3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
31. bře 2009

zany: a dáváš malý pít třeba kojenecko vodu čistě na žízeň?

evikk
31. bře 2009

Holky,ja taky obcas davam malymu plenku pres ocicka,on pak lip usne 😀 a je tenka,nehrozi uduseni,jakmile usne,tak mu ji davam stejne pryc.Dneska bylo nadherne,jsme byli pres dve hodky venku,konecne je tady jaro,jinak jsme vstavali opet v pet 😖

zany
31. bře 2009

Tak Elinka měla večer 38,3 ☹ Pak jsem jí dala spát, ale než usnula, tak se pokadila a tak jsem jí měřila a po čípku jí to kleslo aspoň na 37,6...
Trvalo jí dýl než usnula...
Zítra ráno vyrazíme k mudře, aby na ní jukla.

Misko - nedávám jí nic. Myslím, že kojení by jí mělo stačit...

miskastehlikova
autor
31. bře 2009

evikk: my taky byly venku skoro celý den a budíček jako opět v 6:30...Jj,konečně JARO!!!
zany: já slyšela že je občas dobré jí dát dětský čaj nebo jenkojencekou vodu.Malý to dávám,ale je to věc názoru🙂...to je dobře že teplota klesla!Do rána určitě už bude dobrá
K tomu spaní,mě malá nezabere dokud se neotočí na bok a nezaboří hlavu do podložky...Dokud se jí to nepovede tak je pěkně vsteklá!!!(dneska se vstekala 45 minut než zabrala☹)

paulinka80
1. dub 2009

dobre rano, dneska jsem tu prvni, jak tak koukam 🙂 u nas noc celkem v pohode, Eli spala dokonce 4 hodiny v kuse, ale probudila se kolem sesty a uz nezabrala...a ja bych jeste tak spala. Ted si tu brouka v kosiku a myslim, ze za chvili jeste usne.

Ja jakmile dal maly plenku pres oblicej, tak ji to desne rozcili...zkousela jsem to jen jednou a radsi uz ji tim nebudu provokovat 😀

zany: taky si myslim, ze kojeni staci, takze zadnou vodu, zadny cajiky 😒

zany
1. dub 2009

Dobré ráno,

noc naštěstí v pohodě! Eliška si do 11 hodin povídala, pak se pokadila a potom během chvilky usnula a vzbudila se na kojení až před 6. hodinou. Eliška měla teď ráno jen 37... Ale stejně s ní radši zajdu k Mudře, aby na ní jukla...

Miško - já když jsme jeli s Honzíkem na dovču a byly mu 4,5 měsíce, tak jsem se doktorky ptala jestli mu mám dávat na žízeň nějaký čajík nebo vodu a ona mi sama řekla, že by mu kojení mělo stačit, že si holt řekne častěji, ale za to se napije jen trochu na žízeň 😉 A to už začínala horka i tady a je pravda, že jsem ho kojila častěji a krátce 😉

evikk
1. dub 2009

misko,ja obcas davam malymu cajicek a ted kdyz zacne byt teplo,tak mu ho budu delat kazdy den,aby si aspon trosku cucnul 😀 !Jinak jsem dneska vstavali az v sedm,stal se zazrak asi 😀

miskastehlikova
autor
1. dub 2009

Ahojky holky,
my vstávali v 6☹ a byly jsme v noci 5krát vzhůru!Viv mě nenechala spát dýl jak 4 hodiny,měla nějakou blbou náladu,pořád histericky řvala,ani prso nechtěla☹
jsem hotová

evikk
1. dub 2009

miska:a copak malou trapilo,nemela prdiky?Ja uz jsem taky pekne dlouho nespala dyl ,jak ctyri hodky 😒 ,co bych dala za jednu noc,kdyby malej spal aspon sest hodin v kuse 😉

kacatko03
1. dub 2009

holyk kdy začnete s mrvičkou a přesnídávkama?

evikk
1. dub 2009

kacatko:no kojeny deti maji zacit se zeleninovyma prikrmama az od ukonceneho 6.mesice,takze asi az od toho sedmyho,pokud nerekne treba doktorka jinak 😉

miskastehlikova
autor
1. dub 2009

kacatko:no poraď se s doktorkou,pokud kojíš tak ještě nee...
evikk: prdíky to asi nebyly,masírovala jsem bříško,dostala kapičky(probio)a nic.Podle mě nebyla ve své kůži.a lavně hodně spinkala přes den.Ale já nejsem zvyklá,že by v noci zlobila,tak mě to totálně vykolejilo...Jenomže j ty 4 hodiny nespala v kuse,ale rozkouskovaně!a to je horší než v kuse☹ 😠 ...Prostě noc blbec

zany
1. dub 2009

Tak se hlásím 😉
U doktorky naštěstí nikdo nebyl, tak jsme šly hned na řadu. Eli má lehce načervenalý virový krk a máme srážet teplotu. Kdyby měla ještě průjem, tak jí mám dát Hylak. Jinak za týden pro jistotu na kontrolu 😉
Tak snad už to bude OK 🙂
Ted chrní v ložnici, tak se jdu taky natáhnout a budu si užívat chvíle klidu, když je Honzík u babičky 🙂

Kacatko - já vydržím do toho ukončeného 6. měsíce. Ani s Honzíkem jsem dřív nezačínala 😉 Pokud nekojíš, tak bych se poradila s dr. Kamarádka nekojila a dr. jí řekla, že má začít až od ukončeného 5. měsíce 😉 Holt co doktor, to názor...

Miško - to je mi líto, že noc nic moc 😒 Třeba to bude dneska lepší 🙂

paulinka80
1. dub 2009

miska: snad budete mit dneska noc v klidu, zkus se prospat s malou pres den, to urcite pomuze 😉
kacatko: ja taky pockam do ukonc.6.mesice, zatim plne kojim, nedavam ani cajiky....doktorka rikala, ze mlicko staci
zany: tak snad uz bude lip, je dobre ze jste sly k doktorce, aspon jsi ted vic v klidu,co? 😉

dneska teda pocasi nic moc, vcera tak krasne a dneska zase tohle 😝 chjooo, se toho jara snad nedockame...

luci81
1. dub 2009

Ahojky,
kacatko:mě doktorka řekla,že kojenému dítěti stačí,,jen,,mlíčko do ukončeného šestého měsíce od
předpokládaného termínu porodu.Koukala jsem,že Tobík se narodil skoro stejně jako Anetka(3.12.)
jinak pokud nekojíš,zeptala bych se doktorky,jak píše zany
Přeju všem hodně sluníčka,má prý vylézt už zítra 🙂

zany
1. dub 2009

Eliška už se vyspinkala, měřila jsem jí a měla 37,2... Tak snad už to bude lepší 😉

Pauli - to víš, že jsem klidnější 😉 Mám instrukce co a jak kdyby... 😉
Koukám, že máš novou fotku v pase a i album 🙂 Sluší vám to 😉
A ty pocházíš z Tábora? 😕 Že jsi tam i rodila?

Jinak nám Eli vážili a měla 6,61 kg 😵 Za 14 dní přibrala 110g 🙂

Luci81 - tak já doufám, že už sluníčko vyleze, i když my teď ven nemůžeme 😒 Ale pokud bude zítra a v pátek bez teplot, tak půjdeme o víkendu ven 😵

zany
1. dub 2009

Původně jsem chtěla jít s Eli v pátek na náušničky, ale když je nemocná, tak to posuneme... No to už vydrží, když to vydržela doteď 😀

miskastehlikova
autor
1. dub 2009

zany: uška už se píchají takhle brzo???Já myslela až v půl roce?...Eliška roste jako z vody,že?Hlavně aby z toho krčku nic nebylo!!!🙂
Vívva už se uklidnila při nákupu a teďka spinká jako andílek🙂takže naštěstí dobrý všechno.Jen jsem z toho byla rozhozená!Nejsem zvyklá,aby mi takle v noci řádila 😖
Tak holky já jdu uvařit,uklidit dokud Viv spinká(neumím totiž přes den nic nedělat a relaxovat☹)

lulucka
1. dub 2009

ahojte, prosím o radu a pomoc. Môj 3-mesačný synček papá Nutrilon a teraz už 3 deň nekadil. Doteraz sme s tým problém nemali. Mal niektor takýto problém? Prdíky má ako starý chlap, skúšala som aj teplomer, ale nič. ďakujem

luci81
1. dub 2009

lulucka:kojené miminko prý nemusí kakat i deset dní pokud nemá jiné problémy.Jestli je to stejné u nekojeného
bohužel nevím,ale přeju,aby bylo vše v pořádku.Myslím,že když mu jdou prdíky,že to nevadí.
zany:taky koukám,že takhle brzy náušničky,Asi záleží na doktorce,ta naše nastřeluje až po očkováních

miskastehlikova
autor
1. dub 2009

luci:naše zase chce až po půl roce,ale co doktor to názor...Holky dneska se tady už neobjevím!Jsem mrtvola...Papa

kacatko03
1. dub 2009

holky díky....já u prvního začala už okolo 4 m. ani jedno kluka jsem bohužel dlouho nekojila....jsme na Bebě...

luci81: ten začátek prosince byl nějaký aktivní 🙂 malej se nám narodil o měsíc dřív jinak mě lbýt až 2.1. 🙂

lulucka: u děti na UM je to častý...vyjkaká se neboj...někdy nekakají až 4 dny. jinak já když začínala s UM s Nutrilonem tak malej měl hodně často zácpy...tak jsem přešla na bebu a je to ok..kaka každý den, nekdy ob den. né dýl.

paulinka80
1. dub 2009

me doktorka rikala, ze nausnicky muzu nechat pichnout nebo nastrelit (co je pro detatko vubec lepsi??), az bude mit zahojeny raminko po tbc. Na kontrolu jdeme za 14 dni, kdyz bude raminko OK, tak dostaneme hexu, soucasne i prevenar (kdyz budeme chtit) a pak muzu nechat dat nausnicky. Budete ted davat taky prevenar? nebo az pozdeji? ja jsem chtela az dyl, aby to nebylo soucasne s hexou,ale mudra rikala, ze se to muze dat najednou...tak porad nejak vaham....

kacatko03
1. dub 2009

paulin: my jdeme do prevenaru až po hexa...někdo to dává najednou ale my počkáme aby to nebylo na malého moc.

zany
1. dub 2009

Elinka už byla večer bez teploty, tak snad jí to vydrží 😉

Naše dr. náušničky nepíchá, ale říká, že můžeme jít 14 dní po první hexe 🙂 Kamarádka má o 3 týdny starší holčičku a její dr. to píchá a píchne jim to až po prvních třech hexách... Takže fakt co doktor, to názor 😉

Lulucko - my jsme taky kojené dítko a Eli klidně nekadí i 6 dní... Honzík byl jako průtokáč, Eli si to holt šetří 😀 A taky smrdí jak starej chlap 😀 Myslím, že i na UM je to normální, že mimčo nekadí každý den...

Já nechám prevenar nejspíš až v roce... Honzík ho tak taky měl a pokud nebude důvod, tak ho nechám až pak. Myslím, že teď je toho očkování až až...

llllucka
1. dub 2009

Nazdárek,dneska jsem tady nebyla,protože mě manžel zavezl k našim,aby mi pomohli s malým,,když jsem nemocná a musím říct,že se konečně cítím trochu líp.

Malej spal v noci krásně,ale nechtěl usnout.Šel spát až ve 22:15,ale papal až o půl šesté a spal do půl osmé.Pak si povídal v postýlce asi do osmi.Jo a taky se narodil 3.12.:-)

evikk
2. dub 2009

Ahoj holky,dneska ma byt zase krasne,tak pujdeme odpoledne ven,na jedenact jdeme na trimesicni prohlidku,tak jsem zvedava,co nam dr rekne,jiknak noc byla docela v pohode 😉

paulinka80
2. dub 2009

Ahojky, u nas dneska noc v pohode, mala se probudila 2x, vzdycky rychle usnula a vydrzela spinkat do sedmi. tak jsem se po dlouhy dobe krasne vyspala i ja 😉 Slunicko uz sviti, tak po obede vyrazime na delsi prochajdu, uz se tesim 🙂
lllucka: jeste ze jsou ty hlidaci babicky a dedeckove,co? 😉
evikk:tak at je u doktora vsechno v pohode...pak dej vedet 😉
holky preju krasnej slunickovej den a at vas prckove moc nezlobi...

llllucka
2. dub 2009

Nazdárek🙂Jo,prarodiče jsou super.My jsme taky spali v pohodě,jen mě štve,že si s posunem času,zase posunul i spaní zase okolo 10.ČLověk si na tu devátou zvykl rychle.

zany
2. dub 2009

Ahoj holky,

my jsme měli taky dobrou noc. Eli jsem kojila ve 2 a pak po 6. hodině. To si chvíli povídala v postýlce a vypadalo to, že už nesne, ale naštěstí pak zabrala a vstávali jsme všichni po osmé hodině 😵
Elinka už je od včerejška odpoledne bez teploty 😵 Dneska ráno taky nic, tak snad už to bude v pohodě!!!
Dneska radši ven ještě nepůjdeme, ale zítra už nejspíš jo 😉 Tak snad to počasí vydrží 🙂

Lucko - tak snad už ti bude líp 😉 A třeba se vám za chvíli posune i spánek 😉

Evi - ať je vše OK a pak dej vědět jak jste na tom 😉