3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

jola2
4. čer 2009

Ještě jsem vám zapoměla říct že Jolanka chodí na vítání občánků (mají na sobě kroj) tak se jí to moc líbi (je moc krásňoučká) tak se začíná "trošku" chovat jako holčička 😵.
Moc se omlouvám za ten román na hoře tak čau čau

paulinka80
4. čer 2009

ahojky holky, tak u nas dnesni noc celkem v pohode...dokonce jsem spala tri hodiny bez kojeni 😀 a ted jeste Eli dospava, pak asi vyrazime ven...i kdyz je tam vitr a asi celkem zima,ale provetrat se na chvili pujdeme....
nency: jak rika Jola, snad se to mezi vami urovna!!fakt by to byla skoda, prestat se bavit kvuli tomu....

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

Dobré ránko!,
tak u nás noc dobrá.Viiv spala do 8 a teďka ješě usnula.Ale usnínání byl problém.šla jsem večer s kamarádkou na kafčo a přítel měl uspávat.přišla jsem domů kolem 21:00 a Vivi ještě nespala☹,takže do 22:00 jsem uspávala...Ale aspoň spinká teďka

Nency:opravdu pro zasmání😀ta příhoda😀😀😀....tak aspoň nejsem jediná komu mimi nepije...
Ambret:Krásné míry🙂!
Luci:Je zánět spojivek nic hrozného není,to bude brzy za vámi!Nebuj se nic!...
zany:takže odpoledne bylo super,co?!🙂...Jeden čas pila,pak přestala☹...
jola:prac.doba bývá od rána nejdýl do 16hod,.odpoledne....

nency
4. čer 2009

Dobré ráno!
Tak dneska u nás noc ok, Danča spinkala až do 7.00 hod, vzbudila se akorát ve tři , jinak spinkala dobře.
míšo
mě Danča usnula až ve 21.30 hod., ale zas tak moc mi to nevadí, protože když usne déle, tak spí v noci
líp než když usne moc brzo, tak se často budí.
Luci
se zánětem spojivek moc neporadím, ale Kájina ho měla když jí byly asi 4 roky, v kontaktu s někým kdo
zánět spojivek měl určitě nebyla. Tenkrát jsme byli na chatě a v neděli jsme s tím jeli na pohotovost.
Myslím, že to měla ale ze sluníčka. Ale nic strašného to není, akorát nesměla na sluníčko a během pár dnů to bylo ok.
🙂
jola2
vítání občanků v kroji to musí být moc hezké. 🙂 S tou školkou koukám, že máš opačný problém, aby jí nezavřeli když má málo dětí, to u nás v Praze fakt nehrozí. Jednu ředitelku MŠ znám, tenkrát tam chodila Kájina, ale
nebyla jsem s tou školkou spokojená, nic tam s nima nedělali, akorát jim pouštěli televizi a nechávali je spát
klidně třeba až do tří hodin. Ale teď budu asi ráda, když mi jí vezmou alespoň někde. 🙂

Jinak tu mojí příhodu s mailem jsem se včera pokoušela urovnat, volal mu i manža, takže se také omluvil, tak
snad to bude ok, ale fakt je, že se cítím strašně. No jo, chybama se člověk učí asi celý život. 🙂

andilek1
4. čer 2009

ahojda holky.tak jak jsem vcera psala ze Luky spinka,ze byl unavenej ...tak jsem ale nenapsala,ze tchyne v pul 8 vecer luxuje!!!!!No nezabili byste ji?moc dobre vi,ze chodi spinkat,ze tady ty steny jsou na nic,slysi se vsude i prd,jak je to barak na baterky...a ona da lux na chodbu a luxuje!!!Ach................jo!!!!!!Luky spinkaůl dneska do 8,,no jeste bych si tu hodinku dala 🙂 🙂 dopoledne spinkal 45minut,,a ted uz zacina zase zyvat...tak uvidime,,ym,slim,ze do 5minut usne...
nency:Pousteli televizi ???No dobre program koukam!!Jak tohle vubec muze existovat,to jsou uciletky teda pekne na prd...maji si ¨spolecne hrat,vyabet neco,malovat si,,,,ne koukam..televize zabavi sama,,,ucitelky liny!!!

nency
4. čer 2009

andílek
taky jsem se divila jaký to mají ve školce program, také jsem to hned řešila s ředitelkou školky, nebyla jsem
zdaleka jediná které to vadilo. Jak jsem zjistila, tak stejný problém řešily s ředitelkou i jiné maminky, ale v podstatě to nikam nevedlo, takže část nespokojených maminek dala děti do jiné školky a já nakonec
malou v té školce nechala, protože tam zase tak často nechodila. Ale dětičky, které tam byly od rána do večera,
tak si teda moc neužily. I po těch letech je ředitelká školky pořád stejná, tak si myslím, že vše běží po staru
v zajetých kolejích. Až to bude aktuální, tak vyzpovídám nějaké maminky, abych byla v obraze jak to tam
je teď. 🙂
To máš dobrou tchýni, když ví, že malý spinká a pustí lux, to moc ohleduplná zrovna není, luxovat takhle
večer to fakt nemusela, to bych asi taky radostí neskákala. 😉

luci81
4. čer 2009

Ahojky,jen v rychlosti Vás jdu pozdravit
misko,já vím,že to nic není,jen je nepříjemný.Doost mi dělá problém jí tam dát mastičku,nelíbí se jí to šije sebou,mám strach,abych jí nepíchla 😠

leonik.u nás právě moc dětí není.Do školky jich chodí malinko,asi tak do deseti a teď jich hodně půjde do školy.Maličká je tu jen Anetka a ještě jeden klučina.Jinak většinou už jsou v rodinách dvě děti,takže vyhlídky na množení 😀 tady už nic moc ☹ No jo,v Praze holt děti nedojdou 😀

nency.držím palce,ať je to s taťkou o.k.Jo Anetce by se tý školce co jsi popisovala moooc líbilo.Na telku kouká snad radši než na mě 😠je to děs jí uhlídat.

Teď mi tu hezky ,,zpívá,, 🙂jdem si hrát,

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

tkak jsme po obědě a jdeme s kamarádkou na prochajdu.ALe to počasí je hnusný☹!!!
Vivinka si rozškrabala potničky a tak má obličej samej pupínek☹ a k tomu má okolo pusiky ošklivej lišej☹!

Nency:Ale mě Vivi ikdyž usne dřív spinká dobře,takže mě to včera dost překvapilo 😲
Luci:to chápu,oni ty dětičky thle nesnesou☹...Ale bacha abyste to neměli taky,jsou přece jen nakažlivé☹...
Jééé!anetka je veliká holčička😀😀...to ta moje taky telku žere,ale já jí to moc nedovoluju to spíš přítel

zany
4. čer 2009

Ahoj holky,

já to včera zalomila brzy, takže když se Eli vzbudila v 5 na druhé kojo, tak jsem měla pocit, že jsem vyspalá 😀 Vstávali jsme chviličku po 7. hodině, takže pohoda 😉
Dopoledne jsme se vypravili pokoupit nějaké uzeninky, šunku a pečivo a akorát jsme byli na odchodu, když mi psala kamarádka, že sem jedou a jestli se nechceme sejít. Tak jsme vyřídili co jsme potřebovali a pak jsme se sešli v pizzerii, dali jsme si oběd, kafíčko a dortík a frčeli jsme domů 😉 Eliška pak spinkala dole v sedačce. Nechtěla jsem jí přenášet, protože pak neusne a byla by protivná a Honzík taky fičel spát. Sice mu chvíli trvalo než usnul, ale spí 🙂
Než jsme odjížděli, tak jsem zatopila v krbu, tak tu máme tepleji. Sice jsem to naládovala, ale i tak mi to skoro vyhaslo, tak jsem to tu rozfoukávala 😀 😝 No ale chytlo to 😵

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

Ahojky,my jsme doma z prochajdy...
Vivinka moc nespinkala,jen si hrála🙂...začíná dělat šílený zvuky,začne se smát,ale tak že lape po dechu a zní jako blázínek😀...
Zany:koukám dopoledne jsi měla hezký program🙂...

Už mám doma ten kolotoč FP tak přítel šel pro baterky tak jsem na něj zvědavá🙂

paulinka80
4. čer 2009

misko:tak to budou asi ty podobny zvuky, co vydava eliska uz tak tyden...i kdyz dneska objevila novou vec a to, ze jakoby vzduch vypousti z pusinky a u toho silene slinta..jako kdyby delala motor u auta 😀
cim mazes Vivince ty potnicky? Eli ma na oblicejicku takovy maly pupinky, nejsou skoro videt, jen hodne zblizka a nic na to nepomaha...

zany:pekne jste si to dneska uzili, obidek, kavicka, dortik 😉 to bych si taky nechala libit😉i kdyz se posledni dobou snazim v jidle krotit....a taky jsem zacala cvicit s Eliskou bricho...lehnu si, pokrcim nohy, dam si ji na ne a pritahuju se k ni a ji se to naramne libi 🙂

jsem byla s malou venku dopoledne, po obede jsme pak spolu spinkaly a hraly si, ve ctyri prisel manzel a vzal ji ven...tak jsem aspon mela klid na uklid a uvarila jsem veceri...

holky budete nektera kupovat golfky?ja uz se po nejakych koukam, chtela bych od sesti mesicu v nich obcas Eli vozit, protoze to cestovani po praze bude se sportakem desny....hlavne kdyz chci nastoupit do MHD,tak se musim nekoho doprosovat a lehky golfky bych tam zvladla vynest sama. jen jsem jeste nenarazila na ty pravy, aby splnovaly vsechny moje pozadavky a nebyly moc drahy...budou jen na takovy popojizdeni, kdyz pojedeme treba na plavani a budeme muset do busu nebo metra....jinak bude mala ve sportaku...
chci lehky, polohovatelny do uplnyho lehu, polohovani nozicek, aby mely vyssi rukojet, protoze jsme oba vysoky...tak do 3.000,-...nemate nejaky tip?

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

paulinka:Vivince na to taky nic nepomáhá,takže zítra jdu na ty náušničky tak se poradím smudr.co na to dát...
Já mám sporťák a jsem s ním spokojená i v MHD tady v Praze...takže já bych neměnila...
Ale jukni na slune.cz,malvik.cz,hrosik shop.cz,:-)

nency
4. čer 2009

zany
Kafíčko, dortíček, taky bych si dala, ale můžu jenom to kafíčko. 🙂
Zatím se mi daří nejíst takové dobrůtky a pomalinku mi váha jde dolů, jak jsem psala asi před měsíce a něco,
že budu cvičit a nejíst čokoládky, tak jsem zatím vydržela, mám 4 kg dole, ale chce to ještě 10 kg, tak časem
se snad k tomu dopracuju.

míšo
už máte sestavený kolotoč, pořád se Vivce líbí? Tak zítra bude Vivka s naušníčkama, pořiď pak foto ať se juknem. 🙂

paulinka
taky řeším jaký koupit kočárek, ale já sháním nejdříve sporťák, golfky až potom. Nejlepší je, když se ti nějaký
kočárek na ulici líbí, tak zkusit oslovit dotyčnou maminu a optat se. Já to tak dělám, ale zatím žádná mi neřekla,
že je s kočárkem spokojená, měla jsem vyhlídnutý X-lander, ale prý je špatný, tak také nevím který. 🙂

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

nency:už je sestavený a Vivi je nadšená🙂(snad jí to vydrží)!!!
Teďka dopapala a přítel uspává.takže malá asi neunse☹

paulinka80
4. čer 2009

u nás dneska uspava manza a zatim slysim jen brekot ☹ no jdu si dat sprchu a pak ho vystridam 😉

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

Tak nakonec jsem uspala já.Neměl nervy☹.Ale malá usla během 5 min.😀

andilek1
4. čer 2009

Luky me uz spinka od pul 8....byl unaveny,la eholky uz mam zase nervy z toho kojeni,vim,ze jt o se mnou hrozny,,,ale musm to resit..uz asi tyden se divne chova u kojeni....uz dva dny mu davam z obou protoze mam pocit,ze z jendoho ma malo,no takhle to udelam trikrat a vecer tam nic moc nemam,,,taky se me vzdycky prisaje, odtrhne,a zacne spoustet...nevim...kdyz to zkusim ja,tak tamneco je,ale zase moc neee,nevim co delat,,jeslti to ma resit nejka,nebo se na to vyprdnout,,,vim,ze ma 8kilo,ale taky me muze preci klidne utnout mliko,ne?muze ho bt mit a mit,,,to sjem ho krmila i v noci,protoze vcera vecer malo ejdl,,,,treba ma dost,,nevim,,,kdz mu dam dudu po tom jidle,tayk je v poho,..on nebreci po jidle,spis nadava a kdz ho vezmu je to o.k....jsem resitelka vim....prominte ☹ ☹ ☹

jola2
4. čer 2009

čaute holky!
Tak u nás už několik nocí moc hezkých. Dám malou do postýlky a sama zaspinká pak ještě procitne dám kojo a spí až do dvanácti dáme kojo a pak kolem pátý 😵 Tak super když si vzpomenu na Jolanku a její drndání 😝 . No snad jí nepřechválím. I když je pravda že se moc hlídám co jím! Ale zany se mě bys radost neměla řeším to všelijakýma čoko. tyčinkama, starýma rohlikama ap. 🙄
zany:taky bych si s někým zašla na kafčo ale bohužel tady nemám s kým (holky co byli jakože moje kamarádky nemají děti nebo mají už tak 6let takže bez problému takže už máme úplně odlišné starosti).
Paulinka,miska: jo jo malá dělá taky pořád všelijaké skřeky tudle jsme šli na prochajdu a koukala jsem na kolem jdoucí proč se na mě dívají jak na debila! Pak jsem si to uvědomila malá dělala zase ty její křeky já zase v křeči úplně sem se lochala co brble 😀 No a ti lidi nechápali proč se směju jak debil když přes ten můj smích neslišeli malou......

paulinka80
4. čer 2009

Miska:u nas to samy 😀 😀 s tim rozdilem, ze manza nervy celkem mel,ale ja ne...kdyz jsem slysela, jak place...pak jsem ji uspala taky behem peti minut 😉

nency: tak to jsi dobra, ze uz jsi 4 kilca shodila....a drzis nejakou dietu a nebo se jen krotis a rozmyslis co zbastis?

jola2
4. čer 2009

andílek: mě to malá taky jeden čas dělala. CHytla se prsu a hned pustila a začala brečet jako by ho vůbec nechtěla 😒 . Pak se dvakrát napila a zase pustila a koukala na mě atd.... Připadlo mi jako by neměla vůbec hlad! Pak to druhé kojo bylo v poho. Jak tady psali holky nabídka poptávka. Já se teď snažím maximálně pít a připadne mi že mám více mléka 😉

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

pauli:u nás nemá nervy on,ale na ní je vidět,jak to s náma umí😀...
Jola:taky nemám moc kamarádek s dětma☹

leonik
4. čer 2009

ahoj holky, dneska jsem se sem nedostala, malej měl zase den 😠 Já mám asi málo mlíka, nebo už fakt nevím proč je pořád tak nespokojenej ☹ Celej den, když teda chvílema nechrněl tak kňučel a řval a byl pěkně protivnej 😒 Moc toho nenaspal, tak večer v půl osmý usnul sám.

luci: my bydlíme v malé vsi, ale dětí je taky jak smetí a pořád se rodí další 🙂

zany: tak sis dneska teda hezky užila dopoledne 😎

pavli: náš malej to taky dělá, jak kdyby dělal zvuk autíčka a taky slintá, ale jak 😀 A strasně se mu líbí, když na něj ten zvuk dělá někdo jinej a on to pak opakuje, to je srandovní 😀 😵 S golfkama neporadím, snad si vystačíme jen se sporťákem, pokud se nám tam teda vejde 😅

andilek: to jsme na tom podobně 🙂 malej se mně u kojení kroutí, odtrhává se, přijde mně že snad nic neteče ☹ proto si myslím že je pořád tak protivnej 😖 Co máš z toho, ty řešíš kojení, já si tady tady zase pořád stěžuju jak mám uřvaný dítko 😀

nency: a jaký cviky cvičíš, nějaký posilovací?

míšo: manžel když se snaží uspat malýho a nejde mu to, tak nastoupím já a malej během chvilky chrní 🙂 Asi jak jsou na nás ti prcci zvyklí víc než na tatínky, taky líp víš, co se jí líbí a co ne 🙂

jola2
4. čer 2009

Leonik:asi máš pravdu jak jsou na nás ti prcci zvyklí! Minulý táden přjel manža po týdnu domů a že bude koupat tak jsem mu to nachystala a on dal malou do vody a ona šílený ječák 😀 manža si div necrvnknul co udělal špatně 😀 😀 . Bylo to tím že je zvyklá na mě.

rymeska
4. čer 2009

Ahojte holky, by jste toho zase nakecali ... 😉

nency - tak řeším sporťáček a nevím. Hodně jsem uvažovala o tom X-landeru - proč myslíš, že není dobrý ?? Já ho hodně vídám a líbí se mi, tak jsem myslela, že bude O.K. Slyšela jsi o něm něco špatného ??? Jo a ke 4 kilům dole gratuluji, já se nějak nemůžu pomoct od čokoládiček ... bohužel ...takže hubnutí se nekoná 😒

Holky, my jdeme na naušničky příští pondělí, jdeme nastřelovat, tak nám držte pěstičky ...

JInak je Terezka nastydlá, má celke kašel, takovej ten suchej, dráždivej a skoro se tím dusí. Musela jsem jí podložit postýlku i zvednout maličko kočárek, aby byla na nakloněné rovině, jinak by se asi nevyspala.. nevíte, co na ten kašel zabírá ???

leonik
4. čer 2009

jola: nám přijel tatínek po týdnu domů a malej když ho viděl, tak začal natahovat a brečet 😀

rymeska: to nastřelení zvládnete 🙂 Je to rychlovka, Leonce jsme taky nechali nastřelovat a byl to mžik, akorát se lekla, tak začala brečet 🙂 Malej má taky trošku rýmu, jak se změnilo to počasí 😖 Na kašel teda neporadím, je toho hodně, holky určitě poradí 🙂

leonik
4. čer 2009

Já jsem taky chtěla x-lander, moc se mně líbí. Ale co mně na něm vadilo, že nemá sporťák přehazovací sedačku. Jinak bych si ho koupila hned. Někdo říká že je špatný, ale každý kočárek má své mouchy 🙂

andilek1
4. čer 2009

jola:To ams pravdu,rano treba pije pekne,jao odtrhne se me,ale pije,,protoze to ma narvany...a vecer tam asi nic moc nema,,nevim,treba ma dost,,pil ve tri,,asi deset minut z obou a potom v 16:45,,a to uz moc nechtel,,v noci vubec nepije,,az v pet ano,,,nevim no,myslim si ,ze kdyby mel haldi neusne,nebo usne ,ale nespi tak jako on,,,,probudi se mi kolem jedne ale davam dudu,takze hned usne,,tak nevim,ja piju od jeho narozeni strasne moc,nikd jsem tak nepila,,...3x denne caj pro kojici matky+3x denne feynklovy +plus 4litry melty..takze dohromady neco pres 5litru
Leonik...nejhoasi je,ze kdyz me breci,tak mu dam dudu a usne,tak to asi nema hladik...ale tobe moc nespinka,,myslim si ze to ma z toho nevim...je unavenej,,me taky vyvadi,kdyz je uplne vyrizenej,ani ho potom nemuzu utisit...

leonik
4. čer 2009

tak jsem konečně dala nějaké foto do alba 🙂

leonik
4. čer 2009

andilek: Ty jo, přes 5l 😕 já bych měla taky víc pít. Já totiž do sebe toho moc nedostanu 😖 Max.litr a půl, jo to už se musím hodně přemáhat, abych vypila víc 🙄 Ale v noci zase spí pěkně, talk já nevím ☹ Vzbudí se jednou, max.dvakrát za noc.

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

holky,vy kecáte😀...

Leo:já bych to nevzdávala.třeba má jen nějaký to špatný období a bude dobrej!!!Nevěš hlavu!!!Ona se malá nchá uspat od kohokoliv,jen ne od přítele☹to nechápu 😲
Nency:veliká grautulace k hubnutí 😉
rymes:budeme na vás s náušničkama myslet.My jdeme zítra a klasicky píchat.Bojím se za Vivinku...Na kašel?Mucosolvan?Ale nechci ti kecat..

Holky,jdu si dovařit na zítra a asi spát.Jsem mrtvola...