6měsíční miminko, má tu někdo taky tak staré dítě?

slaboska
28. únor 2014

Ahoj naše mala ma 6 měsicu,ma tady někdo taky tak stare ditě? 😉 vim,že se nema srovnavat,ale zajima mě co vše dělaji vaše děti 😉

asenberuska
28. únor 2014

ahoj,taky mám 6ti měsíční holčičku 🙂

asenberuska
28. únor 2014

Naše malá se přetáčí na bříško a záda, dokáže se posunout k hračce, má dva zoubky a pořád se směje.Spinká celou noc (ale to už od narození).

mrazulkav
28. únor 2014

Naše malá má dnes přesně půlrok 🙂 žvatlá, otáčí se na bříško (zpět jí to teda nejde - ani to pořádně nezkouší, je na břiše spokojená), točí se dokola (obskládám hračkama - první kolo dobrý, druhý už nic moc, protože jsou hračky odstrkaný z dosahu 🙂 ), kousek se odstrká / přitáhne (cokoliv je zajímavýho v skorodosahu - minulý týden třeba dědeček provokoval se zlomeným prstem v kovové "dlaze", tak dostal za vyučenou), a od středy začaly pérovat na kolínkách (zatím teda končí na nose)... Z toho, co se doktorka ptala, tak nestrká nohy do pusy (občas za ně chytne, ale tím to končí)... Holt má zatím na oslintávání dost jiných věcí okolo 😀
Od zítřka začínáme s příkrmy, tak jsem na ní zvědavá... ale věřím, že to půjde dobře, už nějakou dobu se sápe po mým jídle a upíjí mi z hrnečku 🙂

slaboska
autor
28. únor 2014

@asenberuska je u Vás se spinka celou noc,tak to závidím.malá je od narozeni nespavec,tedka se budi 2x za noc a jsem vděčná 🙂
@mrazulkav tak to děláme to samé,ze zad na bříško super to se naučila rychle tak ve 3měsících,ale naopak ji to moc nejde.toci se dokola jak pises za hrackama.kolika se snazi tak 14 dní a moc ji to nejde tak se furt rozčiluje 🙂 my máme prikrmy od 4 měsíce takže tedka už basti krásně.a sedi už Vaše mimca?my ne,akorát když sedim a držím ji v náručí tak se staví.jo a týden už jsme be sportaku 😉 a míry 6,93 kg a 66 cm 😀

mrazulkav
28. únor 2014

Spaní celou noc taky závidim, my vstáváme tak 3x za noc... teď ještě častěji, protože má rýmu a ucpaný nos, tak se jí blbě dýchá 😒
Ještě nesedí, přitahuje se, ale doktorka říkala, že jí v tom nemáme moc podporovat... počkat, až si sedne sama... Ale už se na to těším, aby jsme mohly začít vyrážet na kole (už se na to moc těším, obzvlášť když je letos už skoro jaro). Takže máme i pořád hlubokou korbu a není problém v ní nějakou dobu vydržet i když zrovna nespí...
A včera jsem začaly dělat berany berany duc a to se jí moc líbí... jen kamarádka říkala, že si mám bacha na hlavu, že ty děti nemaj míru a mlátí co to dá 😀
V úterý na kontrole 66 cm a 6880 g 🙂

slaboska
autor
28. únor 2014

@mrazulkav jejda rymu jsme taky měli a jak mala chrapala tak se lekla,že nevěděla co to je a plakala.ja ji na sportak dat musela v korbičce začala dělat sceny,že nevidi ven a řvala tak hystericky,že jsem myslela,že na mě někdo pošle socialku.taky se na sezeni a chozeni těšim,snad to bude brzo 😉 jak poznam,že si chce sednout?jako s jake polohy?nevite někdo? 😉

mrazulkav
28. únor 2014

Naštěstí nechrápe 🙂 A snad to dneska bude lepší... byla jsem v lékárně pro sprej do nosu, tak to povolilo...
Známý taky dávali sporťák dřív, protože dítka taky protestovala, že nevidí, co se kolem děje 😀
Naše malá se zvedá do sedu, když je v pololehu - mám jí opřenou na pokrčených nohou nebo v lehátku. Prostě zatne a tahne dopředu (docela se divím, že už nemá vypracovaný břišáky 😀 ) A jakmile jí nabídnu ruce, aby se zachytila, tak se zvedne... Ale nezastaví se v sedu a předává dopředu...

slaboska
autor
28. únor 2014

@mrazulkav tak budte radi,že nechrape 🙂 mala hlubokym už byla fakt hysterka 😉 jojo taky se snaži zvednout,ale jen malinko,ale ani ne tak ve sportaku jak židličce když ji,tu mame taky polohovatelnou.a jak mysliš,že se zvedne když ji daš ruce?sedne nebo jako stoupne?naše mala se přitahne,ale tak do pulky.no jsem zvědava kdy začne sedět 😉

mrazulkav
28. únor 2014

Na chrápání mi stačí manžel 😀
Když je v tom polosedu (i v lehu) čelem ke mně a dám před ní ruce, tak se chytí a vytáhne se sama do sedu (až do předklonu) - jak kdyby dělala sklapovačky. Na sezení má času dost... kamarádky malý si sám sedl v 9 měsících.

slaboska
autor
1. bře 2014

@mrazulkav taky manžel chrape 😀 ten muj taky.aha,ja se lekla,že mam doma nějakyho lenocha.no to ja doufam,že budeme sedět dřiv jak v 9 měsicich 😉

anitkaj
13. bře 2014

Ahoj máme 5,5 měsíce, ještě se sama nepřetočí ze zad na břicho, ale naopak už jí to jde 🙂 Hraje si s hračkama, přendává je z ruky do ruky a nejvíc ze všeho ji zajímají moje vlásky. MUDr nám ale řekla, že má zpožděný vývoj a máme cvičit Vojtovku, kvůli špatné lokomoci. Jak to tady na koníkovi ale čtu, jsem trošku klidnější. že v tom nejsme samy ☹ Jinak máme 67 cm a 7,40 g.

olusenka
13. bře 2014

@slaboska když zavítáš do skupiny Srpnovky 2013 (předpokládám, že miminko je narozené v srpnu), tam se to probírá dnes a denně, holky vkládají mraky fotek, probírají, co miminka dělají a nedělají nového, co jedí atd. atd.
Taky mám 6,5měs staré mimčo.

slaboska
autor
14. bře 2014

@anitkaj ahojky,jejda Vojtovku to moc nezavidim ☹ my jsme na tom vyvojově naštesti dobře,ale ja chci po male asi moc 🙂

slaboska
autor
14. bře 2014

@olusenka ahojky,jojo jsme v srpnu tak ja tam mrknu 😉

olusenka
14. bře 2014

@slaboska jak jste tu toho 28.2. řešily to sezení miminek, tak musím podotknout, že samostatné sezení miminka na 9 měsících je zcela v normě a v pořádku, zcela podle tabulek psychomotorického vývoje, jak píše mrazulkav. Syn mi tak také začal sedět. Do sedu se sám za ruce z polosedu u mě na klíně nebo z lehátka nezvedal. Také to není dobře, nechat je to dělat. Ovšem dcera je jiná, ta mi to dělá. Min. zvedá hlavu nebo se snaží zvednout celá. V tom jí tedy zabraňuju. Jak se všude píše, a jak mi několikrát u obou dětí kladla na srdce rehabilitační sestra, miminko si má sednout samo z polohy na břiše, z lezení po čtyřech, ale nikoliv ho posazovat nebo ho nechávat v pasivním sedu (to je právě to za pomoci nás, že se nám zvedá na klíně nebo se za něco přitáhne). Tady je o tom krásný článek.
http://www.poliklinikaprosek.cz/stranka-nejcast...

Mezi těmi dětmi jsou velké rozdíly, to teď vidím u dcery, ta oproti synovi pořád někam pospíchá, už dávno péruje na čtyřech, i když v jedné věci je pozadu, a to v otáčení na břicho. Otáčí se už hodně dlouho jen přes jeden bok, nestřídá je. Jsem zvědavá, co mi řeknou příští týden na neurologii.

zmana111
4. srp 2014

Mám 5,5 měsíčního synka,taky se otáčí na bříško,už docela dlouho teda a zpět na záda,začal nedávno pérovat na kolínkách,žvatle,v kočáru nebude a nebude ležet...jak už tu někdo psal-řve a řve hystericky,takže jedině golfáč(prostě chce vidět) 😀 chytne cokoli,trhá noviny,ale spíš než dolézá k hračkám,tak se odšupuje pryč a pak řve,když nemá poblíž hračky 😀 V noci stává 2x,přes den moc nespí ☹ je to takový hyperaktivista,v náručí sebou pořád šije,nohy i ruce mu lítají,tak jsme ho zkusili dát do chodítka,nevím,jestli je to moc brzo nebo to až zas tak nevadí a ten teda valí po celém baráku 😀 ... Chtěla jsem se Vás maminky zeptat(protože nevím ,jak založit novou diskuzi) jestli nevíte,jak naučit dítko spát celou noc.Někde jsem o tom četla,že posouvat dobu na jídlo,ukonějšovat je dudlíkem třeba,ale to dělám už delší dobu a vydží to asi tak 5 min.maximálně 😒 Nedávno mi začal hodně pít čaj a nechce moc jíst (mléko ) navíc teda už přikrmujeme - kašičky,pyré,výživy,ale prostě ty tužší jídla mu zatím moc nejedou... Přijde mi právě,že pořád jen pije a pije a moc nejí ☹ mát trochu strach...tak mě napadlo,nevím jestli je to dobře nebo ne,ale místo nočního jídla mu zkusít dát jen napít... Jaroušek je moje první dítko,tak nevím co můžu a co ne,zase z něj nechci dělat experiment 😕 Děkuji předem za rady a všem přeji spokojená miminka 🙂

veronikaluk92
23. srp 2014

Ahojky lidičky já mám v září půl ročního chlapečka ,
začíná to být velký raubíř . Když je na zemi tak se otáčí za hračkama si hraje. Poslední dobou si začíná sedat .
Paní doktorka říká , že je moc šikovnej. Naposledy jsme měly rovných 7 kilo.
Zkoušíme dávat příkrmy ale to nám moc nejede. Nejraději je když může mít maminčino prso.
Takže , nevím jsem zvědavá co Nám řekne paní doktorka příště. je moc šikovnej.
Aspon mě to tak přijde.

veronikaluk92
23. srp 2014

@veronikaluk92 jinak od 7týdne spinkáme celou noc. I když občas mě přijde , že baští ,až moc ..

lenkaeliska001
5. zář 2014

ahojte moje dcerka ma necelých 7měsícu,uz od peti mesicu zacla plazit,v 6 uz mi leze po ctyrech,rekne mama,baba..a zvatlA,zacina mi sama stoupat na nohy,a uz si krasne sama sedne,ve sportaku ji mam o 6mesicu a prikrmy davame od 4..ted uz papame skoro vse..nase dcerka je ze vsim nejak popredu..myslim ze za 2mesice uz budeme chodit 🙂) chodi pravidelne nejpozdeji v 8 spinkat nekdy i driv a spi az do rana 🙂)