4měsíční dítě zaklání hlavičku při přetočení na bok

koothy
19. dub 2014

Ahoj, prosím o radu - za 10 dní bude malé 5 měsíců a stále se nechce přetáčet na bok. Občas se o něco pokusí, ale tím způsobem, že se prohne v zádech a zakloní hlavičku, zadeček zůstává na podložce. Je to normální? Trošku mám strach z toho zaklánění hlavičky. Jak to probíhalo u vás? moc děkuju! 🙂

marecekavendulka
19. dub 2014

Achjo,nechci se tě nějak dotknout,ale proč se nezeptáš doktora?Každé dítě je jiné a pokud se ti něco nezdá,tak by to měl s tebou řešit pediatr.I kdyby ti tady tisíc maminek napsalo,že jejich děti se přetáčely na bok ve 3 měsících a bez prohýbání zad a zaklánění hlavičky,tak to nic nemění na tom,že tvoje dítě může být naprosto v pořádku.

lv
19. dub 2014

dělala to, cca 3týdny, pak přestala a otáčela se lépe..dokonce v tom záklonu i chrněla 😀..zkus se kouknout do poradny tady na koníkovi..

brokiana
19. dub 2014

Pravděpodobně nedozrálé svalstvo. Syn má vrozenou hypotonii v rámci DS a spí tak stále - na boku se zalomenou hlavou dozadu v podstatě do pravého úhlu-to je z důvodu hypotonie... Takže asi se poptat u praktika na rehabky.

dorinek
21. dub 2014

Podle mě je to naprosto normální...Mě to dělaly obě děti, vývojově byly naprosto v pořádku, žádný nedozrálý svalstvo...prostě se tak zkoušely "odšťouchnout", propnuly se do luku a asi čekaly, že je to překulí na břicho. Po 2-3 týdnech přišly na to, že jim to nepomůže, že bude lepší se na boku skulit do klubíčka, aby je to převážilo na bříško a bylo to....Já bych si s tím velký starosti nedělala, max. se poradila s mudrou, ale podle mě je to prostě vývoj 😕

jakura
21. dub 2014

Mně to dělaly obě děti. Cvičili jsme s nimi Vojtovu metodu. Rehabilitační mi tenkrát říkala, že zaklánění hlavičky při otočení je znak hypertonických dětí. Cvičením se to spraví. Právě to cvičení naučí děti používat ty správné svaly při různých činnostech. Doporučila bych vyšetření na rehabilitaci.

naomi6
22. dub 2014

Ahoj, souhlasím s marecekavendulka. Vždyť chodíte přeci pravidelně do poradny k pediatrovi na kontroly, tak se zeptejte přímo doktora, ten mrkne na mimčo a hned ví, o co se jedná. Tady vás akorát zbytečně mohou maminky vystrašit, třeba o nic nejde. Naše malá se nám otočila na bříško až v šesti měsících a byla naprosto zdravá....Držím palce 😉

danka2013
21. črc 2014

Moji malinké jsou 3 měsíce a spí na boku se zakloněnou hlavičkou a i při chovaní se prohýbá. Doktorka nás poslala na rehabilitační cvičení pro jistotu. Určitě dej na radu odborníka! 😎

sarusa123
19. bře 2015

moje malá to taky dělává sice né pořád ale sem tam když je na boku.A jde vidět že má radost že všude vidí 🙂