4 měsíční dítě a vztek

hhranolka
8. črc 2012

Ahoj, prosim o pomoc zkusenejsi maminy. Mam 4.mesicni slecnu a zacala se nam ukrutne vztekat. Nic ji neboli, teplotu nema, prdiky take ne, prebalena, najedena... Ale vynucuje si neustalou pozornost a to vzteklym revem, rekla bych az histericke zachvaty, nevydrzi sama snad ani minutu lezet sedet. Jakmile ji vezmu do naruce, tak usmev. Nebo nad ni delat blbiny, aby na chvilku tu pusu zavrela... Co s tim? Mamka mi rekla nechat vyrvat, ale ona neprestava, az se zacina dusit... Takze co se vzteklym ditetem? 😅

lucccy
8. črc 2012

@hhranolka třeba je to jen přechodně, u nás jsme měli taky takových pár období, kdy se chtěla malá jen nosit a tulit, vždy to trvalo pár dní, takže vydržet 🙂 nebo to můžou být třeba i zuby nebo růstový spurt, ale pokud je u tebe spokojená, tak bych řekla, že prostě nechce být sama, ale družit se 😉

katka1981
8. črc 2012

@hhranolka, my sme toto mali straaaaaaasne dlho, ale nasa mala relux a pripisovali sme to tomu. Takze sme ju nikdy plakat nenechali, aby este viacej negrcala. Nechce sa mi verit ze 4 mesacne dieta place bez priciny. Do roka by som len tak vyrevat dieta asi nenechala. Moja tak revala, lebo nechcela lezat, musela sediet, potom bol klud. Neoj zvyknete si 🙂

kvaca
8. črc 2012

Ahoj, aj vyrevať nechať funguje, asi, neviem, neskúšala som, praskli by mi ušné bubienky pri našom synovi. Vie byť skutočne hlučný ..... ale mne príde jednoduchšie tú tvoju slečnu nosiť 🙂 Nemyslím si, že by to, čo popisuješ bol prejav zúrivosti. Skôr zúfalstva, nudy.... To nezistíš, keďže tvoja slečna nevie rozprávať a rev je jediný spôsob komunikácie. Sú detičky, ktoré sa šťastne usmievajú v postieľke a sú detičky, ktoré treba stále prevlakovať so sebou. Takže to vidím na nejaký druh nosiča. Ak má rada náruč, tak baby vak? Alebo šatka má rôzne druhy úväzov.... Asi si chceš niečo porobiť doma a ona ťa nenechá. Ak ťa bolia ruky, alebo rovno celý človek a nevládládzeš, či nechceš nosiť, tak ešte kolotoč nad postieľku, alebo zrkadlo. Nám fungovala aj zvedavá psačia hlava 😉

katka1981
8. črc 2012

@hhranolka, a moze byt vynervovane z tepla, mozu sa mu tlacit zubky....

jancip
8. črc 2012

Já bych ji vyřvat nenechala. To bývá názor strarší generace. Píšeš, že u Tebe je v klidu, tak chce asi pozornost. Náš malej má taky 4 měsíce. Ze začátku chtěl taky jen a jen pozornost, jinak řev. Nosívala jsem ho v šátku, i když mě ostatní strašili, že se bude chtít chovat pořád. A není to pravda. Čím víc jsem ho nosila, tím více pak vydržel sám. Nyní se už sám často zabaví, ale musí na mě vidět, musím na něho promluvit...Hodně pomohla i automatická houpačka.

hajanka
8. črc 2012

@hhranolka velmi jednoducha rovniaca stastne dieta = stastna maminka (a naopak)
dieta je aj po porode s matkou spojene imaginarnou pupocnou snurou, nechce byt same, potrebuje spolocnost, entertaiment, dotyky, citit tvoju vonu, pocut tvoj dych... je este moc maline na to aby sa malo samo zabavit
v ziadnom pripade ju nenechavaj samu plakat, to je najhorsie co jej mozes "dat" spravit....
je absolutne prirodzene a normalne ze si vyzaduje tvoju pozornost, ak chces mat spokojne dieta a sama byt spokojna a nie vynervovana, tak jej daj co potrebuje 🙂 jednoducha rovnica 😉 verim, ze pohlad na dusiace sa vrestiace dieta ktore len potrebuje tvoju spolocnost nie je najkrajsi, skor na zaplakanie, sama najlepsie vidis, co potrebuje
tvoje dieta je uplne normalne, ziadne vztekle dite 😉

kvaca
8. črc 2012

@hhranolka potvrdzujem čo píše @jancip - čím viac tam bol, tým viac vydržal a vlastne aj chcel byť sám. To spoznáš že už je čas ho vybrať. Náš sa začne obzerať, potom vytiahne ruky, začne nimi šermovať okolo a keď ani tak nechápem (niekedy som strašne nechápavá) tak sa začne nôžkami akoby "stavať".

wieruss
8. črc 2012

@hhranolka tiez mozem potvrdit ze to co hovoria @kvaca a @jancip je pravda, nosim maleho od malicka - stale chcel byt pri mne a teraz uz ma 7 mesiacov a ked niekam prideme a zbada znamu tvar, sam sa mi hrabe z nosica von co chce ist k inym ludom, alebo doma ked prideme z prechadzky sa tiez hned meta, ze nech ho dam na zem, nech si moze riesit svoje veci 😉 Zial tie nase deturence nevedia inak komunikovat ako placom, a ja plac neznasam takze mi prislo ovela jednoduchsie splnit to co maly chcel - byt pri mne ako bojovat o to, ze nech sa nauci sam.. ked vyrastie bude chciet byt samostatny az az, teraz si jeho blizkost uzivam 🙂

hhranolka
autor
8. črc 2012

Tak dik holky.. Kouknu nekde po vaku 😉 ja jen abych objasnila... Prckovi venuju vsechen svuj cas a rada, ale uz to zacina mit svoji hranici - jdu na zachod a vztekly rev ....tak jsem myslela, zda neni nejaky postup na osamostatneni 🙂

marecek4
8. črc 2012

@hhranolka vyřvat nenechávej,je to jen zbytečný stresování Tebe i malé,i nás velice pomohlo lehátko-nosila jsem si ho do koupelny,malý taky nemohl zůstat ani na chvíli sám,takže u nás třeba pověšení prádla vypadalo takto-malý putoval do lehátka,v lehátku do koupelny,tam za neustálého mluvení na něj jsem vytáhla prádlo z pračky,případně ji nakrmila znovu,pak vypochodovat s malým buď na dvůr nebo zpátky do pokoje,poklusem pro prádlo a zase za neustálého omílání nějakých blbinek,nebo zpívání jsem pověsila prádlo,pak jsem si ho opět vzala na ruce - trvalo to asi dva tři měsíce,pak se naučil se zabavit sám třeba s hrazdičkou a už to nebyl takový maraton,ale než se to vypilovalo,a jestli teda začal řvát ten moment co jsem mu zmizela z očí - což většinou pak už ani nestihl,tak minimálně,takže jen najít nějaký fígl a uvidíš,je to jen období,kdy děti potřebují větší rozhled a samy se ještě nezabaví,ale pořád chovat nedoporučuju,aby jste tak neskončili a pak těžce neodnaučovali

jankapavol
8. črc 2012

ježišmarja,mně připadne tak hrozné nechat tak male miminko vyřvat!když miminko chce lásku a blízkost rodičů,tak proč mu ji nedopřát?když se miminku neuspokoji jeho potřeby a ona pak přestanou pak plakat,tak je proto,že to vzadala.přechazi do apatie.to je strašné.naše karinka takhle plakala 4 měsíce,když jsem ji jen na pár sekund položila.4 měsíce jsem chodila jak indiánská babička ovázaná šátkem.Neboj,do 18 let nošení vyžadovat nebude,tak to ještě chvili vydrž 😉

jankapavol
8. črc 2012

@jancip to mě úplně vytáčí ten názor starší generace-Jano,nezvykej si ju na nošení...nic pak neuděláš....brrrrrrrr 😠

antana123
8. črc 2012

@hhranolka nenechala bych ji vyřvát celých 9měsíců byla pořád s tebou a chce i ted kup si vak nos jí a bude v pohodě ona i ty věř mi 🙂 u nás to bylo taky tak dokud se nezačal přetáčet tak jsme ho jen nosila a všechno dělala s ním pak se začal přetáčet a vydržel mi třeba na hrací dece na houpačce a tak ale trvalo to než ho začalo něco zajímat vydrž to bude líp 🙂

amulienka
8. črc 2012

@hhranolka ahoj nasa robila presne to iste, nakoniec sa aj u pediatricky potvrdilo, ze nepribrala kolko mala a pritom jedla normalne, bola len hladna tak sme zacali prikrmy. odvtedy nebola zla ani jeden den. kojis ju?

mata128
8. črc 2012

@hhranolka ja mam doma presne toto iste,ale Alex ma len 2 a pol mesiaca.no neprekvapuje ma to,dcérka má 7 rokov a bola nachlp taká istá.len my nemožme nechať ani vyrevať,maličký je po operácii srdiečka,tak sa ho bojím nechať dlho hučať.raz sme skúšali "kto z koho",ale vyhral.je mi ho ľuto.asi nam neostava nič ine,len pevne nervy,veď raz vyrastú,lásky naše🙂

slundo
8. črc 2012

Na to nechat ji vyřvat je ještě malá. Taky mi to radili už od malička, ale já na to srdce neměla a myslím si, že během prvního roku si dítě potřebuje získat důvěru a jistotu v rodičích, že tu pro něj jsou. Taky jsem na tento názor alergická. Zkoušela jsi nějakou hrací deku na zem ? A taky jsme pouštěli dětské písničky, prostě slyšel, že něco hraje a moc se mu to líbilo. Ale je lepší vydržet a tu pozornost ji věnovat , ikdyž někdy to prostě nejde .

hajanka
8. črc 2012

@amulienka to by asi plakala stale, aj v jej naruci .. nie?

zmrzlinkams
8. črc 2012

u nás to tak tiež bolo na začiatku ale potom to prešlo lubi sa velmi jedovať ked nebolo tak ako chcela, moja mama mi povedala že už od narodenia s nami mava chi 😀 teraz už rozozna ked sa hnevam tak ked mrnči či sa jeduje tak prestane lebo ju upozornim a už to neni tak ako to bolo na začiatku ono to asi postupne prejde uplne alebo do ineho štadia uvidime tiež sa nechame prekvapiť 🙂 pevne nervy prajem to budeš potrebovať 🙂

beruska24.9.
8. črc 2012

@hhranolka - starší dcerka něco podobného předváděla, když ji bylo něco mezi 3-4m. (už nevím přesně) a na víkend u nás byla kamarádka ze Slovenska. každou chvilku ji chovala, malé se to zalíbilo a pak si chování vynucovala záchvaty vzteku, dokonce se jednou začala dusit. snažila jsem se několik dní zabavovat různými možnými způsoby, jen nebrat do náruče pokaždé, když si vzpomněla. po čase to přešlo a zase ji stačila jen moje přítomnost a blbiny ´´na dálku´´ bez toho, aby musela být neustále v náručí. stačilo, že věděla, že jsem s ní, věnuji se ji a přitom dělám jinou práci.

hhranolka
autor
8. črc 2012

@amulienka kojim, hlad nema, prirustek vahy je ukazkovy
@slundo jasne, mame deku, mame hrazdicku z hrackama, mame lehatko...
@beruska24.9. Jo, tak to bych chtela, aby te nasi male prdelce stacila ma pritomnost 🙂

Ono teda tento stav netrva dlouho, predtim se sama na chvilinku zabavila.... O to vic jsme z toho prekvapeny 😀

beruska24.9.
8. črc 2012

@hhranolka - to bude přechodné. a než se rozkoukáš, tak nebude chtít ani tvou přítomnost 😀

slundo
8. črc 2012

a překuluje se už ? Oo asi si tím projde každý rodič, musí se to vydržet 🙂 Ale čím víc věcí bude umět, tak se i víc zabaví . Takže pevné nervy 🙂

hhranolka
autor
8. črc 2012

@slundo neprekuluje, ...

slundo
8. črc 2012

@hhranolka tak až začne, bude jí to bavit, začne se dostávat k hračkám a bude to hned lepší 🙂

angellinka
8. črc 2012

@hhranolka chce len mamu,jednoduche 😉 co ma asi tak sama robit na deke? 😉 kup si nosic 🙂

mandragora22
8. črc 2012

@hhranolka nuz, citala som par prispevkov a napisem strucne. ani ja som nemohla zniest zlost, hnev a rev tej mojej hviezdy, navyse tiez reflux ako svina a z toho nasledne dusenie sa... nosila som. ako taka ťava. a dnes ma takmer 2,5 roka, bezo mna neurobi ani krok, zaspava vylucne so mnou za ruku, sem-tam s tatkom zaspi, ale to ju musi on "ukecat" aby mi dala pokoj a sla spat s nim, proste mam dieta maximalne visiace na mne a zacina mi to uz pardon za vyraz liezt na nervy, lebo uz ani na zachod sa neda ist, proste nikam, chcela som ist do prace, musim to posunut, lebo do skolky asi nemozne a u rodicov by sa zrejme urevala ako taky tur, nuz viac ani nejdem pisat, lebo ta vystrasim 😀 😀 😀

majca424
8. črc 2012

Nechať dieťa vyrevať?? 4 mesačné??? no tak na 4 mesačné miminko to určite nezaberie. A ako tu už bolo spomínané, vyžaduje si tvoju pozornosť, lebo si jej "MAMINKA" a predsa len je ešte maličká tak ťa stále potrebuje mať na blízku 🙂
Ja mám manžela na týždnovkách takže takých "zavislačikov" mám doma dvoch a vyžadujú si LEN mňa 🙂 Ale je to moja úloha starať sa o ne a venovať sa im. 🙂
Tak držím palce, až to spolu pekne zvládnete 😉

vikinkaamaminka
8. črc 2012

@hhranolka tak moja presne toto isté máme aj my nám to začalo keď sme mali tri mesiace a dnes máme skoro pol roka a trvá to asi som ťa nepotešila však, ale ak chceš vedieť príčinu tak tu ju máš : je hyperaktívna to znamená 100% pozornosť a keď jej to nedáš tak bude zúriť mi sme s tým už boli u doktorky a jediné riešenie je že dieťa musí stále niečo robiť či už niečo žuvať, pozerať sa na kolotoč, alebo na hrazdu nosiť sa na rukách je to síce strašné ale naučila som sa s tým žiť a keď do toho prišli aj zubky n o strach a hroza ale ak chcem teraz niečo urobiť ako je varenie a podobne proste som si kupila polohovateľné lehátko a všade kde idem si ju zoberiem teda okrem wc :o) a je spokojná dá sa na to zvyknuť a časom prideš nato ako ju oklamať uvidíš nebud zúfala ani nič podobné a vec že niesi jediná keby si chcela s niečím poradiť stačí mi napísať toto obdobie vraj skončí az v roku tak veľa šťastia

amouramour
8. črc 2012

inak fajn je od malicka malu zvykat na sirsi okruh ludi...a obcas ak to je mozne si aj od nej odskocit...nam sa to celkom osvedcilo, mala ked je sice so mnou sama ma nespusti z oci ale ked je v okoli viac ludi je to fajn a nevyzaduje uz stoperrcentnu pozornost🙂vyrevat by som nenechala, ale nie som ani za to vychovavat stopercentnych citovych zavislakov...

eeffka
8. črc 2012

@hhranolka normalne ta natahuje,moja je taka ista,kym je na rukach je ok,ked ju polozime reve jak na raty. Muz,dedo a babka hned skocia a beru na ruky,ja k nej pridem ze co je? Nrjaky problem,preco places? Sa zasmeje a je ticho a usmiata,uz 4m vedia deti cvicit s dospelymi a chrbat mam len 1.