3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
7. čer 2009

Snažím se vás dočíst, ale na vše asi nezareaguju, tak se omlouvám 😉

Nency - ty jo, ty jsi šikula, že takhle hubneš. Já holt nemám tu vůli 🙄 No potřebovala bych cvičit, ale buď není chuť a nebo čas 😒 Ale po porodu s Honzíkem jsem taky začala hubnout až když jsem přestala kojit. Tak uvidíme 😉 Možná, že kdybych se necpala sladkým, tak by to šlo dolů líp 😝

Pauli - golfky neporadím... Ale kamarádka měla nějaké od Chicca, jen si nepamatuju jaké... Musela bych juknout na net 😉 Ale chválila si je 😉
Já o golfkách neuvažuju, bude nám stačit sporťák a pak se uvidí 😉

Joli - já se sladkým cpu, to spíš Nency by z tebe neměla "radost" 😀

Rymes - my na kašel dávali Stoptussin nebo Mucosolvan 😉
Chudák Terezka, snad jí to brzy přejde!!! 😉

Andilku - no když kojíš ve 3 a pak za hodinu a 3/4, tak to se nedivím, že nemá hlad a od prsa se odtrhává!!! Zkus ho nechat, aby se přihlásil sám 😉 Kdyby měl hlad, tak ti opravdu nebude spát skoro celou noc!!!

zany
7. čer 2009

Dočítám další stránku a ještě mi chybí jedna

😉 Joli - s maminkou je mi to moc líto ☹ Snad bude v pořádku!!! 🙂
Můj taťka zemřel na rakovinu střev když mi ještě nebylo ani 18 ☹ ☹ ☹

No mě teď taky nikdo moc nehlídá.... Mamka si občas vezme Honzíka, abych si aspoň odpočinula. Tchýně ani nemluvím! Ta hlídá akorát když musí! Jinak ne...
V pátek hlídala, když jsme byli s Honzíkem na plavání a pak se Eli probudila a Eliška plakala a ani její chování nepomohlo. Až když jsem přišla já. Holt není zvyklá 😒 I když ono i na mojí mamku není tak zvyklá. Včer 😒 a když jsme jeli kamarádce na svatbu, tak si mamka sedla dozadu a ona začala bulet. Trdýlko moje 🙂

Sporťáky jsou hodně dělané tak, že nejde přehazovat rukojeť a nejdou do úplného sedu... To má i Jané 😉 Ale zase si říkám si, že děti chtějí koukat spíš dopředu 😉 Honzíkovi to vůbec nevadilo, že na mě nevidí 😉 Byl rád, že vidí něco jinýho než mámu 😀
Myslím, že neexistuje ideální kočár. Protože kdyby byl, tak ho máme všechny 😀

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

zany:tak můj kočár nemá přeh.rukojeť.Viv vidí jen ven,což jí moooc vyhovuje🙂.A jde do 3 poloh:úplný sed,polosed,leh.Zatím používáme jen polosed,ten je pto ní nejlepší,protože chce sedět ale úplný sed mi přijde nepraktický zatím

zany
7. čer 2009

Tak jsem si na poslední stránku dala večeři 😀

Miško - Viv je v naáušničkách slečna 😉 Jak to ty holky změní, co? 😉
My nechali náušničky taky píchat a v pohodě. Jen dvakrát jsem jí to čistila heřmánkem a jinak nic 😉 Ale myslím, že čím jsou děti starší, tak tím hůř snášejí bolest 😒
Dneska jsme Elišce náušničky čistili, protože tam měla ten mázek a vůbec se jí to nelesklo 😒 Ale už je zase kočka 😉

Andilku - co se týče příkrmů, tak je to jak píše Miška. Akorát to množství pak dáš podle dítěte. První dny se dává pár lžiček a zbytek se dokojí. Pak přidáváš víc 😉 No a po 14 dnech se přidá maso, ale může se i dřív. A to už ti klidně může baštit celou skleničku nebo to co uvaříš... 😉
A je to na tobě jestli budeš vařit nebo kupovat 😉 Ono ne všechny děti vařené chtějí a i obráceně 😉 Já Honzíkovi kupovala skleničky od Hamé a vyhovovalo nám to. Občas jsem koupila něco od Sunárku a nebo Hippu 😉
Jinak já a myslím i Pauli jsme sem házeli odkaz na www.kojeni.net a tam jsou ty příkrmy dobře popsané, tak si to přečti a budeš v tom mít víc jasno 😉
Pak se po měsíci přidá ovoce na svačinku. Buď dopo nebo odpo a po dalším měsíci (ukončený 8. měsíc) se začíná s jogurtem. Žase buď dopo nebo odpo 😉

Sunarky se dělají i zeleninové, ale Honzíkovi jsem je nikdy nezkoušela... I když kaše jsme kupovali i od Sunaru a nebo Hami 🙂 Ale Honzík je dlouho nejedl...

Leonik - lehátko máme od Jané 😉 Dá se polohovat a má i hrazdičku. Stálo asi 1400,- a jsem s ním spokojená! Pak ho ještě prodáme 😉

zany
7. čer 2009

Jané to má, že si to dáš do sedu jak potřebuješ 😉 Takže se to dá buď jen lehce nadzvednout, víc a nebo úplně co to jde 😉

zany
7. čer 2009

Pauli - jestli se nepletu, tak kamarádka měla tyhle golfky 😉
http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=61...

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

zany:no já jsem na nervy z toho hnisu☹Snad to co nejdřív zmyzne!!!
Heleď takže myslíš,že bych Vivi mohla dávat už i ranní svačinku?Pak oběd a odpol.svačinku?

andilek1
7. čer 2009

zany:Jak si to ymslela,ze se nedivis ze neji???,davam mu pres den po trech az 4hodinach...driv ne,jen kdyz si mslim,ze ma hlad,,myslis teda ze spis nema hlad?jenze kdyz vstanu,tak zacne nadavat...no uvidime ve ctvrtek na vazeni..mimochodem,,nespi me celou noc,,,budi se tak trikrat nebo 4krat,ale dam dudu a je klid....jen porad nemuzu rpjit na to,abych se duduzbavila na noc a on spinkal celou noc sam,,bez dudu...
jinka holky dekuju za info s tema prikrmama,,uz to chapu....uz se tesim 😀
jiank holky....si predstavte,ze Lukho moc tatka nezajima..kdyz ho ma tatka,tak kouka celou dobu na me,,kdyz jsme venku,tata vozi,,a dela na nej ksichtiky...tak taky kouka na me..jako bych mu to mela dovolit 🙂 🙂 ale manzela uz to stve,je to na nem videt,ale rikala,ze sjem mu,ze s nim musi byt casteji,ze to potom dopadne takhle...

miskastehlikova
autor
7. čer 2009

andílek:tak to bývá,že miminka chtějí víc maminky,jsou na ně zvyklé!Vivienne taky jeden čas nechtěla tatínka ani vidět.Když jí pochoval,tak plakala,nechtěla si sním ani hrát.Ale po čase se to zlomilo a teďka zase nepotřebuje mě😀.Je to takovej koloběh🙂...Ony nás ale mají stejně rádi.Jak mámu tak tátu🙂

luci81
7. čer 2009

Ahoj holky,
zany:máš krásný fotky,lehátko je fakt hezký a hrazdička taky.Jo dneska se dají koupit mooc hezký věcičky.

misko:co kolotoč,taky se Ti zdá,že je to rameno takový těžký?Nám zase došly baterie,asi koupím nabíječku a nabíjecí.Sice to bude pálka,ale snad se to vyplatí a hodí i na jiný hračky.

Zítra jdu ke kadeřnici,tak se těším.Zase se trocu rozmazlit 😀
Ještě jsem určitě něco chtěla,ale ta hlava 😎

zany
7. čer 2009

Andilku - psala jsi hodiny kdy jsi mu dávala a vycházelo to, že jedl po necelých dvou hodinách... Takže proto jsem se nedivila, že ti nejí 😝
No jo, ale kdyby měl Luky hlad v noci, tak mu dudlík rozhodně stačit nebude! Eliška když má hlad, tak jí dudlíkem rozhodně pusu nezacpu 😒

Eliška manžu bere v pohodě 😉 Horší je to teď s babičkama. To musí být naložená, aby to bylo v pohodě 😉 Ale je pravda, že s námi jsou dětičky celý den a se zbytkem rodiny tak často nejsou...

A Andilku - co dělá malej, když je jen s taťkou? 😕

zany
7. čer 2009

Luci - díky 😉

My máme nabíječku i nabíjecí baterky a fakt to využijeme 😉 Teď jsou baterky skoro ve všem, takže vždycky stačí nabít a už to zase jede 😉

Jééé, ty se jdeš rozmazlovat 😉
No já to teď nechám růst, jen potřebuju barvu, ale to zmákne mamka 😉

zany
7. čer 2009

A hrazdička je Fisher Price a kupovala jsem jí přes MMB použitou, ale byla jako nová 🙂 Líbilo se mi, že je 3v1 a že pod ní může dítě ležet, pak ležet na bříšku a mít hračky před sebou a pak když sedí, tak na ně taky dosáhne 😵

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

Ahojky holky,
Luci:jj,na tom kolotoči se mi to rameno fakt nelíbí☹,ale malá je z něj nadšená😀!Což je moooc dobře!🙂
Zany:Já mám lehátko FP,to s hudební hrazdičkou a nemůžu si ho vynachválit!Opravdu malou to v něm baví,ale nevím jaký koüpit až z něj za 3 m.vyrosteme?!..

Jinak u ns noc v pohodě,akorát Vivi hodně cestovala!Ale jako parádně😀.Pak budíček v 7☹,na to nejsem zvyklá,ale pak usnula a ještě spinká

andilek1
8. čer 2009

ahojda..no muzu rict noc katastrofa!!!kazdou hodinu byl vzhuru,,ale ne uplne,proste chtel dudu...asi,,nebo zoubky,,nevimuz mam z toho hlavu v pejru
zany:taklto se omlouvam,asi sje to napsala spatne....ji obvykle po trech az 4hodinach...manzel?no moc toho s nim nedela,,,,on vi ze toho je malo,ale nic s tim nedela ☹ ☹ ☹ vetsinou je s nim chvili ,protoze zacne nadavat a manzel hend vyhleda me,,takze.......jiank Luky ksyz je u tatky jak jsem psala,tak koukapo me,sedi na nem a kouka na me. 🙂 spis si ho jako nevsima,vzdycke se otoci,kdz se tata na nej podiva ☹ ☹nevim no

paulinka80
8. čer 2009

ahojky holky,

vy jste se vcera nejak rozjely...teda hlavne Zany 😀 ale tak jsem vas prelouskala a snad si vzpomenu, na co jsem chtela zareagovat....

s tim hlidanim...ted jsme s Eli asi na 14 dni u nasich, takze mamka hlida, kdyz potrebuju....pak taky muj tatka si malou obcas vezme,ale jakmile zacne plakat,tak mi ji hned odevzdava. tchyne by mooooc rada hlidala, ale ja nejak nechci 😉
Manza jel dneska rano do Prahy do prace a prijede az v patek, tak nam bude smutno ☹ snad to ale utece...

Zany:diky za ten odkaz na golfky, ja jsem taky nekde v diskuzich cetla ze ten Chicco je dobrej, kazdej si ho chvali, tak nevim...no jeste mam na vyber golfek cas...

Holky, tak jsme dostali stavebni povoleni a muzeme zacit stavet 🙂 nejak tomu nemuzu porad uverit, ze uz jako jo 🙂 ale mam radoooooost 🙂

ve stredu jdeme zase k doktorce, zda se mi, ze eli ma jizvicku po tbc zahojenou, tak snad nam pichne prvni hexu...a pak pujdeme taky na nausnicky 🙂

andilek: jestli te to uklidni, tak me Eli v noci taky blazni...zacala sebou ve spanku hrozne hazet ze strany na stranu, pak ji vypadne dudlik, na chvili usne, pak se probudi hlady a tak je to porad dokola. si rikam, jestli treba nezacit s prikrmama driv, jestli by pak nebyla spokojenejsi...asi se zitra zeptam mudry, uvidim...ale podle me mi to vymluvi, no nevim no....ale jak pise zany, kdyz ma hlad, tak ji dudlikem neuklidnim...

Misko:budicek v sedm to je u nas normalni....a ja bych vzdycky jeste tak spala,ale mala ne a ne....ted spinka,ale to ja uz zase neusnu...spis se s ni natahnu po obede 🙂

eliska se na tatku hrozne smeje, vzdycky kdyz prijde z prace, tak na ni udela nejakou opicku nebo ji jen pozdravi a ona je uplne vychechtana 😀 na nase je taky zvykla,ale horsi je to s tchyni, vcera jsme tam byli na obede a eli asi trikrat natahovala, kdyz ji chovala....

andilek1
8. čer 2009

pauli:No to ja ho utesim dudu...aleza hodinu se zase orobudi,,no,,ma zavreny oci a nadava,,tak dostane dudu a za hodinu znova...nevim co to je....my byli u nasich a Luky natahoval kdz me videl....jestli to bylo spis prostredim nebo ldima kolem,ale videl me a zacal.... ☹

andilek1
8. čer 2009

ted spinka na balkone,uz nadaval,tak sup dudu a spinka.venku je docela teplo,jen zatazeno..snad bude lip 🙂

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

paulinka:gratuluju k povolení😀!
Mě taky už nespí,řádí tady takže usne až po obědě

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

Tak jsem jí dala na chvilinku do posýlky,umyla nádobí,vytřela.Ale dneska mám fakt hooodně práe,takže po obědě jdu uspat ven a pak makat,makat,makt😀😀😀

zany
8. čer 2009

Ahoj holky 😉

Pauli - to víš, měla jsem absenci, tak jsem se to snažila napravit 😀
Gratuluji k povolení 😉 Nám by ho dneska nebo zítra taky měli vystavit, tak pak hurá do toho 😀
Dneska přišla nabídka na cihly od Heluzu, tak musíme poptat ještě něco dalšího a uvidíme 😉

Andilku - klidně to můžou být zoubky 😉 Ale pokud by měl Luky hlad, tak ho neuchlácholíš ani na tu hodinu dudlíkem 😉

Miško - ty jsi dneska pilná 😀 Já makala včera, tak na to dneska dlabu 😀

Jinak my dneska jeli druhé kolo mrkve a docela lepší 😉 Ani na Honzíka nezbylo, protože jsem jí to nacpala všechno 🙂 😀 Zítra dáme ještě mrkev a pak zkusíme něco jiného, asi brokolici 😉
Honzík spinká a od půl 4 jdeme na náhradu plavání 😉 Elišku si vezme mamka ven 😉 Eli teď vříská v postýlce, ale je unavená, tak snad usne. Nejspíš jí budu muset pomoct... Ale kdyby jste jí slyšely jak vždycky začne nasránkovaně řvát 😀

miskastehlikova
autor
8. čer 2009

zany:jako malá mi zase spí a já se přemlouvám jít uklidit ložnici,chodbu a utřít prach.Ale asi se jen tak nedonustím😀...
je to je dobře že dneska tak hezky papala.Viv dneska čeká mrkev,brambor,kuřecí.Ta jak ječela když jsem zapla mixér.To vypadalo jako kdybych jí tady týrala😀
Jdu si dát kávičku🙂

andilek1
8. čer 2009

zany:tak jo no,kdz myslis.dneska je taky nejakej divnej,takovej ukricenej,uz spal 3hodiny,,,a to neni jeste ani vecer.. asi zoubky,jsou i citit na dotek.mame takovou hracku s vodou,tak sejm mu ji dala z lednicky,chvili ji zuzlal,ale pak zase nadaval...no uvidime....to je dobre,ze ti papa,,taky se tesim,,,,uzijte si to plavani

andilek1
8. čer 2009

tak si predstavte..byli sjem s manzou venku pres dve hodiny..no a co Luky???,celou dobu spal...takze spal uz 5hodin!!!to sejm zvedava co bude dlat vnoci,rpotoze sjm uplne z toho hotova,je tam nejaky vedro 🙂 🙂 🙂
jinka Luky je dneska nejakej protivnje,,asi zoubky... ☹ ☹ ☹

luci81
8. čer 2009

Ahoj holky,
pauli,skvělý,gratuluju,zase o krok blíž k domečku 🙂

Tak jsem byla u tý kadeřnice,no prokoukla jsem 🙂 Měla na zrcadle dvě fotky z ultrazvuku,ptala jsem se,co to má za miminko a ona na to,že né miminko,ale miminka!Její dcera,je jí 21,čeká dvojčátka 😀 Prášky nějak selhaly 😅 Tak mají o zábavu postaráno 😀
zatím se loučím a přeju klidnou noc 🙂

luci81
8. čer 2009

Jo a Anetka celej den kejchá,tak doufám,že to není nějaká alergie 😠

nency
8. čer 2009

Ahoj holky!
O víkendu jsem se k vám nedostala, nešel internet. Tak vše jsem dočetla, nebylo toho teda málo. 🙂
jola
držím palce ať se mamča vyléčí. 😉
míšo
krásné fotečky, v naušničkách je to už holčička. 🙂 To s tou tchýní ti nezávidím.
paulinka
tak to jsi měla velkou radost, když už máte stavební povolení. 🙂
zany
hezké fotečky, mrkvička jí moc chutná. Dávala jsi kupovanou nebo domácí?
luci81
Snad to alergie nebude, mě někdy Danča taky kejchá, ale to je asi normální. 🙂
andílek1
Že se ti v noci budí z toho si nic nedělej, mě Danča taky tak nejméně 2x za noc vzbudí a včera usnula
až ve 22.00 hod., takže jsem si taky užila. 😉

O víkendu jsme tentokráte nikam nejeli, můj táta ještě trucuje, takže bude asi lepší, když se nějakou
dobu neuvidíme, za tchýní jsme taky nejeli, protože Kájina v pátek byla na mobilizaci kostrče a nesměla 2 dny sedět, takže autem by s náma nemohla. Manža má pořád nohu v té ortéze, ve čtvrtek jde na kontrolu, ale
vypadá to asi na delší dobu než to bude mít v pořádku.
V sobotu jsem byla na nákupech, tak už máme taky Světlušku, ale zase tak moc nadšená z ní nebyla, čekala
jsem větší radost. 🙂

nency
8. čer 2009

Tak Danina se vyspala, to zase vidím na 22.00 hod., nějak se nám to spaní posunulo. 😠
Dneska měla Kájina ve škole sportovní den a moc mě potěšila. Vyhrála všechno, dokonce byla lepší i než
kluci, ve skoku do dálky skočila 4metry, přitom je nejmenší z celé třídy, měří jenom 156 cm a ten nejdelší
kluk od nich ze třídy měří 190 cm a skočil míň jak Kájina. Tak mě udělala velkou radost, akorát v hodu koulí byla
třetí. No po mě není, já byla vždycky mezi posledníma. 🙂

zany
8. čer 2009

Tak Eli spí, nebo doufám, že jo, protože je tam klid 🙂 Dneska to bylo bez dlouhého pláče 😵
My jsme odpo byli na náhradě plavča a Elišku měla mamka, tak hezky spinkala v kočárku. Pak jsem jí musela i budit, ale bylo půl 5 a spala hodinku, tak to zas tak nevadilo 😉 Jinak bychom se nedostali domů 😝

Holky, my už máme taky stavební povolední 😵 😵 😵 Manža ho dneska přinesl 😉 Resp. to rozhodnutí, obec se vzdala práva odvolání, teď ještě sousedi a máme ho doma úplně 😵
Jupíííííííííííííí 😵

Andilku - zkus na ty zoubky nějaký znecitlivující gel 😉 My u Honzíka používali Mundisal gel, je volně prodejný 🙂

Luci - to je najednou úleva a hezkej pocit, co? 😉
Snad to u Anetky nebude žádná alergie. Ale Eli občas taky kejchá víc, jindy míň 😉

Nency - to je Kája šikulka 😵 Gratulujeme 😵
Já nikdy radši nezávodila, protože by to špatně skončilo a hlavně jsem měla omezení kvůli skolióze 😒 Ale nevadilo mi to 😀
Na světlušku si taky brousím zuby, tak snad bude Eli nadšená 😉

jola2
8. čer 2009

Čauec holky !!
Tak jsme byli v neděli za mamkou v nem. vypadá to že tu cestu zvládnu i já autem a nebudu muset autobusem (super, manža mi to ukázal ). Dnes jsme byli u dr. s malou Jolankou šla na 5letou prohlídku a dostala hned žoganec 😀 tajila jsem jí ho jak se dalo ale pak to pan dr. prokecl tak to bylo uplakáno! 😀 .
Leu jsme vážili a super!!!! 😵 , váha se nám zlepšila tak už je to v poho. Jsem ráda že jsem to nevzdala a kojila dál! Kdybych se na to vyprdla a dala už UM tak bych určitě přestala kojit!!
zany:Já se omlouvám já jsem napsala ZANY a myslela jsem že by ze mě neměla radost NENCY! Ale taky miluji čokoládu nejvíc stud. pečeť 😵
Paulinka:moc gratuluji ke stavebnímu povolení!! Já bych taky šla do stavění ale u nás je to teň nemožné manža je celý týden prič tak by na to neměl čas a na firmu nemáme love. Ale už strašně dlouho o tom špekulejem! 🙄
Luci81:To je skvělé že sis udělala radost a šla ses zkrášlit 😉