4 měsíční dítě a vztek

hhranolka
8. črc 2012

Ahoj, prosim o pomoc zkusenejsi maminy. Mam 4.mesicni slecnu a zacala se nam ukrutne vztekat. Nic ji neboli, teplotu nema, prdiky take ne, prebalena, najedena... Ale vynucuje si neustalou pozornost a to vzteklym revem, rekla bych az histericke zachvaty, nevydrzi sama snad ani minutu lezet sedet. Jakmile ji vezmu do naruce, tak usmev. Nebo nad ni delat blbiny, aby na chvilku tu pusu zavrela... Co s tim? Mamka mi rekla nechat vyrvat, ale ona neprestava, az se zacina dusit... Takze co se vzteklym ditetem? 😅

camelinka
8. črc 2012

@hhranolka musis vydrzet, my meli vzteklounku vyzadujici absolutni pozornost asi do 7.mesicu, pak se naucila lozit a vystacila si sama a pak uz to bylo vpohode 🙂 . Ted zacina pro zmenu obdobi vzdoru 😀

hhranolka
autor
9. črc 2012

@mandragora22 toho jsem se prave lekla, aby se nestala na 100% zavislacka 😀 ikdyz u nas alespon jedno pozitivum- spinka sama ve svem pokojicku
@majca424 jadny, ze jsem maminka, jadny, ze me musi mit na blizku... Ale proc ten histericky rev! Toho bych se chtela zbavit...
@amouramour to se snazime, kdokoliv prijde, tak malou do naruce, ja s tim problem nemam, ale treba prijede baba a opet rev, jen se na ni podiva, takze navsteva konci, ze mam malou v naruci, otocenou, aby na babu nevidela, jinak rev - to mi vadi....
@eeffka to jsme poznali, ze s nami pekne cvici, normalne breci.. Na sekundu prestane, otevre ocicko, zkontroluje, zda ji vidim a pak zase zacne 🙂 no bomba 🙂

tanak
9. črc 2012

@hhranolka Jestli chcete "stereo" řev zapůjčím naši Zuzku 😀 Naše dcerka taky patří mezi tzv. náročné miminka🙂 když je na rukách, chodím s ní a ukazuju ji celý barák je spokojená, popřípadě když má dobrou náladu vystačí si s tím, že na ni mluvím (ale musím se ji dívat do očí 😅 ) ale běda mi, když se ji chvíli nevěnuju, např. chci si umýt vlasy nebo jít pro jídlo, spustí řev dokud se nevrátím 🙂 teď třeba spí (cca 20minut asi bude), tak si můžu vesele sedět u pc a snídat🙂. Nejlepší je, že mi to nikdo moc nevěří, že je taková ukňouraná, protože jak na ni mluví návštěvy nebo jsme někde venku je zlatá a hází úsměvy na všechny strany, ale je to tím, že ji každý leze do zadku a předhánějí se, kdo ji rozesměje a tak...a pak poslouchám jak mám hodné miminko 😀 No a už vůbec není pravda, že se zabaví až se začne více hýbat 😖 Zuzka se otáčí na břicho i zpátky, umí se točit kolem své osy a začíná se plazit. A u toho krásně řve když nejsem u ní 🙂 Moje rada je - když řve, nosit (pokud to na ni zabírá)! Asi jsem vám moc nepomohla, ale prostě některé děti jsou takové, jiné makové a jednou je to určitě přejde a my rodiče budem mít na co vzpomínat 😉

majca424
9. črc 2012

@hhranolka tak potom ju podľa mna určite niečo trápi... či už bruško, možno hlad, niečo v tom bude určite..-
4 mesačné dieťa ešte nemôže mať obdobie vzdoru.... to je trošku priskoro, nie?
nemá problém s kolikami?

jancip
9. črc 2012

@hhranolka Možná právě proto, že spí sama, tak si to pak chce přes den vynahradit.

samsa
9. črc 2012

@tanak tak přesně taková byla moje dcera, má teď 5 let 🙂 Nosit se už naštěstí nechce 😀 , ale musím říct, že uvztekaná a náročná je pořád. Nic s ní nejde lehce, navíc je tvrdohlavá a když se rozhodne, tak s ní nehnu, navíc je vysoce inteligentní a velmi dobře si umí prosadit svoje názory.
S hrůzou jsem čekala, jaké bude druhé dítko, protože podruhé už bych zbláznila, ale druhá dcerka byla absolutně nenáročné spavé miminko, dokonce jsem byla nervní, že je až moc hodná 😀 a doteď je pohodářka.
Holky vydržte, ono bude líp. 😉

bosoriak
9. črc 2012

@hhranolka Nosila som obe deti a ak sa podari dalsie, budem nosit aj to. Obe som mala na sebe v nosici do cca 7-8 mesiaca a potom uplne bez problemov a prirodzene presli na lezenie a stvornozkovanie a chodenie.
Je to podla mna uplne normalne, ze babo chce byt pri mame. Bolo tam 9 mesiacov, a zrazu od neho chceme, aby sa same zahralo a pokojne lezalo. 🙂
Podla pasu mas jedno dieta. To bola tazka pohoda, chodila som tak na prechadzky, mala sa pozerala von a ja som si kludne nakupila, upratala, vsetko sa dalo. Nebranila by som sa tomu noseniu, s ergonomickym nosicom ta ani chrbat nebude boliet a babo bude spokojne. Tak ako tu bolo pisane vyssie, spokojne dieta = spokojna mama.

tanak
9. črc 2012

@jancip Za sebe můžu říct že se spaním mimo ložnici rodičů to asi nemá nic společného. Dcera má postýlku vedle naší postele a vždycky nad ránem kolem 3-4h putuje k nám do postele. Takže blízkosti má až až a stejně dělá to co dcerka zakladatelky diskuze 😀

danielatherapy
9. črc 2012

Malá má 4,5mesiaca a plače keď ju položím do postieľky , na deku a nevenujem sa jej. Keď tu tak čítam, je to v tomto veku nič neobvyklého. Neviem sa ešte hrať sama, tak si vyžaduje mamu. Používam kresielko, nosič a kočík v obývačke nie je u nás žiadnou prekážkou. Stíham domáce práce aj marhuľový lekvár som uvarila, malá síce bola od marhúľ ale neplakala. Keďže bezplienkujeme tak keď ja začína jedovať tak sa ideme vycikať a malá má hneď pozornosť a utíši sa. Všetko je to trochu náročnejšie na moju kondičku, ale veď je to materská "dovolenka".
Baby vydržme 🙂 .

samsa
9. črc 2012

Tak k těm nosítkům, určitě super věc, já si naivně myslela, že to vyřeším taky tak, ale bohužel moje dcera tam ječela, měla úplné hystráky, zkoušela jsem baby vak a ergo. Musela jsem ji celý den nosit na rukách, přes den skoro nespala a musím říct, že mi to pěkně odrovnalo záda. Ale vyřvat bych ji nenechala.

tanak
9. črc 2012

@samsa díky za uklidnění 😀 člověk se prostě musí smířit s tím, jaké je jeho dítě a některé situace, jako například když dítě řve v kočárku, manduce, autosedačce...protože má blbý den a lidi kolem blbě čumí a občas někdo utrousí chytrou poznámku typu: ji se tam asi nelíbí, není ji horko/ zima?, má hlad/žízeň NEŘEŠIT, protože jako máma vím, že ji nic nechybí, jen prostě ječí 🙂 a i kdybych se stavěla na hlavu a snášela ji modré z nebe, bude kňučet 😀 pozn. tento přízpěvek píšu jednou rukou, za tím co mi Zuzička škube poslední zbytky vlasů, ale stejně ji zbožňuju 😀

tanak
9. črc 2012

@hhranolka ještě mně napadlo, nemůžou ji růst zuby? 😕 my si z toho doma děláme legraci, že bude jak žralok, že ji určitě pořád rostou zuby a jen zatím žádný nevykoukl 😀 ale i to by bylo možné a že ji blízkost maminky (popřípadě jiné osoby) uklidní. a i kdyby nerostly, můžete to na to svést 😀

euka210
9. črc 2012

my sme mali podobneho, ked som ho polozila, tak zacal plakat. Tiez bol odmala drazny a noseny na pleci, kym si odgrgol. Na nasho v tych 5m fungovalo trochu sa s nim pohrat a potom sa hral aj sam. Nechcela som verit raz, ze je zvyknuty na ruky a preto place. Do pol roka som toho pri nom vela nestihala. Postupne sa vedel hrat aj sam.
Ale neverte, ze sa neda naucit na ruky a pod. Nas zaplakal prisla som, ku mne sa plazit nechcel, ale po mobil si siel. Vedel vytrvalo revat len aby som ja prisla k nemu. Manzelovi toto nerobil. To bolo tak pred msiacom. Teraz uz lozi a chodi on za mnou ked nieco chce 🙂)
Urci si hranice. Ked sa jej mozes prisposobit tak sa prisposob (pri jednom dietati sa to da), ked to nejde, tak to nejde a musi si zvyknut, ze nemoze byt stale na rukach. Plac je normalna reakcia, neviem preco sa ho tu mamyny tak boja. Treba cas, ale zvykne si.

kohutovci
9. črc 2012

@hhranolka ahoj.. mam pocit.. ze pises o mojej dcerke 😖 nam toto zacalo v 3 mesiaci ked zacala odmietat kocik.. vyse mesiaca som s nou chodila na prechadzky na rukach a do vanicky som ju mohla ulozit az ked zaspavala.. nastastie kocik jej uz nevadi..no teraz nevydrzi minutku sama.. sama ako sama.. dam ju proste na deku medzi hracky.. chvilu sa s nou hram.. a len co sa zdvihnem, ze nieco narychlo uvarim.. alebo umyjem riad a uz pocujem nestatny plac ☹ nepomaha ani to, ze si ju dam na stol do kresielka a prihovaram sa jej.. ona ma proste potrebuje celu pre seba 🙂 nastastie nieje naviazana len na mna.. je jej jedno kto jej robi spolocnost.. ci tato... alebo babka.. takze si hovorim.. ze stale to nieje az take zle.. 🙂

kohutovci
9. črc 2012

co sa tyka toho nosenia kocky.. nieje to take jednoduche ☹ my mame ergo a nechce tam byt.. taky plac v nom spusti akoby som ju drala z koze..

blahova_andrea
9. črc 2012

Já to mám doma úplně stejně. Nechávám ho povztekat, aby si nemyslel, že pokaždé přiběhnu hned, jak se ozve, ale i tak mi to trhá uši i srdce. Ani toho přes den moc nenaspí, abych si mohla dát sprchu v klidu nebo uvařit ☹ Tak jen trpím a čekám až z toho vyroste.Jestli se teda dočkám 😀

hhranolka
autor
9. črc 2012

@majca424 myslim, ze netrapi, bolestny plac poznam ... Toto je vztek :(

hhranolka
autor
9. črc 2012

@kohutovci nase odmita kocarky od malicka .... Jedine kde je to ok je autosedacka. S kocarkem to u nas bylo stejne ... Drobka uspat, nechat poradne zatuhnout a opatrne prenest do kocarku 😀 Ted se to trosku zlepsilo, ale rev v kocarku je na dennim poradku 🙂

ined77
9. črc 2012

@hhranolka ..ahoj 🙂 ,
já bych v tom nic nehledala, prostě je to tak, že jedno dítko je spokojené i samo se sebou a druhé potřebuje neustálou pozornost.
vidím to u nás...matyášek byl přesně takový co tvoje terezka, dodnes je to takové neuhovené, často nespokojené dítko 😀 ...teda už tak neřve 😀 , zatímco katunka, ta je od malinka kliďas..zabaví se 30 minut kelímkem od jogurtu 😅 (příklad) a neuděláš s tím nic....teda uděláš...splníš potřeby své holčičky.budeš častěji nosit a chovat, věnovat se na 100%, nějaký čas budeš mít míň času na jídlo a své potřeby, ale 100% se ti to vrátí...ona taková nebude vždycky a nástupem trochy samostatnosti jako je lezení atd. se to bude zlepšovat a zlepšovat.pak zase nastanou jiné "problémy", ale tohle všechno prostě k tomu patří 😉 .
co se týče pláče v kočárku...u nás ustal v 8 měsících po přestupu do sporťáku...a křupky do ruky 😀 .
přeji hodně sil a trpělivosti 🙂

zenzuz123
10. led 2014

@hhranolka
Tak ted to probíhá u nás 🙂
4.mesicni kluk a zacal najednou rvát jak tur aniž by mu neco bylo takže to skončí u kojeni

zenzuz123
10. led 2014

@beruska24.9.
Konečně nejaký normální přístup, z ostatních diskuzích je mi jasny ze na slovensku bude rozmazlena generace, přeci ze díte zacne rvát nestanu se otrokem 😉

beruska24.9.
10. led 2014

@zenzuz123 Každý to cítí jinak a nikdo nemá právo soudit chování druhého. Jen jsem psala, jak to vypadalo u nás a jak jsem se zachovala - jak jsem to sama nejlíp cítila 😉

zenzuz123
10. led 2014

Já nikoho nesoudim, jen mi dnešní ženský připadají ze z mateřství dělají bůhví co a nechávají se strhnout společnosti aby působily jako cool máma , ze ani minutu nenechají díte se vyrvat

zuzanockamt
10. led 2014

@zenzuz123 dieta predsa nebude rozmaznane len preto, ze sa uspokoji jedna zo zakladnych potrieb dojcata - potreba fyzickeho kontaktu ... do roka sa dieta neda rozmaznat ... pre skeptkov - do polroka urcite nie 🙂 😉

zenzuz123
10. led 2014

To asi ne, ale ten přístup některých ženských k detem jim asi po roce nezmizí takže v tom budou pokracovat dal

atinkaa
10. led 2014

@hhranolka ahojki, inak som chcela napisat velke ahojki, kedze si ta pamatam este z mojej svadby 😉 🙂
k bambulke blahozelam a s ohladom na moje dve bambulecky ak mozem, tak radim rozhodne nenechat vyplakat....dieta 4mesacne nemoze mat plac iny ako ten, ze komunikuje, ze nejaka jeho potreba nie je naplnena......nejaka zakladna - jedlo, pitie, spanok, teplo-zima, pohoda-nepohoda, dotyk-vela, malo, nejaka spolocna zabava - malo, vela ano aj prestimulovane a preblikane dieta z tych vselijakych kolotocov moze byt nespokojne, 😉
a jaska, kazde deculko je ine, niektore vyzaduje od zaciatku viac, ine sa uspokoji fakt s absolutnym bazalom...myslim ze kazdy rodic vie aky je on+partner a ak dieta nema byt po postakovi, tak bude len take ako vy dvaja....to tiez mnohi rodicia nie su ochotni akceptovat....ze dvaja vkuse aktivni cosi robiaci nebudu mat doma leziaceho flegmatika a obratene....dost zjednodusene povedane ale snad porozumies pointe 🙂

za seba, my sme nositkovy ale neviem, ci je to muster pre kazde babatko...skus si ju vklude pozorovat bez komentarov okolia....skusaj co na nu zabera ked sa tak ''vzteka'' ako pises, pytaj sa jej 😉 deti su chytre po nas a ona bistos betarka cosi po tebe chce a chce to tak strasne...vztekat sa este len zacne 2a pol+, 3+ 😉

@zenzuz123 tvoje cr-sr komentare mi pridu zbytocne jizlive, snad je to cesky ok pouzite....nehnevaj sa ale nositkove maminy mas aj v cr 😉 dokonca ti garantujem ze aj v nemecku 😉 😎

zenzuz123
10. led 2014

Já četla příspěvky jen do ty doby než mě to nastvalo a zrovna tam byli příspěvky jen od slovenek takže asi náhoda jinak mi je jasny ze je to všude 😉

obloha007
23. led 2014

Mám podobnou zkušenost se synem (4 měsíce a týden) jednu dobu nám strašně řval hlavně před spaním a nechtěl tam být sám. Takže jsem ho vždycky nakojila, nechala čtvrt hodinky pořvat - a to doslova- a potom zase nakojila a v klídečku usnul. Teď už ví, že jde spinkat, protože jsme si udělali takový rituálek - pouštíme natahovací zvoneček - a to je pro něho signál, že jde spinka. Koupání je samozřejmost. Zatím nám to tak funguje - je to naše druhé dítě a už víme, kde ho můžeme nechat plakat a kde ne - na druhé straně, když pláče a vezmeme ho do náruče a přestane, je to známka, že mu nic není. Vyzkoušejte to - opravdu to funguje K.

sonaniki
30. led 2014

ahoj no nasej malej nepomaha ani vyrevanie.ma 6 mesiacov a neustale si vyzaduje pozornost. prve 3 mesiace to boli koliky teraz zuby. mala ma musi stale vidiet takze sprchu aj zachod absolvujeme spolu. teraz jej spievam to pomaha a ked uz ani to tak na ruky 😀

chechtulin
13. únor 2014

Já jsem si s malým taky nevěděla rady. Tak jsem ho první dva měsíce musela nosit při všech činnostech v klokánkovi a asi tak po necelém měsíci byl pokoj. Teď už si taky vystačí sám pod hrazdičkou. Akorát z toho nošení dost bolí záda, no.