6 měsíců a ještě se nevzepře na rukách. Je to běžné?

budulinek25
5. srp 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je normální, že se syn (6 měsíců a 1 týden) ještě nedokáže vzepřít na rukách, koníky pase, ale je furt jen opřený o lokty a zatím se zvednout nedokáže. Poslední dobou se o to už párkrát pokoušel a trochu se mu to povedlo, ale pořádně to zatím nezvládne. Mám to začít nějak řešit s naší doktorkou?? Teď na prohlídce v 6ti měsících se mě jen zeptala jestli se už přetáčí ze zad na bok, tak jsem jí říkala, že už se přetáčí normálně na břicho, občas už i zpět a ona řekla, že to je o.k. A pak jen vyzkoušela malýho přitáhnout do sedu za ruce a to bylo vše. Malej by se už strašně rád plazil, ale prostě mu to zatím nejde. Můžu mu nějak s těma rukama pomoct nebo prosím poraďte co a jak, nerada bych něco zanedbala. Děkuji 🙂

misicka85
5. srp 2009

Budulínku, moje dcera se poprvé vzepřela na rukách teprve nedávno,asi 2 týdny zpět. Prostě nic nic a najednou na ni koukám a ona opřená jenom o dlaně. neboj, ono to příjde ze ne na den, každé dítko má svůj rytmus a své tempo. Kamarádka má stejně starého kučinu jako já a ten její už leze po 4, stojí a zkouší chodit, my se jen přetáčíme. Ale nehrotím to,až to příjde tak to příjde. Pokud do teď prospíval normálně tak bych to zatím neřešila. Jo moje dr. kontrolovala na 6-ti měsíční poradně to samé co tobě, nic víc 😉

denisa31
7. srp 2009

Budulínku moje malá je stejně stará a taky se ještě na rukou nevzepře, párkrát jsem se jí snažila podepřít za hrudník, ale akorát plácá rukama a má z toho srandu, takže nic. Nijak zvlášť to nehrotím, každé mimčo je jiné a za pár dní to určitě přijde, zatím se tím určitě nestresuj

sjuzan
9. srp 2009

Ahoj,taky jsem to řešila,akorát,že dcera je starší,má 8. měsíců a na rukách se začala vzpírat teprve před 8. měsícem.Doktorka nás s tím posílala i na rehabilitaci,že má dcera nejspíš ochablé zádové svaly,tak abychom cvičili.Tam nám fyzioterapeutka malou zkoukla a vyzkoušela a řekla nám,,že dcera je absolutně v pořádku,že její vývoj je v normě,že žádné ochablé zádové svaly nemá a že prostě každé dítko je jiné a některé to začne dělat dřív a některé později,a že to ještě neznamená,že by bylo pozadu a bylo potřeba kvůli tomu cvičit.Tak jsme necvičli,neřešili to a nedávno se malá začla na dlaně vzpírat a teď to sřídá,chvílu je na loktech a chvílu na dlaních.

dvojka
9. srp 2009

u nás je to jako u sjuzan.Chvíli na dlanich,chvíli na loktech 😉

obla
9. srp 2009

Náš mladej to začal dělat ve třech měsících .. 😔 což je zase zbytečně moc brzo.
Synovec pro změnu až v devíti a to se zdálo zase pozdě..
Koneckonců oba kluci jsou naprosto zdraví .. každé dítko je zkrátka jiné.. 😉