3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

rymeska
24. kvě 2009

Ahojte ženský,

Leonik, Jola - mě malá taky v kočárku moc nespí, někdy usne bez řevu a někdy řve, dokud se neprobrčeí do pláče, třeba i hodinu, pak si dá 20 minut a kdeyž se probudí, tak začne zase ječet, úplně hystericky a jak píše leonik, nepomáhají ani hračky, ani sundání boudičky ... nic ... zajímalo by mě, co jí na tom kočárku tak vadí, myslím, že se nudí, ale co s tím ,.. jakmile jí vytáhnu, je klid, ale přece jí nebudu tahat naruce, že ??? Taky na mě lidí koukají jako na exota, ale co mám asi dělat, ven s ní musím .... a závidím všem maminkám, kterým děti krásně psinkají v kočárku .....

Jinak u nás se teď pravidelně vstává kolem půl druhé a pak až ráno, mezi 6.30 až 8.30 ... jak kdy ...

Luci, jednou jsi někde psala o kočárku a o tom, že máš mini mimi, chtěla jsem se zeptat, kolik ti malá váží ??? Já taky koupila velký, prostorný kočár, měla jsem strach, aby se mi tam vešla ve fusaku a bylo to asi zbytečný. Navíc je strašlivě těžký a těžkopádný, tak trochu uvažuji o změně ... holky, co máte za kočárky, co by jste mi doporučili ????

Andílku - ta paměť je u mě stejná, připadám si, že mi kojení vymazává mozkové buňky nebo co ...

Jinak u nás se zase buduje, už třetím dnem se zdí hrubá stavba, všude kolem je strašně prachu, tahá se to šíleně domů, já byla včera celý den u mamky, vrátila jsem se v šest, v sedm jsem dala malou spát a do devíti jsem tu jezdila a uklízela, protože toho prachu tu bylo tolik, že to bylo i cítit ve vzduchu ... ovšem s vědomím, že to dnes budu dělat znova ... staršný ... a celkem mě to unavuje ...starat se o malou a ještě deno denně uklízet celý spodek baráku ... a ještě po všech těch chlapech umýt to nádobí, skleničky, tálíře od jídlo, posbírat flašky od piva, PET lahve a tak.... no, asi si to dokážete představit, šílenost ...sotva peltu nohama a dnes ještě pro všechny vařím ... ach jo ...

andilek1
24. kvě 2009

rymeska:ted sjem si vzpomnela co se ti prihodilo s Terez...ja bych nevedela vubec co delat.Asi ybch ji taky dalahlavicku dolu...ale clovek nevi..No ale hlavne ze je v pohode.to je nejdulezitejsi.
Treba jim to nevadi bych v kocarku,Luky treba krici protoze chce spat,ale jakmile prejizdim pres nejake diry,usne jako dudek!u nas to alespon tak je,ze kdyz se spinkat,je protivnej,ale kdyz usne,tak alepson na 2hodiny..hold mame spače 🙂 🙂 🙂

leonik
24. kvě 2009

ahojky holky, tak malej chrní, tatínek se snaží uspat Leonku, tak mám chvilku klídek 🙂

rymeska: tak to jsem ráda že nejsem sama kdo má uřvánka v kočárku 😀 ne, že bych ti to ale přála 😀 taky bych chtěla hodné mimi, které kouká když leží a nebrečí 🙂 Taky nevím co našemu vadí. Asi to že fakt nevidí co se děje kolem 🙂 Jinak se nám pomalu nevejde do hluboké korby 😖 Včera jsme zkoušeli sporťák ale na šířku je tam snad ještě míň místa než v hluboké korbě 😒 Je tam nějak natěsno, jak je velkej. No kupovat další kočár, to už by manžel nedovolil. No ale jak jsem psala, mohla jsem já vědět že budeme mít obříka?? 😀 Co ty máš za kočárek?To uklízení teda nezávidím, já mám co dělat abych poklidila byt, s těma dvěma to pořádně někdy nejde. Taky většinou to doháním po večerech.

andilek: tak to máš dobrý že máš spáče 🙂Leonka byla taky hodná v kočáru. Tuhle jsme si s manželem říkali co je vlastně lepší, jestli hodné mimi přes den jako Leonka ale zase řádila v noci 😒a nebo zlobivec přes den jako Vojtík, ale zase spinká v noci 😅asi si člověk nevybere 😵O paměti ani nemluvím, nanejvýš si pamatuju co bylo včera ale víc nic 😀Už se kolikrát těším do práce, víc mezi lidi 😅

leonik
24. kvě 2009

rymeska: my měli na Leonku kočár dorJan, jako hlubokej vydržel dlouho, byl prostornej ale sporťák naprosto nepoužitelnej 😖 po přehození rukojeti se s ním nedalo jezdit, a zakopávala jsem pořád o brzdu.Těžko se s ním najíždělo na obrubníky a zatáčel pořád k jedný straně. Pak jsme koupili sporťák Moon, tam zase bylo blbý polohování že nebyl do úplnýho lehu, tak šel taky z domu 🙂 On si člověk asi nevybere pořádně nikdy, každej kočár má něco pro a proti 🙂 No a teď máme V-cross travel, ale je nám malej 😖 Líbí se mně Jané, ten je hodně prostornej, ale zas mně vadí že na mimčo nevidím když je ve sporťáku. A taky Mutsy, ale taky moc drahej. A ty chceš nějakej sporťáček kupovat?

zany
24. kvě 2009

Dobrý večer,

tak se také o víkendu hlásím 🙂
Nějak jsem se sem nestihla dostat 😝
Včera dopoledne jsme jeli do města koupit Honzíkovi holinky a ještě něco vybrat kamarádce a jejímu manželovi do domečku 😉 Nakonec jsme vybrali orchidej a květináč a ještě dárková vína 😉 K obědu jsme dostali od mamky sekanou, tak jsme udělali jen kaši, tak to byl oběd bez práce 🙂 Po obědě jsme jeli k bráchovi a kluci vyrazili do Dobřan na offroad maraton 😉 Já jsem šla s mamkou, neteřinkou a Eli ven a švagrová se učila na státnice 😉 Pak jsme klukům udělali večeři, kluci se spolu vykoupali a frčeli jsme domů, protože Honzík nespal... Doma si dal jen mlíko a šupajdil spát a Eliška byla taky hned tuhá 😉
Dneska dopoledne jsme vyrazili ke kamarádce do jedné vesničky k Praze a okoukli jsme jim nový baráček 😵 Mají ho moc krásný 😵 😵 😵 Ještě budou dodělávat zahradu 😉 A pak už by to tam chtělo toho špuntíka 😀
Když jsme přijeli domů, tak jsme byli ještě na chvíli na terase v hospodě a pak šupky domů na koupačku a Eli už snad spí a Honzík taky půjde 🙂

Tááák a teď si vzpomenout co jste napsaly 😀 S pamětí je to horší a horší 😀 😝

Eliška v kočárku taky někdy bulí a přitom jí nic nechybí! Já si myslím, že se nudí a chtěla by vidět ven! Když jí občas vyndám (dělám to ale málokdy), tak je přešťastná 🙂 Za chvíli už půjde do sporťáku a až ho bude mít trochu přizvednutý, tak to bude podle mě lepší 😉

Rymesko - věřím, že jsi z toho unavená ☹ Já toho mám po celém dni taky dost a když mám večer něco dělat, tak jsem hotová 😒 Kolikrát je to jen žehlení a stačí to 😖

Leonik - my jsme měli na Honzíka taky nejdřív Dorjan Cross Country a jako hlubokej by byl celkem dobrej, ale pak sporťák na nic, zvlášť když jsme přehodili rukojeť! Jenže my jsme s ním měli problémy od začátku, protože se páral!!! 😠 Dvakrát nám opravovali potah a potřetí nám ho přešili komplet nový!!!!!!!!!!!!!! 😠 Jenže to už jsme byli rozhodnutí, že ho prodáme! Nakonec se prodal a my si koupili Jané Slalom Pro, jen sporťák a pak jsme dokupovali korbu a autosedačku v barvě sporťáku 😉 Myslím, že do kočárku se vyplatí investovat 😉
Jinak myslím, že dítě je pak rádo, že vidí dopředu 🙂 Sice na něj nemůžeš mluvit, ale zas pozoruje věci okolo sebe 😉

Já manželovi taky ukazuju co jsem koupila, protože z toho mám radost 🙂 A on občas taky postřehne, že máme něco nového, co jsme třeba dostali a já to pak schovala a on mi pak povídá, že to na Honzíkovi neviděl. To bylo zrovna u dupaček co dostala Eli, byly se zelenými a oranžovými proužky a on mi povídá: "Honzík tyhle dupačky moc nenosil, co?" Tak jsem mu vysvětlila, že je Eli dostala a on povídá, že myslel, že když jsou zelené, tak jsou po Honzíkovi 😀 Chlap no 😀

zany
24. kvě 2009

Koukám, že jsem se rozepsala 😀

miskastehlikova
autor
24. kvě 2009

Ahojky holky,
vy jste toho zase nakecaly🙂že to ani nestíhám číst...
My včera odpoledne jely na motorkářskej sraz,kde jsme si to moc užily.Vivinka byla úplně úžasná,každej z ní byla paf😀,takže super.Doknoce překvapila jak moc tam byla hodná,vůec neplakala,byla fakt v pohodě🙂

Dneska se mi konečně přetáčí,ale od rána.úplně celý den...taže spokojenost😀

leonik
24. kvě 2009

zany: to určitě dítě rádo vidí dopředu. A le když byla Leonka malá a já ji vezla po směru, tak si stoupala a obracela se na mě 🙂 Tak jsem jen přehodila rukojeť zpátky a bylo, u toho Jané mně vadí že to nejde 😖A taky třeba když hodně fouká, nebo prší tak ten kočár nejde otočit. Jinak bych do toho kočárku taky šla. Vy máte moc hezkou barvičku 😵

míšo: tak vidíš jak je malá šikovná, a tys měla strach že se nepřetáčí 🙂U nás je to pořád stejný, malej se otočí na bok, odkopává se nohou, tak pořád čekám kdy se odrazí pořádně a bude na bříšku. Zatím mu to nejde 🙂 Spíš když je na bříšku, tak se najednou překulí a je na zádech 😀

zany
24. kvě 2009

Miško - super, gratuluju 🙂 My ti říkaly, že to chce čas a Viv na to přijde 😉

Leoni - no máš sice pravdu, ale ve větru ani dešti ven nechodím 😀 A Honzík rád koukal dopředu, já ho ani nezajímala 😀 😝
Barvička se nám taky líbila, řekla bych, že ta kolekce 2007 se jim povedla nejvíc 😉

miskastehlikova
autor
24. kvě 2009

jj holky,už neplaším🙂mám z toho roznou radost,otočí se pořád sem a tam...Prostě bomba😀

evaviki
24. kvě 2009

ahojky, nejak nestiham pisat, teda skor nevladzem, maly ma nejake uvrestane obdobie a este mam aj problemy s mliekom .-( pls, ako zabavate deticky? Sebino sa mi dakedy smial, ked som mu spievala, recitovala, ukazovala hracky a teraz nic.. furt fnuka, uz sa mu nepaci ani hrazdicka, ja ho zabavim tak na par minut a zase je urevany.. uz nevladzem a neviem, ako ho zabavit, pls, poradte..

luci81
24. kvě 2009

Ahoj holky,tak doufám,že budu reagovat na vše,co jsem chtěla 🙂 jsem ráda,že nejsem jediná,komu se zdá,že mu někdo gumuje věci z hlavy 😀
jola:tak Ty jsi myslela koření,no já nevím,já na zvěřinu nedávám o moc víc,než normálně,mě moc kořeněný nechutná,ale asi jak kdo.

miska,taky gratulace 🙂

rymeska:co zkusit nosit malou ven třeba v klokance,nebo nějakém jiném nosítku,když v kočárku pláče?
Já nevím,kolik přesně Anetka váží,tak 6.6kg,ale myslela jsem to spíš na dýlku,když se narodila,měla asi 43-45cm,teď má 62cm,takže jsem myslela,že je spíš krátká.Já vybírala kočár s delší korbičkou a býval by stačil kratší a pak by šla do sporťáku,i když v hlubokým mají prckové asi větší komfort.Takže tak.
se stavbou máš asi hoodně práce,to nezávidí.Nás čekají v dohledný době,,jen,,okna,to bude taky asi veselý

evaviki:bohužel neporadím ☹ ,Anetka je hodná,zabaví se někdy sama,jinak jí stačí to,co jsi psala Ty

My jsme měli to vítání,v pátek jsem dělala spoustu chlebíčků,jen se po nich zachumelilo,já neměla ani jeden,ale zákusky přede mnou neunikly 😀

Tak mě napadlo,co je s nency,už se dlouho neukázala.Jak pokračuje v dietě?
Holky,když prcky koupete,dáváte jim ještě lehátko? Já jo,ale asi už by se nemuselo,žejo?

jola2
25. kvě 2009

Čauvec holky tak víkend u nás taky hezkej až na to že jsme si tatínka moc neužili přijel domů v sobotu na večer tak jsme udělali táborák (Jolance moooc chutnali špekáčky) taky jsem vytáhla pro ně i kukuřici z razáku (opekli si ji taky nad ohněm , jen se po ní zaprášilo ) . V neděli jel manža k rodičům dělat seno (mají doma koně, kozu.....)takže dojel kolem třetí a to už jen odpočíval (a o nějaké práci doma už nebyla ani řeč 😒 ) zahrál si s Jolou nějakou hru ale bylo to fajn.

evaviki: já mám teď malou taky nějak uplakanou. Většinou když swe probudila tak si brblala nebo sama zaspala v postýlce teď né ☹ . ¨Většinou pomůže když jí nosím na rukách a vše ukazuji ale to pořád nejde 😒

Luci81: já taky moc nekořením a teď když kojím tak už vůbec ne ale mě připadne že zrovna to srnčía zajíc má takový ten svůj pach 🙄 . Ale kanec a dančí... je v poho.

miska:gratluji 😵

Holky ohledně k těm kočárkům já mám po Jolance Deltim a jsem s ním zpokojená ( mi do města nejezdíme a tady mají ještě holší tak jsem na to prděla aby si kupovala nový 😔 ) Přehodím rukojeď na jakou chci stranu je prostorný a plno kapes....
Teď jsem si od mamky dovezla kočár po sestřenici (18let stará liberta ale zachovalý) Tak jsem ho celý umyla že si ho odvezu k manžovým rodičům když tam jsem na dvoře. Jenže jsem do něho dala párkrát Leu (vleze se tam i Jola 😀 😀 ) A ona úplně spokojená kouká na tu velkou boudu plnou kytiček (potisk) když jí zahoupu je jak na lodi 😀 tak teď přemýšlím že ho nechám asi doma 😀 😀 Když přijela kámoška tak koukala a říkala že je to super ha ha.

Holky teď se mi Leuška 2krát přetočila z bříška na zádička tak snad to nezapomene. 😵
Dneska jdu na zvážení k dr. a musím se zeptat na ten býlej flíček v pusince.
Holky co kojíte a dokrmujete co dáváte za UM? A je možné že mám slabé mléko??? Mě připadne že malá je teď taková nezpokojená jako kdyby hladová chci se poradit s dr. a popř. do poledne (ne na noc) zkusit jestli by to bylo lepší. ☹

jola2
25. kvě 2009

Luci: jaké jste měli vítání??? Mi budeme mít taky za chvíli ale vůbec nevím jak to mám udělat jestli pozvat celou rodinu nebo jen manža a já?? nějaká oslava?? Při Jolance jsme neměli bo jsme bydleli jinde tak vůbec nevím 😒

andilek1
25. kvě 2009

jola:doktoka me doporucila kasi na noc. Aby se nasytila,el je to az od 4mesicu.ale ja plne kojim,takze neporadim,ja to nezkousela,,myslim,ze mu moje mliko staci. 🙂
Miska:No vidis!!je to radost,ze????No me uz to trochu flaka,ten prvni den to delal skoro furt jak se polozil,ale ted nic moc..musim ho k tomu tak trochu dohnat 🙂 🙂 🙂
mluvite tu o kocarcich,ja mam firkon Ivone a s jinym zkusenost nemam,takze neporadim... ☹ ☹
evaviki:nevim jak ti pomoct,rada bych.taky delame to co pises,a kdyz ho to zacne nebavit,vetsinou pak zacne narikat a chce spat,moc dlouho ybt vzhuru nevydri,jn tak 2hodiny...ttakze,,,ale hrozne¨rad se mnou vari....Je v lehatku a kouka na svetla,na to co delam,jak zpivam s radiem... 😀 😀 😀 no ale kdybych se slysyla,ohluchla bych 😀 😀 😀 😀

luci81
25. kvě 2009

Ahoj holky,teď jsem doplela jahody,uf,je tam hicák.
jola:no to máš pravdu,srnčí i zajíc mají trochu pach,zajíce já nejím,ani muflona nemusím,ale když srnčí pořádně odblaním a udělám třeba biftečky,mňam,mňam,ale prase je prase 😀
vítání-pozvali jsme Anetce babičky,dědeček šel jeden,prababičku,pradědečka,jedna teta,dva strejdové,jedna kamarádka_příbuzná se třema dětičkama,no to je asi všechno.Pak dorazil k nám i druhej dědeček,měli jsme takový posezení,no chlebíčky,zákusky....Anetka byla moc hodná,na úřadě v púoho,pak šla pinkat,takže jsem je v pohodě obsloužila TY JOOO ANETKA JE NA BŘÍŠKU 😀 😀 😀,Tak jsem jí pomuchlíkovala,pochválila,doufám,že to zopakuje,já to neviděla ☹
dám do albíčka fotky

evaviki
25. kvě 2009

Misko supeer. 🙂 Mna maly tiez prekvapil, konecne sa zacal pravidelne otacat na bok a ked donho stuchnem, tak sa dotoci na brusko. Ale sam to spravil len raz a to som nevidela ja, ale manzel.. ☹ Ale co, nech ma aj on nieco, co vidi prvy krat 😀

leonik
25. kvě 2009

Ahojky, u nás se po obědě chrní, tak nakukuju 🙂 Malej je dneska vyjímečně nějakej hodnej, docela si dýl jak deset minut sám vyhrál 😀 😀Pak bylo na něm vidět že by spal, tak jsem mu dala do ručky plínku, on se s ní chvíli muchlil a pak usnul 😅Tak že by konečně přešlo to ukřičené období 😅 Ťuk, ťuk teda... Zítra by jsme měli konečně jít na tu Hexu, malej je zatím bez teplot, tak snad to bylo jen k té viróze. Ráno jsme šli na poštu a udělali si ještě procházku. Dneska je venku teda vedro už od rána.

evaviki: jak jsem tady psala, malej byl teď poslední dobou taky protivnej, uřvanej..Chce to vydržet, už jsem ale kolikrát myslela že přijdu o nervy, jak furt řval a nic ho nebavilo 😠 😀 Teď poslední dva dny už je to mnohem lepší 🙂

jola: my jsme měli na vítání pozvané jen babičky a dědečky a pak moje sestry. Bylo to hezké, jak jsme se zase všichni sešli, to se tak často nestává 🙂 Od obce dostal malej plno věcí, i dětské konto 🙂 Taky máme u našich libertu po ségře, tam by se možná malýmu líbilo, je tam plno místa, ale ještě jsme to nezkoušeli 🙂

luci: já vždycky pod malýho dám bavlněnou plínku do vaničky, aby neuklouzl. Máme tu velkou vaničku, nohy už má pokrčený, takže asi půjdem brzo do velký vany 🙂 Koupila jsem si pěnový lehátko, je to pro děti než se naučí sedět 🙂 Tak Anetka je další šikulka, gratuluju k přetáčení 😵 😵

zany
25. kvě 2009

Ahoj holky,

dětičky spí, tak mám chvíli klid 😉
Elišku jsem si zas musela stěhovat v noci k sobě, protože po kojení dělala v postýlce neplechu, otáčela se na bříško a nožičky měla mezi špryclema 😒 No ale pak spinkala hezky 😵
Dopoledne jsme byli venku a spala asi půl hodiny, no jo, aby se nepřespala 😠 Ale teď šla spinkat, tak snad to dožene 😉

My jsme byli na vítání na konci dubna a byla se podívat jen moje mamka. Tchýně nebyla a nebyla ani Honzíkovi 😖 Můj brácha tam byl taky, protože ti byli taky s malou 😉
A dělají to i ve všední den...

My jsme lehátko ve vaničce neměli. Vždycky to koupání vezmeme hop šup a nebo když je nálada, tak je tam Eli dýl a my jí držíme. Ale musíme si od švagrový půjčit větší vaničku, protože do té co máme se už nevejde 😒

andilek1
25. kvě 2009

porad povidate o viteni obcanku....my v tehle pr... nic takoveho neni. A Do Belohradu se mi nechtelo,takze my jsme bez vitani obcanku ☹ ☹ a jaky to vubec je?
Luky se pred hodinou vzbudil a ted zase je takovej ukricenej..takze pujdeme asi zase spat.. date odpoledne kratky tricka??a taky jsem se cgtela zeptat,jestli jezdite s detma spis po slunicku nebo ve stinu????protoze nekdo mi rikal,ze bych nemela jezdit po slunicku...a taky jak schovavate nozky miminka v kocarku??asi norm.plinkou pres korbicku..ne?me je ale potom lito,ze na nej nevidim....
vcera jsme meli taky krasny vylet...jeli jsme do Kerska a potom do Podebrad...luk koukal jako blazen 🙂 🙂 🙂

leonik
25. kvě 2009

andilek: u nás to na vítání probíhalo tak, že jsme si dali u nás oběd a pak jsme šli na půl druhou tady u nás na úřad a starosta měl povídání, děti tam zpívaly, říkali básničky, a takhle vítali našeho malého občánka do obce 🙂 Nakonec nám pogratulovali, předali hromadu dárečků. Trvalo to čtvrt hodiny. Pak jsme zase šli k nám domů ještě posedět. Bylo to moc hezký 🙂 To je škoda že to tam u vás není.

Já jezdím s malým tak, aby mu do kočáru nesvítilo. Většinou ani na nožičky, tak jezdím pozpátku. Pod tou boudou je vedro, tak ji mám sundanou, ale aby na něj nešlo slunko. Dneska dám triko s krátkým až půjdeme ven a slabší lacláče 🙂

andilek1
25. kvě 2009

leonik:No jo no,neni to tu,je tu asi 80obyvatel, starostu mam dole,,,tchan,,,,a tohle tu nedelaji...
ty to mas sundany?Tu boudicku???hm,,,,to me nenapadlo..

leonik
25. kvě 2009

andilek: tak to je dobrý, že máš tchána starostu 😀 😀 Tu boudičku mám úplně sklopenou dolů když jedu, je to lepší, aspoň mu tam jde vzduch, jinak je v obličeji celej červenej 😅

miskastehlikova
autor
25. kvě 2009

Ahojky holky,
tak jsem si dneska udělala radost a koupila jsem Vivince sporťák.bazarový za 2600Kč,ale dokonalý od zn.Knor.(večer hodím foto)...
U nás se pořád spí celou noc.Vivinka je hodná,takže nic nového🙂

Jola2:tak to je malá šikulka!!!
Evakiki:mě se malá už otáčí pořád,ale vždycky když se na břicho dostane tak spustí ječák,jak neví co se to sní děje,pak je klid.Ale na záda je to zase problém to se jí moc nedaří🙂,ale je hrozně komická🙂

Holky,u nás se vůbec nespí přes den.Jen hodinka odpoledne a to je vše.Malá je hrozněj rarášek...

jola2
25. kvě 2009

Čauvec holky tak jsem byla u dr. a malá mi přibrala za týden 130g 😒 a řekl mi že mám dokrmovat tak jsem šla do lékarny a koupila Sunar (přemýšlela jsem nad Nutrilonem ale žeprý pak ta dvojka dětem pak nechutná ) Lékárnice mi řekla že jsou v obojí probiotika a doma jsem se dočetla že v tom Sunaru žádné prob. nejsou že jsou až v Sunaru 6. tak jsem pěkně vytočená že já kráva nekoupila ten Nutrilon!!

andilek:a jakou dáváš kašičku?? Já jsem měla dnes malou v bodýčku a ponožečkách a šatičkách když jedu s kočárem tak jí dám na nožičky plínku a když na ní svítí (ve stínu se pořád nedá jezdit) tak otočím rukojet.

miskastehlikova:to je super že sis udělala radost se sporťáčkem!! Já taky přemýšlím ale raději ještě počkám při Jolance jsem ho vůbec nepotřebovala bo mi pak v kočáře nechtěla být 😀

miskastehlikova
autor
25. kvě 2009

jola2:jaj tak to je teda kráva ta lékárnice!!!Tak skus pro malou koupit brobian mini(206Kč)jsou to sipací prbiotika(14 sáčků) nebo až vypije sunar dokup nutrilon...
Já jsem nešťastná z mího kočárku mám (použitej po 1 miminku)deltim sport 3 kombinaci,ale je moc teplá ta stříška a nemám k němu pásy,když bych z něj dělala sedačku,takže jsem řekla,že sporťák bude na léto/podzim a pak dám zase ten deltim na zimu...
Malá sice nejdřív byla vykulená do čeh jí to cpu,ale pak dobrý🙂tak ho zítra jdeme vyzkoušet na prochajd🙂

Holky,u nás se ještě nespí,malá trénuje mojí trpělivost!Je v postýlce a ječí jak na lesy,tak jsem zvědavá která z nás to dřív vzdá😀

jola2
25. kvě 2009

Miskastehliková: moc pěkné to vaše nové vozítko!! Já musím taky koupit foťáček ať můžu vložit nějaké foto. Nějak to nadhodím manžovi aby to byl jeho nápad
😀

paulinka80
25. kvě 2009

ahojky holky, nejak posledni dny nestiham a vecer jsem tak utahana, ze jsem rada, ze se natahnu k televizi...

andilek: my jsme jeste na vitani obcanku nebyli, zatim nas nikdo nezval, tak nevim...pry se to u nas dela jednou za ctvrt roku, takze to uz melo byt...mozna jsme to prosvihli ☹
ja jsem mela Elisku dneska v satickach a i tak byla trochu zpocena na zadickach. pres nozky davam taky plinku, kdyz sviti slunicko a pres boudicku taky....a snazim se chodit ve stinu,ale ne vzdycky to jde....

miska:koukala jsem na fotky, to se to bude Vivince drandit,co? 😉 jinak jsi ji pekne vyfesakovala na motorkarsky sraz 🙂

jola: no cekala bych, ze v lekarne ti poradi dobre...ale jak je videt, tak zalezi, na koho narazis 😒

me mala pres den v kocarku spi treba i dve hodiny a kdyz jsme doma,tak si chvililinku hraje sama, pak chce chovat no a pak treba na pul hodinky usne....vecery se u nas uz zlepsily, sice Elisku musim uspavat tak, ze si s ni lehnu do nasi postele, ona me chyti za ruku, ja ji zazpivam a behem peti minutek je tuha...tak ji pak jen prendam do postylky....ale sama v postylce usnout nechce, to hrozne vyvadi...

luci: my jsme elisku koupali v maly vanicce a tam jsme lehatko nemeli, ted uz ji koupeme ve velky vane, napustim ji vic vody a ona si tam spokojene kope, takze taky bez lehatka. lehatko pouzivam jen kdyz ji obcas sprchuju 😉

holky, uz jste si vyrizovaly rodicovskou dovolenou? me konci 18.6. materska, tak chci pomalu napsat do prace zadost o dovolenou, ale nevim co vsechno tam mam napsat...psaly jste to uz nekdo? no a pak chci zajit na socialku, zazadat o 3letou rod. dovolenou....pro co jste se rozhodly vy?
manza porad chce, abych sla na dvouletou, protoze budeme chtit co nejdriv druhy detatko,ale ja se bojim, ze by se to nemuselo tak rychle treba povest...takze si dam tu triletou...
jeeee, jsem se nejak rozepsala 😀

leonik
25. kvě 2009

jola: a dáváš ještě ty probio kapky nebo už ne?

míšo: a není malá přetažená, když ti tak málo spí přes den? Musí být unavená a nemůže teď třeba usnout 🙂 Náš Vojta teda musí spát několikrát za den, po chvilkách. Ale jinak by s ním bylo k nevydržení 🙂

Vojtík už spí od sedmi, Leonka od půl osmý 🙂

leonik
25. kvě 2009

míšo pěknej kočárek 😵 To je spíš Hoco bych řekla než Knorr, ne? Jde ta korba otočit i proti směru, nebo ne?

pavli já už pobírám rodičák od Vojtíkova narození. Skončila mně v práci smlouva před čtyřmi roky, tak jsem najela hned na druhej rodičák 🙂 Mám to zase na čtyři roky. Ale nechce se mně být tak dlouho doma 😖