3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

paulinka80
6. čer 2009

ahoj holky,
moje mamka vozi Eli a tak mam chvilicku volno 😉 ja jsem byla venku dopo ale teda pocasko nic moc...uz aby bylo zase pekny teplicko.
No jinak jsem byla v Dm a nechala jsem tam zase hned 500 😒
tak me napadlo, holky co prikrmujete, jakou znacku presnidavek a kasi kupujete? uz pomalu zacinam studovat co a jak 🙂

Misko: Viv je kooooca, nausnicky ji slusi....taky uz se tesim,az je budeme moct eli dat nastrelit

Leonik:pekne fotecky 😉

Jola:to je mi moc lito s maminkou, snad to bude brzo dobre a bude lip

Luci, Misko: Eli jak roste hlavicka, tak ty vlasky ma takovy ridky...ale porad ji rostou, tak se taky tesim, az ji budu delat copanky 🙂 vcera jsem ji dala zase sponecku a mooooc ji slusela a uz ji tam drzi dobre 🙂

Nency:taky se snazim omezovat dorticky a cokoladicky...ale nekdy to proste nejde, takze vcera jsem pekne slupla kus studentsky peceti...mnami mnam 🙂

joooo holky jinak jsem dneska v noci spala asi tak 4 hodiny vkuse...u nas nevidaneee!!! 😕 🙂

miskastehlikova
autor
6. čer 2009

paulinka:Já kupovala přesnídávky(i zel.)od hami a kaše Sunarky.A super!Nemůžu si vynachválit🙂,já taky vždycky v DM necám hrozně pěněz🙂...
jo,já jsem taky přemýšlela,že koupím vivince posnečky,ale přišlo mi bzy...
tak to ses hezky vyspala,co?!
😎
my byly na procházce,sice mrholilo,ale malá hezky usnula a ještě spinká.Dneska je fakt divnej den☹

paulinka80
6. čer 2009

me se dneska taky nic nechce, nejradsi bych zalezla do postele a koukala na filmy, ale Eli si chce hrat, tak se ji musim venovat 🙂
ja uz si delam male zasoby, taky jsem nakoupila od Hami - mrkvicku, brokolici....ted uz Viv jen varis a nebo obcas davas i kupovane?
ja bych eli ty sponky asi taky zatim nekupovala,ale dostala jsem je od segry, kdyz se mala narodila....pry kdyz videla,jaky ma ciro, tak ji to nedalo 😀 je takova vic holcici 😉 ale davam ji je malokdy, chci z ni mit jeste porad male miminko a ne velkou slecnu 🙂
jojo dneska jsem se vyspala bajecne, kdyby to tak bylo casteji 🙂

miskastehlikova
autor
6. čer 2009

Já jí vařím,ale občas i koupím.třeba ke svačině jí kupuju mrkev a ovocné přesnídávky Hamánek.Ale te´dka mám plný mrazák co mi navařila babička(asi 8 obědů) a 3 kupované,takže teď to neřeším,buď vařím nebo rozmrazím😀...
já si taky říkám,že už jen ty náušničky z těch miminek dělají slečny.A ještě sponečku..Nevím...
včera u mudr.byla paní a měla 5týd.miminko,no to bylo pidi🙂,ani jsem nevěřila,že takhle malá byla i Viv🙂...
Mě Vivi pořád spí,tak si asi navařím na zítra a budu lenošit

andilek1
6. čer 2009

ahojda holky,,,my bli v hradci nakoupit v Makru...nechali jsme tam penez,,hruza!!!!!JIank Luky spal asi ve hodiny pres den,takze byl u tatky pekne protivnej,,,tak cekal,az udelam vecu,,pekne sjem si ho vzala ,,delala kravinky a byl lepsi a tak usinal...takze uzu spinka pul hodiny,tak snad bude spat v noci lip,noc na dnesek byla hrozna ☹
Luci:taky pomalu ale jiste zacinam shanet info o prikmech...cetla sjem,ze ybs nemela kupovat zeleniny v supermaketech ,,,jen nejakou bio,protoze tam maji hodne dusicnanu nbo co....v tech kupovanch to proste mas podle normy,,tak budu zatim kupovat ty...taky bych chtela hami...nevim no,nidky se to zase neresilo,jestli tam je nejaky dusicnan,,,takze nevim....ale budu kupovat,,,je to jednodussi, a ymslim,ze to vyyjde nas tejny penize

miskastehlikova
autor
6. čer 2009

Andílek:na tohle jsem koukala v deníku dnes.A tam psaly že nej.jsou hami,které jsou kontrolované bez dusičnanů a bio je jen zbytečné.Protože stejně až začneš vařit tak mimču nebudeš vařit bio potraviny a tím pádem přijde do styku i s chemicky kontrolovanou potravinou a píš si na to zvykne hned od začátku než po tom co začneš nomálně krmit.

Holky,tak mě Viv spala do 18,pak jsem jí nechala ať si hraje,v osm vykoupala a teďka řádí jako ďábel a na spánek teda nevypadá😀...
Dneska začala šíleně,ale fakt šíleně pištět a výskat.Ale normálně to trhá uši 😀 😝 😅

andilek1
6. čer 2009

miska:nevim no,bijim se aby mel to dobry a mel tam vsechno co potrebuje....nevim,uvarit mrkev a potom ji dat do mixeru.....nevim no,....je to tezky...ale rika se ,ze deti maji radeji to kupovane,nez domaci stravu,,,nevim no, ...

miskastehlikova
autor
6. čer 2009

Andílek:jako já jsem taky zastávala kupované!a to hodně,ale pak dostala vivi koupené a papala to taky hezky.dneska sní i dom. i koupené,ale mě osobně domácí chutná líp🙂
a když jsem dumala nadt tím rozdílem mezi koupeným,dom. tak oboje se musí storpo uvařit,pak umixovat takže ve výsledku je to (samozřejmě podle mího mínění)stejný...
ale každý má jiný názor každý chce pro miminko jen to nej.!!!!To tady všichni víme😀.Takže pkud budeš kupovat/kupuj🙂.Poud budeš vařit/vař😀...
hlavně abys sama cítila že to co děláš je dobře🙂!!!

paulinka80
6. čer 2009

holky, ja budu ze zacatku davat urco kupovane....a pak uvidim,ale asi budu stridat kupovane a varene doma....a uvidim co ji bude chutnat vic, no kdyz jsem videla nektery ty prikrmy ve sklenickach, tak to teda moc vabne nevypadalo 😝 ale jak rikas, Misko, hlavni je,aby kazda citila, ze to co dela je dobre a je to to nejlepsi pro nase mimi....

miskastehlikova
autor
6. čer 2009

Pauli:přesně tak.Přece jen každý chce to nej🙂...
Co elinka?Spinká? nás už se spinká skoro půl hodinky 😎

zany
6. čer 2009

Ahoj holky,

jen vás v rychlosti zdravím a jaksi nestíhám 😝
Pokusím se zítra něco dočíst a zareagovat 😉

My jsme se dneska byli podívat kamarádce na svatbě a moc jí to slušelo 🙂 Hned bych se vdávala znovu 😵
Pak jsme byli na parcele vyměřovat prostor kde bude potřeba sebrat skrývku 😉 Tak jsem běhala jako šus s pásmem a manža tloukl kůly. Snad nám je nějaká ku.va nevyndá!!! 😠
Eliška dneska moc nespala, tak večer usnula hned. Honzík po obědě taky nespal, tak taky usnul bez problémů 😉
Zítra zkusím Elišce mrkvičku, tak jsem na ní zvědavá 😉

Dobrou noc 🙂

miskastehlikova
autor
6. čer 2009

Zany:je:-)já bych se vdávala hnedka,ale ten můj moc nechce☹...Co je to skrývka?(jsem hloupatá🙂)...Tak držíme palečky aby Elince chutnalo

andilek1
7. čer 2009

miska:to mas pravdu s tim,ze se to urcite dela stejne jako domaci...Jak napsala paulinka,taky nejdriv zkusim kupovane,,chci to tak stridat,a uvidime,taky doufam,ze me to bude jist,,,muzu se zeptat jeste???porad moc nechapu ten postup.....takze budu davat 14dni jeden druh zeleneniny,,,trena 3dny mrkev,3dnybrokolici,3dny kvetak,.----tak to bude dot ech 14dni ,,potom pridam druuhy druh zeleniny..takze mkrev.brambor,brokolice plus brambora ...a a az bude mesi,,muzu teoreticky davat vsechno,,krom sladkych,,,jako maso,brambor a mrkvicku....chapu to dobre???? 🙂

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

Andílek:nejdřív jak píšeš 3 dny mrkev,pak třeba 3 dny brokolici,pak 3 dny květák.Po 14 dnech už s kombinací s bramaborem a pak už i s masem(třeba králík s mrkví,bramborem) a po měsíci můžeš už skusit dát svačinku odpoledne nebo sladký oběd.
to je na tobě a na tom jak ti bude malej papat...Já po měsíci dala sladké svačiny...podle mě je hloupost dávat hnedka od začátku sladký oběd,pak děti nechtějí zeleninu!...
A hlavně uvidíš jak malej bude jíst,někdy ty miminka fakt papaj dobře a hodně a podle něj i zvyšuješ dávky k obdu,pak ke svačince...
Já už dávám Viv k obědu velkou skledničku zel. a ke svačince malou ovoce(ale ke svačince by klidně snědla i tu velikou🙂)...
Já už asi za 14 dní budu dávat svačinku i ráno,se poradím,ale s mudr.

Jakto,že jsi tady byla tak brzo?😀...Malej takhle vztával???

Holky,tak u nás noc dobrá,ale budíček v půl 7 a pak hrozný scény do půl 10.Pak se malá trochu sklidnila.Vůbec nevím co sní je☹

leonik
7. čer 2009

Ahojky holky, včera jsem se sem nedostala. Byli jsme odpoledne na nákupech a večer jsme jeli na to zpívání. Vrátili jsme se ve dvě ráno 🙂 Klidně bych tam ještě zůstala dýl, mamka hlídala, ale malej večer nechtěl moc jíst, tak jsem měla strach že se vzbudí a bude mít hlad. Nechala jsem doma mlíko, ale on to z flašky odmítá pít 😅 Tak jsme jeli radši domů. Dala jsem mu napít, protože jsem na tý oslavě vypila skoro dva litry vody a v noci jsem myslela že mně prasknou prsa 😀 Pak spinkal dál až do rána 🙂 Vstávali s Leonkou o půl 8, tak jsme se trošku vyspali. Teď jsou s babičkou a dědem venku a my ještě odpočíváme 🙂

Pokusím se vás dočíst, když mám chvilku a manžel dneska za mě vaří 😅

leonik
7. čer 2009

andilek: a když vaříš máš Lukáška u sebe v lehátku, nebo kde? Malýho nebaví dlouho ležet, i když má z postýlky celkem přehled. Pořád hlavu zvednutou a kouká, tak jsem přemýšlela o nějakém tom lehátku 🙂

K těm příkrmům, já jsem Leonce dávala kupované a střídala jsem to s doma vařenými. Kupovala jsem bio zeleninu. Máme tady blízko ekofarmu, tak jednou za čas si necháme od sousedky dovézt, bere si nás to víc z baráku 🙂A jsou tam úplně jiné ceny než v supermarketech. Tam si na tom narazí nehorázné ceny 😠

míšo: to je nezvyk, že, když má teď malá naušničky 🙂 Já taky pořád na Leonku koukala, vypadala úplně jinak 😵 Zkoušela jsi dát Viv i ty zeleninové sušené kaše?

pavli: už začínáš taky nakupovat příkrmy? Koukám že tady většina chodíte do DM 😀 Já tam taky nejradši chodím 🙂

zany: já bych se taky klidně vdávala znova 😀 V sobotu jdem na tu svatbu, tak už se moc těším 🙂

andilek1
7. čer 2009

miska:jooo??,uzmuzu dat po tech 14dnech i maso,??ja nekde ctla ze po emsici az....jiankkoukam,ze to chapu...s tou presnidavkou,,to chapu...to taky vim,ze by to nejedl,,kdo taky joo,ze??? 🙂 🙂A hele..kd mu muzu dat celou sklenicku?t prvni dn asi ne,,ale co kdyz bude chtit a co kdyz nebude? A jak zacnu s tema dvema druhy zeleniny ,tak to msuim azse ty tri lzicky?.... a to rano...no jedl,tak sejm sla vypit ty sv hnusny caje,,pro kojici a fenyklovej a sla sjem spat,,luky hned taky spinkal,,,ale vstaval potom brzo...roustou mu zoubky...
HOlky myslite,ze kdyz rostou zoubky,tak muze dite delat u prsa neplechu? a taky v noci se budit castejinez driv???
leonik:Ja kdyz varim,tak je v lehatku,,ale taky tam vdrzi,tak max hodinku,,vic ne...obcas neco delam,houpu ho nozkou....takze super,,,lehatka maji levne,,stoji klem 1000,,ale jeswstli chces nejaky vylepseny,tak maji samo i drazsi..my mame to obyc...to staci,se mas ze ti vari manzel,,,muj umi snad jen vajicka....i ty mozna ne 😀 😀 ted se hlasil,ze umi i chleba s maslem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andilek1
7. čer 2009

taky jsem nekde cetla,ze kdyz varis zeleninku doam,tak musi byt varena v kojenecke,,pokud je spatna voda doma...coz u nas je

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

Leo:to je mooc super,že sis včera užívala a hlavně i odpočinula!Je to potřeba,co?!🙂...Zatím jsem skusila jen ovocnou kaši a ta měla veliký úspěch.Od jaké značky jsou ty zeleninové?nikde jsem je asi neviděla(nebo nehledala)...Jj,náuničky jsou velikej nezvyk.ALe naštěstí jí nehnisají ouška,takže není po mě alergik.já totiž nmůžu nic jiného než stříbro a ocel...
Jo,DM má nejlepší výběr a já tam miluju akci na vl.ubrousky:4(johnsons)za 200Kč, a přitom jedno balení stojí normálně 72.takže tohle je moje😀...
Já dala masíčko už po 3 týdnech a dobrý...ale zase i s masíčkem musíš dodržet 3 dny stejné maso.Ono to kupuj podle věku(jak píšou na skleničkách) a hlavně podle malýho.Jasně že když bude papat málo zeleninku,tak s masem nechvátej.prostě podle jeho potřeby🙂...První dny se dávají simbolicky 3-4 lžičky,po dobu skoro týdne.potom záleží na něm kolik sní.malá mihned po týdnu jedla celou skleničku.Ze začátku se to nesmí přehánět,než si na thou stravu zvykne.Kyž nechce jíst,tak ho nenuť a když chce víc,tak dej (těch prvních pár dní)víc mlíčka po jídle...Ne!To už dávej podle jeho potřeby..první dva druhy dávej 3-4 lžičky a pak podle malýho kolik bude chcít.ale zase 3 dny to samí,abys rozpoznala alergii(jen kdyby náhodou)...

Holky,tak mě Viv usnula,jak ráno brzo vztávala a já mám chvíli klídek🙂.Akorát se mi sem žene tchýně.Zavolala že do hodiny je tady ať jí čekáme☹!Ani se nezeptala zda jí chceme vidět☹!Takže jdu uklidit,abych jí nemusela poslouchat jaká jsem hrozná
😠

leonik
7. čer 2009

andilek: manžel dneska vařil po hoodně dlouhé době, jinak vařím já každý den. Už mě to teda nebaví 😠 Tak jsem si aspoň dneska chtěla odpočnout. Udělal řízky, na tom není nic těžkého, jinak toho taky moc neumí 😀 S těma zubama moc neporadím, co si pamatuju u Leonky tak jen že, byla děsně protivná když jí ty zuby lezly. Jinak já jsem vařila zeleninu v kojo vodě 🙂

míšo: Jo, odpočla od těch každodenních starostí, a toho kolotoče kolem dětí za celý den 😀 Mohlo by to být častěji.. 😎 Ty zeleninové kaše jsou od Sunarky, jsou od 4.a 6. měsíce. Jsou mléčné a můžou se podávat místo oběda nebo večer na zasycení. V tý DM je taky mají. U Leonky jsem je ale nezkoušela, ale asi zkusím pak u Vojtíka 🙂 A nebolí malou třeba ty ouška, když jsi psala že dělá ráno scény? Přece jen to píchání si myslím že je bolestivější než to nastřelení.

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

Leo:tak já až pojedu na nákup se na ně juknu!díky za tip😀.Já zatím kupovala jen sladký do sunarky.Heleď nevím,je to možný že je to od oušek.Hlavně dneska jak jsem jí to čistila tak jedno oušku drobíček hnisá,tak jsem to trošku zmáčkla,aby se hnísku zbavila a nadšená nebyla 😅 ...

tak tchýbí mám z krku!Je to neuvěřielná kra...!!!!!Doufám,že jí dlouho neuvidím!

zany
7. čer 2009

Ahoj holky,

omlouvám se, ale ještě jsem nedočítala... Zkusím to večer 😉 Slubuju 😀

Elinka dneska měla svojí první mrkvičku. No nejdřív se ksichtila, ale něco jsem do ní dostala 😉 Ale komu to chutnalo byl Honzík 😀 Co zbylo, tak po Elince dojedl 😀 Jsem zvědavá co na to bude Eli říkat zítra 😉
Hodila jsem fotky do alba, tak jukněte 😉

zany
7. čer 2009

Jen jsem přečetla příspěvek Mišky...

Miško - skrývka je, že se stáhne bagrem ta tráva a zůstane tam zem 😉 A v tom se pak budou už kopat základy 😉 Snad jsem to napsala srozumitelně 😉
No my se s manžou chtěli vzít a i kvůli dětem, abychom měli stejné příjmení 😉

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

zany:tak už to chápu co to je😀...
Já bych se taky klidně vdávala,ale Pavel nechce☹....Je Elinka je šikulka a Honzík mlsounek😀

leonik
7. čer 2009

míšo a mažeš jí to něčím? Asi to bude pár dní citlivý ty ouška. Co ti tchýně provedla 😀 Moje tchýně už odjela, naštěstí nemám problém. Ale my se nějak moc zase nevídáme. Tak jednou za týden 🙂

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

zany:fotečky hezounké😀..Vy jezdíte do dobřen na offroady?Naši tam jezdí každej rok😀,tatá je offroaďák tělěm i duší😀😀😀...

Leo:mažu lihem(promazávám) a opthalmoseptonexem.tak se ale bojím,aby nebyla alergik 😕 😅
tak to jí vídáš docela často.Já tu mojí jednou/2 krát měsíčně a stačí mi to☹!!ale zase jsem poslouchala,jak až jí umře bejv.manžel(ona ho už pohřbívá-nána)tak jí musím doplatit střechu na chalupě a dávat peníze na plyn,vodu,elektriku a pak jaká nejsem hospodyňka,a jak jsem drzá a že jí nemám ráda!
No prostě na zabití!!!!

leonik
7. čer 2009

zany máte moc pěkné lehátko, co je to za značku? A koukám že koupání je u nás stejné jak u vás 😀 Leonka se taky musí koupat ve Vojtíkově vaničce 😀

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

tak mi Viv krásně spinká na gauči,chlap přijel z nákupu a já si hezky peru a relaxuju😀,konečně dneska klid! 😎

leonik
7. čer 2009

míšo: tak až třeba tu kaši vyzkoušíš, tak dej vědět jakej měla u vás úspěch 🙂 S tou tchýní to máš teda peklo 😖
A to se teda fakt málo vídáte 😅

My byli dneska u našich odpoledne a malej jak málo spal, byl přetaženej tak spustil takovej ječák, že nebyl k utišení 😠 Tak nakonec kočár zabral, sice chvíli vyváděl, ale pak usnul zase na půl hodiny 😖 Večer jsem ho vykoupala, najedl se a uložila jsem ho. No běhám tam každou chvíli, vždycky zahodí dudel a cpe si do pusy peřinu a pak se vzteká 😀 Zítra vezu zase moč na kontrolu, tak se Dr. zeptám na ten dokrm, co mně řekne 😒

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

Leo:jj dám vědět to se nebuj🙂....
Mě malá dneska docela lumpila,nevím co se sní děje,je ukňouraná,dokonce tulivá.Fakt nevím...dokonce se dneska po dlouhé době nechala nakrmit(jako po koupání)od tatínka,což se u nás jen tak nestává.On sice krmí,ale ona si mě vyřve.Takže úspěch😀