7mi měsíční dcera se zastavila ve vývoji

magicavoncary
1. kvě 2008

Ahoj !
Mám 7měsíční holčičku a tak nějak mi připadá, že se úplně zastavila v jakémkoliv "vývoji" - tedy psychomotorickém. Od 5 měsíců si kleká na kolínka, párkrát se zhoupne a to je všechno. Neleze. Celý den je na bříšku, na zádech to nesnáší. Je docela dost živá, otáčí se dokolečka, pro hračku zvedne ruku do výšky, občas zvládne i trakaře, povídá.... prostě všechno, co má jakoby dělat, ale už je to 2 měsíce neměnné !!! Nic nového se neučí, alespoň já žádné extra změny nevidím ☹ Začínám být netrpělivá, že už snad nikdy nepoleze nebo si ani nezačne trošku stoupat na nožky. Máte někdo podobné "stopstavy" se svými dětmi ?
Snad tu tohle téma už není, já ho nenašla, případně se omlouvám.

moncicik
1. kvě 2008

Magi: našemu je 8.měsíců,plazí se jako voják, je furt na bříšku, točí se jako hodiny ale ne a ne zvednou tzv.prdelku od země a začít lézt.Prostě se jen plazíme .....jediné pokroky co pozoruji že se plazíme rychleji a rychleji.Ale vím že máme čas na lezení vždyť můžou začít klidně až po 10.měsíci.Žádný spěch mají své vlastní tempo...a je možné že třeba lézt vůbec nebude a bude dřív chodit,nesmíme se moc dívat na tabulky a posuzovat podle ostatních.
Užívej si že je to ještě miminko 😉 až začne lézt a utíkat tak to bude teprve hra na honěnou.

cazadora
1. kvě 2008

Ahojky u nás v tématu někdo citoval nevim koho ale myslim si že je velká pravda : v knížce pohybové hry s děťátkem je krásně napsaná jedna věta :

"Někdy to vypadá,jako by se vývoj zastavil. V takových obdobích "klidu"probíhají důležité přípravné procesy, které zpracovávají a klasifikují zkušenosti"

sokolka
1. kvě 2008

Magi mě se Kubík začal plazit v 5 měsících a lézt až v 7,5 měsících. Sedat skoro stejně, stoupat po 8 měsící a od deseti měsíců začal s prvními krůčky. No a od 11 měsíců běhá jak o život. Takže fakt neznepokojuj. Prostě jenom nabírá síli na další pokroky 😉

cazadora
1. kvě 2008

natálka se začala plazit cca včera a vút jí bude 7měs 😉

magicavoncary
autor
1. kvě 2008

Cazadora - tu knížku mám a tu větu si připomínám téměř každý den 🙂 , jenže už mi připadá, že ty "přípravné procesy" a "nabírání sil" trvaj fakt dost dlouho, to už by pak rovnou měla vstát - přijít a říct "mami, dej mi najíst" nebo něco takovýho 😠

Mě právě nejde do hlavy, že už se houpe na těch čtyřech tak dlouho a dál nic 😒

cazadora
1. kvě 2008

magicavoncary tak to neporadim natálka jde na všechno pomalu, a já se uklidňuju tim že prostě když má necelejch 6kg tak na to prostě nemá sílu😀 ale je to blbost dneska sme seděli u topení a drapsla se tak kohoutku že kdybych jí pustila zůstala by na něm viset o síle to fakt neni, ale já to neřešim já zase pořád řešim váhu ☹

majaaita
2. kvě 2008

Magico, vývoj je hodně skokový. Nám zase Jirka leze jako drak už dva měsíce a chodí kolem nábytku měsíc, ale nepustí se ani náhodou. Prostě na něco čeká 🙂

Pak to zase půjde hrozně rychle a během měsíce se třeba naučí zase spoustu novinek. Prostě ještě neví, jak na to, ale ona na to přijde 🙂