7mi měsíční miminko při sezení nemá ještě rovnováhu

misellll
3. bře 2010

Ahojky holky jsem docela znepokojená naší malou když si chci posadit na nohy okamžitě se začne kynklat do stran a do předu a do zádu vůbec nemá pevná zádíčka jakoby se ohýbá ale podle mne ne umyslně.Není něco špatně kdy mají děti sedět,když jsou posazeny?

kocicinka
4. bře 2010

Tak u nás se už stojí od 7. měsíce, ale na sezení ještě ne.A neleze, jen se rychle plazí, už od listopadu.

rioko
4. bře 2010

Vojta se taky v 7 měsících v sedě neudržel, dokonce ani v 8 - zkoušeli to na neurologii, sám si sedl v 9 měsících a tehy i useděla měl krásně rovné záda - nikdy jsem neposazovala

kocicinka
4. bře 2010

Všechno má svůj čas 🙂
Já jsem prý taky dlouho neseděla(dřív stála) a teď sedím jedna radost!! 🙂

kveluse
4. bře 2010

"dítěti, které samo sedí a podává si hračka a natahuje se po nich ze sedu, je minimálně 8 měsíců" to je citace z jedné knížky, ikdyž nepřesná 😉 .

Na osmiměsíční kontrole se nás dr. ptala, jestli se už malá v pohodě přetočí. Takže sezení v 7 měsících ještě neřeště.

anysek1
4. bře 2010

ahoj holky koukám,že řešíte,že vaše děti nesedí tady v 7 měsících a po mě dr v nemocnici včera vyjela ,že můj 5 měsíční syn ještě nesedí!!!! jsem na ni koukala jako na marťana!!!pak jsem se bavila se sestřičkou a ta mi říkala,že každé dítě je jiné tak ať jsem v klidu,že její dcera seděla až v8 měsících.holt neřeště to že nejste podle tabulek🙂

sisi.v
4. bře 2010

téměř všechny holky to tady napsaly skvěle 🙂.
obložit polštářema a posadit je blbost neskutečná, za tuto radu bych skutečně zvažovala odejmutí diplomu...a změnila rehab. pracovnici...svaly se totiž neposilují a netvarují uvedením do určité pozice a její fixací, ale pohybem - kde není samovolný pohyb, nemůže se vytvořit a posílit sval. a podporovat sezení bez lezení, když není vytvořen svalový korzet - no comment.

ava
4. bře 2010

můj 10měs.zdravý a naprosto bezproblémově se vyvíjející syn taktéž nesedí. Teda ne klasicky. Jen když klečí, sedne se mezi kolínka. Ale zato vesele obchází. Sed je VYVRCHOLENÍ celého procesu. Nikdy by mě nenapadlo ho tahat za ruce do sedu (klouby a vazy jsou tak křehké!). Zato jsem ho motivovala, aby se plazil, posléze lezl na 4, hrála si s ním na zemi. Proč se řeší takové blbosti jako je sezení 7měs.miminka? K čemu to je??

sicinka
4. bře 2010

Ahoj, tak souhlasím s tím že neposazovat atd, oni se potom za celý život nasedí dost 🙂 Na druhou stranu existují cvičení pro posílení příslušných svalů a není to žádné mučení. Já třeba s malým cvičím každý den od jeho šesti týdnů, cvičení přizpůsobená věku a baví ho to. Na sed kromě přitahování do sedu (to samé na velkém míčí a malém gym balonu), jsme ještě zkoušeli příčný sed, kdy se miminko zkouší zvedat přes bok (nejdřív kousek, ted už jde do sedu), houpání ze sedu do sedu přes bok. Dost těch cvičení bylo hlavně na posílení obranných reflexů což se mu teď hodí, ale jelikož celé dny stojí tak ty pády stejně stojí za to. Pokud chcete s prckém cvičit a zvykat ho na to od malička, tak to určitě jde a věřím že neškodí 🙂 Ale rozhodně bych to nehrotila protože nesedí, neleze, nechodí...

sicinka
4. bře 2010

Jen doplním cvičíme od šesti týdnů, ale ty popisovaná cvičení od cca 6 měsíců 🙂 nejsem zase takový herodes.

misellll
autor
5. bře 2010

ahojky holky všem ještě jednou děkuju.JInak včera večer to na mě báry babička zase zkoušela,tak už jsem se naštvala a řekla jí a nechtěla by jste taky aby jedla vepřo knedlo zelo a rovnou jsem jí potom dala zmrzlinu?Koukala na mě jak vyoraná myš,A pak jsem ještě dodala je to moje dítě a já jí do ničeho nutit nebudu a prostě hotovo,tak už snad budu mít klid!!! 😎

momin
5. bře 2010

miselll no u nas taky musela prijit hadka aby me nechali si danika vychovavat po svem.... 😉

pavlazabka
5. bře 2010

Miselll, já mám dítě mladší, takže neporadím. Ale mám zkušenost s babičkou taky dobrou. Cvičíme Vojtovku, malý je trochu křivý a špatně se mu pasou koníky. Takže cvičí a vedle toho zkoušíme pást, ale tak, aby to bylo vyvážené. V neděli hlídala babička, přečetla si, že v jeho věku by měl pást hodinu. Tak pásl. Když mi ho vrátili, uklidňovala jsem ho hodinu z hysteráku. Ještě ve středu nechtěl pást, z dříve naprosto pohodového mimina jsme měli ufňukánka. Asi si namohl svaly. Babička dostala strach, že už jí ho nepůjčíme na hlídání, když viděla, jak malý vypadá. Tak jí manžel musel vysvětlit, že už samo cvičení je namáhavé a že jako matka vím, co s ním mám dělat. A že prcek ještě nechodí, kdyby to chtěla zkoušet. (A to s ním po šestineděli zkoušela přitahování za ruce. Když jsem to řekla pediatričce, tak mě málem zadupala. A když jsem jí řekla, že nemá prcek pást po jídle, že blije, tak ho stejně dala, prý to dělá, když ho hlídá a ani o tom nevím. A dítě se poblilo. Před 30 lety se to totiž s dětma dělalo.) Myslím, že máme na dlouho vystaráno, ale myslela jsem, že mě picne 😎

martnov
6. bře 2010

Ahoj, jak psala ava, sed je VYVRCHOLENÍ celého procesu.
Zajímavý článek, který stojí za přečtení:
http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

rioko
6. bře 2010

super článek snad si ho přečte víc maminek

kalo
6. bře 2010

pavlazabka: 😲 😲 😲 3 měsíční dítě nechat hodinu pást??!!! Tak to bych ji asi zadupala 😠 Chudáček malý...opravdu nad nápady našich babiček žasnu...

ava
6. bře 2010

martnov - díky za výborný článek!

pavlazabka
7. bře 2010

Kalo, přesně tak, musela jsem se držet, abych nebrečela s prckem zároveň. Já měla jenom strach, jestli se mu něco nestalo, když ještě třetí den nechtěl pást. Nejhorší je, že některé babičky mají snad pocit, že jsme jako rodiče nesvéprávní a že jen ony ví nejlíp, co děti potřebují. Přitom člověk pořád něco čte, ptá se, zajímá se a pak mu to někdo během chvilky rozbije.

mykys24
9. led 2017

@misellll Tak ať babi přijde k nám, dneska má malá 10 měsíců a nesedí ... Taky už na mě pár lidí zíralo jako že jakto ? 🙂