3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

evikk
24. bře 2009

Tak mi se jeste nepritahujeme,ja jsem myslela,ze to az pozdeji az tak po ctvrtym mesici,ted jsme se vratily z prochajdy 🙂

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

evikk: podle mě je každé dítě individuální!My jsme v něčem i napřed a v něčem podle "tabulek"...Hlavně že ti malej roste,nabírá jak má!Podlemě by se děcka neměly nějak zaškatulkovávat!
My dneska venku nebyly,jsem po nemoci a bylo fakt hnusně!☹!A odkud z Prahy si?

paulinka80
24. bře 2009

My jsme taky dneska na prochajdu nevyrazily...to počasí se mění každou chvíli, už aby bylo tepleji, ta zima je nějaká dlouhá....

evikk
24. bře 2009

miska:to jo,kazdy mimco je jiny,ja jen,ze jsem myslela,ze pritahovat se zacina nejdriv po ctvrtym mesici,tak jsem zase o neco chytrejsi 😀 ,jsem z Kbel 😉 ,to pocasi je hrozny,ted sviti slunicko a pred chvili byla chumelenice,at uz je teploucko 🙂

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

evikk: tjn,tohle je fakt na palici.Kdyby už bylo pořád jen slunečno!!! Já jsem z Hovorčovic - takovej zapadákov🙂

zany
24. bře 2009

Tady se dneska ženili všichni čerti, takže jsme venku nebyli... 😒 A hlavně Honzík má teplotu, ale jinak mu nic není, tak čekám co se z toho vyklube... Hlavně, aby to nechytla Elinka 😒

Co se týče přibírání, tak mám děti mimo tabulky 😀 Minulý týden na 3měs. prohlídce měla Elinka už 6,5 kg 😀 Říkám si, že hlavně, že je zdravá, pak to vyběhá 🙂

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

zazy: je🙂tak to mi měli 5720g.a ty kojíš???Podle mě to u takhle malých dětiček vůbec nevadí,když mají víc.My máme,aleposlední dobou velký problémy kolem kojení☹tak jsem zvědav co se z toho vyklube!

evikk
24. bře 2009

miska:Hovorcovice,to ani neznam 😒 ,jaky mate problemy s kojenim?

zany
24. bře 2009

Misko - kojím 😵 Naše dr. se vždycky nad těmi buclatými miminky rozplývá 😵 A stejně s tou váhou nic neudělám, když je jen kojená 😉 Neřeším to... Honzík měl ve 3. měsících dokonce 7,60 kg 😀
A copak máte za problém? 😕 ☹

evikk
24. bře 2009

zany:my mame 7400g a tri mesice budeme mit pristi tyden,to jsem rada,ze jsou i jiny deti tak baculaty 😀

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

Holky,kojím každé 2 hodiny(cca.10 minut) a malá už po hodině řve hlady.A při kojení se porřád odtrhává a řve!Zkoušela jsem všechny možné polohy a nic nepomohlo!
Vždycky se nají do syta,když jí po spánku(spí 2-3 hodinky),ale jinak je pořád hladová!(nebo mě to spoň přijde)!
Připadá mi jako bych měla slabé mléko nebo tak něco! ☹
evikk: hovorčovice jsu za čakovicema(třeboraticema)taková díra 😀

evikk
24. bře 2009

miska:a jak dlouho to trva?nemate rustovy spurt?

evikk
24. bře 2009

miska:to vypadaazne naten spurt, kolem tretiho mesice,je to obdobi,kdy mimco rychleji roste a chce casteji papat,vzteka se u kojeni atd.presne to co popisujes 😉

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

evikk: tak o tom jsem nikdy neslyšela...Malá to má cca.14 dní,tři týdny.Vůbec nevím jestli jí mlíčko stačí.Přemýšlela jsem odokrmování sunarem...
To bych tedy měla častěji kojit nebo jak???Vůbec o takových věcech nic nevím a opravdu jsem z toho špatná a bezradná 😢

evikk
24. bře 2009
evikk
24. bře 2009

miska:ne prestat kojit ne,praveze naopak,kojit a kojit,ono to trva tak tyden ,14dni,my ho meli taky v sestym tydnu a trval 10dni,poslala jsem ti odkaz,kde je to napsany co to je 😉

evikk
24. bře 2009

MISK:Růstové spurty:

Objevují se kolem 3 a 6 týdne a kolem 3 a 6 měsíce (přibližně,nesmíte to brát doslova)...co se děje....miminko najednou vyroste,neee nesmějte se,prostě třeba během týden skočí o tolik,co předtím a potom za měsíc...a najednou má daleko větší hlad....a protože to není plynulý přechod,mlíčko nestačí.

A tak začne brečet hlady,maminka kojí každou chvíli,vypadá to,že nemá dost mlíčka pro svoje dítě.No,v podstatě je to pravda,ale je to záležitost pár dnů,pak se tvorba mlíčka zvýší....

Pokud by se začalo přikrmovat,tak tělo maminky nedostane signál o hladu dítěte,a nezačne pracovat na popohánění buněk mléčné žlázy,aby sebou sakra hodily a vyráběly víc mlíka...a je tu začátek konce - odstavení

Takže rada pro růstový spurtík,pokud to jde,klidně si zalézt s miminkem a kojit téměř nonstop,spát hodně přes den,hodně pít,jíst,odpočívat...nechat si pomoci od tatínků a jiných členů rodiny...a soustředit se jen na to,že mlíčko bude,jen to chce trpělivost.ONO OPRAVDU BUDE,TAK NIC NEDEJTE NA "DOBRÉ" RADY TYPU : MÁ HLAD,DEJ MU FLAŠKU..

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

evikk: moc děkuju za radu a na odkaz juknu!
Jsi hodná,snad to bude ok

llllucka
24. bře 2009

Misko:to je určitě růstový spurt.A nemá třeba i zelenou stoličku,my ji takhle občas máme.Neboj,ono to přejde jen musíš vydržet a kojit-)

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

lucka: heleď zelený hovínka má jenom občas(měla naposledy v pátek),přes den ne!Spíše v noci!No,koukám že jsem teda vůbec o kojení nic nevěděla!A to jsem si myslela ja je špatně že kojím "už" po dvouch hodinách

zany
25. bře 2009

Misko - vydrž!!! Určitě se to zase spraví a bude to "jen" ten spurt... 😉

paulinka80
25. bře 2009

miska: fakt to vypadá na ten spurt, porodní asistentka mi řikala, hlavně nezačít přikrmovat, klidně zalézt s mimčem do postele a kojit, kdykoliv si řekne...vydrž, určitě se to brzo urovná! 😉

miskastehlikova
autor
25. bře 2009

AHojky holky,
tak jsem po hrozně dlouhé době kojila 4krát za noc,abych teda kojila pořádně!a teďka mě to čeká opět za cvilinku!
Moc díky za radu🙂
A jakápak byla u vás noc???

zany
25. bře 2009

My jsme vstávali v 6 😒 Ale to spíš proto, že Honzík nespal od 5 a tím jak viděl, že je Eli vzhůru, tak usoudil, že už spát nebude a hotovo 😝
Jinak jsme kojili jen jednou a to už v 1, jindy vydrží do 3... Ale i tak to jde 🙂

paulinka80
25. bře 2009

U nás noc klasika...kojila jsem v pul osmý, pak kojeni ve 22, v pulnoci, ve 2, další kojo kolem 4, v 6 no a v sedm jsme vstavaly, takze jsem totalne nevyspala...ale hlavně že je Eli spokojena 😉 U nás je asi spurt pořád 😀

zany
25. bře 2009

Ježíš, tak vstávat jako ty Pauli, tak jsem úplně mrtvá!!! 😖

paulinka80
25. bře 2009

No vždyť já taky jsem ☹ ale co bych pro toho našeho malýho špuntíka neudělala 😉

miskastehlikova
autor
25. bře 2009

My vstávali v 7:30,a to bylo i docela dlouho!Jinak Víva vstává třeba i v 6☹...Ale dneska mi to ani nevadí,šla jsem vrzo spát!!!
Tak mám nakojíno a jdu kuchtit! Jen doufám,že bude dneska hezky jdeme totiž s kamarádkou o nákupech...
Tak se zatím holky mějte!!!A ať vás pinďové nezlobí!😀

evikk
25. bře 2009

ahoj holky,tak u nas noc docela dobra,kojila jsem v deset,ve dve a v pet a od peti uz jsme nespali,jsme ranni ptacata 😠

zany
25. bře 2009

Tak nás teď čeká domácí vězení 😒 Byla jsem s Honzíkem u dr. a má červený krk... Buď to ustojí a nebo bude mít angínu 😒 Takže do konce týdne budeme doma a to nám ještě jede manža pryč a vrací se až v pátek... 😒 To bude s dětmi očitec 🙄