3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
2. čer 2009

Ahojky holky,
u nás noc klidná,dobrá jako vždy😀...Vivinka mi zase spinká a kolem 11 jedeme na hexu.Pak odpolko napíšu míry...
Zany:Mě si Vivinka začala sedat přesně jak opisuješ.Nejdřív(tak as měsíc)se takhle zvedala(tu hlavičku) a pak se posadila...Chtěla jsem se tě zeptat na to tělísko.Já o něm taky uvažuju,ale nic o tom nevím...Kolik to stojí?Je to bolestivé?...
Leo:ale já jsem četla,že si můžou děti sednout i takhle,tak nevím,jí to tak prostě vyhovuje,tak proč jí nutit z bříška!?...Možná to budou jen prdíky,nebo i blbá nálada(na tu mají pinďoé taky nárok🙂)...
Luci:nám slzelo očíčko a kapaly jsem opthalmoseptonex a bylo to lepší tak ho skus.je už pro malá miminka...Může to být jen nějaký malinkatý zánět...My měli jeden čas problémy s kanálky☹...
Jj,letí to co?Ty máš tady vlastně nejstarší mimi😀...

paulinka80
2. čer 2009

ahoj holky, tak u nas noc stejna jako ty predesle...rano budicek kolem sesty,ale jeste do pul osmy jsme se s Eli valely spolu v posteli 🙂
Luci:fotky jsou uzasny...a ty plavecky na Anetce kouzelny 😉 do tech ocicek bych taky zkusila opthalmoseptonex,jak pise Miska....

andilek1
2. čer 2009

Ahojda holky..vcera jsme byli na vylete,aby si uzil tak trochu ten den deti 😀 jinak mam sklerozu,takze se omlouvam,komu neodpovim...
Miska:to je dobre,ze ses doma a dostala jsi MS a vsechno bude v pohode.Mala ti sedi...krasny,ne?A uplne sama se udrzi a jakov sechno jooo???To ti zavidim,taky znam asi 2decka,ktera sedela taky v 5mesici,takze si s tim endelej hlavu,halvne ze neni treba pozadu...A mas pravdu,proc ji nutit z briska,,ja teda ymslela,ze spis si dite sedne z lehu,nez z briska,,,ale to je fuk,kazd mimi je jiny....
Jinak jsme vstavali v pet a potom usnul v 6 a spinkali jsem az do 9,,takze super,,,ted uz zase spinka v kocarku,tak mam cas na vareni,,idkyz ten muj lumpik miluje kdyz varime 😀 😀 😀 😀
Luci:taky jsme meli problem s kanalky,mel asi v mesici uplne zalepene ocicko,,,bylo to hrozny,ale jeli jsem k ocnimu,a dostali jsme nejak kapicky...ale zkus ten optalmoseptonex 🙂 treba to pomuze,jinka bych doejla k mudre...mimochodem,fotky moooc pekny 😀

leonik
2. čer 2009

míšo však jo, každé mimi si to dělá po svým 🙂 ale takhle jsem to ještě neslyšela 🙂 aspoň vím, že i tak to jde 😀

luci: našemu Vojtíkovi slzelo taky očko a dlouho, měl to až zhnisaný. Myslela jsem že to bude těma kanálkama, ale pak jsem si všimla že má ty spodní řasy otočený do oka 😖 Proto mu to hodně slzelo. Kapala jsem taky jak píšou holky Opthalmo septonex. U vás to bude asi něco jiného 😖

andilek: kam jste si udělali výlet?

rymeska
2. čer 2009

Ahojte, tak dnes byl opravdu problém vás dočíst 😉
Miško . to je super, že to takhle dopadlo 😀 . A Viv je extra šikulka, Terezka se pořád vleže snaží zvedat hlavičku a když jí někdo posadí je strašně šťastná, ale zatím to nevypadá, že by se chtěla sama posadit ... navíc se jako VIV, přestala teď přetáčet, jen tak jednou za tři, čtyři dni, jinak na to kašle .. tak envím, jestli to není špatně ...
pauli - to je super, že se Eli už přetáčí, je to šikulka.Můj manža taky dělá vše, když tedy nestaví a má chvilku, tak se malé hodně věnuje a nic mu nedělá problém .... JO a Terezka hejká u kíčárku taky šíleným způsobem ... dříbe ječela, a teď vydává takové šílené hejkavé zvuky ... z toho si nic nedělej ... lepší než když řve jako tur (já znám oboje 😉)
Luci . super fotečky ...

Jinak se omluvám, víc si nepamatuji, tak snad jsem zareagovala na vše ...

miskastehlikova
autor
2. čer 2009

tak jsme doma z očkování...malou mi nevážily,protože bude mít za 14 dní 6m.prohlídku,takže jsem jen naočkované...A v pátek jdeme na náušničky😀...se těším moooc,moooc🙂...

Andílek:no prý zprávně je to z bříška,ale mě taky logický přijde ze zad...Ale jsem ráda,že je šikovná🙂...Ona se jao něčeho co má po ruce přidrží,sedne si a sedí,ale po 2-3 min.se svalí na bok🙂,což je hrozně komický😀😀...
To je odbře že ti malej nezlobil a máš trochu času!to je potřeba!!!
Rymeska:já jsem taky z toho že se Vivi přestala chvíli přetáčet byla nesvá,ale pomáhala jsem jí tím cvikem(už jsem o něm někde psaly) a za 2 dny to bylo super,teďka se furt točí😀...

andilek1
2. čer 2009

Leonik:KAm?NA Drabske svetnicky..ale ono tam bylo plno skal a s kocarkem se tam nemohlo,tak jsem byli jen na pulce...ale to neva,Luky videl pstrsoa,byl vykulenej jako das...co to je za osklivy zvire 🙂 🙂 🙂
MIska:Me to prave taky prijde vic logick ze zad nez z briska??Z briska se musiudrzet na ruckach a potam dalsi veci pro nej tezky,,takze ze zad si ymslim,ze je to lehci....nvim no.A ma Vivka teplotku?JA se bojim ze ji mit ted luky bude mit,poprve jsme ji nemeli...
rymes:Nam se otaci kazdy den,a obe strany,jakmile ho polozim do postylky musim ho hlidat,aby sei neublizil,ikdyz tam ma mantinel... 🙂 ale neboj,ona jak mimi zjisti jak se to dela,bude to potom delat porad...je cas...deti nemaji na co spechat 🙂

miskastehlikova
autor
2. čer 2009

andílek:zatím teplotu nemá a ani není protivná tak zatím dobrý,ale uvidím až se vzbudí...
Dneska jsem byla odpolko nakoupit a neodolala jsem abych Vivince něco nekoupila,tak dostala Kačenku v kouli😀,jinak všechno co tam v obchodě měli bylo pro větší dětičky,tak snad se jí bude líbit...

zany
2. čer 2009

Ahoj holky,

Eliška toho dneska moc nenaspala 😒 Dopoledne si dala půl hodiny v kočárku, pak půl hodiny po obědě a nakonec jsme šli na chvíli ven, když přestalo pršet a to usnula na posledních 15 minut 😒 Doma jsem jí ale vzbudila, protože bylo po 18. hodině, tak aby spala večer... No teď hejká v postýlce, ale je unavená jako blázen...

Tak jí letím utišit...

leonik
2. čer 2009

U nás se to bylo dneska celkem dobrý, malej byl klidnější oproti včerejšku 🙂 Teď usnul večer u kojení, ale jakmile jsem ho položila do postýlky, tak byl vzhůru 😠 Chvíli výskal, ale už je tam klid 🙂

andilek: tak to jste si hezky užili výlet 🙂

míšo a naušničky budete nechávat píchat nebo nastřelovat?

jola2
2. čer 2009

čAUTE HOLKY!
tak u nás to je už několik nocí nějak naruby 😀 ! Jolanka už má půlnoc a Leuška si vykládá v postýlce(a dělá všelijaké křeky 😀 😀 ) včera vydržela až do půl desáté pak padla za vlast.

miskastehlikova:no vidíš byla jsi sklamaná že se ti malá Vivinka nechce přetáčet a už umí rovnou sedět 😵 .

Holky jak jsem včera psala o té mrtvole(našli ji za vesnicí ve staré zkruži) tak na konec že to byla mrtvá srna v roskladu (nechápu jak to nepoznali ta naše policie slavná 😀 😀 😀 😀 )
Přeji všem hezkou noc! čau čau

zany
2. čer 2009

Tak snad už spí 😉 Doufám, že bude dobrá noc 🙂

miskastehlikova
autor
2. čer 2009

Leo:píchat...

tak u nás je zease teplota po očkování☹,tak Vivi dostala sirup a ledovou plenu na hlavu,aby se schladila,proože celá hicovala☹...Už spinká,tak snad bude do rána lepší...

zany
2. čer 2009

Joli - no to je teda síla 😀

Miško - my nechávali taky píchat a v pohodě 😉
Snad bude Vivinka v pořádku 😉

miskastehlikova
autor
2. čer 2009

jola:no tak to je hustý teda😀 😵
Zany:ona to snad bude mít jako posledně jen na ten jeden den..Doufám teda🙂!!!
Já mám doma nádherné náušnice tak jsem řekla radši píchnout.to zvládne😀,je holka šikovná!!!

andilek1
2. čer 2009

miska:to joo,mas sikovnou dcerku 🙂 🙂 po kompak asi je???,luky spal dopoledne hodinu a pres odpolko taky,takze v sedm usinal tatkovi v naruci rpi koukni na telku,, a to je co rict,kdyz usne tatovi v anruci..tak jsem ho odnesla do postlky a usnul aso za pul hodinu,,,,ale o neva,hlavne ze sam usnul v loznici,,,je to sikula....no msuel bt hodne unavenej,byli jsme v moji praci potvrdit papiry na socku...a vysly mi ty 2roky....dala sejm si je ,protoze se zacneme snazit o mimi v listopadu a tak snad doufam,ze to mimi vyjde do toho roka...no uvciidme,,kdz ne,tak stejnne Lukyho nikam nedam,,jesle tu nejsou,skolka je az od 3 a babick jsou v praci a ja se do rpace nemuzu vratit,porotoze jsem delala na nepretrzity,,takze stejne zustanu asi potom nezamestnana ☹ ☹ kdyz je vsude krize a vyhazuje se...Jinak sjem se chtela zeptat,,,jak je to s tou skolkou?cetla sjem ze ve 3letech dite tam muze byt jen 4hodiny a to asi jen dva dny v tydnu nebo nejak,,,nevim to presne,,,,ale az 4 muze tym byt cely den,,,je to blbost nebo je to tak nejak????
Miska:Snad ty teplotky povoli...uz aby bylo rano a bylo lip 🙂
koukam..ze sjem toho napsala,,omlouvam se holky 🙂 🙂 🙂

zany
3. čer 2009

Dobré ráno,

tak naše noc zase v klidu 😉 Tak jsem ráda!!! Vstávali jsme před půl 7 a Honzík jak otevře oči, tak otevře i pusu a huláká jak na lesy. Nevím jestli se Eliška vzbudila sama, ale myslím, že jí dopomohl 😝
Uvařeno máme ze včera, tak jen oškrábu brambory a dopoledne máme sraz s kamarádkou 😉

Miško - Honzík na Hexu reakce míval, ale vždycky to bylo jen ten jeden den 😉 Tak snad to bude i u Viv!!!

Andilku - no s tou školkou je to tak, že pokud jsi ještě doma na rodičovském příspěvku a dítěti jsou 3 roky a chceš, aby ti chodilo do školky (a hlavně jestli ti ho vezmou), tak může do školky jen na 4 hodiny denně! Pokud by ti ho vzali o něco dřív než mu budou 3, tak může na 5 celých dní v měsíci. To platí i v případě jeslí.
Pokud bys byla doma už s druhým dítětem na rodičáku (nebo ještě mateřské, nebo i nezaměstnaná), tak ti dítě může na celý den 😉
Snad jsem to napsala srozumitelně 🙂

Miško - jak jsi se mě ptala na to tělísko, tak to stojí 6000,-, ta bolest není hrozná, dá se to snést 😉 Akorát mě doktor říkal, že je tahle ochrana lepší u mamin, které už mají po dětech a ví, že žádné další nechtějí 😉

nency
3. čer 2009

Ahoj holky!
U nás se spinkala celkem dobře, Danča usnula v devět a vstávala v šest, vzbudila se akorát 2x nad ránem, takže
to celkem šlo. Včera jsem se sem ani nedostala, protože jsem si zakládala novou mailovou adresu a vymýšlela
nové heslo, které jde těžko prolomit. Stala se mi totiž taková strašná věc, že jsem zjistila, že můj otec se mi
do mého soukromého mailu vloupal a heslo samozřejmě nevěděl a ani nemohl uhádnout. Takže jsem z toho
celou noc nespala a místo, aby se mi omluvil za to co vyvedl, tak to sváděl nejdříve na mojí dceru, že mu
heslo řekla, přitom ta ho ani neví, pak to zase sváděl na mého bratrance. No prostě divadlo, takže jsme se
zhádali hrozným způsobem. Manža ho nechce za to ani vidět a prohlásil, že dokud se neomluví, že tam k nim
nikdy nepojedem. ☹ ☹ ☹

zany
3. čer 2009

Nency - a proč se ti chtěl vloupat do mailu? 😲 😲 😲 A jak jsi na to přišla? 😕

zany
3. čer 2009

A Nency - existuje nějaká stránka, která ti heslo vygeneruje. Je to podle toho jak by to mělo být. Malá velká písmena s kombinací čísel a znaků. No jo, jenže kdo si to má pak zapamatovat 😀
Třeba XzO9b6?P bych si fakt nezapamatovala 😀 😀 😀 😝

nency
3. čer 2009

míšo
co Vivka, už je bez teploty? Doufám, že ano. Já jsem slyšela, že nejvíc bývají reakce na tu třetí Hexu, ta nás
čeká koncem měsíce, tak uvidím.
Jak jsi se ptala na Mirénu, tak já jsem jí také měla. Cenově byla jak píše zany, kolem 6000,-Kč, sice se to zdá
hodně, ale když si to rozpočítáš na jednotlivé měsíce, tak zjistíš, že to vyjde levněji než brát prášky a mít MS.
U Mirény totiž můžeš o MS přijít, to byl zrovna můj případ. Prý to ale není na závadu. Takže jsem ušetřila peníze
i za vložky a tampóny. Jinak to zavedení trošičku bolí, ale dá se to vydržet. Já jsem s tím pak šla normálně do práce, akorát teda první den, jsem měla takový špatný pocit, jako že to moje tělo nechce, ale to bylo jenom
první den, druhý den jsem už nevěděla že jí v sobě mám. Ale také mi gynekolog říkal, že se doporučuje spíše
u těch, co už děti neplánují. Ale já jí měla a Danča se mi narodila asi tři měsíce po vyndání Mirény. 🙂

Jdu dočíst zbytek. 🙂

nency
3. čer 2009

zany
Dozvěděla jsem se to předevčírem náhodou, volal mi a divil se, že hledáme na léto chatu a to jsem právě měla
v těch mailech. Když jsem se ho ptala jak to ví, tak se ještě začal smát a říkal mi, že se dá zjistit všechno.
Přitom on měl pouze mojí adresu a heslo jsem měla velmi silné, takže to nemohl prolomit sám, to mu musel
někdo poradit jak na to. V práci se asi nudil a byl zvědavý. ☹
Už se mi Danina budí, já vás snad nedočtu.

nency
3. čer 2009

míšo
Co to píšu za blbosti, že se Danča narodila za tři měsíce po vyndání Mirény, 😀 to samozřejmě ne, chtěla
jsem napsat, že se mi podařilo otěhotnět za tři měsíce po vyndání tělíska. 😀
Danča je hodná, tak zkusím něco dočíst.

nency
3. čer 2009

jola
tak to jsi si oddychla, že se z toho vyklubala srnka, viď! 🙂
Hezky se ti dětičky doplňují, jedna spinká, druhá né. 😀
andílek1
tak koukám, že Luky už poznává zvířátka, pštros je krásné zvířátko. 😀 To je dobře, že ti vyšly ty 2 roky, vidíš a já jsem si myslela, že né. To druhé mimčo určitě půjde, máte na to hodně času, třeba se zadaří i dvojčátka. 🙂
zany
takovou kombinaci čísel a písmen jsem neměla, ale čísla jsem tam měla také, ale jak jsem psala na to nemohl sám přijit, protože počítačům rozumí míň jak já, to musel nějaký povedený kamarádíček. ☹
luci81
tak to jsi pořídila ohrádku opravdu levně, za stovku je to téměř zadarmo. 🙂
Letí to rychle, já když si prohlížím fotečky z porodnice, tak mi také přijde, že móc vyrostla. 🙂
rymeska
mě se také Danča nepřetáčí každý den, jenom když opravdu chce.
🙂

andilek1
3. čer 2009

Ahojda zensky....noc docela dobra,parkrat dudu a vstavalo se v pet a potom jsem jeste chrupali do 9..takze to slo,akorad se musim zbavit toho davani dudu v noci,al to asi jen tka nepujde..
Nency:Dopufam,ze dvojcatka neeeee..to by bylo teda super tezky!!A uteklo by to jako voda ta rodicovska s tema dvojcaty,,,ja si preju holcicku>.....tak uvidime...ale rekla sjem manzelovi,ze doku nebude holka,porad se budeme pokouset,ikdby jsme meli mit 6deti 🙂 🙂 🙂
miska:tak co??taky jsem zvedava jak je na tom Viv...snad je to dobry,a uzje v pohode,my jdeme pristi ctvrtek....tak se ani netesim,jen jsem zvedava kolik nas Lukysek vazi...a tom telisku nic nevim,promin...
zany:takze ve trech letech muze byt ve skolce jen na 4hodiny a ve 4letech uz cely den???hm...akorad nechapu,jak to lidi delaji kdyz chodi do prace na 8hodin...to teda fakt nevim...to budu muset nekde na zkracenou pracovni dobu,,,,nebo fakt nevim...vzdycky to bylo tak,ze tam bylo klidne do odpoledne,,,hruza jak se to porad meni 😖 😖

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

dobráé dopoledne🙂 kecalky...,
tak u nás noc dobrá,amlá je bez teploty(konečně) a teďka spinká na zahradě pod stříškou v kočárku a já musím uklidit☹..děs ten úklid☹!!!

Andílek:téma školka ani neříkej,já malou nikam nedostanu jak je prosincová,na soukromou nemám peníze a doma s ní být dýl nemůžu.Takže tohle téma je pro mě hrozný☹!!!malá bude asi po mamince?!Kdo ví😀...tak hlavně aby hexa proběhla v klidu!!!
Zany:aha!tak to já něm uvažovala,protože já ych neměla správně brát HA,kvůli Leidenské mutaci,tzn.,že se mi moooc ředí krev a HA jí taky ředí a tím pádem my hrozí trombozy ze kterých ,ůže vzniknout embolie.Tažke jednoduše řečeno mě HA ohrožuje na zdraví!!Proto jsem myslela na tělísko...jinak buď budu riskovat nebo furt plodit děti😀...
Nency:s mailem je to teda síla!!!Já to stím vynecháním pochopila😀,ale hezky jsi to napsala😀😀...

andilek1
3. čer 2009

miska:taky se me nechce na uklid,porad dokola 😖 😖 jj jo skolka.taky tobudeme mit tezky,ale proste nechapu,jak to muzou takhle udelat,Co s nim ve 3 rokach...?????bude tam do 12 a co potom??kdo ho vyzvedne kdyz normalni prac.doba je do 2 co rano?jak se tam dostane,bude muset autobudem do vzdaleneho mesta,uz amm z toho ted hlavu v pejru.tak jestli se nam podari to druhy mimi,tak lukyho budu mit doma,ale co potom s tim druhym az budu muset do prace??to envim,,,,no hruza!

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

andílek:no já soi přijdu jak stroj,ráno malou nakrmím,dám si kafe,jdu na procházku,pak malá spí,uklidím,vytřu,dáme oběd,jdeme ven,večer uklidím,koupu a jdeme spát😀furt dokola😀....
No,já mám sice šolku vedle baráku,ale jsem kuchařka/servírka a moje prac.doba je od 11-23 takže taky nevím co bych s malou dělala,kdyby byla ve školce na 4 hod. a práci takhle neseženu,na polo.úvazek☹...Já taky uvažovala o dalším mimi,ale fakt nevím...A babičky mám daleko a jednu nesnesu a druhá pracuje☹

nency
3. čer 2009

Míšo
máš stejnou pracovní dobu jako jsem měla já, také jsem dělala 12 hod. směny odpolední od 11-23.00 hod.,
ranní od 6-18.00 hod. Mimochodem mám podobný obor jako ty, mám hotelovku. 😀

andílek
se školkou to nebude jenoduché, soukromých je sice moc, ale drahé a státních zase málo a místa nebudou
stačit, takže to bude velký problém pro všechny. 😉

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

nency:no vidíš🙂...já si chci,ale te´dka na MD udělat pěčovatelský kurz,spíš něco jako soc.pracovnice u starých lidí