7měsíční dcera se nepřetáčí, jak jí pomoci?

bumbrlinka
2. črc 2014

Zdravím,
moje 7mi měsíční dcera se sama posadí, postaví, na zemi couvá... Když jí občas vezmu za ručičky tak krásně ťape, ale nepřetáčí se... nepřetočí se ani ze zad na brisko a ani z bříška na záda... Jak jí pomoci?

anetka1701
2. črc 2014

dej jí čas, ono to dopadne :o) Moje mladší se sama přetočila až v 9ti měsících :o) p.s. za ručky nevodit, vůbec to pro ní není dobrý :o(

prcccek
2. črc 2014

@anetka1701 Prosimtě, můžu se zeptat. My ještě neťapem a máme na to čas, jsou nám 4 měsíce, ale proč se to nemá dělat, že se vodí za ručky?? 😖

berenika39
2. črc 2014

@prcccek protože tomu prckovi se tím změní těžiště, jakoby visí na rukách a tlačí pánev dopředu, a to je špatně. dá se držet v pase, ale ideální je to úplně vypustit, zdravé dítě začne chodit samo🙂

lv
2. črc 2014

spoustu rad na přetáčení je v poradně psychomotorického vývoje, heslo je na pravé straně obrazovky..každopádně nevodit, nepomáhat v tom..

brouzdalka
2. črc 2014

Já jsem byla nervózní, že se děti už v 5 měsících přetáčejí, tak jsem na to chtěla prcka nenásilně navíst a váleli jsme sudy 🙂 Paní Kiedroňová má na to návod v Něžné náruči rodičů, z hlediska motorického vývoje je to ok a malého to navíc bavilo. V 5,5 měsících se pak přetočil sám, pak dlouho nic, občas spíš náhodně se přetočil. A od 6,5 měsíce to dělá pořád. Kdykoliv ho položím na zádíčka, lup ho na bříško. Neboj, to přijde, miminka se vyvíjejí skokově a hlavně každé jinak. A s tím ťapáním jak psaly holky - určitě nevodit! Ono i pak to miminko, když ho někdo vodí, bere toho rodiče jako součást své motoriky. Je lepší to nechat na něm, ať se hezky opatrně zvedá a chodí podél nábytku třeba.

bumbrlinka
autor
2. črc 2014

Není u nás pravidlem, že bych jí vodila za ruce.. je to jen občas, velmi zřídka, ale když může chodit za ručičky tak je strašně šťastná... Na to přetáčení žádná motivace nefunguje..