3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

andilek1
23. dub 2009

miskastehlikova : To bude dobry, uvidis,ze vsechny ty testiky dopadnou dobre. Sice nevim proc svetla,ale urcite to bue v poradku,Hlavne bud v klidu.ja vim,ze se to rekne,ale ja si myslim,ze ta vaha to nic,budes krmit sunarem, postupne budes prikrmovat ostatnima kasickama a bude to v poho a neboj Vivi je urco zdrava 🙂

llllucka
23. dub 2009

luci:nedotkla jsi se mě,to vůbec,jen jsem si říkala,jak to myslíš.Mě se taky nelíbí,že se o to malej snaží a přesně jako ty,radost z toho nemám.Je moc brzy.Ale mě se narodilo velký dítě a díky tomu třeba držel hlavičku od narození ...Dr.nám hnedka na první kontrole říkala,když zkoušela jeho motorické schopnosti,že je hodně dopředu a vždycky mi to opakuje.Ale mě by stačilo,kdyby byl ve vývoji normální,není kam spěchat.A proto se ho snažíme usměrňovat,ale sama vím,že to prostě vždycky nejde.

leonik
23. dub 2009

miska: může mít klidně nedostatek železa, proto je světlá. Dostala by třeba železo v sirupu. Dcera ho teď bere už třetí měsíc, akorát se jí ty hodnoty nějak nemůžou srovnat 😒

luci81
23. dub 2009

miska:neboj,to bude určitě dobrý,já vím,že tě asi nemůžeme utěšit,já bych na tom byla asi stejně,ale jestli jí něco chybí,tak jí to dodají,jak píše leonik a neboj,váha se taky spraví,počkej až začne jíst řízky 😉 Moc držíme s Anetkou palce
lllllucka:já nemyslela Tvýho Adámka,to jsem měla na mysli vyloženě to lezení ppetrik

llllucka
23. dub 2009

luci:já vím,že jsi nemyslela mě.Jen,že dovedu povhoúpit,když dítě dělá něco dřív než má,tak proti😉

Míšo:kdy vás naposledy vážili?Poídila sis tu váhu?Buď ráda,že je Dr. tak důsledná.Alespoň budeš vědět,jestli maké nic nechybělo.My taky bereme železo.Má to po mě,já ho mám málo celej život,proto třeba nemůžu darovat krev.

susane81
23. dub 2009

Holky, další výhoda nekojení. V UM jsou všechny potřebné vitamíny. Já jsem nekojením dost trpěla a teď se snažím nacházet klady 😀 , to není vychvalování nebo rýpání.

andilek1
23. dub 2009

leonik : To me povidej, to ja mam prochazku tak na deset minut,ale musim jit velmi pomalu, abych to na tu hodinu natahla. takze je to dost sileny,Taky jsem zila 19let ve meste,taky se s tim nemuzu srovnat,ale co,ze jo,chtela sjem to,kvuli chlapovi sjem se prestehovala,tak si ani nemuzu nikomu stezovat 🙂
Prave proto chci druhy,a tak chci aby mel kamarada vis,tady to je jako nekde na samote,takze nebude mit moc prilezitosti pohrat si s nekym,Az tak max ve skolce a potom ve skole...

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

Ahojky holky,
tak moc díky.Kontrolně vážím a vždy po kojení nabere jen 50,takže to stejně dopadne na příkrm UM...
Jsem z toho prostě nesvá...všichni říkají kojit,kojit!!!ALe doktorka mi říkala,že nemá cenu to lámat přes koleno,zvlášt když dělá scény!!!
Lllucka:naposledy jsme byly vážený před 21 dny.Nám váhu jen mudr.půjčila...Ale sama ríkala,že jak malá měla ten průjem(cca.těch 21 dní zpátky)tak že pokud dělá scény u jídla od té doby,tak na to taky může mít vliv.Do toho i hodně dělá ta moje menstruace.takže se toho prej hodně sešlo a tak prý pro malou bude nejlepší UM,protože já jsem ve stresu z toho a potom nám to prej tak moc dobře nejde!
Leonik:tak to držím palečky ať to máte brzo ok!..Ona je Viv opravdu bledulka!tak uvidíme!!!...mě povídej o vesnici,sice jsem ráda že je tady pohodička,klídek,ale město mi hooodně chybí

nency
23. dub 2009

míšo
přesně vím jak se asi cítíš. Možná tě trošku uklidním tím, že moje Danča se naší mudře před měsícem zdála
také bledá a také nás poslala na krevní obraz. No a výsledky vyšly v pořádku. A s tou váhou to dožene,
budeš muset asi přikrmovat jako já, uvidíš bude to ok. 🙂

Také jsme byly v poradně, Danča dostala první včeličku, trošku brečela, doufám že nebude mít žádnou reakci.
Váží 5.850 g, 63 cm, takže špagetka po ségře.

S Kájinou jsem byla u fyzioterapeutky, zase jí chtěla dávat nějaké cviky, tak jsem jí řekla, že cviky cvičí
už dva měsíce a k ničemu to nevede, ale že jsem četla na internetu o narovnání kostrče, tak nakonec
přistoupila, že to zkusí zmobilizovat. Poslala mě ale ven na chodbu, aby tam s ní byla sama. Bohužel se
jí to nepovedlo, protože Kájině se to zdálo příliš bolestivé, takže jsme odešly opět s nepořízenou. Co s tím
budeme dělat fakt nevím. ☹

nency
23. dub 2009

míšo
Danča je také bledulka. Já už kojím jenom v noci. Ve dne jsem už začala mlíčko odstříkávát a pije ho z lahvičky,
protože ode mě už pít nechtěla. Ale také to není žádná sláva, na každé krmení odstříkám 40 - 70 ml, víc
ani ťuk. Takže jí dávám dvě lahvičky, nejdříve tu s tím mým mlíčkem a potom Nutrilon. Bohužel je to víc
časově náročné. Myslím to odstříkávání, ale když už ode mě pít moc nechce, tak mi nic jiného nezbývá.
Zajímavé je, že v noci pije, to asi ví, že lahvečka nebude. 😉

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

Ahojky nency,
já se uklidním,až budeme opět při krásné váze a ok🙂!!!Ale ž tolika neplaším!!!
Pokud přikrmovat,takjo!!!Vždyť všude píší - "vyrostli jsme na sunaru 😀"
Tak držím palečky aby byla Danča v pohodě!!!...no my měli 5680,65cm...ale jetě neočkovaný 😢
jaj jaj,to je mi líto Kájiny a co jiná mudr.???Jiné cviky???tohle je asi na dllloooohé lokte,co?

nency
23. dub 2009

andíllek
buď ráda, že nebydlíš ve velkoměstě. Není o co stát. Já bych na vesnici klidně bydlela, mě by to určitě nevadilo,
akorát nevím jak bych to dělala s prací. 🙂

leonik
23. dub 2009

miska díky 🙂 taky pořád doufám že se to zlepší, po měsíci braní železa jí zjistili že krevní obraz je ještě horší 😕 nechápu to. Tak jí nasadili silnější, který bere dva měsíce.

leonik
23. dub 2009

nency, tak to já taky nevím jak to budu jednou dělat s prací, nikoho tu nemáme. Babičky sice bydlí odsud 5 km, ale chodí ještě obě do práce 😒

nency
23. dub 2009

míšo
tak to mají holky váhu hodně podobnou, akorát Viv je o 2 cm delší.
Jinak slova "ona vám zhubla" jsem slyšela také. Tenkrát u Kájiny. V porodnici jsem musela být 14 dní, protože
jsem měla horečky a dávali mi antibiotika. A když už jsem byla ok a měly nás pustit domů, tak přišla sestra
Kájinu zvážila a prohlásila, : "Jé ona vám ale zhubla, to vás pan doktor domů nepustí". Bylo mi z toho do breku,
protože jsem jí tam kojila skoro pořád a ona pak řekne tohle. Naštěstí domů jsme šly, ale také jsem přikrmovala.
Takže laktační liga moc pravdu nemá, když tvrdí, že stačí kojit a že se rozkojí každá. Platí to jenom u někoho.

S Kájinou nevím co budu dělat, asi jí to dost bolelo, když jsem přišla do ordinace, tak byla celá červená v obličeji, tak nevím jestli bude ještě někdy chtít na mobilizaci kostrče. Nejhorší je, že jak cvičí gymnastiku, tak to má
jako drogu a vůbec si nedovede život bez gymnastiky představit, tak je z toho dost podrážděná.
Asi zkusíme vyhledat nějakou jinou fyzioterapeutku, ale nevím jaká bude úspěšnost. ☹

evaviki
23. dub 2009

Misko, neboj.. Nas maly ma malo zeleza (a to teda bledy nebol), tak dostal kvapky a uvidime. Ja mam tiez malinko zeleza, ale kym kojim, tak neberiem nic. Dali mi Aktiferin a ten malemu vadil, takze ho neuzivam ☹ A co sa tyka kojenia, tak nakprv vzdy nakojis a potom dokrmis.. Takto bude mat aspon trosicku od teba a nebude hladna 😀

nency
23. dub 2009

leonik
já mám sice obě babičky v Praze, ale moje mamča jde do důchodu až za 2 roky a tchyně už důchodkyně je,
ale tu sem moc tahat nechci. To bych zase musela dělat generální úklid a to se mi fakt nechce. 🙂

andilek1
23. dub 2009

tak me stacil Dvur Kralove nad Lbem,,10 000obyvatel,,,idealni,ja taky nevim jak to bude s praci,chodila jsem do ejdne firmy jako delnice samo s maturitou na nic a bylo to na nepretrzity provoz,takze to s detmi nepujde,,musim si najit jinou,to bude spis sranda 😨

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

já mám rodiče v Plzni,ale moje mamka ještě pracuje a tchýně bydlí kousek od plzně,sice j v důchodu,ale neumím si ředstavit že by malou měla třeba (až bude malá větší)mít na víkend 😲 ...Pak jedině moje babička,ta má i velký zájem o malou,ale ta je z K.Varů...
U nás je to s babičkama na prd☹
Nency:když nakojím a vážím a nabere mi 50g po kojení tak je to málo,že?

andilek1
23. dub 2009

ja ma rodice 23km od domova a tchyni dole,ale jsem asi tak trochu hrda 😀 ,,nechce se mi ji pujcit,i proto,protoze si maleho nepochova kdyz je u nas,chovala ho asi 2x od jeho anrozeni,takze nevim nevim,lae obe sjou tak v praci,takze...ale ja nepotrebuju zatim hlidat,a kdyz tak se to urco nejak vyresi 😀

andilek1
23. dub 2009

miska: ja teda nevim,ale Luk byl v porodnici a vypil 50g,takze to asi bude malo pro 4mesicni holcicku..ale nevim..
A ty vymenujes prsa?Nebo davas z jednoho? Ono kdyz bys davala z obou,tak za tak tri dny se ti naplni,,,a zkus treba i meltu pit nebo caj pro kojici matky

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

andilek1:já prsa měním a piji kojící čaje a nic!
Já před kojením mám naváze třeba: 5,72kg a po kojení 5,77kg...takže kmy vypije 50g???Nebo jen 5?
Já jsem z toho zmatená.protože kdyby na váze bylo 5720 a pak 5770 tak je to 50???
Neumím počítat!

zzuzca
23. dub 2009

luci81 - mne vlasy padaju sialene, zacalo to ani neviem kedy, asi 2 mesiace porode, hned som presla na kratky strih, inak to neslo :( aj teraz su vsade, vzdy sa cosi najde aj v jakubovej plienke 😀 ...no a neriesim to nijak... 😠

miska- drzim palce nech to dobre dopadne, neboj hlavne ze viv bude spokojna!

zzuzca
23. dub 2009

vobec inak nestiiiiham, tesim sa na svadbu v sobotu a hlavne kolaciky!!! 😀 😀 😀

paulinka80
23. dub 2009

ahojky, tak Elinka uz spinka a ja mam konecne chvili klidek 😉 dneska to byl hodne narocnej den, chtela se porad chovat, kdyz jsem ji polozila, tak zacala plakat...jindy si vydrzi hrat i pul hodinky sama, ale dneska to nejak neslo.

Miska - na tvorbu mlicka je taky dobry kafe Caro, ja ho piju s mlikem misto normalniho kafe a chutna mi to....taky je dobry kojici caje menit, me moc chutna od Weledy,ale ten je drazsi, krabicka stoji asi 100 Kč 😒
jak jsi psala, ze pred kojenim ma napr. 5,72 kg a po kojeni 5,77, tak to znamena, ze vypije 50...ale to je asi fakt malo na to ze ji jsou 4 mesice. Ja vubec nevim, kolik eli ted vypije, ale kdyz ji byly dva tydny, tak vypila 60.
taky moc drzim palce, at to s Viv vsechno dobre dopadne, urcite to bude v pohode, neboj se nic 😉

zzuzca - uzij si svatbu, taky bych na nejakou sla...loni jsem byla na trech, z toho jedna byla vlastni 😀 ale letos to zatim v okoli na zadnou svatbicku nevypada 😠 no uvidime...

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

paulinka80:ahojky,mě to taky přijde málo,když se na noc nafutruje 75-90ml sunaru!!!já kupuji koj.čaj od teekane a nic moc teda☹!!!To caro mi nechutná☹!!!
No snad se jí při přikrmování sunarem udělá lépe!!!
Děkuju mooooc!jsem prostě hotovka z toho☹

andilek1
23. dub 2009

Miska: neboj, zkus tu meltu s mlekem,je to bile kafe vlastne,,,,
no onoto cloveka mrzi,ale kdyz neni mlicko,za t nemzuzes, priroda...hlavne ze se napapa sunarem,bud rada,ze vubec papa,to je nejdulezitejsi!A bud stastna,ze ji mas,urcite to bude v pohode

nency
23. dub 2009

míšo
50 ml je fakt málo, ale na druhou stranu lepší něco než nic. 🙂
Nelam si s tím hlavu, prostě po každém kojení dokrm Sunarem a když budeš v pohodě, tak třeba nějaké
mlíčko přibyde. To jak ti radily holky pít čaje, meltu apod. jsem zkoušela také a žádná změna se nekonala,
ale jak se říká za zkoušku to stojí.
Vzpomínám si, že když jsem byla s Kájinou na kontrolním vážení, to jí bylo asi 14 dní a mudra navážila
jenom 40 ml, tak po mě chtěla hned, abych dokrmovala. U Kájiny nám to částečné kojení vydrželo
až do 5. měsíců, teď u Danči to možná bude méně, protože už ode mě pít moc nechce, takže odstříkávám,
ráno to je dobrý, to se mi párkrát podařilo i 100 ml, ale postupem dne mám mlíčka míň a míň a večer třeba
už jen 40 ml. Ale beru to tak, že lepší něco než nic. 🙂

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

holky,
tak jste mědrobet uklidnily a už se nebudu tolika stresovat!Od zítra přikrmuji sunrem a bude klid!!! 😀

nency
23. dub 2009

Danča dneska dostala první Hexu, reakce zatím žádná, tak snad to bude dobrý.
Naše mudra říkala, že bude asi ospalejší, no a hádejte, ještě jí mám vzhůru a je čiperná až až. 😀
Takže na nás to očkování působí nějak obráceně. Ale naštěstí je v pohodě, poslouchá jak manža
vysvětluje Kájině matiku a občas se i zasměje. Zatím teda na spaní fakt nevypadá, tak jsem
zvědavá kdy to dneska zalomí. Já bych šla spát teda hned, ale to jsem z naší rodinky asi jediná. 😀