3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

Ahojky holky,tak se po celém dni hlásím.odpodne jsem byly u kamarádky na kafíčku a zítra dopoledne jí budu hlídat 3 letou dcerku🙂,takže musím uklidit,upéct buchtu😀!No je toho hodně🙂...Viv celé odpoledne nespala,jen řádila s dětma(oproti ní obrama) a hnedka jak jsem doraili domů tak se najedla a chrní😀...
Jako uši holky máme fakt hnusný☹.Nevím co dělat aby to měla v pohodě...
holky reaguju:
Andílek:tak držím palečky ati v noci spal😀
Luci:to je hezký čekat dvě,alejá bych asi nezvládla 2 najednou...A míš fota jak ti to sekne?...Mě taky Viv kýchá,ale alergie to ai nebude.Doufám!!!

jola2
8. čer 2009

miskastehlikova:má u těch dírek úplně takové bouličky nafouklé ?. Sestřenka si s malou taky užila po naušničkách a měla tam právě takové bouličky plné hnisu. Tak jsme jí to museli hodně zmáčknout aby ten hnis vytekl a mazaly jsme to hodně lihem a pak oftalmoframikoinem. (ona u toho nemohla být protože jí to trhalo srdíčko ) do týdne to bylo lepší

paulinka80
8. čer 2009

Ahoj holky, tak my jsme dneska byly venku cele odpoledne....byla jsem i s moji segrou, zasly jsme na zahradku na kavicku, pak obesly par kramu no a pak jen tak chodily po meste ...bylo to fajn 🙂

Jola:tak super, ze mala pekne pribira...to ti verim, ze jsi rada, ze jsi to kojeni nevzdala 😉

Zany:tak mooooc velka gratulace k povoleni...ja jsem na jednu stranu stastna, ze uz ho taky mame ale na druhou stranu se bojim,jak to vsechno bude, jak to budeme zvladat atd...ale to je asi normos

Misko:tak zitra dopoledne budes mit veselo, co? 😀
a co ma Viv s usima?hnisa ji to hodne?

Luci:dej foto, at vidime, jaka jsi kocka 😉 jo a Eli mi taky nekdy kycha,ale na alergii to nevypada...

Nency: to je Kaja sikovna holka 🙂to po me vzdycky ucitelka na zakladce chtela, abych chodila na zavody...uz tenkrat jsem byla hodne vysoka, takze chtela abych skakala do vysky a pak taky behala...ale ja jsem byla taaaak leniva, ze jsem se na neco vzdycky vymluvila...no obcas mi to i proslo 😉

holky,tak u nas je svetluska porad v oblibe, dneska jsem ji pripnula na kocar, eli se ji chytla a spala tak asi dve hodinky 🙂
ja jsem dneska uspavala asi na trikrat....a nakonec skoncila eli v nasi posteli,ale manza tu neni, takze se tam budeme valet s malou spolu 🙂

jola2
8. čer 2009

nency a zany: nějak jsem vaše články přeskočila až teď jsem je přečetla moc se omlouvám a reaguji:

nency: já jsem ve škole taky závodila (skok do dálky a výšky , běh na 80m, šplh) a Káji moc gratuluji 😉

zany: tak to je super že budete taky stavět 🙂 Přeji aby to šlo bez problémů a co nejrychleji a hlavně aby to dopadlo podle tvých potřeb a přání 😉

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

jola2:má na jednom bouličku s hnískemaleto nejde jí to mačkat začne se šít a hrozně lakat☹,alei jí to bolí když tam ten hnísek je.Jsem z toho neštastná
Paulinka:jj,hnisá☹...Jo budu😀,ale ta holčička je hrozně hodný,klidný dítě.Akorát pořád povídá,ale to mi nevadí...
Jo to je dobře že malou hračka baví.Já Viiv budu kupovat toho pejska na kočárek a od sassy herní pultík na kočárek🙂

leonik
8. čer 2009

Ahoj holky, tak jsem vás dočetla, no ale teda dalo mně to práce.. 😀 Celý den jsme byli u našich, tam se uklízí na svatbu, tak jsem mamce aspoň pomohla vyžehlit kupu prádla. Malej mě moc nenechal, ale aspoň s něčím jsem pomohla a zítra a pozítří náš čeká pečení koláčků 🙂 Malej usnul až ve čtvrt na 9, protože si ještě navečer schrupl v kočárku tak se mu nějak nechtělo usnout. Za to Leonka mně tady usla u večerníčku na sedačce 😀

zany: tak jsem koukala na ty lehátka jané ale ty ceny 😕 😀 ale jsou moc hezké. Rozhodla jsem se že taky nějaké pořídím, vyhlídla jsem si Fisher Price, stojí kolem 1200,-Dneska ráno jsem malýho šupla na chvíli do autosedačky na linku a měl rozhled tak byl spokojenej. Tak v tom lehátku bude mít aspoň rozhled, v postýlce ho to nebaví 😖 Jinak gratuluju k povolení 🙂

andilek: tak když ti malej zase spinká hodně přes den, tak v noci se může budit že je vyspanej 🙂

míšo: to lehátko jak máš FP není do tří let? Viděla jsem že tam můžou sedět i větší děti a mít z toho takový křesílko 🙂 A na kolik tě vyšlo?

pauli: taky gratulka k povolení, teda tady se bude stavět.. 🙂 Já bych taky hned brala domeček, klidně i starší
🙂

luci: já byla u kadeřnice v sobotu 🙂 To je dobrý s těma dvojčatama a ještě přes prášky 🙂

nency: a co má Kája s kostrčí, měla nějaký úraz, že byla na mobilizaci?

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

Leo:u vás bude pouť,že pečeš koláče???To lehátko co mám já je od narození do 9 kilo,pak jsou i polohovací do 3 let.Tohle stálo 1500Kč...

leonik
8. čer 2009

míšo: ne, v sobotu má ségra tu svatbu, tak budem píct svatební koláče 🙂 To lehátko co máš ty, by jsme ani nemohli už mít, malej už má přes 9 kg 😀 Chtěla bych FP Toddler, je od narození do tří let do 18 kg 🙂 Akorát to nemá tu polohu do úplného lehu, tak nevím jestli by tam mohl být delší dobu kvůli páteři 😖 Tak ještě se zkusím podívat po jiných.

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

Leo:tohle není úplně do lehu,ale je schváleno ortopedy takže v pohodě🙂.Já už pak Viv nebudu kupovat lehátko,protože až začne víc lézt tak už jí lehátko bavit nebud,takže dostane houpačku.
To už máte tolik😀?

andilek1
8. čer 2009

zany:jeste pockame do ctvrtka,,co rekne doktorka....ale dik,koupim ho....
leonik:to az dneska spinkal tolik,,czdycky spi tak ty tri hodinky..ted tolik,,a jete by spall,,spal do sesti a v osm usnul sam 🙂 sikula jeden...a to uz je neco pres tyden co chodi sam,,,je to sikula,,,tyky bch sla na nejakou svatbu,,a ty kolace,,mnam. 🙂 🙂 🙂
HOlky ctete tem nejmensim nejaky pohadky pred spanim????Nekde jsem cetla ,ze by se mohlo,ale nevim no....
zany:gratulace k povoleni..snad uz nebudou zadny problemy 🙂
miska:dekuju,,,,,,snad bude,ikdyz po tom dnesnim 5hodinovem spanku,nevim.nevim.....

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

andílek:no pokud ti usnul,tak s jdi taky natáhnout ať si vydechneš🙂!!!
Já nečtu před spaníma,ale čtu přes den.čtu co mě napadne.Pohádky,moje knihy.A Viv to baví sice jen 10 min.,ale jak měním hlasy,tony tak je fakt těch 10 min. v klidu a poslouchá🙂.Dneska jsem jí četla Mrtínkovu čítanku😀

andilek1
8. čer 2009

Miska:hmmmm,ja bch chtela cist pred spanim...ale nevim no,kdy zacit...halvne ze to vivinku bavi 🙂 🙂 ja na cteni moc nesjem,ale svym detem bych chtela cist 😉

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

andílku,já ráda čtu.Před spaním budu číat až to bude chápat😀...Ale zatím je fajn,že takhle jí to baví.Jako normálně jí zpívám přes den,ale to čtení je píjemné pro obě.

leonik
8. čer 2009

míšo: no ve 4.měsíci měl 8800g, tak teď už přes devět určitě má 😀 Přibírá kolem kila za měsíc, tak uvidíme příští týden, jestli mi ho zváží 🙂

andilek: tak to je šikula že sám usnul 🙂 Já jsem dneska běhala půl hodiny každou chvíli dávat malýmu dudel 🙂 Někdy je to usínání lepší, jindy horší no... 🙂 Tak to ti asi dneska dospával tu noc, když se tak budil 🙂 Na koláčky se těším, ale nemůžu to moc přehánět s tím pojídáním. Aby pak malýho nebolelo břicho. K tomu čtení- já jsem Leonce začla číst před spaním od dvou let, do tý doby jsme jen prohlíželi leporela a tak..a stejně ji to čtení dřív nezajímalo. Hodně říkanky, písničky jsem zpívala. Teď bez pohádky neusne večer 🙂 Taky jí čtu přes den, tak sedím vždycky blízko malýho nebo ho mám na klíně, aby taky poslouchal 🙂 Když říkáme říkanky, tak je vyřechtanej, asi se mu to líbí 😀

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

Leo:tak ale stejně ti nabírá hezky:D...
Holky,jdu spát zítra brzo vztávám.Dobrou noc

luci81
8. čer 2009

Ahoj holky,
tak jsem zase tu
zany,taky gratulka
nency,tak to klobouk dolů před Kájou,nato,že má ke všemu ještě problémy s páteří,já na sport nikdy moc nebyla 😝
Holky,Anetka vždycky kýchala,ale dneska asi tak 50x,no možná to bude jen rýma,ale ještě jí z nosánka nic neteče,tak jsem zatím odsávat ani nezkoušela
jola,to je fajn,že to za mamkou zvládneš sama a nebudeš v tom závislá na manžovi
No jinak já bych moc nemluvila o zkrášlení,na to bych musela na plastiku,ne k holičce 😀 😀 😀 Až bude chuť,tam se nechám blejsknouta dám foto
Já jsem holky koukala po tý světlušce,ale oni jí nikde nemají,chtěla jsem jí vidět naživo.Viděla jsem velkou chobotnici,ta mě docela zklamala,na to ,že je tak drahá skoro nic neumí ten sedící pes jakbysmet.TeĎ jsem objednala z inzerátu štěkací štěně a nějaké zelí s králíčkem,to taky hraje,ale zelí není Lamaze.Dneska přišel lezoucí brouček od FP,ten se mi líbí,Anetce taky 🙂

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

dobré ránko holky,
tak jsem od půl 7 na nohou,pěkně jsem si uklidila,vypila kávičku a dostala smsku,že Kačenka chce jet radši s maminkou k doktoru,takže nehlídám☹!A to jsem se fakt těšila☹...No,snad jindy...
Včera jí Vivinka hrozně lekala,jak má teďka ten ječák a není zvyklá na děti v tomhle věku,tak byla z Kačenky tak hotová že furt vískala,ale tak že to Kačenku rozplakalo☹....
Luci:Mě se taky chobotnice Lamaze nelíí☹Hezký je Koník Ferda,ale chce to vidět na živo...Já teďka objednala štěkající šťěnátko na kočárek a pemýšlím o ptačí rodině🙂

andilek1
9. čer 2009

iAhojda,tak noc o malinko lepsi,ale stejne hruza...doufam,ze to bude ode dne lepsi....nevim co se to s nim deje...ale co,,hlavne aby byll spokojenej,,snad ho nioc netrapi
ja teda nemam zadnou hracku od lamaze,ale k pul rocnim narozkam mu neco koupim..co byste doporucili?
miska:alesppon si muzes odpocinout...treba priste budes hlidat... 🙂

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

andílek:to jo,ale já odpočívat neumím☹..Teďka jsem na mma vyhrála za 250Kč od Lamaze ptačí rodinku,tak jsem zvědavá jestli bude mít úspěch...

jola2
9. čer 2009

čau čau holky, malá mi spala od osmi do ted tak jsem udělala fůru práce(vytřela,vyprala 😀 ,očistila haldu cihel(manža s ních o víkendu bude dělat chodníčky na dvoře ta jsem zvědavá jak to bude vypadat 😀 ),uvařila,najedla teď kojím a jdu si uvařit kafíčko 😎 )

rymeska
9. čer 2009

Ahojte, teda hodně jste toho zase napsali za tu dobu, co jsem tu nebyla ... my to měli teď takové hektické, Terezka měla kašel a rýmu, která nešla ani odsát ... a celkem jsme si vytrpěli, v pátek nám z toho v noci po kojení zvracela (dokonce dvakrát), v sobotu jen jednou,a le taky ... a to si dokážete představit, létalo to všude, takže vždycyk převléci Terezka, mě, její postýlku, naší postel ...no, operace na více než hodinu ... mazec ... v neděli už naštěstí lepší, sice se jí blbě dýchá, ale už nekašle .. a dnes už taky tak ... ještě pořád má trochu rýmu, ale mnohem lepší než předtím ... tak snad už bude dobře, ale byli to blbé dni ... jinak máme od včerejška nastřelené naušničky ... řev byl pořádnej, ale ne kvůli bolesti, ale kvůli tomu, že se té paní bála, takže začala řvát ještě dříve, než na ní vůbec šáhla ... ale pak se během pěti minut uklidnila a už se zase smála ... takže dobrý ...a móooc jí to sluší, sice jsou to zatím jen takové ty nastřelovací naušničky, ale i tak je krááásnááá ... paráda .. vložím nějakou fotku, až budu mít chvilku ... jinak vás jdu dočíst, ale bude to fuška ... 😉

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

jolo,ty jsi ale šikovná ženská😀.Já jen uklidila,utřela prach,uvařila a upekla a už dneska nic nedělám😀😀😀!!!
Ahojky rymes,gratuluju k náušničkám😀!Koukej dát fotečky!!!Takže už je Terezce líp?hlavně že to netrvalo nějk moc dlouho,co?!🙂

rymeska
9. čer 2009

Miško - teda to máš tedy tchýni ... já taky nemám úplně zlatou, ale v rámci možností to jde ...

Jola - to je mi líto s tou maminkou, držím pěstičky, aby to bylo dobrý 😉

Zany - s tím, jak jsi psala, jak si tvoje mamka sedla dozadu a Eli začala brečet, tak to znám ... u nás je to jasný ... máma a táta a pak už podle nálady ... někdy dobrý, někdy hned ječák ... no a právě Terezka je většinou vyplašená, když mě nevidí, tak se bojím koupit sporťákl který nemá přehazovací rukojeť ... aby v něm pak chtěla být, víš ???

Pauli . taky gratuluji k povolení, má to ale o své stinné stránky, jak začnete stavět, nebude na vác manžel mít vůbec čas ... jako u nás, maká se od rána do večera každý den ... tak jsme pořád holky osamocený ..

Zany . taky stavíme z cihel Heluz 😉 a gratuluji ke stavebnímu povolení 🙂

rymeska
9. čer 2009

Miško - ty ouška zkud čistit Gutaseptem (líh na pupíček) a promázávat Framykoinem, to by mohlo zabrat ... Jo, jo už je jí lépe , ale ještě to není ono, snad se to srovná ... fotečky nějaké dám, jen co budu mít chvilku, mám tooh poslední dobou nějak moc ...

Jola - gratuluji k orzkojení se ... super, že nemusíš dávat UM ...

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

rymesko:no dneska už ouška po ránu vypadali líp,tak uvidíme jak se to bude dál vyvíjet.Ale díky za radu🙂!
Holky,teďka měla Viv obědvat a ona spí...Ona prospí celé dopoledne apak řádí celé odpoledne😀

paulinka80
9. čer 2009

ahoj holky, tak u nas se dneska uz potreti spi....nejdriv rano v kocarku, pak kdyz jsme prisly a ted zase vytuhla....ale jsou to jen takovy dvacetiminutovky,takze toho ani moc nestihnu udelat...ale vyzehlila jsem 🙂

rymes: tak snad bude terezka uz jen a jen lepsi....no a koukej hodit tu fotku, az budes mit chvilicku,at vime jak to maly slusi. kde jste nechavali nastrelovat nausnicky?asi nekde v Tabore,vid? u nas v Milevsku je snad jen pichaji,takze se budu muset optat nekde bud v Pisku nebo v Tabore....

zany, rymes:my taky budeme nejspis stavet z cihel Heluz 😉

jolo:ja teda koukam jako blazen, tobe mala prospala cele dopoledne 🙂 tak o tom se mi muze jen zdat. dnesni noc uz ani nevim jaka byla, vsechno mi to vzdycky splyne...ale vstavala jsem hodne casto, vzdycky v polospanku nakojila a rano budicek v pul sedmy 😒 a v devet uz jsme sly ven, bylo krasne ale ted uz se to tam nejak kazi 😠

misko:pak dej vedet, jak se Viv libi ptaci rodinka 😉

nency
9. čer 2009

Ahoj holky!
Dopoledne nám opět nešel internet, tak jsem tu na chvilku až teď.
Dneska měla Danča na svačinku jablečné pyré a moc jí chutnalo, tak jsem měla radost, protože jsem jí to
připravovala sama. 🙂

Rymeska
tak to jsi teda měla náročné dny, to bych byla vyřízená. Hlavně, že už se to lepší. Gratuluji k naušničkám. 🙂

paulinka 80
taky máme 20- minutovky, to se toho moc stihnout nedá, přesně to znám. 🙂

míšo
tak co ouška, už to má lepší? Nám tenkrát radili mazat Bactobanem.
To je Viv pěkný čertík, když postrašila 3- letou holčičku. 🙂

leonik
to s tou kostrčí má už od ledna, ale nepomáhá nic, stalo se jí to po gymnastice, ale přitom z ničeho
nespadla, sama neví. Tak snad prázdniny to spraví. 🙂

leonik
9. čer 2009

Čauky holky 🙂 U nás byl dopoledne klídek, tak jsem stihla uvařit, uklidit. Malej si dneska po hoooodně dlouhé době celkem sám vyhrál 😅 Dopoledne jsem mu dala kočár na balkon a hodinu si tam schrupl. Odpoledne to bylo horší, začal být protivnej, tak jsem ho musela pořád zabavovat, nosit a nakonec zase na hodinu usnul venku. Ale od půl 3 do půl 7 nespal! 😖 Už byl teda hodně protivnej k večeru, ale spat jsem ho už nedala, jinak by zas večer neusnul. Tak jsme to do tý půl 7 vydrželi, vykoupala jsem ho, najedl se a hned usnul sám. Chuděrka jak byl znavenej 😵

míšo: tak ptačí rodinku od Lamaze neznám, musím vygooglit jak to vůbec vypadá 😀

jola: to ti malá teda dlouho spala 😕 😀

rymeska: tak hlavně že je už Terezce líp, to je trápení s těma dětma když jsou nemocné ☹ Já to mám hned dvakrát, a to nechci vidět až bude zase zima a bude to chytat jeden od druhýho 😖

pavli: u nás je to s tím spaním pokaždý jinak. Jednou spí hodinu, a pak třeba jen schrupne na chvilku, přesně jak píšeš 🙂

leonik
9. čer 2009

nency: mě bolí zase kostrč po prvním porodu, ale někdy teda dost 😖 Prý s ní nic nemám, říkal Dr.že prý jen nemám dlouho sedět. To je všechno co mně řekl. Tak třeba je to nějakým prudkým pohybem, to je divný že tak zničeho nic se jí to stalo. Tak hlavně aby to přešlo 🙂

nency
9. čer 2009

Tak Danča už usnula, ale počítám, že se tak do půl hodiny probere a zase bude řádit do 22.00 hod. jako tomu
bylo včera. ☹
leonik
S těma zádama je to těžký, z nečeho se jí to stát muselo, to je jasný, ale není si vůbec vědoma při čem se jí
to stalo, akorát je jasný, že to měla po tom tréninku. Ale říkala, že nic nového nedělali a cvičili to samé jako
vždy, takže je to divný, ale nějaký prudký pohyb, který to zapříčinil tam být asi musel. S tou mobilizací
jsem to vyčetla na internetu, ale Kájina na tom už byla 2x a nepomohlo to. Má i různé cviky na páteř, které
pravidelně cvičí, ale taky je to na nic, takže už nevíme co s tím. Ortoped říkal, že s gymnastikou přestávat
nemusí a žádný omezení jí nedal, takže kdyby jsme k žádnému doktorovi nešly, tak to vyjde na stejno. 😉

andílek 1
S hračkou to není jednoduché. Co baví jedno mimčo nemusí bavit druhé. U nás třeba ta Světluška moc
úspěch nemá, ale mě se moc líbí. Danču asi nejvíce baví takový malý zajíček, který má na nožičkách kousátka
a na ručičkách kroužky, takže je lehoučký a dobře se jí drží a kouše. Je ze Sparkysu. Ta Světluška je na ní
asi moc veliká. A taky jí baví bryndáček. 😀