3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
16. dub 2009

Ahojky holky,
tak jsem sem nakoukla a nestíhám ani dočíst🙂
My plena máme huggies, a pokud čůrá tak měním pořád!!!čůrá tak 5krát,6krát denně i víc...Teď máme zase období bez kadění!!!
Nency:v RD sice přicházím o poslouchání sousedů,ale furt z venku slyším sousedky jak na sebe přes ploty něco křičí,takže taky někdy nic moc!!!
lllucka:malá ěla jednou hroznou vyrážku,protože jsem pila pomeranč.džus!Takže hnedka alergická reakce☹
Zany:taky gratuluju ke školce!!!!
Jink u nás noc byla fajn,docela jsem se i vyspala,ale od 5 jsem vzhůru Viv si do 6 chtěla "povídat"
Holky pádíme ven.Papa

zany
16. dub 2009

Jejda, tady má člověk chvíli absenci a hned je co dočítat 🙂

My používáme taky Pampers Active baby, ale naštěstí nám neprotékají 😉 Velikost máme 3 😉 Používali jsme je už při Honzíkovi a osvědčili se a žádé jiné plenky mě moc nenadchly 😒
V noci nepřebalujeme, protože ta plenka moc počůraná není a to spíš k ránu je počůraná víc...

No my moc sousedy nemáme... Jen pod námi je garsonka a tam bydlí švagrův syn z prvního manželství a hraje na kytaru. Takže občas máme kytarové koncerty, ale celkem to jde. Když pořádal párty a moc hlučeli, tak stačilo poslat SMS a byl klid 😉

zany
16. dub 2009

Jinak jsem vyrazila s Eli na to kožní a dostali jsme zase mastičku. V lékárně mi řekli, že obsahuje kortikoidy 😖 No ale minule nám zabrala... Když jsem se ptala dr. čím pak mazat, tak nám doporučila modrou indulonu 😉

Pauli - fotka se sponečkou nemá chybu 😀

evikk
16. dub 2009

Ahoj holky,taky jsem dala nejaky fotky do albicka,zitra tam jeste nejaky pridam,jsem dneska mrtva,takze jdu lezet,papa

zany
16. dub 2009

Evi - hezký fotky, sluší vám to 🙂

miskastehlikova
autor
16. dub 2009

Ahoj holky,
Eviku:fotčky moc krásné!Kubík už je kus chlapa,že?!🙂...Holky my mít pampers nemůžeme,malá je alergická na heřmánek a vel.máme 3(5-9kg)....
dneska jsem koupila pro malou lactobacilky za 240kč,tak snad nám pomůžou od trápení s bříškem,jinak budu bezradná.Malou tam asi něco zlobí a já ne a ne přijít na to co to je....
No,holky papa a dobrou!!!

llllucka
16. dub 2009

Míšo:v active baby není heřmánek.Jen ve sleap and play a to bych dítěti nedávala ani kdyby alergickej nebyl.

Zany:co přesně máte za problém s kůží.Kortikoidy jsou dost drsný řešení pro tak malý dítě,ne 😒

miskastehlikova
autor
17. dub 2009

Ahoj holky!.
lllucka:tak to jo,já měla jednou ty pampers a myslela jsem že jsou všechny stejné.Stejně už bych je asi nedala,mám ty huggies a jsem spokojená!

My jsme měli krásnou,klidnou noc.viv mi nechala po dlouhé době vyspat,takže mám i energii...Dneska jsem chtěla jít po nákupech,ale je zataženo,prší a tak se mi fakt nechce.Hlavně jak se ochladilo a malá tady nemá fusak,ten já nechala doma!!!takže dneska asi budeme doma...
A co budete dělat vy holky???

llllucka
17. dub 2009

Miško:než se nám narodil Adámek,tak tchýně vyzvídala po pacientech (je doktorka) a v lékárně,který plínky jsou nejlepší.A dle jejího výzkumu jsou pro chlapečky lepší huggies a pro holčičky pampers.

U nás je zatím hezky.U vás je taková zima na fusak?
My měli taky dobrou noc.Včera večer se stavovali kamarádi.Mají 9 měsíčního chlapečka a chceme jet všichni na společnou dovolenou do rakouských alp,tak jsme vybírali ubytko.A bylo to super,A v noci jsme se nepročůrali.Pořádně jsem utáhla plínu.Dítě pod náma zase kolem 12 břečelo,ale byl to normální pláč,takže to se dá zaspat.

miskastehlikova
autor
17. dub 2009

Ahojky lllucko,
tak to jsem ani nevěděla že je to takhle rozdělené s plenama...
Jj,tady v Plzni se to zatáhlo a je fakt chladno,tak ještě uvidím jestli to rysknu bez fusaku(že bych asi dala dvoje tepláčky a dvě mikči a deku).Bojím se aby mi nenastydla,když do teďka bylo to horko a ze dne na den je hnusně☹!!!
a kdy chcete na dovču?Až malej povyroste???To je odbře že v noci nepročůral!!!My dneska v noci ani nečůraly až nad ránem.
jej bych asi nevydržela v paneláku kde je vše slyšet...
Holky mě se malá kolem 03.30 vzbudila,začla plakat,ale papat nechtěl,byla suchá a jen se chtěla přitulit.Hnedka jak jsem jí vzala k sobě tak se uklidnila,broukala si a po chvilince zase usnula.Je teďka víc mazlivá...

llllucka
17. dub 2009

Míšo:my nebydlíme v paneláku,ale slyšet je to tady dost.Ale jen ten pláč,jinak si nemůžu stěžovat.Občas slyšíš dupání,ale to jen trochu.Každé bydlení má něco do sebe.Naši bydlí v baráčku a zase si stěžují,že je budí ptáci a štěkot psů.My jsme se přestěhovali nedávno a taky jsme přemýšleli o baráčku,ale nakonec jsme chtěli zůstat ve městě a tady si barák nemůžeme dovolit.Bydlíme na konci,kousek od lesa a přehrady.Ale baraček nejspíš taky jednou bude.
My už byli letos i na horách a super.Malej nám na sjezdovce krasně spinkal.V květnu jedeme do Tater oslavit výročí svatby a v červenci do těch Alp.Jinak podnikáme prodloužené víkendy,což je optimální.

Mě to malej taky dělá.Není vzbuzenej a brečí.Většinou zabere,když párkrát popojedu postýlkou a je dobrej a někdy ho taky jen pochovám a je to.

luci81
17. dub 2009

Ahojky,holky,fotky máte fakt hezký,paulinka,my máme stejnou knížku,Anetka jí má docela ráda
lllllucko,to Ti moc přeju tu dovču,já v Rakousku Alpy jen viděla a ještě mizerně,protože byla zrovna pěkná mlha,ale i tak nádhera. 🙂 My letos asi nikam nepojedem. ☹,taky koukám na dělení plínek,to je dobrý 🙂
holky,tady je taky dneska ošklivě,já ráno pověsila prádlo,ale myslím,že ho půjdu brzy sbírat 😒Jestli už nebude sebraný samo,docela fouká. Pěkně jsme se rozmazlily,tím sluníčkem a teď bude chybět ☹

miskastehlikova
autor
17. dub 2009

lllucko,
tak to kouká jak hodně někam vyrážíte.My zatím jen vejletíme po Praze a jinak jezdíme k babičkám,ale na léto bych chtěla na nějakou dovču tady v čechách...Přemýšlely jsme že pojedeme na Máchovo jezero asi.
A jak dlouho jsi vdaná?,jestli se můžu zeptat...
Já bych už baráčku nešla,sice je pravda,že slyšíš projíždět auta,kříčící sousedky,slepice,ale už jsem si zvykla na tu pohodičku,kousek hnedka příroda,málo aut,smogu!Ale pokud to máš takhle kousek do lesa,tak to máš rozhodně super! Třeba naši bydlí v paneláku a okolo jsou jen silnice a docela daleko takovej malej parčík,takže fakt nic moc!Jediný co je super je školka hnedka za barákem!!!Takže já bych se k našim asi nedokázala zpátky nastěhovat 😎
Malá se právě poslední týden chce hodně mazlit,prostě se sklidní když jí chovám.Já jí nikdy moc nechovala když si brekla,abych jí nerozmachala,ale poslední dobou jí chovám,protože mi přijde že jí to asi chybělo!
Dneska mi i usnula když jsem jí chovala...Teďka vedle mě sedí a "mučí" slepici🙂

nency
17. dub 2009

Ahoj holky!
Tak u nás noc taky docela v pohodě. Teď chodí spát nějak dřív, usnula už v 19.00 hod. 🙂
V noci sice opět 3x vzhůru, ale hned zase usnula, ráno vstávala v 6.30 hod., tak jsem docela
vyspalá.
Míšo
Pak dej vědět jak zabraly lactobacilky. Danču taky občas trápí bříško, někdy se kroutí i u krmení a třeba
začne plakat, tak chvilku krmit přestaneme a po chvíli zase pokračujeme.
Venku je fakt ošklivo, taky přemýšlím jak malou obleču na ven. To s těma Pamperskama je pro mě také novinka,
myslela jsem, že jsou všechny stejné, pouze se liší velikostí, ty s tím heřmánkem raději taky riskovat nebudu.
My máme zatím ty do 6 kg, ale už bych řekla, že jí začínají být malé, až dobereme tak koupím vetší. Jinak
jsme s nima spokojený. Jiný ani zkoušet nebudu. 🙂 Co ségra? Už jí je líp?
Evik
na fotečky jsem koukala, jsou super. 🙂
zany
mastička s kortikoidy mi taky přijde dost drsná pro takhle malé mimi. To jí předepsala jenom na suchou kůži?
Danča má totiž taky suchou kůžičku za zápěstím na malém místě cca. 1cm, ale také na chodidlech, na hřbetu
nožičky, taky tak 1 cm. Zkouším to promazávat vším možným, ale kůžičku tam má pořád suchou, tak taky
nevím co s tím. Až půjdeme k mudře, tak jí to ukážu, ale kortikoidy bych teda moc nechtěla. 😉
lllucka
tak to je spuper, že dneska plenka vydržela. Nám jak jednou taky protekla, tak jsem jí možná také málo
utáhla, protože normálně se nám to nestává. 😉

Holky kolik hodin vám mimča spí ve dne? Myslím dohromady i ten čas v kočárku. Mě se zdá, že Danča teď spí
nějak víc než předtím. 🙂

nency
17. dub 2009

lllucka
teda to koukám jak s malým cestujete. To je asi hodný a cestování snáší dobře viď. Jezdíte autem?
Jak často děláte v autě pauzy? Vozíš s sebou i postýlku když někam jedete nebo spí u tebe v postýlce?
Já si to totiž nedovedu u nás vůbec představit. My bysme se asi nenaložili a taky cestu autem delší
jak hodinu si nedovedu vůbec s malou představit. My jezdíme zatím jenom po babičkách a to se tak do
hodinky vejdem, ale déle by asi v autě nevydržela. 😉
V létě asi s malou budu doma, manža pojede s Kájou sám a nás nechá doma. ☹ Je fakt, že do auta
se čtyři prostě nemáme šanci vejít, když vezmu kočárek, postýlku, vaničku tak to by se nám do Getze
nevešlo. Na nové zatím nemáme, tak snad příští rok. 🙂

miskastehlikova
autor
17. dub 2009

Ahojky nency,:
já vůbec nevím zda má smysl v tomhle počásku vůbec jít ven.Stačí mi jen že půjdu pro ségru do školy a pořádně u toho zmokneme 😠 !
Jj,ségře je už líp,takže vše v pořádku(naštěstí),akorát nám zase drobet žárlí,jak už jsme tady dlouho🙂...
Viv spí přes den cca.4-5 hodin,jak kdy.Pokud je hodně horko,tak spinká míň a pokud je jako dneska tak spinká víc.Nejlíp usíná po 11-12hod.,to spí 2-3hod.v kuse.
včera mi odpoledne docela spinkala dlouho...

tady u babičky je i taková aktivnější jak doma.Už se snaží sedat,víc sní moje mamka blbne,no ožila tady docela hodně...

llllucka
17. dub 2009

Hele,to s těma plínkama vysondovala ona a my stejně dáváme pampersky 😀 😀
Ohledně toho cestování.Nejdelší byla ta cesta do Krkonoš (tuším,že 5 hodin) a to zvládul perfektně.Skoro celý to prospal.Vždycky,když bylo potřeba,tak jsme zastavili.Ale až při té cestě jsem zjistila,jakej je problém přebalit dítě na nějaké benzínce.Ono v zimě je to prostě v autě blbý,navíc jsme měli naložený plný auto,takže ani nebylo moc kde.Takže jsem ho třeba přebalovala na klíně.Hrůza.Naštěstí s náma jeli i naši,takže jsem ho pak přebalovala u nich v autě.Neměli ho totiž tak plný (měli jsme sebou psa,takže v kufru byl on a krámy byly na zadních sedačkách).S našima to bylo fajn,sama s takhle malým dítětem bych tam nejela.Nebo jela,ale bez lyží.Takhle jsme se krásně prostřídali a užili jsme si to všichni.Jinak jezdíme tak do 2hodin cesty,což se obejde bez zastávek.Delší cesta budou jen ty Tatry a pak to Rakousko.Měli jsme jet taky k Macháči,ale pak kámoš našel to Rakousko,tak pojedeme tam.Vozím postýlku a jeden kufr je jenom pro malýho.Když jenom kojíte,tak je to o hodně jednodušší.V létě už sebou budeme muset vést i příkrmy.Z té první cesty jsem měla strach,ale když jsem viděla,jak to zvládnul,tak už ty další jsou v pohodě.Máme i cestovní nafukovací vaničku😉Ale oni ty cesty vychází tak jednou do měsíce.Jen teď budeme mít 2 za sebou.
S manželem jsem sezdáni jen rok,ale jinak jsme spolu už 12 let.Jsme totiž spolužáci ze střední a mě bylo 17,když jsme spolu začali chodit.A máme to tak,že 31.5. máme výročí svatby a já slavím narozeniny, 1.6. mě požádal o ruku a 2.6. jsme se dali dohromady,takže je co slavit.A o ruku mě požádal v Tatrách,takže jedeme tam.

Míšo:naši mají zase kolem jen pole,takže tam na procházky s malým ani nechodím.Ale mají velkou zahradu a tam je dobře.

Nency:my museli koupit nový auto.Prostě jsme psa,kočár a dítě do Fábky nedali☹
Já nevím,jak mi malej spí.Nepočítám to.Ale ty 3-4 hoďky určitě dá.A co vy?

nency
17. dub 2009

lllucka
to ani nevím, že se dá koupit nafukovací vanička. Kde se dá koupit? Já jsem ji ještě nikde prodávat neviděla.
Zkusím se mrknout ještě na internet.
To je hezké, že slavíte výročí svatby. To my už moc ne, jsme spolu už 16 let, takže žádné oslavy se nekonají.
Ale ty první roky, to jsme ještě slavili také. 🙂
Míšo
tak Danča spí také tak podobně. A když jse u rodičů, tak Danča taky víc ožije a je taková divočejší.
Je super, že už máš ségru ok.

Danču už slyším vstávat, tak nakrmíme a pádíme ven, už trošku vylézá sluníčko. 🙂

miskastehlikova
autor
17. dub 2009

Ahojky nency,
tak jsme mysleli že je ségra ok,ale teďka volal táta že má výsledky z výtěru a má pneumokoka!!!
Takže jedu hnedka domů(do hodiny je tady přítel),tak jedu domů.
Holky umírám strachem!!! 😢 😢 😢 😢

llllucka
17. dub 2009

Míšo:ty brďo,to je pech.Ať vám to dobře dopadne a dej vědět.

nency
17. dub 2009

Míšo!
Neboj, kojené dětičky jsou hodně odolné a kdyby ségře ten výtěr nedělali, tak to ani nevíš, že ho má.
Spousta lidí má nějakého toho koka a ani o tom neví. Udělala jsi ale dobře, že jedeš domů, také bych
to vyřešila odjezdem. Je fakt, že strach bych měla také. Držím palce, určitě to bude ok.

Jak jsem psala, že vylézá sluníčko, tak to jsem měla asi vidiny. Sotva jsme vyšly ven, tak lilo čím dál víc.
Zase jsme byly v lese, nepotkaly jsme tam ani nohu, krásně pršelo, Danča celou dobu chrněla a já jsem
asi blázen, ale pro mě to byl v tom lese úplný balzám na duši. Vůbec mě nevadilo, že prší. Sice domů
jsem přijela promoklá na kost, ale jinak jsem nabrala energii.
Danča dneska nějak dobře spinká, ten déšť jí nějak svědčí. Usnula už v 18.45 hod., tak doufám, že vydrží
až do rána. Káju manža odvezl k babičce na chatu, tak budeme mít klídek. Teda snad, jestli se Dani nevzbudí. 🙂

paulinka80
18. dub 2009

ahoj holky, tak jsem vas konecne zase docetla....bracha a segra pisou bakalarku a tak je pocitac porad obsazenej, ted jsem si teda vzala brachy notas a muzu vas precist....
tady je pocasi taky nic moc, dneska lepsi ale vcera celej den lilo, takze jsme ani venku s Eli nebyly.
Misko, myslime na vas,at to zvladate....dej vedet...je jasny, ze mas strach,ale bude to v pohode, neboj....
Dneska nas Eli nechala vyspat, vstavali jsme v pul desaty. docela to bodlo, vcera jsme byli s manzou na narozeninach, babicka s dedou hlidali. Samozrejme jsem eli nemohla uspat, vzdycky kolem sedmy je uplne tuha a vcera jako kdyby to tusila a mela hafo energie...ale s babickou to zvladly, no my jsme byli uz kolem pulnoci doma,ale bylo to prijemny, vyrazit po dlouhy dobe mezi lidi 😉
me elis pres den spinka tak ty tri hodiny...myslim...
tak hezkej vikend holky

miskastehlikova
autor
18. dub 2009

Ahojky holky,
tak jsem včera odjely a ještě jsem volala dokorce,abych věděla jak to pznám jaká jaou rizika.Takže pokud nedostala teploty do 3 dnů po styku s nakaženou tak b to už mělo být ok!A hlavně pokud si sestra myla ruce a malou vyloženě nelíbala,tak by jí ani nakazit neměla.Takže pokud se nic neprojeví d pondělí tak jsme ok!!!ale povím vám to slovo pneumokok,člověka nadzvedne!

My měli krásnou noc,akorát Viv měla moooc lehké spaní,prostě se hodně budila,ale asi to byly prdíky,takže už je dobře🙂
Holky jdu koupat...Papa

nency
18. dub 2009

Míšo
To jsem ráda, že už jsi se zase ozvala. Myslela jsem na vás, jestli jste ok. To jsi udělala dobře, že jsi volala
doktorce, alespoň ti řekla co a jak. To já ani mobil na naší mudru nemám, ani ho myslím nikomu nedává,
takže mám číslo jenom do ordinace a to mi je o víkendu na nic. Snad ho nebudu nikdy potřebovat.
My jsme měli také lehčí spaní v noci, Danča sice usnula brzo, ale nejméně 5x za noc se mi vzbudila. Také
si myslím, že jí budily prdíky, protože hlad ani neměla, ale prdíčky jsem slyšela. Přitom já už plnně nekojím,
jenom částečně, takže to má namíchané. Někdy jí bříško nebolí a někdy jo, ale nevím přesně z čeho to má.
Dneska odpoledne jsme jeli na chatu vyzvednout Káju, Danča byla vcelku hodná, před chvilkou jsem chtěla
koupat, ale usnula mi, tak čekám až se vzbudí. Dneska se jí to spaní asi posune. 😉

miskastehlikova
autor
18. dub 2009

Ahojky nency,
mě už Vivka spinká.celý den toho moc nenaspala a jak brzo vztávala tak byla unavená.Ty už přikrmuješ???
Mě přijde že mám slabě mlíko,nemůžu si pomoct,musím se u doktorky poradit.
Jo,mě malá nekadí,jen prdí a pořád se kroutí jako paragraf,takže prdíky nás opravdu trápí!
Jinak Viv si pořád cpe něco do pusy,ale mnohem víc jak do teďka,úplně to rve o do dásně a slintá opravdu moc🙂,musím jí dávat brindáček🙂,jinak y byla totálně mokrá...Ale když projedu prstem po dásních tak nic necítím,takže zub se ještě neklube.Ale je to legrace jí pozorovat🙂!!!
Holky,četla jsem o přesnídávkách od ukončeného 4.měsíce,ty se dávají i plně kojeným mimčům nebo jen miminkům na sunaru???

rymeska
18. dub 2009

ahojte holky, tak jsem zase dočetla a byla to zase nálož.
jako první bych chtěla popřát mišce, aby jim to dobře dopadlo a držím pěstičky, ju ??? já bych byla taky šílená strachy, to je jasný. Jinak na průjem bereme nějaké antibiotika, nevím, jestli by nám Enterol zabral, když máme toho stafylokoka, doktorka zatím nechce dávat antibiotika, protože by jí prý zlikvidovala střevní mikroflóru, takže zkoušíme ty homeopatika a hylac (to jsou v podstatě nějaké lactobacily na obnovení střevní mikroflory). JInak vám všem moc děkuji za podporu a přání, aby jsme se průjmu brzy zbavili. Dám vám vědět, jak to vypadá.
Illucka: kloubouk dolů před těmi výlety, já mám taky strach. my jsme s manželem vždycky hodně jezdili a já jsem se teď ještě neodvážila, max, na jeden den, přes noc jsme ještě nikam nejeli. Měli jsme objednaný hory na únor, ale ty jsme zrušili protože by byl malý teprve měsíc. tak jsme to vzdali. Ale když bude v létě čas, tak by jsme rádi někam vyrazili i přes noc. A povzbuzuje mě, že jsi to zkusila a že to jde.
Nency : mě malá přes den spí tak 3 hodinky, víc ne. Ale ona toho naspíá dost přes noc, spí mi od půl osmé až do osmi ( většinou) pouze s jednou přestávkou na kojení. takže má asi naspáno a nespí tolik přes noc.

rymeska
18. dub 2009

Paulinka: chtěla jsem se zeptat, odkud jsi, že jsi rodila v Táboře ??? Já jsem totiž z Tábora (tedy teď bydlím v Sezimově Ústí), ale celý život jsem bydlela v Táboře, víš ??? tak mě to zaujalo ...

Jiank jsem holky zkoukla všechny vaše fotky a máte všechny rozkošné dětičky. Kdyby jste chtěli, koukněte sem: http://rymeska.rajce.idnes.cz/ ... tam mám já naše fotečky ...

rymeska
18. dub 2009

K tomu bydlení, my bydlíme ve dvojdomku na maloměstě u Tábora .. v podstatě je to část Tábora, jezdí sem normálně městská co deset minut .. ale je to přeci jen maloměsto, takže kousek do přírody, jsou tu krásný rybníky a taky zřícenina Kozí Hrádek, kde kázal J. Hus ... prostěš do řpírody kousek a je to tady takový klidnější než ve městě ... ale přitom do města 15 minut busem (do centra), takže já jsem spokojená ... sousedy máme jen jedny, v druhé polovině dvojdomku, a občas je tay slyšíme, mají dceru v pubertě, tak je to občas zajímavý ... ale jinak pohoda ... celý život jsem vyrůstala v paneláku a jsem v baráčku strašně spokojená ... zahradu už bych za nic nevyměnila 😀

nency
18. dub 2009

míšo
pokud plně kojíš, tak žádné přesnídávky od 4.měsíce dávat nemusíš, někde jsem četla, že u kojených dětí to
stačí až po 6. měsíci. U mě to je něco jiného, já už přikrmuju Nutrilonem, protože moje mléko už jí nestačilo,
ať jsem se snažila sebevíc, mlíčka se mi dělalo pořád stejně a už to prostě malé nestačilo, takže jsem na přikrm
prostě musela. U těch miminek, které jsou kojené jenom částečně, tak tam se už příkrmy dávají, myslím že
to je okolo 4,5 měsíců. Jak píšeš o Viv tak téměř všechno sedí i na tu mojí. Taky se mi zdá, že ty pěstičky
si cpe do pusinky čím dál víc a s větší vervou a slintá hrozně. Nedávno jak jsi psala ty časy, kdy se ti malá
v noci vzbudila, tak byly téměř schodné jako u nás. Akorát teda co nesedí, tak tvoje Vivka je o mnoho šikovnější, když už se umí otáčet tam i zpět. To Danča zatím neumí.
🙂
rymeska
tak to máš ideální bydlení, kousek do přírody a zároveň kousek do města, v domečku, to je super, taky
by se mi to líbilo. Ale asi nebude jednoduché si v místě bydliště sehnat práci, viď. To myslím, že je asi
jediná nevýhoda oproti velkoměstům. 🙂

nency
18. dub 2009

rymeska
teď jsem si akorát prohlédla tvoje album. Moc hezké. Terezce to tam móóóc sluší. 🙂