6ti měsíční mimi. Kolik času má trávit na bříšku?

eatygrenee
13. lis 2009

ahoj, mám 5,5 měs.elišku, zajímalo by mě kolik času má denně trávit na bříšku a kolik na zádech. díky

j.

rimmel
13. lis 2009

:D kolko len chce 😉 ked uz ale vidis ze je z toho (na brisku) uvanena, hlavicka jej pada na zem tak stacilo 😉 neboj, hned ako sa nauci otacat bude na brisku tolko kolko ona bude chciet..

ak sa jej tam paci kludne ju tak davaj parkrat denne,,neviem kolko nikdy som to neratala..ale vzdy to bolo iba na chvilku za mojej asistencie.

eatygrenee
autor
13. lis 2009

ona právě na bříšku je nerada. Ale MUDr. nám říkala, at jí tam dávám co nejvíce. Dám jí na bříško a je schopná se sama přetočit na záda. naopak to udělat nechce :(

petka80
13. lis 2009

eaty - na bříšku by děti měly být skoro pořád, pokud teda zrovna nespí 😉

germik
13. lis 2009

eaty - petka80 ma pravdu,na brušku by mala byt čo najviac,aby si trénovala svalíky na všetky ďalšie neskoršie aktivity 😝 My sme v 5,5 boli skoro len na brušku /teda ked sme nespali/. Skús ju inšpirovat,hraj sa s nou,davaj jej hračky..atd..proste ju nejak zabav aby zabudla aspon na chvilu že na tom brušku je 😀 Možno najskor vydrží chvílku,potom sa to bude stále predlžovat a ona si na to postupne zvykne

rimmel
13. lis 2009

no ja velmi nesuhlasim....babatko nema byt na brusko porad...az ked sa nauci moze si tam byt tolko kolko ono chce...nenutit dieta...ano treba posilnovat svaly ale nonstop? blbost..moj vela na brusku nebol..parkrat denne po par minutach co ja viem 5 -10 a stacilo...dnes krasne pasie konicky , vie sa sam otocit...nikam nespechej vsetko ma svoj cas 😉

petka80
13. lis 2009

rimmel - tohle není jen můj názor, ale názor lékařů 😉
Nám dr. říkala již na 6 týdnech, že dítě má být na bříšku skoro pořád 🙂
Jak píše germik, holt to chce zkoušet ji motivovat a prodlužovat ty intervaly.

rimmel
13. lis 2009

mne doktori nic take nehovorili...ale zase tu najr vojtovku nikto nepraktizuje takze kto vie..tu sa moc tabulkami neriadi, dava sa babatkam cas a priestor lebo kazde je ine a aby mi babo bolo na brusku vkuse mi pride smiesne,hlavne ked to este nevie samo spravit. 😵

momin
13. lis 2009

Nam doktorka taky nic takoveho nerikala! Maly je na brisku jak chce. nebudu ho prece nutit. 😠 Ted uz je tak opravdu skoro porad ale jak byl mensi nesnasel to.

eatygrenee
autor
13. lis 2009

já si taky myslím, že se nemá moc nutit, že asi každé dítě je jiné 😒

petkula
13. lis 2009

mne rikala dr., ze na brisko davat, klidne jen na 5 min ale treba vickrat za den a casem si zvykne na delsi intervaly...

luthien.k
13. lis 2009

Tak náš malek si teda zvyknout nechce 😒 Na bříšku si okamžitě vrazí ruku do pusy a nic s ním nehne, ani hračky ani srandovní obličeje rodičů... On tu hlavu umí krásně zvednout a držet, ale jeho to prostě nebaví. Kámoška se stejně starým klučinou to má úplně stejně. Nevím, asi jsou to lenoši 😅

kubaka
13. lis 2009

blbost být na bříšku pořád - je to stejný extrém, jako být jen na zádech. Na bříšku budou až tehdy, když se na něj sami otočí a bude se jim to líbit - pak se budou hýbat jak budou potřebovat. Náš se převracel na bříško od 3 měsíců, vydržel to chvíli a chtěl zpět. Ve čtyřech se uměl i vrátit - takže teprve tehdy si dělal, co chtěl a nijak jsem mu do toho nekecala. Věděl sám nejlíp, která poloha a kdy je mu nejpříjemnější a pohodlná. Nechtějte těm miminům kecat úplně do všeho 😉 😉 😉
.
Když je budete nechávat jen na bříšku, propadne se jim hrudník.

ronie
13. lis 2009

kubaka kdes to slyšela o propadnutí hrudníku.. fakt sem to nikdy neviděla, že by se dětem prodad hrudník-teda z tohoto důvodu 😀 😀 😀 Jsou i miminka co jinak než na bříšku kvůli kolikám neusnou a propadlej hrudník nemaj..Na bříško dávat co nejvíce,ale nezprotivit, dát na bříško, koukat si z očí do očí a povídat, dělat kravinky a jakmile začne plakat tak zas šup na záda a za chvíli zase, když bude dítě ležet na zádech jak placka tak se bude těžko posilovat svaly které jsou potřeba pro další vývoj, takže prostě normálně v rámci hry se snažit stále motivovat,.Chce to trénovat ale nic nepřehánět, mě to přišlo tak nějak samo, že si s dítětem povídám, když je na břišku, že je válím na balonu atp.A trochu pomoci držet loktíky ve správném úhlu a hned to jde lépe 😉

kristufka
13. lis 2009

Naprosto souhlasim s Kubakou - naše malá se tedy na bříško uměla přetočit taky už ve 3 měsíci a taky to vydržela jen chvilku a řvala chtěla zpátky, takže jsem jí furt otáčela, rozhodně jsem jí nenechala ať si řve, když se jí to nelíbí. Sama si to postupně prodlužovala. Zpět se pořád otočit neumí, takže ji stále přetáčim. Teprve teď vydrží o něco déle na bříško protože se pomalu začíná plazit. Každý miminko je jiný. Nesouhlasim s tim nechávat pořád. Je to blbost. Některý miminka to na bříšku milujou a spinkaj i takhle jiný prostě ne. Tohle mě fakt dokáže vytočit jak v poslední době jedou všichni maminky jen podle tabulek, tohle se smí tohle nesmí a tohle se musí... No nevim nevim...

soanpe
13. lis 2009

rimmel
vojtovka se cvičí pouze u nás,protože nikde jinde není tak známá.ve světě se cvičí nebo užívá jiná metoda na "rozhýbání" a dráždění nerv.zakončení 😉

fifa79
13. lis 2009

eatygrenee: Deniskovi se na bříšku taky moc nelíbilo, ale zaujala ho TV,tak jsem ho před ni položila a vida paseme stále.

germik
13. lis 2009

tak ja úplne súhlasím s ronie, na brušku sa pokúšat davat čo najviac, ale určite len dovtedy pokým sa to dietatku páči, nie nasilu. My sme začínali tiež po par minutkach ked sme boli malinkí,v rámci hrania,ked začala malá mrnčat a sa jej to znepáčilo,tak sme prestali. A on sa ten čas pobývania na brušku stále predlžoval a ako som už písala tak my sme v 5,5 mesiaci boli skoro stále len na brušku - ale to len preto,že to chcela malá a nie mamina 😲 Nič sa s babom nesmie robit nasilu, sorry, asi som sa zle vyjadrila.

zuny
13. lis 2009

Já mám 6timěsíčního kluka. Měl necelý 4 měsíce, když se začal přetáčet na břicho, ale jen na jednu stranu.První týdny vydržel jen chviličku a začal brečet, ale teď vydrží hoodně dlouho, občas se mu podaří přetočit zpátky na záda. Ale už se mu na břichu líbí, začíná se stavět na ručičky a vyhazovat zadkem, jakoby už chtěl lézt.
Takže bych si nějak hlavu s tím nelámala

kubaka
14. lis 2009

ronie - u mého bratra - v 70. letech byla taky móda - nevím který vůl ji vymyslel, ale těch volů, co vymýšleli blbosti bylo tehdy dost, že se mimina dávala pořád na bříško, protože to bylo zdravé na úplně všechno 😖 . Pak se přišlo na to, že mají placaté hrudníky, nedorostlé plíce a narostl počet syndromu náhlého úmrtí kojence.
Není to přirozená fyziologická poloha, takže je zbytečné z ní dělat modlu (skoro jako z knedlíků a omáček pro kojence 😝 ) ke které je třeba se dopracovat. Jakmile se dítě začne hýbat, bude poloha na bříšku čím dál přirozenější a běžnější a samozřejmá. Neznamená to tedy začít hned a co nejvíc. Nejsou to závody, kdo víc a dřív. Takhle to vůbec nestojí.

germik
14. lis 2009

eatygrenee - skus sa mrknut na tento odkaz http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...
Mojej malej sa na brušku páči velmi /dokonca je teraz problém byt na chrbatiku minutu pri prebalovaní 😒 / a tvojej sa na brušku proste nepáči... Ale obidve detičky raz budú chodit,takže klííídek
Takže hlavné je do ničoho dietatko nenutit a hlavne aby bolo spokojne

aponchie
14. lis 2009

moje bud emit ted 6m a je na brichu skoro porad pac ji polozis a ona se hned prekuli a kdyz je na zadech pritahuje se sama do sedu 😝

ronie
14. lis 2009

kubaka, jenže tohle je o něčem jiném ne o závodění ale o posilování svalů, fyzilogická poloha je poloha na zádech,ale to se týká především doby odpočinku a spaní. Navíc tato diskuze se vede o 6měs.dítěti!! a v půl roce by opravdu už dítě mělo být na bříšku rádo a vydržet dlouho, že to nejde je většinou důsledek toho, že mimčo na břiše nebývalo, protože tam plakalo a maminka ho tím pádem na břicho nedávala..Ono totiž stačí když je mimčo maličko hypotonický nebo má jiný malý problém, tak ono to pak úpně samo nejde 😝 Hlavně teda nevím co jiného s miminkem dělat a jak se mu věnovat než tímto způsobem..?? 😅 Prostě většinu času sme si s dětma povídali a zároveň posilovali🙂) MOje mamina by s tebou naprosto nesouhlasila, srovnávat knedle a polohu na bříšku...přetlumočím její názor, který si jistě dostatečně odborně obhájí, například tím, že v ordinaci mívá většinu dětí které mají problémy s motorikou a nejdou správným pohybovým vzorcem právě proto, že netrávili dost času na bříšku, nejde o rychlost,ale kvalitu 🙂

Pokud jde o SIDS, tak ano, je to rizikovější poloha pro spánek,ale dneska máme celkem dobré monitory dechu...pokud jde o placaté hrudníky a nedovyvinuté plíce, tak si to umím představit jen u dětí asi týraných-které matka ráno položila na břicho a večír se vrátila 😀 😝 😕

jeden z milionu článků na netu:
http://www.maminkam.cz/polohovani-kojencu-na-br...

A ještě z osobní zkušenosti, kdybych se Julince hodně nevěnovala a nepolohovala ji, je velká pravděpodobnost, že by na tom byla motoricky velmi špatně(bálil sme se i DMO), tím že jsme trénovali a samozřejmě i cvičili vojtu, tak už je celkem v pořádku, stejně u ní některé asymetrie stále přetrvávají,takže momentálně velmi usilovně zase trénujeme lezení(což by se ti mohlo zdát úplně stejné jako polohování na bříšku, protože u toho taky ze začátku nebyla nadšená), jenžepokud by nelezla a tím pádem nesrovnala asymetrie, tak by při chůzi vtáčela nohu..stále nám to hrozí,ale trénujeme jak diví. No a stejně tak sme s ní trénovali, aby byla symetrická při pasení, aby co nejvíce posilovala..Poloha na bříšku prostě důležitá je a velmi.

evinka
14. lis 2009

Ahoj eaty,
mám syna stejně starého jako ty Elišku. Ondra mi na bříšku nechtěl být vůbec, moje dr. to nehrotila - jako musíte na rehabilitaci. Prostě mi řekla, pokládejte ho na sebe několikrát denně a občas na hrací dece, držte lokty pod ním, zabavde hračkou. A během pár dní se naučil chvíli na bříšku být. Ale rád je tam, až co se otočí sám. Přesně na den na 5 měsících se otočil na bříško, během pár dní i na záda. Dneska válí sudy, snaží se lézt (a to po zádech moc nejde 😀), zatím leze pozadu, takže od místa kam se snaží dostat se vzdaluje. Už se snaží i na kolínka a dneska se mi v kočárku posadil! Takže to, že ve 3 měsících skoro nepásl by mi asi nikdo nevěřil. Dohnal to strašně rychle - za 2 a kousíček týdne. Až moc, teď už mám problém ho přebalit, obléct, protože se mi na bříško otočí i na malém prostoru a z toho sezení taky nemám dobrý pocit, když si nesedl z kleku, ale přes břišní svaly a přitažením za okraj kočárku.
Zkus to taky - pokládej si Elišku na sebe - ty se podlož do polosedu a polož si jí na hrudník - budete si hezky koukat do obličeje, bude jí to bavit, uvidíš.

kubaka
15. lis 2009

ronie - aha... 😎 😵
já mám oba kluky asi normálně zdravé a přirozeně čiperné a v šesti měsících lezli po celém bytě. Nedávala jsem je nijak extra na bříško, přesto se na něj ve 3 začali sami obracet, ve 4 měsících váleli sudy, v pěti se plazili a v šesti lezli. Nijak jsem nezasahovala ani takovým ani onakým způsobem (posazovat, vodit za ruce, chodítka a další nesmysly,jen jsem jim dávala podněty, aby se snažili sami ) Takže asi proto jsem se nesešla s tématem 😎 pardon 🙂 Neumím si představit, že by šestiměsíční kojenec jen ležel na zádech - to jsem nikdy nezažila 😕

ronie
15. lis 2009

kubaka je spoustu takových dětí 😒 😉

kubaka
16. lis 2009

ronie - 🙂