3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
9. dub 2009

Nency:fotečky krásné!!!!Mooooc
Já kupuju blečení pořád Vivce nějaké,ale držím ty tradice🙂,takže dostane nějakou drobnost asi...To víš karča ž je slečna,co?Ta už si vybírá a stěžuje🙂...Už má aspoň pořádnou pubertu???
Heleď s váhou si nic nedělej!já sní taky kamarádka nejsem.v těhu jsem nabrala 20kilo!a jen 14 je dole,ale říkám si že tím pohybem s kočárek a doma to snad dolů pjde!!!Ale řeknu ti to takhle.V 16-ti jsem měla operaci střev po autonehodě a mám 15 cm dlouhou jizvu přes břicho a dvě vedle téhle velké a od té doby už ani kila navíc neřeším,protože mám tu jizvu hnusnou a tak si říkám,že nějaký kilo mě už asi ani nerozhází!!!
Zany:jejeje:)vy už máte náušničky?a dobré???My taky byly na kyčlích a pěkné,ale musíme ještě v červenci☹...Kdepak jsi byla cvičit???

llllucka
10. dub 2009

andilek:hlavně,že se snaží.Neboj,to brzo příjde.Jen ho zkus trochu motivovat.Dr. ti na tříměsíční kontrole řekne,co a jak.

Miška,zany:to je super,gratulujeme,že jsou kyčle O.K.

Zany:co budete kupovat,byt nebo baráček.

nency:neboj,nikdo se tu nehádá,jen nechápu,proč někdo píše,že si radši maminky koupí cigára než brýle.Myslím,že takový maminy by sem ani nechodily.

llllucka
10. dub 2009

Miška:já jsem nabrala 18kg a 4 mám pořád.Vůbec se jich nemůžu zbavit,ale je fakt,že se pořád láduju sladkým.Člověk tu energii prostě musí někde nabrat.

My jedeme zítra nakupovat oblečení.Hlavně teda pro manžela a jede s náma i můj taťka,protože taky něco potřebuje.Mamča bude hlídat Adu.V neděli pak jedeme na návštěvu a v pondělí máme v plánu rodinný výlet do ZOO.A co vy?

paulinka80
10. dub 2009

holky ja mam taky porad o 4 kila navic...no llllucka a taky se laduju sladkym 😒 a porad si rikam, ze uz bych se mela krotit,ale nejak to nejde, presne jak pises lucko, clovek tu energii nekde nabrat musi 😉
manzel ma dneska dovolenou, tak doufam, ze s nama pujde na prochazku....sice se nejak vymlouva ze ho boli koleno,ale ja myslim, ze ho ukecam, spojime to s obedem na terasce 😉 jinak plany na vikend zatim zadny, urcite ale litani venku, kdyz je takovy pocasko...v pondeli pojedeme asi nekam na vylet, jeste musime vymyslet kam
nency: mame 2 kocky a s tou velikonocni vyzdobou je to hruza....vcera jedna kocka malem prevratila vazu, jak si hrala se zavesenyma vajickama....a taky se vrta v nasety trave....potvurka
miska,zany: tak super, ze mate kycle OK...jdeme ve stredu, tak se bojim...
holky me se Eliska ani nemuze zacit pretacet, kdyz ma porad tu decku ☹ musi ji mit porad, krome prebalovani a koupani...

soanpe
10. dub 2009

jo jo lllu, by ses divila. zrovna včera nějaká psychicky nevyrovnaná mamina u trafiky tak zmastila ai tak 18tri měs, holčičku, až mi málem lítostí vytryskly slzy. mamince bych jednu placla 😒

nency
10. dub 2009

Míšo
to s tou autonehodou je smutné, to jsi si užila své, taková náročná operace, to člověk pak celý život přehodnotí a je rád, že přežil a to bych uričitě nějakou jizvu také neřešila. Hlavně, že to nakonec dobře dopadlo.
Kájina pubertu zvládá docela v pohodě, jako jedna z mála ve třídě nekouří, nepije, nefetuje, kluci jí zatím moc
neberou, ve škole se učí, takže jsem ráda. Dělá 3x týdně závodně gymnastiku, takže ani nemá čas. Teď to má
ale bohužel se cvičením ohrožené, protože jí bolí kostrč, tak běháme po doktorech, půjde k fyzioterapeutce,
ale jsou dlouhé objednávací terminy, takže jde až za 14 dní a to ještě budeme muset platit, do té doby
cvičit nesmí, tak je z toho nervní. Doufám, že jí gymnastiku nezakážou, protože pak by neměla co dělat a
mohla by začít blbnout. 😉

luci81
10. dub 2009

Ahojky,holky
soanpe:moje doufám poslední vyjádření ke,,kauze 🙂 😎 ,,
za prvé to o kašpárkovi jsem psala já,psala jsem to osvé holčičce,protože na té fotce z ní děda fakt
kašpárky dělal
za druhé,odkazy na brejličky dobrý,ale osobně si nemyslím,že takhle levné mají větší význym,než ta plínka
kterou jsi zavrhovala
za třetí,myslím,že nikdo se tu nehádá,i když mám pocit,že by to někomu dělalo dobře
za čtvrté,díky za interní poštu,ale klidně můžeš psát veřejně,mě se teda podle fotky nezdálo,že by ten
monitor byl vypnutý,jestli jo,tak stejně,jako jsem to veřejně napsala,tak se taky omlouvám
nency:Tobě se omlouvám za zkomolení jména,v některém z minulých příspěvků
holky,to je fajn,že máte kyčle v pořádku
Problémy s oblečením máme koukám skoro všechny,já přibrala přes 20kg,nevím kolik přesně,radši jsem se vážila jen u doktora a tam jsem pak už nedošla,protože Anetka už chtěla ven a před porodem jsem se nevážila.Každopádně než jsem otěhotněla,měla jsem kolem 55kg,teď 69 ☹ ,ale snad to teď s větším pohybem půjde rychle dolů
Dobrý tip s tím beránkem,tahle tradice se mi líbí 😉 Na Velikonoce mám výzdobu,ale spíše jarní,než vyloženě velikonoční.
Zatím se mějte a hezky si ty Velikonoce užívejte.Kdybych se sem už nedostala,tak přeju ,,mírné,,koledníky 🙂

nency
10. dub 2009

lllucka
taky si myslím, že sem žádné krkavčí matky nechodí. 😉
Jinak sladké můžu také, hlavně když Danča zlobí, tak si musím dát nějaký doping. 🙂

luci81
10. dub 2009

Oprava,samozřejmě jsem myslela,že takhle lené NEmají větší význam než plínka

nency
10. dub 2009

paulinka
2 kočky tak to si dovedu představit jak ti to doma načechrají. 😀 Máš je jenom v bytě, nebo chodí ven?
Ta naše chodí jenom na balkón, ven ne, protože zahradu nemáme. 🙂

nency
10. dub 2009

zany
tak s naušničkama je to super, pak malou vyfoť, ať se můžeme pokochat. 🙂
Já ještě dávat naušničky nebudu, jsem moc velký srabík a nechci, aby jí to bolelo. Dám jí je nastřelit, ale
až bude větší a bude je chtít sama. 🙂

andilek1
10. dub 2009

Ahojda. preji vám krasné rano.Ten muj drahousek spinka na balkone,tak mam chvilku, uz jsem vyzehlila a sebrala pradlo a uklidila nadobi z mycky..Uz dneska nic nedelam,jsem nejaka utahana..
takze holky,abych to shrnula,proste mam mu sama davat do rucicky hracku a s tim pretacenim se nemam zabivat??
jeste mam problm,ze Luk,kdyz pase,tak natahuje rucicky, akdyz mu je drzim,stejne v tech rucickach ma ohromnou silu,mozna,ze by me i pretlacil 🙂 🙂 ,,takze si myslim,ze je to na prd,ze mu to drzim,protoze se mu to zacne nelibit.On totiz prepadava,tak nevim no,na brisku je tak 5minut,dyl asi nevydzri,,jen kdyz se koupeme,tak ze je nahaty,tak mu to neva,,,myslite,ze do 4mesice se to nauci?On b to asi mel umet uz ted neprepadavat pri paseni,ze?
omlouvam se ze toho ma tolik,ale mam z toho strach,je to moje prvni,tak abych neco nezanedbala 😖 😖
Koukam,ze s tu avite o pribrani v tehotenstvi,,tak to ja se pridam,a udelam vam radost,, 🙂 ja pribrala 40kilo..
a mam asi 20dole.ale myslim,ze ted to pujde dolu hur,musim jist,protoze kojim,tak se tesim az kojit nebudu a zacnu svoji dietku z mladi 🙂
jak to davate dolu?
Co velikonoce?ja nemam zadnou vyzdobu ☹ ☹ jsem nejaka setriva,nechce se me utracet,nevim cot o se mnou je,hruza

andilek1
10. dub 2009

llllucka :doktorka me rekal,ze se uvidi ,ze pockame do4mesice.a tim pasenim,nevm,prepadava,,natahne jednu rucku a samozrejme neudrzi stabilitu

soanpe
10. dub 2009

luci 81, ne všechno drahé je dobré 😉 už jsem se tak pár krát spálila, ale co se týká optiky, tak tam jsem pevná v kramflecích. Studovala jsem jí 4roky. To je poslední připomínka ke kauze brýle a kojenci. Přeji příjemné Velikonoce a snad jsem toho tolik neřekla, nebo spíš vadí, že jsem se vetřela mezi "stálé" debatníky 😲

nency
10. dub 2009

soanpe
Díky za zaslaný odkaz na brejličky. Ty z toho Chicca jsem nakonec objednala. Uvidím co mi pošlou, také bez
vyzkoušení je to trochu risk a pak si je nechám zkontrolovat v nějaké Optice.
Jinak za ty větší brejličky, které jí budou tak za rok tak jsem dala v Optice 400,-Kč, takže cenově jsou
o něco dražší, ale zase né o tolik, takže jsem to riskla. 😉

nency
10. dub 2009

andílek
s tím přepadáváním ke straně se to časem srovná, Danča se také různě klátila do stran a uplynulo pár dní a je
stabilnější stále víc a už nepřepadává. Takže si myslím, že to chce čas. 🙂

rymeska
10. dub 2009

Ahojte, tak jsem měla co dělat abych vás dočetla, člověk tady není jeden den a už má co dělat to dohnat... se snažíte 😀 . Vítám všechny nové maminky - Luci, a Andílka 🙂
K těm slunečním brýlým, souhlasím se všemi, přijde mit o zbytečné a hlavně myslím, že ta moje beruška by je stejně na hlavě mít nechtěla. Chci jí koupit čepičku s kšiltem, aby hlavně když jí ponesu v šátku jí to alepsoň torchu stínilo do očí, protože tam se tomu sluníčku zabraňuje opravdu špatně.
Miško, opalovací krém jsem koupila MicroSun Baby od f. Daylong, četla jsem na něj celkem chválu, hodně maminek sei ho chválilo, stálo mě 5O ml, 230 Kč, a musím říct, že se mi po tom malá neosypala, tak kdyžtak to zkus, opravdu si to lidi hodně chválí.
Andílku, s tím, že se ti malý ještě netočí si nic nedělej, mě se Terezka začala točit na bok asi tak před 14 dni, včera se mi poprvé otočila ze zad na bříško, ale psíš to byla náhoda, že se jí to povedlo, od té doby to neudělala ... takže v klidu, myslím, že na to má ještě čas, někde jsem četla, že dítě by se mělo převrátit ze zad na bříško v pětii měsících a z bříška na záda ještě později. Některé šikovné děti to umí dříve, ale jinak má ještě čas. Jinak Terezka pase koníky pěkně, ale jakmile se na něco natahuje, tak takiy ztrácí rovnováhu, to je asi normální a je fakt, že by se to prý mělo srovnat do 4 měsíců. Co vím na 100 %, že je špatně, je když se ti dítko při pasení převažuje na některou stranu a strká ručičky jakoby dozadu za tělo a k tomu zvedá nožičky, takže se jakoby houpe na bříšku ... vím to, rpotože moje kamarádka zrovna včera byla na rehabiliatci s malou a tak se na to ptala, malé jsou 3 měsíce a pasou špatně. Pokud z toho něco dělá, tak bych radši řekla doktorce ť tě pošle na rehabilitace, onit o tam posoudí a řeknou ti ... a lepší dříve než později, pak se zničí páteř a špatě se to napravuje (všechno vím od té kamarádky).

andilek1
10. dub 2009

rymeska, ahojda, Luky dava rucicky dopredu,pred sebe je natahuje.teda jednu,na jedny je polozen a druhou natazenou a obcas prepadäva..on halvne tohle dela,kdyz je nahaty,takze nevim no,kdyz je obleceny tak to dela pekne,pekne pase, ale asi ze je nahatej ma volnost nebo co,tak by nejradeji asi nekam odplazil.nevim no.jsem z toho jalova,ale pockame do toho 4mesice,a uvidi se.budu to s nim zkouset,
Mslis,ze se pro neco natahuje??kdyz ho polozim na postel tak pekne pase,ale jak je nahatej je to v haji.,,teda zase nerikam,ze to dela jenom kdyz je nahatej,obcas se mu to stane i oblecenej,ale to chyta rovnovahu...on ma hroznou silu v rukou,,

andilek1
10. dub 2009

nency - hlavne to chce asi cvicit ne?? to paseni?mam mu drzet rucicky asi,ze? 😖

nency
10. dub 2009

andilek
Já myslím, že pokud ručičky dává špatně, tak bych mu je srovnala a dala do správné polohy.
Určitě to chce dávat na bříško často. My jsme s tím také bojovali dlouho a možná že úplně na 100% to není
doteď, ale určitě se zlepšila. Mě když nadzvedávala zadeček, ev. nožičky, tak jsem jí je přidržela a přitiskla
k podložce a také jsem jí srovnávala ručičky. Byli jsme kvůli tomu i na neurologii, ale na rehabilitace nás
neposlala, takže chce tomu dát asi čas. Poradila nám dávat na gymbalón a naklánět do stran, nosit v poloze
tzv."tygříka" a přetáčet jí na bok. 🙂

miskastehlikova
autor
10. dub 2009

Ahojjky holky,no vás dočítat...to je záhul jako ...!🙂
Andilek1:s ručičama bych mu určo pomohla!!!My teďka začali taky zadek zvedat ke stromu.takže vypadá jako když dělá kliky🙂!!!
Dneska hajala hambatá na podložce a pořád vystrkovala zadek...(to bude asi dračice🙂)...
Taky si myslím,že krkavčí matky sem nechodí!!!!
Andy,tak takovou co jsi dneska viděla,abyh asi pleskla!!Protože vylívat si stres na dítěti je fakt humus!!!
Paulinka80:nebuj,kyčle dobře dopadnou!!!!Držím palečky
nency:Jj,člověk začne koukat úplně jinýma očima!Nejdřív jsem byla za mindrákovaná a pak jsem to přijala a dneska jsem v pohodě.Dokázala jsem i otěhotnět a porodit a to tomu nikdo nedával ani minimální šance,že by se mi to mohlo podařit!!!Takže jsem hodně rychle přerovnala hodnoty!!!...Tak to máš zlaou holku,že nekouří a ani ty věci okolo!!!!Můžeš říct,že máš doma zlato🙂.To j byla docela raubířka kolem 14-15 let!Ale včas jsem se probrala...Ale dodneška mamku obdivuju,že moje "manýry" vydržela!
Rymeska:Ahojky,tak s tím krémíkem,já jdu dneska do lékárny tak skusím ten la roche...a uvidím!!!Hlavně už musím koupit dneska repelent!Všude hmyz a havěť!!!

Holčiny jdu nakupovat zajíčky🙂a večer si zase početeme🙂
Papa a krásný den!

nency
10. dub 2009

Ahoj holky!
Tak jsme z procházky doma, Danča ještě chrní, tak mám veget. 🙂
Dneska jsem si všimla, že je asi lochtivá, když jí svlékám bodýčko, tak se nahlas směje, ale jinak se zatím nahlas
nesměje, jenom u toho převlékání.
Taky se vám už mimča smějí nahlas, nebo ještě ne? 😀
Procházka super, byly jsme zase v lese, takže pohodička, akorát než tam dojedeme, tak musíme přes hlavní
silnici a dneska jsem tam utrpěla pěkný šok. Z kopce se ze zatáčky vyřítil asi tak 11-tiletý klučina na skejtu,
jel u krajnice, ale strašně rychle a za ním hned auto, které teda přibrzdilo a začalo ho předjíždět, ale kluk se
rozhodl, že odboží doleva, fakt hrůza, naštěstí řidič byl duchapřítomný a stačil zabrzdit, kluk se lekl a upadl
na zem, ale hned zase vyskočil a jel v klidu dál po silnici, už né teda po hlavní, ale zabočil doleva a jel
zase po vedlejší. Vůbec mu nedošlo, že mohlo být po něm! Řidič vyskočil z auta a chtěl mu asi vyčinit,
ale nestihl to, kluk byl rychlejší a ujel mu. Naštěstí se mu nic nestalo, ale jet tam někdo jiný, tak ani nedomýšlím
co by se stalo. No nestačím se divit, co všechno ty děti nenapadne. 😲

evikk
10. dub 2009

Holky a ten la roche posay je pro mimca uz od narozeni?

zany
10. dub 2009

Ahojky,

postupně dočítám včerejšek, tak budu reagovat 😉

Brýle určitě kupovat nebudeme! Myslím, že by je na očích nesnesla! Honzíkovi jsme je vloni koupili a stejně si je sundaval 😒 Letos už je na sobě měl, ale i tak to rve pořád dolů... Takže těžko donutit dítě, aby je mělo na očích...

Opalovací krém máme Nivea, takže ho budeme používat dál 😉

Přetáčení - Elinka se přetáčí hezky na bok, ale ještě se úplně nepřetočila... Podle mě jí chybí kousek 🙂 Podporuju jí hračkama... Honzík se přetočil až ve 4,5 měsících 🙂

Miško - super, že kyčle máte v pořádku 🙂

miskastehlikova
autor
10. dub 2009

Ahojky holky,
tak mi spíme!!!
Měli jsme nakupovací den...Vivce jsem nakonc koupila opalovací krém(doporučila mi ho lékárnice) od BIODERMA(cena 550Kč),tak jsem na něj zvědavá!
Jinak dneska byla Viv docela hodňounká,ikdyž chudák strávila 3 hodinky nákupama(ale maminka jí doměnila plyš.slepičkou🙂),tak snad mi odpustí🙂...
Holky,jdu se umýt a válet se.Denska mi to zmohlo!
Papa

zany
10. dub 2009

Výzdobu na Velikonoce moc nedělám... Vloni jsem měla břízu a vajíčka a Honzík si s nimi pak hrál, ale urval jim ty šňůrky 😒 No tak na to letos kašlu 😝

Mě beránek rozhodně nepokaká 😀 Ve středu jsem si v Praze koupila sukni 😵

Lllucko - budeme stavět baráček 🙂 Takže nás teď čeká spousta práce... No ale budeme mít vlastní zahradu, tak se moc těším 😵 Už aby to stálo!!! 😀

Váha: já jsem přibrala 14kg, ale tak 3 mám pořád nahoře... 😒 Jenže není se čemu divit, když si dám kafe a musím k tomu mít něco sladkýho 😀 😝
Ale potřebuju se spíš zpevnit a zbavit se toho špeku 😠

Miško - byla jsem cvičit na těch velkých míčích a je to docela makačka 🙂

zany
10. dub 2009

Bože, vy jste toho nakecaly, že jsem to ještě nedočetla 😀 😝

zany
10. dub 2009

Nency - Elinku v náušničkách určitě vyfotím 😉 Ale musíme jí je ještě přetočit, aby je měla správně 😉 Píchají to jehlou, do té pak dají náušnici a vytáhnutím jí vlastně provlečou 🙂
Já jsem si říkala, že jí je dám raději teď. Pak si myslím, že by to bylo horší a víc by plakala a vnímala to... Takhle o tom už ani neví 🙂

Andilek - 40 kilo? 😲 fíííííííííha, jak jsi to dokázala? 😕
Já nechala dost v porodnici a teď to šlo spíš pohybem... Jídlem to určitě nebude, protože se cpu pořád 😝 Hlavně to sladký 😀