6,5 měsíční dcera nesedí. Jak jsou na tom vaše děti?

lucia13.
26. kvě 2011

Holky jak jste na tom se sezením, resp . miminka 😵
Anetka má 6,5měs. a jen se převaluje ze zad na bok a občas zpátky a dr. říkal že je línější,
a kdyby se to nezlepšilo do 8.měs tak nás prý pošle na neuro že by nám tam dr. ukázala
nějaké cviky

majatob
26. kvě 2011

ahoj, casu dost, spis bych ju trochu potrapila s tim pretacenim aby se dotocila z boku az na brisko 🙂 a sezeni by spravne melo prijit az pote co se dostane na vsechny ctyri a sedne si sikmo pres nozky 🙂

lucia13.
autor
26. kvě 2011

@majatob já jsem to napsala blbě 😵 , ona se otočí i na bříško a krásně pase koníky a dělá u toho blbiny, dělá letadlo-roztáhne ručičky a má z toho děsnou psinu.
A může být i "línější" jak říká dr. i kvůli tomu že pořád kojíme?-zatím žádný příkrmek nic..? Má 8,030kg a 70cm

majatob
26. kvě 2011

@lucia13. ahaaaa, tak to je podle me uplne v pohode a neresila bych to 😀 nektery deti holt potrebuji trochu vic casu, myslim, ze kojeni na to vliv nema 🙂

lucia13.
autor
26. kvě 2011

@majatob tak díky za uklidnění 😵 😉

em_ka
26. kvě 2011

@lucia13. zaujimavy nazor doktorky. ja som s malou bola na poradne minuly tyzden, dcera teraz ma 8m a sama nesedi. doktorka mi povedala, ze to je uplne v pohode a hlavne neposadzovat!!! takze vy na to mate veeela casu. to, ze mimino MÁ sediet v 6,5m, je absurdne.

lucia13.
autor
26. kvě 2011

@em_ka děkuju 😵 😵 😵 😀

beruska24.9.
26. kvě 2011

@lucia13. - v 6,5m. sedět?! To snad nemyslí ta Dr. vážně 😕 Naše malá se posadila sama až někdy po ukončeném 9.m. (už nevím přesně). Co vím jistě, že dřív chodila kolem nábytku než seděla 😀 Na bříško se přetočila pár dnů před ukončeným 6.m.. A říká se, že dítko by se mělo naučit přetáčet na bříško právě do 6ti měsíců. Takže nech dcerce své vlastní tempo, až bude připravena, posadí se. Podle toho, cos tu zatím napsala, je to šikulka 😉

zuzi82
26. kvě 2011

@lucia13. Rozhodně buď v klidu. Náš malý se na bříško otočil v pěti měsících, v osmi se plazil a v devíti lezl a posadil se taky někdy kolem toho devátého měsíce. V roce chodil, takže opožděný určitě nebyl. 😀 A taky souhlasím, hlavně neposazovat. 😉

lena27
26. kvě 2011

@lucia13. určitě se nestresuj. malý se otoči na bříško až skoro v 6,5m, plazit se začal v 9,5 a to mu vydrželo do roka. na roční prohlídce doktorka nic neřekla, jen že je to hrozně klidný dítě. asi týden po roce začal lézt po 4, pak sedět a v roce a 14 dnech se postavil. chodit budeme tak kolem 16 m. první syn se posadil ve 13m, až týden po tom, co začal sám chodit. do té doby seděl pouze na kolínkách a když jsme ho zkusili posadit na zadek tak spadnul. takže není pravidlo, že když lezou po 4 tak si pak sednou

apollo11
26. kvě 2011

@lucia13. Dr nejspíš mluvila o tom přetáčení, ne o sezení 😉 Je fakt, že dřív než se nezačne suverénně přetáčet, event. zvednout se na čtyřech, se sedět nenaučí, ale řešit to v 6,5m je úplně zbytečné, ten vývoj je tak rychlý, že za dva týdny může umět tucet nových věcí 😉 Sezení přichází až později, většinou kolem 8m, ale někdy i mnohem mnohem déle, a pořád je to ok. Jo a letadlo je před touto fází taky úplně normální 😉

lucia13.
autor
27. kvě 2011

@apollo11 ne ne dr. tahal Anetku za ručičky když ležela na zádech-tak jí tahal jako do sedu 😒

lucia13.
autor
27. kvě 2011

Jé ale holky vy jste mě uklidnily 😵 😎 moc vám všem děkuju,tak nevím co ten dr. po nás chce takhle brzo 😅 😕 😉 já taky říkám, že všechno má svůj čas, ať dřív nebo později...
díky holky 😵 😵

apollo11
27. kvě 2011

@lucia13. A jó tak 🙂 to dělá dr. kvůli kontrole reflexů, jestli dítko není hypotonické a udrží se v sedu za ručičky 😉 neznamená to, že by mělo v půl roce samo sedět, toho se fakt neboj. Kdyžtak se na to příště zeptej, samostatné sezení je jiná kapitola 😉 S tou neurologií jsou to ještě ukvapené závěry 😒
Jinak moje malá byla taky kolem toho půl roku "línější", pak se po tom 8m rozběhla ve vývoji a dneska je pěkná čamrda 🙂

hancazivocich
27. kvě 2011

@lucia13. - Mudra si to ohlídá, neboj.. Ale např. u nás - přetočení proběhlo až jako u poslední nebo předposlední z kamarádek ze stejnýho termínu a těhu kurzu, hlavně - jakmile se jí to podařilo na bříško, tak děsně zuřila, protože chtěla čumákovat.. A když ryla nosem do prostěradla, tak to jaksi nešlo.. A k lezení jsem ji zkoušela ,,donutit" tak, že jsem před ni dala její hračku. Přečůrala mě tak, že škubla prostěradlem a podala si ji. Jinak sezení - až v sedmi a půl měs. Si prostě sama sedla a od tý doby ji nebylo možný položit 😀 😀 Lezení probíhalo taky v zálesáckém stylu - píďalkování... Mám pocit, že klasicky ani nikdy nelezla.. V osmi si stoupla a v jedenácti vyrazila sama. Od tý doby je k nezastavení a nezbrzdí ji vůbec níc - ani mříže, ani zámky..
Takže já bych byla trpělivá a bejt tebou - tak si to užívám 😉 , protože pak na to budeš vzpomínat.

helulela
27. kvě 2011

@lucia13. na sezení je opravdu kupa času, u nás třeba přišlo až po obcházení kolem nábytku. Tím taháním za ručičky doktor spíš zkoušel, jestli se přitáhne... nešlo jí to nebo co se mu nelíbilo?

andelka
27. kvě 2011

sezení? Do klasického sedu s nohama před sebou se syn dostal v 11,5 měsících. Od asi 9,5 měsíce klečel, seděl na patách. V té době teprve začal lozit. Na 10měsíční poradně ho doktorka posadila a seděl prý moc hezky, říkala, že když bych chtěla, mohla bych ho v kočárku už dávat sedět. Ale to jsem i pak dělala minimálně. Jen ať si pěkně trénuje lezení a z něj ať se do sedu sám dostane. Nakonec bylo fajn že až do jara vydržel bez problémů v kočárku vleže, aspoň byl chráněný před počasím.
Dany byl jakoby taky pomalejší, ale vývoj šel správně, Dr se vždycky jen zeptala co umí, co dělá a prostě jsme počkali. Mezi 10 a 12 měsícem pak začal lézt, klečet, stoupat si, sedat a obcházet nábytek. Všechno sám a svým tempem. Hlídala jsem jen správnost provedení a kdyžtak mu pomáhala cvičením, hraním.
V 6měsících sedět, jo? Co je to za blbost? Jo, jsou děti, které jsou brzy na čtyřech a tím se do sedu dostanou, ale není to většina. Takže klid. 😉

petra49
27. kvě 2011

ahoj, já mám doma taky lenocha, příští týden nám bude 10m, plazíme se to jo, ale nesedíme, nelezem, nic.

andelka
27. kvě 2011

@petra49 všechno přijde 😉 občas si říkám, jak to bylo fajn když jen ležel, případně se nikam daleko nedostal 😀 Mezi 10 a 12 měsícem udělal velké pokroky, do té doby lenoch. Asi čekal na jaro 😅