5,5měs. dcera přeskočila plazení a je rovnou na čtyřech

gwennie
3. pro 2013

Ahojte maminky, mám doma dcerku, co má 5 a půl měsíce. Ještě se neplazí, ale najednou se začla stavět na čtyři a tak jakoby se houpat (tzn. neleze, je na místě)... Není to divné, že přeskočila to plazení a je rovnou na čtyřech? Máte s tím nějaké zkušenosti?

Děkuji 🙂

romcovaklarka
3. pro 2013

@gwennie Ahoj, moje dcera se taky neplazila, rovnou lezla. Myslím, že plazení není důležité, jen lezení by se nemělo "přeskočit". To starší syn zase už dávno stál, obcházel nábytek a teprve potom se začal plazit 😅

deenyska
3. pro 2013

Znám děti, co vůbec nelezly a rovnou chodily a jsou naprosto normální, takže bych se tím netrápila 🙂

melodygirl
3. pro 2013

Moje dcera se také neplazila a rovnou lezla, to je normální. Toto přeskočení by nemělo ničemu vadit.

amabilis
3. pro 2013

@gwennie Tohle záleží na mnoha okolnostech, pokud nijak neposazujete, chováte v klubíčku a přesto se tak děje, zřejmě to tak prostě je a nic s tím neuděláte 🙂
Jinak tady jeden moc hezký článek ohledně psychomotorického vývoje u dětí do jednoho roku (aneb co dělat a nedělat):

http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

blondynka400
3. pro 2013

@gwennie naopak to je dobře. Plazení je slepá vývojová větev, která dětem toho moc nedá, narozdíl od lezení. A je to šikulka, že takto brzy 😉
(mně se první neplazila, druhá "bohužel" ano, neviděla jsem to ráda, ale asi to tak mělo být...)

gepe
3. pro 2013

@gwennie ja jsem pry preskocila uplne batoleni a cca pul roce se uz sama mame postavila v postylce 🙂 nasledky nemam 😀 kazde dite je jine.

xmarg04
3. pro 2013

@gwennie Ani jeden se neplazil, rovnou lezli...😉

gwennie
autor
3. pro 2013

Vsem dekuji za reakce... Nekde jsem slysela, ze je to pry problem, tak jsem se bala.... Jinak ji neposazujeme, nic, zacla to delat sama.... Uz se i 3 mesice zveda do sklapovacek, jak kdyby si chtela sednout nebo co 🙂

tanak
3. pro 2013

@gwennie Pro klid duše můžete zajít na konzultaci na dětskou rehabilitaci v Hlučíně 🙂 Byla jsem tam s malou jako s 5 měsíčním miminkem, rehabilitační sestřička se na ni podívala, hned mi řekla co by měla dělat, co ne, a já odcházela spokojená, že ji viděl odborník a že jsem nic nezanedbala 🙂

andrejka_86
3. pro 2013

Syn taky zkoušel jeden den plazení a druhý den se hnedka vrhnul na kolínka a začal lézt 😉

duracell79
3. pro 2013

@blondynka400 Tak to jste vedle, plazení je srovnatelné s lezením a je jedno co si dítě vybere. Důležité je střídání stran, tedy že se nepřitahuje len jednou, ale střídá je. Někdo říká jako voják,my měli indiánku 😉

duracell79
3. pro 2013

@gwennie Je to celkem normální 🙂 Připravuje se na pohyb v před 🙂 Malá to taky dělala v 5m a od 6m až do 8m se plazila. Pak si začala stoupat a pak až lézt po 4 🙂. Takže za chvíli Vám začne prozkoumávat svět a ať po 4 bo plazením, je to správně. Když se bude plazit, tak by měla časem začít používat obě strany při přitahování a střídat je, pak je vše v pořádku 🙂

blondynka400
3. pro 2013

@duracell79 no úplně srovnatelné to není, pro vývoj zádiček třeba určitě ne, na vývoj mozku ano. Ale bohužel jenom opravdu malá část kojenců se plazí "správně" (střídáním stran), tudíž "standartní" plazení jim opravdu moc nedá, krom toho, že se dostanou kam chtějí a pak díky tomu začnou později lézt. Holt daň za různé plavoucí podlahy apod, kde se jim plazí hrozně jednoduše 😉

jituliiii
3. pro 2013

Moje dcera zase aniz by lezla, tak se hned stavela a capkala,,,,🙂

cuci25
3. pro 2013

naše fyzioterapeutka mi říkala, že plazení není prý vůbec podstatné a né všechny děti se plazí. Pokud se prý přeskočí lezení, už je to horší...ale některý děti ani nelezou, to těm dětem prostě nevysvětlíme 🙂

duracell79
3. pro 2013

Právě střídání stran pomáhá vývoji zad a zrovna tak je posílí. Většina dětí na správný způsob přijde sama. Já třeba viděla lezoucí děti a ty lezly jako když pavoukovi utrhnete na jedné straně dvě nohy 😕. I naše plazivka je v pohodě "předjela". Oni jsou na to názory různé. Já to beru tak, že malá s tím začala sama. Nejdříve jednou stranou a pak je začala střídat...příroda prostě ví co dělá. Plovoučku nemáme nikde, plazila se len po koberci a to velice rychle 🙂. A určitě díky plazení se neposouvá to, kdy začnou děti lézt 😉 Nemusí lézt vůbec. Můj nelezl nikdy a je fit. Já v 6m stála v 8m chodila, lezení šlo úplně mimo mě a taky bez problému 🙂

betysek
4. pro 2013

Ani jedna dcera se neplazila. Obě rovnou lezly. Mladší se postavila v 6,5 měsích,pak teprve začala lézt a později si sedla. Nikdy jsem ji neposazovala, ani nenosila ve vertikální poloze (nosila jsem v klubíčku a pod).

mitote
4. pro 2013

@gwennie to je dobre, plazeni neni ani zahrnuto jako nejaka v psychomotorickem vyvoji, naopak nekteri odbornii ho povazuji za spatne...

lenkalenulka
4. pro 2013

Je to v pohode, nektere deti se neplazi vubec , moje mala se plazila dlouho premistila se vsude a docela rychle, pak zacla rovnou lezt po ctyrech v roce chodila par kroku a ve 13. Mesicich uz delsi chuze... od kamosky mala se neplazila vubec taky jen perovala na nozkach pak pomalu zacla lezt po ctyrech ale chodila pozdeji vyhovovalo ji premistit se rychleji po ctyrech🙂kazdy prcek je jiny, neres to🙂

dasa_82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lolelole
8. led 2014

@amabilis to je skvele napsaný clanek 😉 nejvíc se mi líbí ta poslední veta 🙂