3měsíční dcera se sama otáčí na bok tak, že udělá luk

lucijenkaa
21. říj 2013

Ahoj maminky,jsem zoufala,moje dcerka 3 mesice se otaci sama na bok,ale zpusobem,ze udela luk a hlavicku vystrci uplne nahoru a kouka ocima uplne nahoru,prosim kdo jste se stim setkaly reknete ze je to v poradku,pry deti co delaji luk,ze se prohybaji jim hrozi to ze se spatne vyvyji nebo jsou telesne postizeny,mela ste to nektera taky tak se svima ratolestma a zpravilo se to?zacaly se normalne otacet?? prosim o pomoc a rady,jsem zoufala a stale v placi. ☹

petra49
21. říj 2013

Určitě ne, stačí zajít na dětskou RHC a budete cvičit a mimčo bude v pořádku. Taky jsme cvičili s prvním synem, a je normální.nic hroznýho to není. 😉

olasek
21. říj 2013

Ahojky, je to normální 🙂 Můj syn to dělal taky a můžu tě ujistit, že ne naprosto normální 😉 pěkně si protahuje břišní i zádové svaly...

monika6e
21. říj 2013

@lucijenkaa - na tuhle otázku Ti nejlíp odpoví @eficenka

diviska
21. říj 2013

Moje nedonošená dcera dělala luk do 9 ti měsíců. Nikam jsme nechodily, nic jsme necvičily a je to normální holčička, pohybově zdatná až moc.. já bych byla v klidu a pokud máš velký strach, zeptej se doktorky ať tě pošle na rehabilitace a uvidíš že to bude ok

zazana81
21. říj 2013

Nebul a jdi se poradit s doktorkou, když jsi tak zoufalá. Nejspíš by ti už dávno sama řekla, kdyby byla dcerka v nepořádku a nebo se jí na ní něco nezdálo. Náš poslali na rehabilitace právě při tříměsíční prohlídce.

nikolletta87
21. říj 2013

Kdo ti řekl, že to dělají jen postižené děti?! Ano, ty to mohou dělat také, ale neznamená to, že když to dělá tvé dítě, je určitě postižené. Možná jen neví na to, jak se obrátit, možná má zvýšené napětí ve svalech (to se může upravit samo). Koukni do skupinky Poradna- Motorický vývoj dětí. Kdykoli tam můžeš dát dotaz nebo se podívat, že ostatní děti dělají podobné věci. 🙂

klaire22
22. říj 2013

Četla jsem, že to není úplně v pořádku, když dělá dítko při přetáčení na bříško luk, ale určitě to není nic strašného a dá se to řešit nějakým cvičením, apod. Zašla bych raději za doktorkou, ať máš klid a jistotu 🙂

mitote
22. říj 2013

je to normalni, dela to tak spousta deti, nez prijde na to, jak na to 🙂

olusenka
22. říj 2013

úplně 100% to dobře není, ale není to nic strašného, můj syn to myslím taky nějakou chvíli dělal. Určitě nebuď zoufalá, nebreč, není to tragédie. Navíc na 3měs. má teprve pást koníky a na otáčení má ještě čas (počátky přetáčení až 5.měsíc), takže jestli to nedělá zcela správně, dá se to pochopit. Pro svůj klid si můžeš sehnat knížku od pí. Evy Kiedroňové "Něžná náruč rodičů" nebo její druhou "Rozvíjej se děťátko", a tam se dozvíš, jak své dceři pomoci, aby se otáčela dobře, jak ji správně nosit, jak ji nenosit, jak ji motivovat, co s ní cvičit a hrát si apod. nebo se můžeš sama objednat preventivně na RHB nebo o to poprosit pediatra, abys měla klid. Mě teď zas trápí, že naše dcera skoro pořád drží hlavu doprava...

mvmk
22. říj 2013

Jelikoz to moje dcerka delala take, vim, ze kdyz jde miminko do zaklonu a dela to casto a pokud se propina treba kdyz ji chovas tak se jedna o prepjeti v nervove soustave, hodne miminek si to zakompenzuje samo a v hodne pripadech to znamena Problem, tak ze se nenech uchlacholit ze je to v poradku, a nech se prohlidnout na detske neurologii, pokad neurolog bude videt vse v pohode tak jsi alespon nic nezanedbala, ve vetsine pripadu deticky cvici 2 -3 mesice a je vse v poradku. Mne 10 mesicu posilali do haje, ze je mala v poradku a ze na ni furt neco hledam a dnes jsou ji 3 roky a mame CKP 😝 Coz neznamena ze to je i vas pripad 😉 Takze hlavne se nenechat chlacholit. a radsi jit na jistotu 😉 Kdyz tak si najed tady na konika na cviceni vojtovou metodou, maminky maji hodne zkusenosti a rozhodne ti poradi.

leni78
23. říj 2013

Hlavne si zjisti jestli mu opravdu něco je, a teprv potom zvaz navrhovanou vojtovku. Cvičit vojtovku jen pro terapeutky modré oči odnese na psychice hlavne dítě.