3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
5. dub 2009

Ufff, tak jsem vás dočetla, kecalky 😀

kosmetika: používáme Niveu a nejvíc se nám osvědčila 😉 Už u Honzíka jsme jí používali a v pohodě! Akorát Eli měla nějaký problém s mazovými žlázami a museli jsme mazat nějakým spešl krémem, ale už je to OK 😉

Šupinky jsme na hlavě taky měli, ale je u ofinky a mazala jsem to olejíčkem a už je to dobré 😉

Kočárek máme Jané Slalom Pro a jsem s ním spokojená 🙂 Eliška se zatím vejde v pohodě 🙂

Fusak už jsme dávno vytáhli 🙂 Měli jsme z beránku a bylo by jí strašný horko!!!

zany
5. dub 2009

Na kyčle jdeme příští týden. Ale plenku jsme nedávali... Doktor nám řekl, že to máme OK a že máme preventivně dávat, ale on to říká fakt úplně všem 😖 Když jsme byli na kontrole, tak říkal, že už dávat nemusíme a že to má v pořádku, tak jsem zvědavá co nám řekne ve čtvrtek 😉

Pauli - to je mi líto, že máte dečku ☹ Snad se jí už zbavíte!!! Určitě už jí to pomohlo!!!
Kamarád má prcka skoro jako my a taky měli dečku... No a už jsou bez ní 😉

llllucka
5. dub 2009

Míšo:mě ty kočárky příjdou nějak podezřele levný.Ale podívej se a uvidíš.
S tím přetáčením,nám se takhle dokola přetočil,když mu byli přesně 3 měsíce (3.2.) a bylo to tak rychlý,že jsme s manželem zůstali úplně opaření.Ale neboj,ona se ti ještě přetáčet nebude.To jsou první pokusy a na takové ty veletoče si ještě počkají.Ale to přebalování je boj😉

Evik:já mám taky trojkombinaci.Ale Jané.Na casualplay jsme se taky dívali,líbilo se to hlavně manželovi,ale ta korbička je malá a malej by se mi tam už dneska nevlezl.

miskastehlikova
autor
5. dub 2009

pauli:já stříhám nehty tak po 3-5 dnech,taky kdy Viv spinká,ale teďka už jsme se naučili stříhat ikdyž je vzhůru.
my máme problémy s nehty na nohou-s palečky!!!Má tam divnej nehet(takovej křivej)takže musím nůžkama zajet víc pod ten nehtíček,ale už to taky umíme bez problémů🙂

rymeska
5. dub 2009

ahoj holky, tak jsem vás konečně dočetla, měla jsem taky hetický víkend, tak nebyl čas na počítač. byli jsme s manželem a malou na výletě s kolečkovýma bruslema, najeli jsem 14 km a já byla včera večer totálně mrtvá ... bolelo mě celé tělo ...
nency: s tím pasením jsi mě vyděsila, nevěděla jsem, že kvůli zaťatým pěstíčkám se posílá na nuerologii. Budu na vás myslet, dej mi v úterý vědět co vám řekli. My jdeme na tříměsíční ve středu, tak jsem zvědavá co nám řekne doktorka 😖
miska: díky za typ, určit to zkusím 😖 . Jinak mám pocit, že průjem přešel terezka už kaká jen 3 x - 4 x denně, ale je to dost často zelené ??? Každý den takd vakrát zelené a dvakrát normální, nevíte, čím to může být ???

Jinak nevím, kdo z vás tam psal o klokance a šátku ... já šátek už má doma, a Terezce se v něm moc líbí a je super, když ti tam ten prcek usne a položí si halvičku na tvojí hruď ... můžu jen doporučit ...

llllucka
5. dub 2009

paulinka:snad už budete mít kyčle dobré😉
Já stříhám na rukou tak 2x týdně.Strašně rychle mu rostou a pořád škrabe sebe nebo mě.Bohužel na nožičkách,palce,máe problémy se zarůstáním,takže to jednou za čas musíme mazat ATB mastí.

paulinka80
5. dub 2009

holky diky, snad budou kycle OK...no uvidime 15., to jdeme na tu kontrolu. JInak satek jsem poridila taky,jeste pred tim, nez nam dali decku...no takze ho mam slozenej pekne ve skrini.
taky striham tak 2x tydne,ale je to teda boj 😠
rymeska: me se asi 2x stalo, ze mela Eliska zelenou plenku,ale to bylo tim, ze to bylo zaschly...jako treba dneska, vratili jsme se ze tri hodinovy prochazky, sla jsem ji prebalit a mela to zeleny a takovy uz suchy...tak nevim, jestli je to u vas to stejny....

zany
6. dub 2009

Dobré ráno,

my jsme měli dneska super noc 😵 Eliška se vzbudila na kojení až v půl 5 a Honzík spal u sebe až do 7. hodin 😵 Pak si u mě vypil mlíko, manža ten už pracoval a ještě chvíli poležel, ale pak už vstával...

Nehtíky stříháme taky klidně 2x týdně, protože nám rostou rychle a pak škrábe buď sebe nebo mě 😒 Ale je to boj... Včera jsem nehtíky stříhala a do rána se stejně škrábla na nosíku 😖
S palci na nohou naštěstí snad problém nemáme, ale Honzík to má tak, že musíme stříhat opatrně, aby mu to nezarůstalo 😒 Občas to musíme vyšťournout, ale on na sebe nenechá šáhnout 😠

Rymes - Eliška taky pase a občas m ručičku v pěst... A naše dr. v tom neviděla problém...
S průjmem neporadím, my kadíme klidně jednou za 6 dní 😝

nency
6. dub 2009

rymeska
Třeba vás mudra nikam posílat nebude a pasení se jí bude líbit. Zálaží na doktorce, jak jsem zjistila každá to posuzuje trochu jinak, nějaká fakt přísně a nějaká mírněji. Když jsem se dívala holkám do albíček, tak jsem zjistila,
že pasou téměř stejně a nikam chodit nemusely, tak možná že je prdlá jenom ta naše doktorka. Uvidím v
úterý co nám řeknou a pak napíšu jak jsme dopadly. 🙂

míšo
to s tou klokankou znám, koupila jsem téměř novou na mimibazaru od Chicca, ale bohužel úspěch u nás také nemá, Danču jsem už 2x zkoušela do ní dávat a nechtěla tam být ani za nic. Tak ještě chvilku počkám a zkusím
to znovu. 🙂

paulinka
Ať se dečky brzo zbavíte, šátek se ti určitě ještě bude hodi. 🙂

lllucka
To s tím zarůstání nehtů u nohou, jsem měla s tou starší, vzpomínám si, že když byla mimčo, tak jsme se s tím
naběhali po doktorech, u palečku se jí to totiž vždycky podebralo a tenkrát nám na to dávali takovou smradlavou
mastičku, byla černá a jmenovala se "Višňák", a taky jsme mazali Bactrobanem, ale ta je na předpis.

Jinak včera Danča usnula už v 19.00 hod. 🙂 Nejdříve jsem tomu nechtěla uvěřit, že by spala až do rána, ale
docela nás překvapila, protože to vydržela. Sice v noci se 3x vzbudila a ráno byla už v 5.30 hod. vyspalá, ale
celkem to šlo. 🙂
Nehtíky stříháme když spí, také 1-2x týdně, jak si pořád cucá prstíky, tak jí rostou rychle.
Jinak s tou zelenou stolicí zkušenost nemáme, ale říká se, že když kojené mimčo má zelenou stoličku, tak že
pije jenom přední mléko a k zadnímu se už nedostane a není dostatečně zasycené. 😉

llllucka
6. dub 2009

Nency:bactroban máme a ten jedinej zabírá.Ale je to kolotoč.Je to dobrý,pak se to zhoršuje a musíme natírat a takhle pořád dokola.

Já jsem si právě objednala manducu.Měla by být dobrá na nožičky a páteř a zkoušela jsem nosítko u kámošky a malýmu se to líbilo.Zrovna včera by se nám bývalo hodilo.Šly jsme z výletu,malej měl hlad a brečel,takže jsme ho kus nesli v náručí,aby neplakal.

S tím pasením,on se na to asi každej dívá jinak.Adámek má ještě teď občas zaťaté pěstičky,ale většinou ne,protože si už hraje s hračkama.Osobně si myslím,že je lepší,když se Dr. něco nezdá,aby vás někam poslali,ale v tomhle případě je to opravdu hodně o názoru.Mě třeba Dr. říkala,když malej jednu dobu lehával tzv. v luku,že kdyby se mi to nezdálo,že mě pošlě na rehabku,ale sama mi říkala,když ho prohlížela,že se jí zdá O.K.Takže jsem ho víc sledovala a on si tak opravdu lehl jen na chvilku a hlavně ho to brzo přešlo.Člověk má hláídat tolik věcí,jestli nepreferuje hodně jednu stranu,jak leží,jak pase ..... kdo se v tom má vyznat.

llllucka
6. dub 2009

A dnešní noc byla nejhorší.Malej pořád hodně kašle,ale v noci má takové jakoby záchvaty,kdy kašle v kuse nějakou dobu.Dneska to dostal po kojení,takže nemohl zabrat,tak jsem ho s ním asi hodinu byla,aby zabral.Pak přestal,ale zase mi to přišlo divný,tak jsme ho pro změnu pořád kontrolovala,jestli žije.POkud se to do středy nezlepší,tak cinknu Dr.Manžel trvdí,že už vykašlává,tak je to dobrý,takže uvidíme.

luci81
6. dub 2009

Ahojky,
paulinka:držím moc pěsti,aby jste se dečky zbavily,aby měla malá pohodlíčko,ale jak píšeš,lepší něco dělat teď,než pozdě

já jsem koupila klokanku na zkoušku,jestli v ní vůbec bude chtít bejt,na mimibazaru,zatím jsme jí moc nepoužívali,byla zima,ale líbí se jí tam,tak jsem ráda.

Zatím se mějte,jdu ještě něco dělat,než pojedu k doktorce

nency
6. dub 2009

lllucka
Bactroban jí na to tenkrát zabíral dobře, ale přesně jak píšeš, několikrát se to vracelo. A když to konečně přestalo u jedné nožičky, tak jsme zase léčili to samé, ale na druhé nožičce. Tenkrát jsem z toho byla dost
vedle, to víš první dítko, tak jsem se bála. Pokud si dobře pamatuju tak jsme s tím bojovali celkem čtyři měsíce,
poprvé jí to začalo, když jí byly dva měsíce. Tenkrát jsem si říkala, jestli to vůbec někdy doléčíme, ale naštěstí
po několika měsících se jí to přestalo vrace. 🙂
S tím kašlem ti to fakt nezávidím. Hlavně s malým nechoď nikam, kde se kouří, to by se mu to zhoršilo.
Naše sousedka, když měla mimčo, tak mělo kašel, ale i jiné nemoci strašně často, ale myslím že to bylo tím,
že jim tatínek doma kouřil. 😉

nency
6. dub 2009

Míšo
Viv je teda fakt šikovná, když už se umí otáčet tam i zpět. 🙂
To já si budu muset ještě počkat. ☹
Dívala jsem se do záznamů, kdy to uměla ta moje starší a zjistila jsem, že se otáčela ve 3,5 měsících, ale jenom
na bříško, kdy to bylo i na druhou stranu už zapsané nemám, takže nevím. 😉

luci 81
Tak ať se doktorce líbíte. Já jsem klokanku koupila také na mimibazaru a byla nová, paní psala, že v ní dítko
nechtělo být. 🙂

miskastehlikova
autor
6. dub 2009

Ahojky holky,
tak u nás noc dobrá.Byly jsme vzhůru kolem 2,ve 4:30 a pak až v 10🙂
Koukám klokanky moc ty zlobiči nechtějí 😒
lllucka:tak to držím palečky A´t máte po kašli co nejdřív!!!Venku by mu to pomohlo,ale jen ten čerství vzduch(jak říká nency)kouř by mu ještě uškodil)!
rymeska:zelenou stolici jsme už taky měly.Někdo říká,že je hladová,ale podl mě je to taky spíše zaschlé...My jí máme přes noc většinou a i doktorka říkala,že nic neobvylého to není!
My teďka máme zase opačný problém..nekakáme🙂

luci81
6. dub 2009

Ahoj holky,tak jsme po prohlídce.Paní doktorka byla spokojená,takže i já 🙂 Ptala jsem se jí na pasení,že má pěstičky.Ŕekla mi,že to nevadí,že by vadilo,kdyby měla zatnutý pěstičky celou dobu co spinká.Váží 5.7kg,takže za měsíc přibrala0.8kg.Dostala první ,,včeličku,,měla jsem strach,ale jen vykulila očička,pak trošku zabrečela,ale hned se na sestřičku zase smála 😀 Doufám,že bude v poho,že nebude mít horečku.
Taky mi řekla,že jí mám dávat čaj,když je teď teplo,ale jsem trochu na vážkách.Je plně kojená,v nemocnici nám doktorka ke který chodíme na kontroly protože je nedonošená řekla,že do půl roku jí nic jinýho dávat nemám,tak nevím ☹
Holky,mějte se,já budu kočit,malá je nějaká nevrlá.

zany
6. dub 2009

Luci81 - já myslím, že ten čajík není třeba... Když bude mít žízeň, tak se přihlásí dřív na kojení než je zvyklá... A jen si spíš cucne 😉

Mě teď Eliška přes den moc nespí 😒 Chvíli spí a za chvíli je zase vzhůru 😒 Asi na ní ten studenej vzduch působil líp a jako uspávadlo 😝

llllucka
6. dub 2009

Ahoj holky,já jsem dneska odpoledne vezla malýho na hlídání k mamce.Potřebovala jsem udělat velký nákup a hlavně koupit malýmu nějakou čepičku a krém na slunce.Nakonec jsem koupila i nějaký bodýčka s krátkým rukávem,pláťáky,..... takže jsme doplnili výbavu do slunečního počasí.Příjde mi,že už se mu trošku zlepšila rýma,ale podle mamky se mu zhoršil kašel (viděla ho v sobotu),tak doufám,že ne.

miskastehlikova
autor
6. dub 2009

Ahojky holky,
Luci81:já čajík dávám od ukončeného 2.měsíce na žízeň,a vyhovuje to i mě i Viv(a to plně kojím),někdy ale dávám jen kojeneckou vodu.ale já musela protože Viv po kojení měla hlad,tak jsem jí zaplácla čjíkem a dneska ho máme jen žízeň a proti prdíkům🙂
Zany:mě taky Viv přes den spinkat nechce!Ale četla jsem že čím jsou větší,tím míň toho přes den naspí!☹
Jinak u nás den byl docela fajn 😎 ,já byla u dokotrky a pak s Viv venku,je tak utahaná,že dneska usnula během pár minut...a já jdu taky...Papa holky!

llllucka
7. dub 2009

Ahoj Holky🙂Četla jsem,že když jsou velký tepla,tak se může dávat voda nebo čaj.Takže,když jdeme ven,tak to sebou beru,ale malej to stejně nechce.On radši prso🙂

Už se mi zdá,že se ten kašel v noci zlepšil,ale stejěn jsme měli špatnou noc.Malej se mi po hodině budil s pláčem.Vždycky stačilo,když jsem přišla a chvilku jezdila s postýlkou,ale stejně jsem vyřízená.Ale on má dneska dobrou náladu,zatím,takže mu to nevadilo.

zany
7. dub 2009

Ahoj holky,

u nás noc OK a vstávali jsme v půl 8 🙂
Dneska jdu k dr., tak ještě musím odvézt děti k mamce a půjde s nimi ven. A pak ještě musím stihnout kontrolu s Eli a budu s sebou brát i Honzíka, tak jsem zvědavá jak to zvládneme...

Holky a z čeho jim ten čajík nebo vodu dáváte? Normálně z lahvičky? 😕 A z jaké? 😕

paulinka80
7. dub 2009

Ahojky,
u nas dneska noc taky super, Eli vecer usnula v 7, nejspis ji zmohla dlouha prochazka 🙂v noce se vzbudila 2x na kojeni a vstavaly jsme v pul devaty...kdyby to tak bylo casteji.
Me mala pres den spi docela dost, az si rikam, jestli je to normalni...ale snad jo 🙂
taky cajiky ani vodu nedavam, doktorka mi rikala, ze kdyz kojim,tak to prckum staci....asi je to vec nazoru, kazdej doporucuje neco jinyho...
venku je zase krasne, tak se tesim az vyrazime po obede ven....co ted oblikate? ja jsem Eli dala vcera body s dl.rukavem a na to takovou lehci bundicku, teplacky, slabou cepicku a prikrila jsem ji tenkou dekou. Porad jsem ji ale kontrolovala, jestli neni nejak zpocena...
lllucka: tak at jste zase brzo v pohode, nas uz konecne po 14-ti dnech ryma presla, tak jsem rada...

evikk
7. dub 2009

Ahoj holky,taky ted davam cajik,nikdy mi ho moc malej nechtel a ted pije hodne,je to tim teplem,takze si myslim,ze kojeni na tekutiny ted nestaci a davat mu prso kazdou chvili mi pripada na hlavu 😀 ,jinak davam ted bodycko s dlouhym rukavem,mikinku,teplacky,cepicku,ponozky,botky a tenkou deku 😉

llllucka
7. dub 2009

Mě se malej z lahvičky prostě nenapije.Radši to vydrží a nebo ho vemu,sednu s ním někde do trávy a dám mu napít.Není to pro mě problém.

Já ho oblíkám,jak kdy,Záleží,jestli jsme ve stínu nebo na sluníčku.Dávám mu bodýčko s dl. rukávem,případně mikinku a vždycky sebou mám tentkou dečku.Ale s tou operuju podle tepla.Jak bylo v neděli velký teplo,tak měl jen bodýčko,případně tu deku.Koupila jsem klobouček a kšiltovku,takže budeme dávat tohle.Čepičky mu už dávat nechci,je na to vážně teplo a on si je umí sundat.

miskastehlikova
autor
7. dub 2009

Ahojky holky,
tak my měli budíček v 7,protože jsem musela na náběry naKO a měli jsme jít na kyčle,ale Viv byla tak protivná že jsem to přeložila na čtvrek!!!
Zany:U nás Viv pije z kojenecké lahve(avent - mají dobré dudlíky,aby dítě opravdu muselo sát!) a někdy pije po lžičkách...A to je tprve zábava🙂
My nosíme body s dlouhým ruk.,tepláky,mikču,čepičku(klobouček) a dečku...

luci81
7. dub 2009

Ahoj holky,tak jsem volala tý doktorce do nemocnice,ujistila mě,že jim fakt to mlíko stačí.Je to asi opravdu věc názoru.Zatím jí čajík asi dávat nebudu.Jinak reakce na očkování naštěstí v poho,jen byla večer trochu plačtivější než jindy,ale usnula hezky.
Taky ven oblíkáme jen bodyčko,mikinku,tepláčky a čepičku.Včera jsem potkala maminu,která má skoro ročního kloučka a ten měl zimní bundu,čepici i rukavičky-chudák ☹

paulinka 80:přeju hezkej pobyt u rodičů

lllucka:tak jsi pěkně nakoupila 🙂 já bych taky potřebovala doplnit šatník pro slunečný počasí,ale spíš pro sebe 😉 nějak mi pořád přebývají kilča ☹ sice mám teď větší prsa 🙂 ale díky tomu se trička vytáhnou nahoru a kouká mi ,,krásný,plochý bříško,, 😉

llllucka
7. dub 2009

Luci:taky si myslím,že mlíko stačí.Možnál,až nastanou ta opravdu velká vedra.Ale to už bude mít víc než půl roku,tak to nebude vadit.
Taky musím doplnit šatník.Včera jsem koukala na jedny letní šatičky a všude byly super,jen přes prsa jsem je nedopla.Ale s tím jsem měla problémy už předtím.

S tím oblíkáním,mě doktorka říkala,že mám malýho oblíkat jako sebe max. jednu vrstvičku navíc,takže mi píjde ujetý,když vidím,jak jsou některý mimča navlíknutý.V neděli jsme potkali rodinku,kdy tam bylo asi roční dítě,mělo teplou čepičku s takovým tím nákrčníkem,svetr,mikinu s kapucí,deku a nánožník a rodiče měli tričko a kraťasy.Nechápu.Některý děti mají ještě pořád punčochy a teplý čepice.O zimních bundách ani nemluvím.Říkala mi kamarádka,že měřili teplotu v korbičce a hnedka dali malýmu jednu vrstvu dolů,takže má jen body a kalhoty.

miskastehlikova
autor
7. dub 2009

Ahoj holky,
stím oblíkáním je to děs,co lidi dělají...Mě přijde že si myslí,že by ty dětičky mohli asi zmrznout ikdyž je dvacet stupňů🙂!

Luci:O šatníku mi ani nemluv.Všechno letní co mám je mi velké,protože jsem loni nakupovala nové,abych se jako těhu do něčeho vešla a teďka mi to není!Scháním jen kraťasy,protože v šatech se vůbec necítím...
To je dobře že malá zvládla očkování takhle v pořádku!Je šikovná🙂!!!
Holky pádíme ven.Mějte se tady krásně...Pa pa

zany
7. dub 2009

Tak jsme po kontrole u dr. a Eli je v pořádku 🙂 Za týden přibrala a má 6,65 kg 😵 Doktorka se ptala jak baštila, protože měla ještě trochu zarudlý krk... No ale v pohodě 😵

Já teď Elišce dávám body s dlouhým rukávem, lehký svetřík, punčošky, slabé kalhoty a čepičku 😉 V kočárku je přikrytá jen nánožníkem, ale asi ho sundám a bude mít jen slabou deku 😉

Já vím, že když jsme jeli s Honzíkem na dovolenou a byli mu 4 měsíce, tak jsem se dr. ptala jestli mám Honzíkovi dávat něco na žízeň a ona říkala, že je to zbytečné, že mu kojení musí stačit 😉 Holt jsme kojili častěji 😉

miskastehlikova
autor
7. dub 2009

Ahojky holky,
tak u nás zase panuje válečná nálada!Viv je přetažená☹...
Zany:podle mě je to věc názoru s čajíkama...Já ho dávám,někdo ne a podle mě záleží hlavně na mimču jestli mu mlíčko stačí nebo chce i pít...
Já mám teďka problémek s malou...Je hroznej mámínek!Uspávat musím jen já,jinak dělá přítelovi histerické scény,takže jí to budu muset nějak odnaučit...Je teďka fakt mamánek🙂...
A dneska jsem dělala čajíček a nepila z lahve,ale jen po lžičkách🙂...

Holky,budete už takhle malým pinďům dávat sl.brýle???Nebo je ještě brzy???
Jdeme koupat...