3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

andilek1
17. kvě 2009

tak to jsem ho teda nabalila ☹ ☹ ☹ ☹ ale spoceny nebyl..no zitrama byt jeste hur,tak mu toho dam min....

leonik
17. kvě 2009

ahojky, tak my jsme už taky doma z oslavy. Moc jsme si to neužili, Vojtík to prořval, bolelo ho bříško a taky málo spinkal tak asi i tím byl protivnej 😖 Vykoupala jsem ho, uložila, nakrmila a už spinká 🙂 Je hodně utahanej za celý den. Tak snad bude v noci spát 🙂

markchina: tak našeho Vojtíška bříško teda občas trápí pořád. Taky jsem si myslela že už v tom čtvrtém měsíci to přejde, Leonku to bolení v tom čtvrtém měsíci přešlo, jak se hodně pohybovala. Vojtík má někdy dny kdy se u kojení kroutí, tak vím že ho to bolí. Ale rozhodně je to už lepší jak dřív. Taky na ty prdíky od třetího měsíce nic nedáváme. Většinou si pomůže sám 🙂

andilek: já jsem dneska malému dala jen body s dlouhým rukávem a na to dupačky a na hlavičku slabý klobouček přes ouška a byl tak akorát 🙂

pauli: to je dobře že jste si to tak hezky dneska užili 🙂

markchina
17. kvě 2009

No ja pozoruju, ze uz s temi prdiky taky lepe bojuje, ale porad ho to trapi. Jediny pripravek, ktery uzivame je baby calm, mimo jine mu davam pres den 2x fenyklovy cajik. Probioticky nezabraly a ostatni taky neuspesne.

paulinka80
17. kvě 2009

andilek: ja taky beru ant. Azalia...ma se to brat porad dal, nevynechava se....ja jsem MS taky jeste nedostala, ale kdyz kojime, tak je to tak asi OK, ne?

markchina: Eliska na boleni briska netrpela vubec, snad jen jednou se mi stalo, ze plakala, protoze ji tam neco tlacilo...davala jsem sab simplex, masirovala brisko, taky jsou dobry nahraty pecky v takovym pytlicku z DMka, cvicit nozickama....snad se to brzo zlepsi 😉

u nas dneska zase usinani horor a eli jeste ted asi nespi...ja jsem ji uspavala asi 45 minut a pak me vystridal manza, tak jsem je tam ted nechala...nestava se to casto, ze by uspaval, tak at si to taky jednou zkusi 🙂 ja uz na to nejak nemela nervy. chvilema breci, nevim co ji schazi.... ☹

jola2
18. kvě 2009

Dobré ráno holky! Malá se mi ve dvě zbudila a bolelo jí bříško tak jsme namasírovali trochu se vyprděla dala jsem kojo a pak zase usnula. Dneska jde Jolanka po dlouhé době do školky manža jede za chvíli taky prič tak bude vegáč. Akorád jdem ještě dnes na vážení tak jsem zvědavá jestli teda tloustne 😀 nebo strádá ☹

andilek1
18. kvě 2009

paulinka80:Tak to ja nevim jestli je to o.k...ja to totiz dostala jdnou a potom uz nic...tak snad tobude o.k.
ted si ten muj myspulin haje na dece,ale uz nadava,ze se mu tam nelibi....tak ho jdu zvednout 🙂 🙂 🙂
U nas je zatazeno...nevim kde bude tech 26stupnu,,ikdyz je venku uz 20..asi neco prijde...
ja vcera sla spat s lukym,,dalal sejm ho do postylky...a usnul sam,po hodine 🙂 🙂 ale usnul,porad jsem mu tam davala dudu a usnul,tak to budu zkouset dal,aby se naucil usinat sam...snad to pujde..ale to abych zacala v sedm..aby do 8usnul... 🙂 🙂

luci81
18. kvě 2009

ahoj holky,
markchina,tak to je Vojtíšek fakt šikula,že se otáčí,Anetka ještě ne,jen na bok

taky beru azalii,bere se bez přestání a taky ještě nemám MS,ale při kojení je to O.K.jak píše pauli a vůbec mi po ní není smutno 😀

My jsme si víkend docela užili.v sobotu jsme byli na výstavě,ta tentokrát nedopadla nic moc,byla velká konkurence 😖 Konala se v Kladrubech,v areálu hřebčína.Je to tam hezký,viděli jsme i pár koníčků.Příští neděli je tam nějaký program k výročí založení tuším,tak se tam možná vypravíme.
grilování taky nakonec dopadlo,ráno pršelo,ale navečer se počasí umoudřilo.Jen tchán mě naštval,nechce jít v sobotu na vítání,tchýně půjde,ale tváří se na to taky všeljak 😒No prosit je nebudu.
Včera jsem jela s Anetkou k její prababí,šli jsme pěšky,asi 5km,abych něco udělala pro kilča 🙂 Docela fajn procházka,bylo nádherně,malá mela jen krátký bodyčko a tříčtvrťáčky,klobouček a myslím,že jí zima rozhodně nebyla.Včera teda přes den naspala od 9ráno jen asi hoďku,to se ještě nestalo.Jsem zvědavá,jak dneska,jestli neprospí celej den 🙂
Tak ztím,holky,jdu žehlit
Jinak jsme tošku slavili Anetky svátek,dostala spoustu dárečků,až jsem se skoro zlobila,že to gratulanti přehánějí

luci81
18. kvě 2009

andílek,psaly jsme současně 🙂 já to taky jednou jakoby dostala,ještě v šestinedělí,pak už nic.Držím palce s usínáním
U nás už hřmělo,spadlo pár kapek,teď už zase prosvítá sluníčko.Měla jsem radost,že bude pršet a zaleje se ,ale zase to budem muset dělat my 😒

rymeska
18. kvě 2009

Ahojky holky,
my jsme si víkend taky užili, po dlouhé době s námi byl celý víkend taťka, zalili jsme totiž zákadovou desku a tu musí ztuhnout, tak nemohl pracovat. V sobotu jsme u našich slavili bráchovi narozky a v mezičase jsme si odskočili na vítání občánků a v neděli jsme jeli do Budějovic co Moebelixu nechat si navrhnout a spočítat kuchyň ... strávili jsme tam skoro dvě hodiny a terezka byla moc statečná, byla opravdu hodná . pak jsme jí dali do kočárku, uspali, dali si obídek, courli se v Budějovicích kolem řeky, dali jsme si zmrzku a jeli dom. Bylo to fakt celkem fajn. Jinak Terezka včera měla body s dlouhým a manšestráčky, ale přišlo mit o až dost, bylo fakt horko, asi bych příště volila body s krátkým ....začíná být fakt vedro a to slibují, že bude tento týden až 30 ... to už fakt nevím, co jí boléknu...

Pauli - hezké fotečky, malá má krásné vlásky ...., to uspávání ti nezávidím, terezka usíná sama už od dvou měsíců, dopufám, že se to nezmění jako u vás .. už jsme si odvykli ... 😀

Jola, hodně štestí u doktorky, dej vědět, jak jste dopadli 😉

nency
18. kvě 2009

Ahoj holky,
o víkendu jsme tentokrát byli doma, v sobotu jela Kájina s manžou do bazénu, pak jí píchalo ucho jak se jí
tam dostala ta voda, večer šla spát ke kamarádce, takže jsme měli doma o jednu míň.
Danča teď usíná dost špatně, už nestačí chodit dávat dudlíka, ale kolikrát jí musím vyndat a pochovat. 😖
Na nožičce se jí udělal takový červený flíček a pořád se ho nemůžeme zbavit, mažu vším možným, ale nemizí,
naopak se mi zdá, že se jí zvětšil. Ve čtvrtek jdeme do poradny, tak se zeptám. Doufám, že nebude mít
lupénku po mě. Já jsem měla vždycky tak tři malý flíčky jinak nic, teď u Danči se mi to o něco zhoršilo, protože
ty přípravky co mám jsou s kortikoidy, takže je teď nepoužívám. ☹

Míšo
Tu Nutelku bych si také dala, ale zatím pořád odolávám. Ale kdybych měla postavičku jako máš ty, tak to
bych se neomezovala a zblajzla bych jí celou. 🙂

rymeska
Škoda, že ta základová deska neschne déle, viď. 🙂
To máš Terezku moc hodnou, když vydržela tak dlouho v obchodě. 🙂

Paulinka
Ta má teda vlásků, moc hezké fotečky. 🙂

Luci81
To nevadí, že výstava nedopadla nic moc, ale hlavně, že jste si to tam užili. 🙂

Andílek1
Z toho si nic nedělej, ta moje také nevydrží na dece moc dlouho a začne mě hned volat. 😉

nency
18. kvě 2009

Tak jsme se vrátily z procházky a koukám, že tu níkdo nebyl. 🙂
Holky u nás novinka, Danča se dnes poprvé sama otočila na bříško. 🙂 Bohužel jsem to ale neviděla, byla
jsem zrovna v kuchyni a když jsem se vrátila, tak koukám, že najednou je na bříšku a pase, tak jsem ráda,
že se jí to konečně povedlo. 🙂
Venku mi jel nějak špatně kočárek, tak jsem začala zkoumat kolečka a ejhle jedno kolečko mělo prázdnou
pneumatiku. Ale dalo se jet i po třech. 😀

leonik
18. kvě 2009

Ahojky, tak my jsme taky právě přišli z venku 🙂 Malýmu už se tam nelíbilo, tak jsme museli domů, ale Leonka by tam ještě klidně zůstala 😀 Ale vydrželi jsme 2,5 hod., malej chvíli chrupkal, už to s tím spaním venku taky není co to bývalo.

nency: tak to je Danča šikula že už se otočila 🙂 Já pořád čekám kdy Vojtík se začne točit a zatím nic. No má moc těžkej zadek, tak mu to nejde 😀 Hlavičkou a hrudníčkem se natočí, ale ten zadek... 😀

Doufám že už bude venku to letní počasí jak slibují, začala jsem pomalu nakupovat letní oblečení malému, tak aby mně z toho nevyrostl do léta 🙂

rymeska: tak to máš Terezku hodnou, že tak vydržela 🙂 My většinou když někam jedeme, tak musíme rychle zpátky 😀
luci: opožděně přejeme vše nej...Anetce k svátku 😵

jola: tak to jsem taky zvědavá kolik vážíte 😉

miskastehlikova
autor
18. kvě 2009

ahojky holky,tak jsme doma.vivi už papá jen domácí stravu(je mnohem lepší)jak ta koupená😀...
zítra jdeme k mudr.protože má vivi kašel a taky máme kontr.měření hlavy...
jdu se natáhnout.večer sem juknu

jola2
18. kvě 2009

Čauvec holky tak vážíme 6300g takže jsme přibrali za 11dní 280g takže opět nic moc 😢 , doktor mi žekl že mám zkoušet dávát z obou prs kojit. Já jsem mu říkala že kdyby měla málo tak by přece brečela? A on říkal že některé děti nebrečí. Tak se zkusím pořádně rozkojit. Nevíte co je na mléko?? Já vím že je mrkev, ananas, melta. Moc děkuji za radu 😉
Zatím přeji všem klidnou noc 🙂

miskastehlikova
autor
18. kvě 2009

Ahojky jolo,
na mlíko melta,prý caro,ale jinak neporadím☹,ale ananas si myslím že ne,ten je hodně alergenní.Tomu by¨ch se spíš vyhla...

Holky,tak mám uspáno a musím uklidit,uvařit,protože zítra asi zase nic nestihnu☹

leonik
18. kvě 2009

jolo: ještě pomáhá na zvýšení tvorby mléka po troškách pivo. Ten ananas je sice alergen ale já ho jím kompotovaný normálně. Zatím jsme problém neměli. Chce to vyzkoušet 🙂

míšo: jaktože chodíte na měření hlavičky? 😕

My jdeme zítra na čtyřměsíční prohlídku a první hexu. Tak mám trochu obavy jaká bude reakce 😖

miskastehlikova
autor
18. kvě 2009

leo:nám totiž za měsíc nevyrostla hlava 😅 😕 ,takže si ji jdeme přeměřit zda roste🙂

evaviki
18. kvě 2009

Ahojky, tak som poctivo docitala, ale uz ani nevioem, na co som chcela reagovat 😀
Vikend ok, boli sme na chate. Akurat ma maly stale trochu teploty, tak som dnes skocila k dr. Vraj je celkom ok, ale mam davat kvapky na brusko a na kasel.. Tak snad ho to prejde..
Vecer mi chytil hysak, zacal 18:50 a podarilo sa mi ho utisit az za tristvrte hodiny, no masaker.. Vrieskal tak strasne, ze bol uuuplne bordovy a ked som ho na par sekund polozila, tak sa anio nevedel nadychnut... uff.. ☹
Joli, na mlieko je dobre casto kojit a odsavat, skus trochu odsat po kazdom kojeni. Ale nechapem, preco dr. protestuje, u kojenych deti je normal prirastok 150 - 250 g za tyzden a to splnate..

andilek1
18. kvě 2009

leonik:Tak to budu na vas myslet,,hla¨vne aby Vojtik nemel teplotku a moc ho to nebolelo...
Jola:Ja piju od Lukyho narozeni 3litry melty s mlekem,,,teda ted uz 4litry a 3caje pro kojici a 3caje fenyklove...taky porad jsme na zachode 😀 😀 😀 😀 , taky jogurty,mely by pomahat vsechny mlecne vyrobky,nekde jsem cetla ze i mrkev...no ale nevim...zkus tu meltu,prodavaji v ackach,,je lepsi jak ta co musis precedit....
MIska:to sji rada,ze jsi doma,ze???doma je doma!! 🙂 🙂

miskastehlikova
autor
18. kvě 2009

Andílku:jj,to jsem a už zase dlouho nikam nejedu!!!teďka si budu zase doma užívat svůj klid!A hlavně pro malou to fakt není nic moc 😒

leonik
18. kvě 2009

andilek:díky 😵 Jinak ty mléčné výrobky hodně nafukují, jsou lepší ty zakysané mléčné výrobky 🙂

míšo:tak to se divím že jdete kvůli měření k Dr 😕 Asi si vás pozvala, že.

Já ještě jdu pochystat věci na zítřek, když někam jedeme tak to je vždycky výprava na celej den, ještě se po cestě stavujeme k babičce. Takže sem nakouknu zítra večer. Tak přeju klidnou noc všem 🙂

zzuzca
18. kvě 2009

ahoj holky, oneskorene reportujem vikend 😉 bol jednym slovom super! v sobotu sme boli na vysehrade aj s mamkou. vecer prisiel bracho ktory sa stahuje do prahy (mam z toho radost!), uvidime ako dlho to tu vydrzi 😀 tak sme vsetci vyrazili do centra, boli sme na kampe, chlapci zasli na pivko, nejak sa tam pozabudli tak som ich sla vyzdvihnut 😉 tz. dopit 🙂 a pokracovali sme v prechadzke. akurat nas mrzelo ze sme nevideli gondoly co sa mali plavit po vltave. ale neva, aj tak to bolo super. jakub bol uplny kludas, zvladal to vsetko v pohodicke! rastie ako z vody, tych jeho vyse 8 kg mi teda dava zabrat 😅

holky, chcem sa opytat, jakub este okrem materskeho mlieka nic nemal.... uz ale pomaly mu chcem davat caj alebo vodu ked budu tie horucavy.... kupujete nejaku special kojenecku vodu? mne dr. vravela ze najlepsia je klasicka Dobra voda ( vyhrala nejaky test), len neviem, mam ju prevarat? asi ano, ze? no zajtra jej cinknem ale aj tak dajte vediet aku vodu davate vy. diky.

rymeska
davnejsie si sa pytala ako sme to zariadili s malym na svadbach. 2 mame za sebou este nas caka jedna v lete 🙂 na prvej svadbe bola taka miestnost kt. bola vyhradena pre casnikov, tak sa nam ponukli ze tam mozem zaparkovat kocik (bolo to najtichsie miesto). Tak sme sa tam pri malom striedali skoro cela rodina 😵, ale krasne spinkal, tak potom neskor sme ho tam nechali a len chodili kontrolovat... do tej osmej bol normalne pri nas pri stoloch na hostine..o pol druhej sme sli domov.
na druhej svadbe v podstate detto, len tam maly vecer spinkal na recepcii, nemali tam ziadnu extra uzavretu miestnost, ale aj tak super. bola aj ziva ludovka a tie melodie mu myslim robili dobre, krasne spinkal. pytali od nas recept na taaaak spokojne a kludne mimi 😵 😵 tu sme koncili uz o 11tej ☹ manzel vstaval rano na vlak zo slovenska do prahy.

holky, idem to zalomit, dobru noc.

jola2
19. kvě 2009

čauvec holky moc děkuji za rady 😉 , ten ananas jsem myslela zavařený a ty jogurty nevím jak si dám něco mléčného je to u nás jak atomová reakce bolení a bolení (nevím proč ale žila jsem v domění že kojná má do sebe dostat co nejvíce mléka ale u nás je to opak ☹ )
andilek1: To před tebou smekám ty vypiješ 3 litry melty ? 🙂 já do sebe z těží nasoukám 2 litry tekutin 😒
zzucza:jen ti chci napsat na pobavení: znala jsem paní (velmi moudrá 😀 ) která dávala mimiskovy do sunaru teplou vodu z bojleru!! Když jsem na ni koukala co dělá a řekla že tam je největší hnus nehledě na to že musí mít kojeneckou voudu a ještě převařenou tak mi odpověděla že oni mají dobrou vodu a v poho mu to dala.

luci81
19. kvě 2009

Dobré ráno,
leonik:díky za přání k svátku
nency:to je malá šikula
Jola,já tomu moc nerozumím,ale taky mi nepřije,že by přibírala málo.Doktorka v nemocnici říká,že na tvorbu mlíka je nejlepší kojit,kojit,kojit 🙂 ,nebo odsávat,když zrovna prcek nechce,že tělo pozná,že je větší poptávka,tak zvýší nabídku.
Holky,tak včera Anetka dospávala neděli.Dneska vsávala v noci ve dvě,pak v půl šestý a mě už se zase nepodařilo usnout,tak už tu vizitýruju,malá chrupká.
Nevíte někdo o nějakejc fakt skladnejch golfkách?Ráda bych nějaký pořídila do auta.Vím,že quinny zapp,jsou hodně malinký,ale ty zase nejdou polohovat a já bych je chtěla používat už teď.
zatím...

luci81
19. kvě 2009

jola,psaly jsme zároveň,já na to mám štěstí 🙂
taky obdivuju andilka,že toho tolik vypije.To je prý taky důležitý,ale já teda asi taky nevypiju ty čtyři litry,co by se myslím měly vypít.

evaviki
19. kvě 2009

Joli, nic si z toho nerob, ani ja mliecne vyrobky nesmiem, inak maleho boli brusko..

evaviki
19. kvě 2009

U nas noc celkom v poho, len ten vecer bol des.. maly papal 17.30, potom si vypytal 18:45, bol unaveny a chcel si trochu pospat. Ale sa naopak prebral a zacal vrieskat a vrieskat a vrieskat.. To ani nebol plac. Nic nezaberalo, mm v obchode, tak som bola doma sama, nemohla som ho ani len polozit, lebo ked lezal, tak az prestaval dychat ako krical. Nastastie mm zavolal, pocul ho v telefone, tak letel domov.. Podarilo sa mi ho ako tak ukludnit po tristvrte hodine, vzapati dosiel mm a vzal si ho, takze som mu spravila papu, nakrmila, ani som ho nekupala, len som mu dala ciste veci a ulozila. Tak zacal plakat.. Takze este bol chvilku so mnou v obyvacke a potom zaspal.. Otras..
V noci sa zobudil o druhej a potom az 7:15, takze to bolo super..

rymeska
19. kvě 2009

Jola - na mlíčko je dobrá melta, caro, kojící čaje (já piju opd Lerosu a pomáhá) a pak ještě homeopatika Rycinus Communis a vojtěškové tabletky ....opravdu to zabírá, moje kamarádka se pomocí toho rozkojila., Ale jinak si myslím, že 280 g ža 11 dní je dost, mi teď přibíráme cca 150 g za 10 dní a doktorce to stačí, říkala, že Terezka je drobná a že to stačí ... máme teď 4,5 měsíce a 5.7 kg. takže nevidím jediný důvod, proč by jsi měla mít málo mlíčka. myslím, že ti přibírá dost, a neřešila bych to, fakt .... 😉 ....
¨
Leonik, Nency - Terezka m v tom obchodě taky překvapila, většinou nevydrží déle jak půl hodiny, no, je to šikulka ...

Nency - přesně tak, potřebovala bych, aby ta deska schla co nejdéle, ale bohuže, už tento víkend se bude zdít hrubá stavba .... a až do podzimu skoro nebudu vědět, že mám manžela ... vůbec se na to netěším ...

Evaviki - tak to ti nezávidím, to bych se z toho asi zbláznila, nedokážu si to představit, že by mi malá takhle dlouho řvala ....

holky, mě malá úplně přestala spát přes den, dá si 3 x denně dvacet monut, to je dohormady hodinka a víc nic ... a včera dokonce jen půl hodinky, to je šílený ... je to pro mě celkem náročný .. jak to máte vy se spaním přes den a v kočárku ????

zzuzca
19. kvě 2009

rymeska- tak ja musim zaklepat, my spime cez den celkom dost. sice to este nemame vychytane, nemame pravidelne casy, ale maly akoby nevydrzal byt hore viac ako 2, 2, 5 hodky .....( v poslednej dobe uz vydrzi aj dlhsie..) potom uz vidim na nom ze je unaveny a chce sa mu spat... no niekedy zaspi sam od seba a to teda cumim 😀 napr. pod hrazdickou, inokedy je nervoza, reve, vzteka sa, tak musim byt pri nom a nejak ho uspat. ale zaspi. v kociku bud pekne zaspi alebo sa diva 😉 ale hlavne ze nereve, ziadna hysteria. takze super. terezka ti nechce spat ani v kociku???

andilek1
19. kvě 2009

Ahojda holky,dneska jsem tu az tak pozde,protoze Luky je nejkej nevrlej a porad se budi...ted konecne pradne zabral...teda snad..nocjsme meli krasnou,papal v 7,a usnul sice ve 20:15,ale spinkal az do peti,,bez dudu ted do 4.a ptom jeste usnul v sest a spalo se do pul9.
JOla:To vis,dela vse aby mohl mit mlicko...taky m to da zabrat,ale uz jmse si zvykla,ja driv nevypila ani litr,,snad
rymeska:Taky uz mam vyhmatnuty kdy luky chce spinkat,taky ma svuj obvykly cas..me spi pre den takovy3-4hodiny a v noci asi deset hodin...nekdy vic,kdyz spi min ve dne,spi vic v noci.
v kocarku taky po chvili usne,a spinka jen kdyz ejzdim po asfaltce,jak tam je nejaka prekazka je vzhuru.ale prospi denne ty 3-4hodiny 🙂