6ti měsíční syn vůbec nemluví. Má opožděný vývoj?

kilona
14. únor 2008

nevím jestli nepatříme už do batolat ,ale muj malej se chová pořád jako miminko tak jsem příspěvek zařadila do kojenců---chtěla bych se zeptat jak jsou na tom vaše miminka okolo 6 tého měsíce s mluvením,ten můj prcek ne a ne vydat nějakou slabiku.Podle neuroložky by měl už nějaké slabiky umět.

janicckka
14. únor 2008

Ahoj,, kilona,,to je ůplně zticha nebo něco vydává?A co takhle umí?Protože opožděný vývoj bych spíš brala jako sezení,lezení ale slabiky na to snad má ještě čas ne?
Můj malej žvatlal brzy ale pak nějak přestal a začal mluvit dost pozdě,neboj má ještě čas,zkus na něj hodně mluvit,jako máma,táta,brm,papu hačí atd.a uvidíš jestli se to zlepší. 😵

johanda
14. únor 2008

kilona slabiky? Nějaké hlásky by vydávat měl, jako ááá, úúú nebo púúúú, určitě celé dny nemlčí nebo nebrečí 😉 Má ještě nějaký problém? V tomhle věku se bere psychomotorický vývoj komplexně.

jandalinka
14. únor 2008

Tak já bych zkusila,jak už tu bylo zmiňováno hodně mluvit ať už cokoliv 😵 .Naše malá už žvatle od 2měsíců,až mám strach 😅 jak začne mluvit,tak to bude snad od rána do večera 😅 Od narození pořád na ní mluvím,ať už jsme v kočárku,doma,na návštěvě,v čekárně,v buse to moc nejde(ostatní na mě hledí,co to pořád žvatlám) 😅
Kilona:jinak buď v pohodě,myslím,že ze dne na den se budeš divit,co malej vysloví a zažvatlá.Dej mu ještě čas.

vivian
15. únor 2008

Chlapeček mojí sousedky uměl v 6 měsících akorát slabiku NE 😀 A je normální.