3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
19. kvě 2009

Ahojky holky,
tak jsem byly na tý hlavičce a vyrostla o 2 cm,takže super....
Malá mi už 2 hodinky spinká,usnula po obědě.dneska dojídala co atdy měla koupený příkrm-kuřecí maso+zelenina(no fuj-to bylo fakt nechutný,dvím se že to jedla🙂)...

Leo:jj,pozvala...A jakpak jste na tom po vakcíně?doufám,že je malej v pořádku a bez reakce..
Luci81:quinny golfky jsou fajn,ale vadil by mi ten sed.Já koukala v Chicco na golfky a maj tam super výběr a pěkné ceny,ale já jsem spíš na ty sportovní kočárky.a jak máš velké auto?
rymeska:o baráku ani nemluv😀,ten můj mi dělal podlahy a dneska pro změnu uklízí na zahradě a pak jde na střechu od čtvrtka.kolikrát ho míjím jen když má hlad...
U nás se vztává kolem 6-7,pak malá(jen někdy)usne na hodinku.Pak po obědě(12-13hod.)usne na 2 hodinky(buď doma nebo v kočárku) a to je vše.Ale někdy má den že odpoledne vůbec nespí nebo naopak spí celý den...Jak kdy,i podle počasí...

paulinka80
19. kvě 2009

ahojky holky, u nas dneska noc docela v pohode, po dlouhy dobe Eli spala 4 hodiny v kuse, takze jsem se i ja docela vyspala 🙂 ale ted pres den je nejaka nevrla, chce se porad chovat a nebo v lepsim pripade spinka...jako prave ted...jsme se chystaly ven a ona mezi tim vytuhla, tak jsem ji radsi nechala spinkat...

miska:tak super, ze hlavicka roste 😉
rymes: eli vstava kolem 7-8, dopoledne jeste tak na hodku usne, kdyz jdeme ven tak v kocarku spinka celou dobu, nekdy i treba tri hodky v kuse. kdyz ven nejdeme tak doma moc nespi, to si dava spis takovy 20-ti minutovy sloficky 🙂 obcas mi usne jeste i pozde odpoledne treba na hodku. ale nemame zadnej rezim, taky je to podle pocasi, jak pise miska...

holky jak oblikate mimca na spani kdyz je ted uz tepleji? me se zda eli obcas zpocena, ja ji davam pyzamko s dl.rukavem a prikryvam ji tenkou dekou....

rymesko, jak jsi psala o homeopat.rycinus communis, kolik se bere kulicek a kolikrat denne? me to doporucila dr.abych to zacala brat, aby se predeslo tomu, ze mlicko ztratim. myslim, ze mi rikala 5 kulicek 3x denne ale nejsem si jista. a pred nebo po jidle?

miskastehlikova
autor
19. kvě 2009

Paulinko,já dávám Vivince na spaní kraťáskový overálek(s kr.rukávem) a ponožky a i v tom se někdy hooodně spotí...

Holky,tak Vivi e konečně vzhůru tak jdeme ven.Juknu sem na večer.Papapa

andilek1
19. kvě 2009

pauli:tak my mame v lznici asi 18stupnu,tak ma dlouh overalek...spoceny teda neni,ma studene ruce a nekdy i nosAnek ☹ ☹

leonik
19. kvě 2009

ahojky, tak my jsme měli jít dneska na hexu a nakonec z toho nic nebylo ☹ Malej měl trochu teplotu, tak uvidíme zítra. A Leonce nakonec tu mononukleózu potvrdili, tak jsem z toho všeho dneska špatná ☹ Čekají nás zítra jaterní testy a pak se uvidí..ale máme před sebou tříměsíční dietu a omezení fyzických aktivit 😖 Malý byl na převážení a má 8800g a 70cm 🙂 Za měsíc přibral skoro kilo 😕 Pak vás dočtu, teď nestíhám.

andilek1
19. kvě 2009

leonik:tak to me je lito,ale urcite to bude vsechno lepsi nez se zda.....A krasne pribral,to je dobre,ze roste.lepsi nez aby hubnul. 🙂 🙂 🙂

miskastehlikova
autor
19. kvě 2009

Leo,tak to je mi líto,ale jak píše andílek malemá krásné míry🙂 a malá se z toho rychle dostane,pokud bude opravdu dodržovat dietu tak to bude v pořádku co by dup...

Holky tak jsme doma z prochajdy.Venku je horko na chcíp...!!!Malá je dneska zalatíčko,tedka si hraje v lehátku a za chvíli jí šopnu chlapovi a jdu vařit😀

leonik
19. kvě 2009

andilek, míšo: jo to malej je obřík, přibírá fakt hezky 🙂 Už přerostl váhou půlroční mimča tady v okolí 😀 Akorát z těch teplot nemám moc dobrej pocit. Jak si prodělal ten zánět, tak mám pořád strach aby se mu to nevrátilo 😖 Ten týden v nemocnici mně stačil ☹ Dr. na něho dneska koukla a říkala že má trochu zadní rýmu, tak snad to bude jen z toho.

zzuzca: ptala jsem se dneska Dr. jestli mám malému dávat čaje, když bude to vedro venku. Tak prý ne, jen mám kojit a nemám ho zvykat na jinou chuť. Prý kdyžtak jenom po lžičkách převařenou kojo vodu 🙂

rymeska: mně malej taky už přes den moc nespí, třeba schrupne v kočárku na hodinku, ale jak chvíli kočár stojí tak je vzhůru. Spí přes ten den tak po chvilkách. Občas má den kdy prospí třeba v postýlce tři hodiny, ale to už je fakt vyjímečně 🙂 Spíš to tak má po dni, kdy moc nespal 🙂

pavli: tak já už nedávám Vojtíkovi punčošky. Dneska měl slabší pláťáky, ponožky, body s dlouhým a pletenou vestičku 🙂

nency
19. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak na zítřek jsem zrušila návštěvu a budu muset s Dačou na kožní. Udělal se jí na nožičce flíček, ale bohužel
stále se jí zvětšuje. Už ho má tak 10 dní, mazali jsem vším možným, ale nezmizel, naopak se zvětšuje. ☹
Volala jsem na kožní a naivně jsem si myslela, že nás vezme přednostně, aby jsme tam nemusely čekat
celé dopoledne, ale odpověděla mi tak neutrálně, že prý se bude snažit, ale podle provozu kolik bude
mít lidí, že prý některý jsou nerudný a pouštět nechtějí, tak to mám teda " radost"! ☹ Původně jsem
myslela, že to nechám až na čtvrtek, to jdeme do poradny, ale vzhledem k tomu, že kožařka má od čtvrtka
dovolenou, tak tam budeme muset asi zítra. Jestli něco fakt nemusím, tak to je nekonečné čekání
u doktora. 😠
leoni
Tak to je hezká váha, ale co tvoje záda? 😀
S Leonkou s tebou fakt soucítím, také bych z toho byla vyřízená. Ale co se dá dělat, musí se to nějak přečkat. 😉
míšo
tak to je dobře, že hlavička Vivce vyrostla. Kolik ti teď váží, nebo jí nevážili? Já už začínám Danče dávat také
domácí stravu, dneska měla strouhané jablíčko a pár lžiček snědla. 🙂
andílek
18 stupňů to je dost málo, u nás máme docela vedro, okna máme na jih a sluníčko svítí až do večera, ale
v létě je to spíše nevýhoda.
paulinka
teď když je vedro, tak spí jenom v bodýčku s dl. rukávem a to je vše. Přikrytá tenkou peřinkou. Ale oblékám
jí podle teploty v bytě, když se mi zdá vedro, tak je jenom v bodýčku, někdy jí dávám balvněné tenké
dupačky. 😉

leonik
19. kvě 2009

nency: no moje záda dostávají pěkně zabrat 😀 Hlavně když má ukřičenej den a já ho musím chovat 😅 Ale jsem ráda že večer usíná sám a já se s ním nemusím tahat. Doufám že to nezakřiknu 🙂 Ať vám to na kožním dobře dopadne 😉 To čekání u doktora je hrozné, my jsme vždycky objednaní, ale někdy i přesto tam strávíme fůru času navíc 😠 Zítra máme být u Dr. už v 7.15 tak jsem zvědavá jak s těma dvěma budu ráno tu výpravu zvládat 🙂

rymeska
19. kvě 2009

Pauli - ty homeopatika se berou 3 x denně 5 kuliček, neměli by se brát 10 minut před jídlem a deset minut po jídle a dvě hodiny potom by jsi si neměla čistit zuby mentolovou pastou .... tak tak 😉

Miska - tak to máme s těma chlapama stejný 😀

Leonik - Vojtíšek je kus chlapa 😉 . A s leonkou je to blbý, ale musí to vydržet a za chvilku bude dobře 😒

nency - ať vám to dobře dopadne na kožním a dlouho tam nečekáte ...

Jinak vám všem závidím, že vám dětičky tak krásně spinkají, mě dneska spala za celý den dohromady 40 minut a to je vše ... jsem celkem hotová ....nevím, kdo se mě tady ptal, jestli nespí ani v kočárku - tak ne, ani v kočárku, z dvou a půl hodinové rpocházky mi spí 20 minut a to je vše ... je to síla .... ☹

miskastehlikova
autor
19. kvě 2009

holky,tak u nás se spinká od půl 8,tak jsem zvědavá kdy Vivulku přepadne hladík😀...

Leo:tak to snad bude (jen) ta zadní rýma,hlavně aby byl v pořádku🙂Ale váhu má teda moooc pěknou😀

Nency:je je je☹ tak to je mi Danušky moooc líto.tak hned zítra napiš jak jste dopadly.Budu na vás myslet a držet palečky,aby to nic vážného nebylo!!!Vivinku nevážily(škoda,podle mě hooodně přibrala🙂),jen měřily tu hlavičku.Já jí taky dneska nastrouhala jablíčko a jak hezky ho papala...Je v jídle mooc šikovná!

rymesko,to se snad co nejdřív srovná!Třeba nespí v tom horku taky to tím může být!Chce to pevné nervíky a bude líp🙂

Holky,pádím si lehnout!Papa

leonik
19. kvě 2009

holky díky 😵 Bude to na dlouho, ale musíme to nějak vydržet 🙂 Neměla by se ta nemoc podruhé vrátit, prý si tělo vytváří protilátky.

Zítra napíšu, jak jsme dopadli s Vojtíkem, nejradši bych aby jsme měli už to očkování za sebou, ale pokud bude ještě ráno teplota, tak bude odsun na příští týden. Jdu si taky lehnout, ráno brzo vstáváme. Dobrou noc všem 🙂

jola2
20. kvě 2009

Čauvec holky včera noc katastrofa drndala jsem na rukách od půl šesté do devítí už jsem myslela že mi klepne do toho ještě Jola se mi asi pětkrát zbudila že nemůže spinkat a žadonila o pohádku 😖 .
Dneska jsem se naštvala nechávám barák barákem (mám fůru práce žehlední, vytírání,....) a jedu za kamarádkou na pokec. Jolanka jela taky dnes na výlet jeli do zoo Hodonín tak si to snad obě užijem tak se mějte hezky holky!!!!!!! 😉 🙂
miskastehlikova: to je super že vám vyrostla hlavička 😉

leoník: nevěš hlavu budete držet dietku a za chvíli to bude za vámi držím moc palečky 😉

evaviki
20. kvě 2009

Babyy, maly sa vcera prvy krat naplno rozosmial.. Doteraz sa vzdy smial iba tak kratko a vcera uuuplne nadherne dlhooo.. 🙂

leonik
20. kvě 2009

Ahojky, tak očkování nám nakonec odpadlo na příští týden. Vojtík občas pokuckává, je trochu nachlazený 😖 Ráno jsem je nakonec musela oba budit, aby jsme byli u Dr. včas 🙂 To se jen tak nestává, většinou budí oni mě 😀

evaviki: to je hezké že, jak se ti prcci smějí 😵 Náš malej už se chechtá nahlas už dlouho, hlavně když se s ním dělají blbiny. To on má moc rád 😀

jola: tak si to užij 🙂 my teď pro změnu čtrnáct dní by jsme nikam neměli kvůli té Leonce. Tak musíme sedět doma, jen občas krátká procházka kolem baráku 😒

andilek1
20. kvě 2009

nency:ja vim,je to malo,sviti tam slunickoa z veceru,,ale bydlime nahgore,takze v lete nebude nouze o teplo...NAhore je potom uplne hrozne,jak to pari na strechu..
Ahojda holky,jak jsem predpovidala,tak Luky spal asi pres den5 hodin,tak samo .. usnul skoro v deset.ale sam v postylce..posledni dobou koukam,ze luyk kdyz chce spat ,zacne si dloubat oci, a tim mam pocit ze chce tmu,púrptpze vetsinou usne,kdyz ma pres ockama rucicky. uz aby byla zima,to krasne usinal sam.ve svetle se mu enchce...
zitra bude peknej parak...myslite ze muzu dat luykmu kratky rukav a teplacky??Nebo date kratasky???
MIska:Tak co prikrmy?Copak moc nemusi? 🙂

andilek1
20. kvě 2009

leonik:U nas taky malej se hlavne smeje,kdyz se delaji kraviny!Je to nADHERNÝ 🙂 🙂 TO ME MRZI,ZE JE vOJTA NEMOCNEJ,HLAVNE bay se brzy vylecil,,ono zitra bude krasne,no¨¨myslim,ze i dnes,tak to chce ven..treba ty bacily zmizi
Evaviki:Je to nadhern ze??JA to miluju,,delam s nim jen takovy kraviny,jinka se nahlas nesmeje,jen na kravinky,,,hlavne kdz mamam ze sebe dela saska 🙂 🙂 luky se smejje spis potichu,,ale je to krasny

nency.to je mi lito,snad vam tam poradi a dance bude lip.

miskastehlikova
autor
20. kvě 2009

Ahojky holky,
jola:jj někdy je potřeba se na všechno vyprdnout a vydechnout!!!
Leo:asi je to nejlepší to odložit,uvidíš jak se bude cítit...
Jj,dětský smích je nejkrásnější🙂,malá má takovej hlubokej smích dělá chichi🙂a je u toho hrozně komická😀
Andílku:j v tomhle vedru dávám punčošky(tepláčky)a krátký rukávek.někdy dám lehoučkou rozeplou mikču,podle toho jak je venku.Ale dneska v tomhle pařáku je to skoro na šaty😀,ne ty bych jí ještě nedala🙂
papání je u nás nejoblíbenější činnost,malá si to vysloveně užívá a jsem za to ráda.Zatím je to bez nějakých komedií,akorát špinavá je u toho jako vepříček🙂

Holky,tak jsem malou dala přítelovi na zahradu,uklidila jsem si a šla na kolo.Projela jsem tady tu naší díru a jsem docela otová(na kole jsem netála tak dobrý 2-3 roky),takže dneska už jen relax😀

andilek1
20. kvě 2009

miska:taky nevim co je to kolo....Ja ho mam ted venku a je ve stinu,a ve stinu je 21stupnu..tak ma mikcu,teplacky a puncosky.ale ty puncosky uz odpoledne nedam. bojim se mu dat kratky tricko,ale spoceny neni,tak snad....taky se tesim,az bude luky papat,ajak to stridas?Nebo ji davas to same?

miskastehlikova
autor
20. kvě 2009

Andílek:mě malá taky leží ve stínu:má taky punčošky,tepláčky,mikinku.Ale odpoledne bude mít jen punčošky a asi body s dlouhým rukávem...
Různě to střídám,teďka dojídá co má domaty koupené(dneska bude mít špenát s barmaborem) a už dávám odpoledne kolem 16hod.svačinku-ovocnou přesnídávku.Ale jen domácí,ty kupované mají přidaný cukr a barviva☹

Holky,koukám jak se nám z 3.měsíční mimi stávají už skoro půlroční😀 mimča🙂

andilek1
20. kvě 2009

miska:Zrovna jsem na to tuhle myslela,ze ty co sem prijdou jako 3mesicni mimi,tak si tu budou povidat o problemech s pulrocnimi 🙂 🙂 🙂 myslis,jak prodavaji ty merunkove a jahodove a ruzne typy presnidavek?Myslis,ze by ji to ublizilo?a jakouma stolicku?asi uz nema ty michany vajicka...
zitra ma byt verdo,tak odpoledne bych mohla dat to kratke tricko,,no uvidime.

andilek1
20. kvě 2009

miska:tak sjem koukala ted na pocasi 🙂 🙂 🙂 🙂 a ma byt nejvic 26stupnu!toje hrozny jakto meni!NO nic,lepsi tohle pocai nez parak!! 🙂 🙂

leonik
20. kvě 2009

andilek: to jo, snad bude dobrej 🙂 Já dávám malýmu teda ještě body s dlouhým, mám strach mu dát krátký rukáv. Přece jenom občas foukne. No a tepláčky a ponožky. To myslím že stačí, pak přes něj hodím slabou deku 🙂

míšo: to je pravda že ty kupované přesnídávky jsou plné cukru, barviv ale taky zahušťovadel 😠 Leonce jsem kupovala Frutapuru, je to jen 100% ovoce, ale nehorázně ji od té doby zdražili 😠

Jinak k tomu kolu 🙂Já jsem si pře pár lety koupila nové, ale už jsem na něm čtyři roky neseděla 😀Byla jsem buďto těhotná, nebo byla Lea malá, a pak zas těhotná.. 😅 😀Tak snad až děti odrostou tak budem jezdit všichni. Už se teda těším 🙂

Holky já nevím že mám přes den tak ukňučené a uřvané dítě. Vždycky když se mu chce spát tak děsně vyvádí. A jak nemá pořád pozornost, tak taky 😠

andilek1
20. kvě 2009

leonik:to nevim,proc je uplakany,treba je unaveny,zkus ho pochovat,,,dat dokocarku,,,do postylky,,nebo s nim chod po byte.znam to,me teda neknuci,ale nic ho nebavi,a zacn nedavat,tak vim,z chc spinkat,tak sup,sup a chrni...taky se bojim dat mu body s kratkym...frutaputa,,,,to si muzu udelat doma,ne?V MIXERU..ne?

leonik
20. kvě 2009

andilek: on právě křičí i v kočárku i v postýlce 😠 A kdybych ho chovala tak kouká a stejně nespí. To víš, asi mě chce donutit abych ho pořád nosila na rukách. Jenže moje záda už skoro těch jeho 9 kg neunesou 😀 On je právě unavený a asi neví jak zabrat 😒 Už teda konečně usnul 🙂

Tu frutapuru si můžeš udělat doma 🙂 Já ji brala hlavně sebou na sváču na procházky a na výlety 😉 Jinak doma když jsme byli tak jasně že jsem jí mixla čerstvé ovoce 🙂

zany
20. kvě 2009

Ahoj holky,

jen vás zdravím a hlásím, že žijeme 🙂 Jen teď trochu nestíhám 😝
Obě děti spí, tak toho jdu využít a taky se natáhnout 😵
Večer se vás pokusím dočíst a napsat něco víc 😉

Hezké odpoledne 😉

codyrose
20. kvě 2009

Ahojky holky, mam 3 a pul mesicniho syna Maxíka a pořád řeším jak ho oblékat, či neoblékat, aby nebyl málo, nebo naopak moc ☹ mám první dítě a absolutně si nejsem jistá, poradní mi někdo zkušenější? je třeba mít vždy čepičku? 🙂

evaviki
20. kvě 2009

Ahoj, ja ciapocku vzdy nedavam, ale kontrolujem, ci nahodou do kocika nefuka.. Ak je teplo a bezvetrie, tak mu ju nedavam..

leonik
20. kvě 2009

codyrose: tak já dávám zatím pořád slabý klobouček, má ho i přes ouška 😉