5ti měsíční dítě najednou křičí v kočárku. Co s tím?

janab78
28. dub 2008

Holky, potřebovala bych poradit. Moje holčička vždycky kočárek milovala, krásně v něm spinkala, a pak si pozorovala. Prostě spokojený mimčo. Před asi měsícem nastala změna a ona je na začátku hodná, veselá, pak chvíli spinká, ale jak se probudí,tak je to hrozný. Prostě jenom řve a nedá se s tím nic dělat. Když si ji vezmu do náručí, tak ztichne, ale tak se to prostě nedá.Je hrozně těžká. JAkmile ji dám do kočáru, tak řve jak siréna. Nevíte, co s tím? 😒

luucia
28. dub 2008

janab78, přesně tohle sem řešila před pár týdny. Anetka v kočárku chvilku spala, pak koukala a pak jen řvala a řvala!!! 😖 Jen když sem jí nesla v ruce, tak byla spokojená! Myslela sem, že když jí dám do sporťáku, tak to bude lepší, ale nebylo 😒 Takže sem koupila Manducu a měla jí v kočárku a když začla řvát, dala sem jí do Manducy a byl klid, ruce sem měla volné a nemusela sem tahat těch jejích 8kg 😉 Ale asi před týdnem se stal zlom a už v kočárku nebrečí, beru jí s sebou hračky, takže bud spí, kouká nebo si hraje! A už nebrečí!!! 😵

janab78
autor
28. dub 2008

luucia-co to je manduca? Ona si zatím ještě moc nehraje. Hračky jsem taky zkoušela. Snad to bude jako u vás a přestane. Já se na procházky vždycky tak těšila a teď trnu, kdy začne řvát.

luucia
28. dub 2008

janab78, přesně tohle znám! Já dřív procházky milovala a když měla to řvací období, tak sem se každý procházky děsila 😝 manduca je takový nosítko. mrkni na www.mamaja.cz 😉 na těchhle stránkách ho i půjčují

johanda
28. dub 2008

jana - jak píše luucia, zkus nějaké nosítko - manduku nebo ergo (to jsou nejvymakanější 😉 )

janab78
autor
28. dub 2008

Já bych radši, aby si na kočár zase zvykla, je na mě dost těžká.Mám akorát klokanku, tam řve a ta tíha. Možná by jí pomohla nějaká hračka, ale když ona si s každou hraje tak minutu.

johanda
28. dub 2008

možná až přejdeš na sporťák, přestane. Naše malá kolem 7 měsíců vydržela v golfáčích i hodinu bez řevu (v hlubokém tak 20 min).
mmch klokanka je na nic, pro děcka nezdravá, pro nosiče nepohodlná

susik77
29. dub 2008

my jsme to resili prechodne nositkem-ergem, nebo polohovanim-mame inglesinu, takze jak si chtela mala sedat ale sama jeste nesedela, tak jsme ji na chvili opreli. Ted kdyz uz sedi v 8.mesici, je v golfkach a veeelka spokojenost 🙂

janab78
autor
29. dub 2008

susuk-to jsi me potesila. Já už mám vyhlídnuté golfky a říkala jsem si, že jestli mi bude pak řvát i tak, tak nevim.
Já mám taky inglesinu, zkoušela jsem ji dát trochu do sedu, ze začátku se to zlepšilo, ale pak zase stejný. Nechci ale aby seděla, když sama vůbec nesedí, abych jí nezničila páteř.
Možná jí vzít nějakou hračku, ale moc toho nemá a co má, tak ji nezabaví. Půjdu očíhnout hračkářství 😀

cazadora
29. dub 2008

tak my jsme na tom stejně beru sporťák a manducu a střídám 😉 prostě je to v kočárku neba 🙂

susik77
29. dub 2008

jani: ja jsem koupila polohovaci golfky-peg perego pliko p3, tam by si ji mohla dat uz ted a postup. na chvili zvednout zada 😉

niega
29. dub 2008

Jojo, známe 😀 . Pokud to bylo nutný (např. musela jsem do města a nešlo to jinak), brala jsem s sebou šátek. Jinak jsem Edíka vycvičila tak, že kočárek je jen na spinkání, takže v něm 2x 1-2 hodiny denně spinkal. No a a jakmile se probudil, do 5 minut byl řev, páč z hlubokýho kočárku není nic vidět, chtěl se věnovat nějaký "sportovní" činnosti a ne ležet v kočárku na zádech (kteroužto polohu taky neoblibuje) a civět nad sebe. Teď ve sporťáku už je to dobrý, ale do 9 měsíců neseděl, tudíž byl jen hlubokáč.
Když nad tím tak přemejšlím, tak nechápu děti, který leží bdělý v kočárku a ani nemuknou...
A k tomu polosedu nebo sedu u nesedících miminek - myslím, že jízda v kočárku po nerovném terénu je opravdu velký zápřah na páteř, takže to bych fakt nedělala...

janab78
autor
29. dub 2008

susik77- já mám vyhlídnuté chicco multiway, jsou taky od 6. měsíců, ale faktem je, že záda nejdou úplně do lehu, asi tak do 160stupňů.
Už aby seděla. 😠 Dneska jsem šla na prochajdu a řvala o sto šest. Je vždycky úplně spocená a rudá jak rak.

dvojka
29. dub 2008

My jsme měli stejný problém...Okolo pátého měsíce mohla naše malá pouze v kočáru spát...Když se vzbudila ječela že se to nedalo vydržet...Tak jsem si pořídila kolkanku s pevnými zády a prostě jsem jí nosila do doby než začala sedět a pak šla zase do kočáru a to už se jí líbilo 🙂

rozak
29. dub 2008

Nám tenkrát s Filípkem pomohlo jezdit na bříšku ve sporťáku a koukat dopředu. A střídat bříško, záda. Teď stejný období začíná i s malou, takže sporťák v rovině a koukat dopředu po směru jízdy. Mám taky Peg Perego-Venezia a občas ji zvednu trochu zádička. Myslím, že když je to na chvilky není to o nic horší než autosedačka.

leninn
29. dub 2008

Tak ,y ,á,e stejný problém...je mi jasné, že se ta naše dračice v kočáru nudí.
Musí být ospalá, aby v něm aspoň chvíli vydržela, ale spí tak 230 min, pak e probudí, snažím se ji zabavit hračkama, ale ty ji přestanou za chvíli bavit a začne bečet...
Takže hurá domů...
Já jsem vždycky chodila na 2-3hodinové procházky a teď můžu jít max na hodinu a to ještě když mám štěstí...
Doma mám šátek, takže teď, když už je hezky ji v něm začneme nosit, doufám, že se ji v něm bude líbit...
Tak pevné nervy 😲

tvarohacek
29. dub 2008

My chodíme většinou ven, když je malej unavenej a má spát, takže to je v pohodě, Teď, když jsme byli na celodenním výletě sem vzala s sebou ergo a když nechtěl být v kočárku, tak sem ho nosila a byl klid. 🙂

leninn
30. dub 2008

Tvaroháček: tak o celodenním výletě si můžu nechat jen zdát...
😒

lu777
30. dub 2008

tak já jen napíšu že malej byl v kočárku v pohodě a pak začal taky řvát.. taky jsem měla strach s ním vyjít ze dveří.. trvalo to asi tři týdny, kdy měl i hysterické řevy a spal asi 9 h v noci a max.2 přes den (v 7 týdnech)... takže jsem začla přísný režim (podle knížky Každé dieťa sa vie naučiť spať)...
no a nejdřív se (teda po dvou týdnech hrozných scén) zlepšilo noční spaní, pak denní a teď je už zase normální i v kočárku.. uff..díky bohu za to.. ale musí už mít činnost, boudička musí být většinu času dole, nebo má hračky co hrají, střídám jich několik a pořád něco ukazuju.. a jak někam vejdeme, tak z kočárku často vyndavám a držím ho a nebo ho tam nechám a mluvím na něj..
ale nevěřím že by to pomohlo samo o sobě, kdyby neměl ten režim.. byl to hrozný boj, ale stálo to za to..

janab78
autor
9. kvě 2008

Tak jsem vyzkoušela dávání prcka na bříško a okamžitě vždy přestane brečet. Problém je, že na bříšku dlouho nevydrží, takže ji pak dám na záda a to zase řve. Ale to bříško je super tip, fakt to funguje.
Jinak malá má taky režim, každé odpoledne mi vždy spala v kočárku, ale ten sproblém je fakt asi jen to, že nevidí, protože když je na tom břiše a je odendaná korba (což mimochodem vypadá děsně 😀 ), tak je v pohodě. Anebo doma odpoledne spí jako vždy.
Akorát ted přemýšlím o těch golfkách, když bych ji tam, dala už teď v 5ti měsících, jestli to nebude vadit a jestli jí to k něčemu bude, když tam bude vlastně ležet taky na zádech, protože nesedí. Taky nevím, jestli se u těch golfek dá odendat bouička (kvůli přetočení na bříško).
Doufám, že to, že jezdí v kočáře hlavně na bříšku teda nijak nevadí. Já myslím, že to je jedině dobře, ale nejsem odborník 😉

jana.1
9. kvě 2008

Přesně tohle nám začalo kolem 5 měsíců, nejdřív to bylo jen někdy, pak denně. Jak se vzbudil, tak řev. Pak to začalo, i když jsme měli usnout, uspávali jsme za řevu, někdy neúspěšně. Fakt zážitek 😖 😅 Uklidnil se jen v náručí.. 😒 Takže mezi 5 a 6 měsíci jsem začala zvedat v kočárku záda. On pozoroval okolí a za pár minut byl tuhoň, tak jsem je hned sklopila. Já vím, že se nemají posazovat, dokud si samy nesednou, ale těch pár minut nemohlo vadit.. 😉 další hodinu a půl až dvě ležel a spal jak dudek. Když se vzbudil, zas jsem to zvedla a jela (v pohodě bez řevu) hned domů - taky pár minut. Nejdřív jsem to zvedala jen občas, poté už denně, když jsme usínali a budili se.. ale vždy krásně a brzo usnul, takže většinu času trávil normálně vleže na zádech. Samozřejmě jsem to zvedala jen šikmo do polosedu. Já mám záda v korbě plně polohovatelná z úplného lehu do úplného sedu, ale kolměji jsem to začala zvedat až později 😉

jana.1
9. kvě 2008

Jinak k tomu sporťáku.. pokud je pohodlný, polohovatelný co nejvíc do lehu a dítě dobře chrání před nepřízní počasí (slunce, vítr, déšť, poprchávání..), tak to není žádná tragédie. Je sporťák a sporťák, rozdíly jsou celkem velké. U většiny sporťáků (jsou výjimky) navíc jede mimčo pouze po směru, takže na něj tak dobře nevidíte a samozřejmě ono na vás (Tomín, když se začne/začal budit, zkontroloval mě, díval se na mě a začal zavírat oči a spal dál.). Já mám teda taky Inglesinu Magnum na houpacím podvozku, který dobře tlumí nerovnosti, při přejezdu přes ně se stále zhoupává a srovnává to, takže nějaké nadměrné otřesy nezažíváme, po běžných českých chodnících a cestách v podstatě skoro žádné. Takže se to dá asi řešit jen individuálně (některým dětem zvedlá záda nestačí, ale většina se uklidní) a dle konkrétního kočáru/sporťáku/golfek..

janab78
autor
9. kvě 2008

jana.1-mně bohužel zvednutí zádíček nestačí 😠 .To bych jí to musela asi zvednout úplně do sedu, a to dělat nehodlám.Jinak jsem si vyhlídla golfky, který jdou skoro do lehu, tak by to snad bylo ok. Kdy ti malej přestal řvát v kočárku? Až když si sám sednul?

jana.1
9. kvě 2008

janab.. njn, vy jste ta výjimka 😀 Tomášek se udržel v sedu s úplnou jistotou, aniž by se u toho kymácel a padal kolem osmi měsíců a za asi dalších 10 dnů si začal sedat sám. Představa 7 nebo 8měsíčního dítěte způsobně ležícího a spícího v korbičce je celkem humorná 😀 😀 Pokud ty golfy budou pohodlné a vychytané, tak žádný problém, většina to takhle řeší.. 😉

jana.1
9. kvě 2008

Jo a neřval mi od té doby, co jsem začala polohovat ty záda.. ale jak jsem psala, pěkně postupně.. tou dobou stačilo 5 minut a byl tuhoň 😉 Tak jsem to pak vždycky hned sklopila. A když se vzbudil, zas jsem to přizvedla, ale byla jsem kousek od baráku, já tady ani nikam daleko chodit nemůžu 😖 😀

rokasetodo
12. bře 2013

PRE NAS SU PRECHADZKY V KOCIKU OD NARODENIA NOCNI MORA.........ANI SPORTAK NEPOMOHOL.........