja jsem se na to chtela dneska zeptat doktorky,jestli je to normalni, ale samozrejme jsem na to zapomnela ☹
Rymes:at se brzo prujmu zbavite....
ach jooo, ja jsem zase dneska hresila...to sladky, to je hrozny....no ale doda to energii, to zase jako jooo 😉
jdu chrnet, tak papa

zany
16. dub 2009

Dobré ráno,

tak Eli se mi teď dvě noci vzbudila dřív 😖 Na včerejšek už v 1 a na dnešek ve 2... Nějak nejsem zvyklá 😝 😀
Dneska jsme vstávali brzy... Honzíkovi se to nějak střídá, protože vstává jeden den později jako včera v 8 a dneska v půl 7 😒
Elinka má trochu rýmu, tak jsme ráno odsávali... Snad to bude v pohodě. Ale nejspíš jí chytla od Honzíka, protože ten taky smrká 😒

Pauli - no naše Eli kadí klidně i jednou za 6 dní, takže o řídké stoličce nemůže být řeč 😀 Spíš to vypadá, že by začala tvarovat 😀 Myslím, že pokud je to řidší a ne vícekrát denně, tak je to v pořádku 😉

Já na sladký hřeším pořád 😀 😝 Dneska máme menší srazík z regionů u nás doma a tak jsem včera pekla buchtu, takže se těším až si dáme 🙂

llllucka
16. dub 2009

Nazdárek,u nás byla naprosto šílená noc.Asi týden se mi stává,že je malej pročůranej.Včera dokonce tak,že byl mokrej i spací vak.Říkala jsem si,že je to tím,že tu plínu má celou noc,tak že ho budu při nočním kojení přebalovat.Takře jsem ho vzala a on byl mokrej už oři tom nočním kojení,což znamenalo,že ho musím i převlíct.A u spícího dítěte je to přebalování mazec.Pořád se mu překroucel,tak ho nakonec musel manžel držet.No a já pak skoro hoďku nemohla usnout.A pro velký úspěch mě pak v pět vzbudilo řvoucí dítě našich sousedů a to byl vážně mazec.Asi hoďku jim hystericky bulelo.První půl hodinu ho totž nechali bulet jen tak,takže se rozeřvalo a další půl hoďku se ho pooušeli utišit.Už jsme byli oba s MM naštvaní a kdyby mi to vzbudilo i malýho,tak jim jdu asi nadat.
Ale to jeho pročůrávání mi vrtá hlavou.Vůbec nevím,co s tím.Buď zkusím jinou značku plín nebo možná větší velikost.

Zany:on se mi minulej týden z ničeho nic na obličeji osypal.Přes noc se to pak hodně zlepšilo,ale pořád to nebí O.K.,tak jsme si s MM říkali,že bude lepší,když se na to dětská podívá.A malej je šikula,proč by ho do školky nechtěli 😉

Rymeska:držím palce,aby to zabralo.

Zdenka:kojím,nečajíčkujeme.Kdyžtak prostě dostane častěji.Ale zkoušela jsem to a on to ani nechce.

Paulinka:taky máme řídkou stoličku.Myslím,že u kojených je to O.K.Hustější se stává až s příkrmama.Já byla včera v lékárně vyzvednout mu ty mastičky na obličej a ptala jsem se na ty opalovací krémy a paní říkala,že nejlepší je od Biodermy,protože je naprosto neparfemovanej a s minerálama.Ten daylong mi taky doporučovala,ale když jsem jí říkala o té vyrážce,tak doporučila tu biodermu.Na tu prý ještě neměli reference,že by to někdp špatně snášel.

evikk
16. dub 2009

lucka:to je presne nas problem,malej je taky vzdycky v noci procuranej,a to ho pred kojenim prebaluju i v noci,takze ma plinu maximalne tri hodky,pouzivam pampersky,ale protekly mi i hugiesky,tesco,fixies,proste jsem jich vyzkousela hodne a vsechny protecou,takze ted mam porad pampersky activ baby.

llllucka
16. dub 2009

Já používám taky pampers active baby.Měla jsem i tesco plíny,ale ty mě moc nenadchly.Chtěla jsem zkusit huggies.Jemu se to dřív nestávalo,proto mi to příjde divný.

luci81
16. dub 2009

Ahojky,
paulinka:veliká gratulace 🙂 🙂 🙂 ,teď si konečně budete moct obě užívat.Stoličku má taky řídkou,nijak to neřeším,myslím,že když není často,nevdí.Na krém mi řekla moje doktorka to samý co Tobě,ale já ho taky koupila,mám ten Daylong
zany:taky gratuluju ke školce,já jsem zvědavá,jak to jednou budu řešit já.U nás je školka,ale letos ji chtějí
zrušit ☹
lllllucka,taky se mi někdy stane.že je Anetka pročůraná,pokud se vůbec v noci vzbudí,tak ji taky nepřebaluju,používám většinou taky Pamers active baby.Nevím,možná by to chtělo na tu noc větší velikost.Někdo na Pampersky nadává,ale mě přijdou dobrý.Měla jsem taky různý,s těmahle jsem naprosto spokojená.
Zdenka:vítej,já taky plně kojím,čajík nedávám,ani se mi nezdá,že by se malá hlásila nějak častěji.
tak teď se zrovna hlásí,tak běžím 😉
Mějte se 🙂

llllucka
16. dub 2009

luci:on se tím pročůráním nebudí,ale přece ho nenechá v mokrým pyžamku 😒 Dneska jdu do obchodu koupit větší.Uvidíme.Když to nepomůže,tak je spotřebujeme až doroste.

nency
16. dub 2009

Dobré ráno!
Tak u nás dneska noc v celku dobrá. Usnula v 19.30 a vstávala v 6.30 hod., v noci se sice 3x vzbudila,
cucla si a hned usnula, takže jsem se v celku i vyspala. 🙂
Zdenka: já kojím jen částečně, musíme přikrmovat, čajíček jsem jí zkoušela dávát, ale nechtěla ho, když si
cucla, tak udělala takový škleb, který mluvil za vše. 😀
paulinka
super, že jste bez dečky, uvidíš jaké teď bude dělat pokroky, když se bude moc hýbat jak chce. 🙂
To víš, všechny jsme na Vás včera kolem jedné myslely, tak to určitě pomohlo. 🙂
lllucka
Danča měla na obličeji před měsícem také vyrážku, nevěděla jsem z čeho, tchýně mě zpovídala co jako
jím, jestli nejím moc citrusů, že by to mohlo být z toho. Je fakt, že to jsem jedla klidně 6 pomerančů
denně, manža byl nachcípaný, tak jsem měla strach, abych to od něj nechytla, tak jsem se dopovala
céčkem. Je fakt, že když jsem pomeranče vysadila, tak jí vyrážka zmizela. Takže u nás to bylo asi tím. 🙂

Plenky máme Pampersky, často měníme, ale taky se mi už párkrát stalo, že měla mokré pyžámko.

nency
16. dub 2009

rymeska
držím palečky, ať se průjmu brzo zbavíte. 😉
lllucka
To máte teda "prima" sousedy. Tak dlouho nechat plakat dítě, to fakt nechápu. Tím spíše, když je to v noci,
nebo brzo ráno, když je zřejmé, že ostatní to budí. No jo, sousedy si člověk vybrat nemůže, bohužel. Ale štvalo
by mě to taky.

paulinka80
16. dub 2009

Dobré ráno, tak u nas noc klasika...Eli usnula v pul osmy a pak se budila po dvou az trech hodinach na kojeni...ale nastesti zase hned usnula a ja taky 😉 vstavaly jsme kolem osmy hodiny a Elinka uz ted zase spinka, tak mam chvili cas...
my pouzivame taky Pampersky,ale jeste se mi nestalo, ze by protekly...prebaluju i v noci a vzdycky ma tu plenku hodne pocuranou a tezkou,ale pyzamko mokry jeste nemela....
Eli se mi taky asi pred mesicem osypala, mela to na obliceji, na krku a i na zadech....nevim, z ceho to bylo,ale na netu jsem vycetla, ze je dobrej krem A derma exomega, stoji asi 500, koupila jsem ho, zkusila, druhej den to bylo lepsi a ten dalsi uz to uplne zmizelo.....
jo jinak jsem narazila na zajimavou stranku, tady je odkaz:
http://www.maminkam.cz/psychomotoricky-vyvoj-di...

llllucka
16. dub 2009

nency:já oprávě nejedla nic,co bych předtím nejedla i normálně.Prý se to u těch mimin stává.Ani nemusíš jíst něco novýho.A vyrážku můžou mít i ze sluníčka.
Jo,no jestli se to bude nějak opakovat,tak za nima asi budeme muset zajít.Nejhorší je,že oni jsou strašně divní.Kdyby to byl jinej soused,tak by to bylo v poho,ale takhle nevíme,co od nich čekat,Nikdy tě nepozdravěj ..... Nevěděla jsem,že i takhle starý děti tolik brečí.Brečí večer,v noci,k ránu,..... Hlavně ho podle mě nechávají brečet strašně dlouho.Ještě se nestalo,že by přestalo samo,takže je nechápu.Včera už na ně manžel dupnul,tak snad pochopili.

Paulinka:já dostala zinkovou mastičku.Už jako mimčo měl trošičku vyrážku a hnedka zabrala.

nency
16. dub 2009

llucka
my jsme si před 2 roky taky užili se sousedama. Byl pronajal rodině se 17-letým klukem. Maminka se synáčkem
měli rádi techno-hudbu. Prostě děsný, pouštěli to na plno a ještě měli zesilovač. Celý barák byl z nich vyřízený,
domluvy nepomáhaly, jejich "úžasná" hudba byla slyšet až na autobusovou zastávku! Kdo to nezažil, nepochopí.
Já z toho byla vyřízená, nemohla jsem nic dělat. Manža udělal odhlučovací stěnu, ale nepomohlo to. Už jsem
uvažovala, že se přestěhujeme. Naštěstí se odstěhovali a teď to pronajímají třem studentkám a ty jsou ok.
Takže mít blblý sousedy je peklo. 😉

luci81
16. dub 2009

llllucka:já samo nemyslela,že jí nepřebalím,když má mokrý pyžamko 😉 myslela jsem to tak,že ji nepřebaluju když se vzbudí na jídlo,protože ale většinou celou noc spí a já tím pádem taky,tak se občas ráno probudí mokrá,ale to se stalo tak3x.Až zkusíš větší plínky napiš,jak jsi uspěla.
koukám,že mám štěstí,že bydlíme v rodinným domku 🙂

llllucka
16. dub 2009

Luci:já vím,že jsi to tak nemyslela.Jenže,když se mi teď ze 7 dnů pročůral 5x,tak ho prostě budu muset začít přebalovat,aby právě pročůranej nebyl.Tak jsem to zase myslela já.

S těma sousedama,já si říkám,že je třeba nenapadlo,že to je tak strašně slyšet.Já,když teď vím,jak to moc slyšet je,tak bych prostě malýho vyřvat nenechala.Pokud bych šla do téhle metody,tak pojedu na pár dní k našim,kteří bydlí v domku a obtěžovalo by je to max. je.A kdyby to dítě nechali třeba 1/4 hodiny,tak to přežjem,ale ta hodina je v noci prostě hodně.
My jsme jednou bydleli nad paní,která si domů ráda vodila chlapy a to byl mazec.Nikdy bych neřekla,že může ženská tolik hekat 😀

nency
16. dub 2009

lllucka
koukám, že máš na sousedy "štěstí". 😀
Vedle nás se už sousedé vystřídali celkem 3x. Ten první byl Francouz, podnikatel, byl v pohodě, pak si našel
přítelkyni a to jsme v noci věděli hned, že jí má na návštěvě. Něco jako ta tvá bývalá sousedka. 😀
Taky jsem byla překvapená jak moc je všechno slyšet. 😀
Holky co bydlí v rodinných domcích tak ani netuší o co přicházejí. 😀

nency
16. dub 2009

lllucka
ještě s těma plenkama, myslím že ti malej začal více pít než dříve a plenka mu už na to nestačí. Kolikrát se
to podlé váhy uvedené na plenkách řídit nedá. My ještě dáváme Pampersky, které jsou do 6 kg, protože
ještě šest neváží, ale až dobereme balík, tak určitě koupím větší velikost. 🙂

nency
16. dub 2009

paulinka
máš krásné nové fotečky, ta s tou sponečkou je nejhezčí. 🙂
Malá ti hezky přibrala, na to že byla při narození tak malinká a ve třech měsících už 5,8 kg, tak to je slušný
přírůstek. Danča vážila při narození o kilogram více a ve třech měsících měla jenom 5,3 kg.