7mi měsíční miminko při sezení nemá ještě rovnováhu

misellll
3. bře 2010

Ahojky holky jsem docela znepokojená naší malou když si chci posadit na nohy okamžitě se začne kynklat do stran a do předu a do zádu vůbec nemá pevná zádíčka jakoby se ohýbá ale podle mne ne umyslně.Není něco špatně kdy mají děti sedět,když jsou posazeny?

beruthiel
3. bře 2010

Ale děti se přeci vůbec nemají posazovat, když ještě sami nesedí! A to že neudrží rovnováhu je jasný důkaz toho že jeho páteř na to není ještě připravená. Nemrzač si nechtíc dítě.

neu.sona
3. bře 2010

Já myslím, že můžeš být v klidu. Náš malej to dělal taky. Teď je mu děvět měsíců, sám nesedí, jen když ho posadíš, tak už drží rovnováhu a je vidět, že by sedět mohl, ale nechce. Tak ho nenutíme a neděláme to. On leze jako o život, už dělá pomalu krůčky a u všeho se okamžitě postaví. Nedělala bych si z toho hlavu, až bude mít čas, tak se posadí sama.

beruska2x
3. bře 2010

tak jsou koukla na fotky 🙂 a na 7m mi malej sedel uz sam, i ve vanicce.. a jinak se otaci nebo plazi?

meleri
3. bře 2010

Misell,

děti se nemají do ničeho nutit, neměla bys ji takto posazovat pokud si nesedla sama. můj syn se posadil až v 9 měsících, taky mě to trápilo ale neposazovala jsem. sedl si sám až se začal plazit a to bylo ten 9měsíc. nechala jsem to na něm každé dítě je jiné, některé sedí snad v 5 měs. některé později. když ji budeš přitahovat do sedu nebo posazovat tak tomu podle mě nepomůžeš. 🙂

paulla
3. bře 2010

Moje malá taky ještě sama nesedí, nevidím v tom žádný problém. Počkej ještě nějakou dobu, sedět v 7. měsíci je dost brzy, není kam spěchat! Zbytečně plašíš!

misellll
autor
3. bře 2010

no jo jenže právě náš pediatr mi řekl přitahovat do sedu a s oporou na chvíli posazovat☹

misellll
autor
3. bře 2010

a rozhodně nemám v umyslu si mrzačit své dítě

beruska2x
3. bře 2010

pritahovat do sedu se ma ale tak 3x denne, aby se naucili chytit za prsty a trosku protahly svaly, jesteli se jinak vyviji v poho, pretaci se atd tak bych to neresila...

paulla
3. bře 2010

já malou posazuju na chvilku jen tak, že si dám malou na klín a ona sedí opřená o mě, když jí ukazuju třeba knížku, ale jinak se to nemá dělat. Nebo když jí krmím, tak mi sedí na klíně. Ale jinak ne, není kam spěchat. Nejhorší je posadit mimino samo na sedačku a obskládat polštářama, jak jsem u kohosi viděla.

poletucha
3. bře 2010

beruska-tak nam teda na rehabce rikali ze ani to pritahovani se delat vubec nema

meleri
3. bře 2010

misell,

no teda! 😕 mě naopak všude opakovali nechat v klidu, že na vše přijde sám...žádné cvičení ani nic..

jasně že ho nechceš mrzačit. 🙂 jen jsem ti chtěla říct že prostě některé děti jsou pomalejší. můj syn např. pořád ještě nechodí, a taky mě to občas už vadí..ale prostě vím že s tím nehnu, tak si občas postěžuju a to čekám dál.. 😅

misellll
autor
3. bře 2010

beruska:ano jinak je moc šikovná no uvidíme v pátek jdeme do poradnypro rizikové děti vždy nás tam moc chválí.chodíme tam proto že byla rozená kleštěma☹

beruthiel
3. bře 2010

to je jasné že nemáš. Znáím pediatra který radil od 6ti měsícu posazovat na nočník :/, zvlášť jestli je to nějaká stará škola, tak se od nich člověk dozví občas "zajímavé" rady. jestli máš nějké pochybnosti o motorickém vývoji své holčičky, zus spíš kontaktovat dětského fyzioterapeuta. Ale myslím si že 7 měsíc je na samostatný sed ještě brzy. Myslím že dost děti se samo posadí až ve chvíli kdy se dostanou na kolínka (prostě si pak kecnou na zadek)..takže napřed plazení, pak lezení a až pak sezení, klidně kolem toho 9tého měsíce. Rozhodně netahat za ručičky a neposazovat dokud nebude mít pevnější zádíčka a zpevní si je právě tím lezením.

hellu
3. bře 2010

Misellll, já souhlasím s ostatními. Dokud mimčo samo nesedne, tak neposazovat. Pokud ti pediatr řekl, přitahovat do sedu, tak určitě nemyslel, nechat samotného sedět. a to sezení s oporou bych taky vynechala. S malou jsme cvičily dlouho Vojtovku a rehabilitační sestra říkala, že pravidlo je netlačit na pilu. Ono hodně maminek kouká na tabulky a děsí se toho, když je mimčo pomalejší. Taky jsem byla na nervy, když mi řekli, že malá je dva měsíce pozadu....ale srovnalo se to samo. A Vojta se začal posazovat před dvěma týdny...teď sedí bez opory a snaží se i stoupnout. Takže raději vyčkej, až na to přijde sama 😉

momin
3. bře 2010

To je jeste uplne normalni! A neposazovala bych.,....

simicak
3. bře 2010

Tak ja se ted vratila z rehabky-mala je o 11tydnu driv narozena,neseda si sama a sedani se cvici. Nema se teda za ruce pritahovat do sedu,ale kdyz sedi na kline,nebo dat kolem ni polstare-aby si posilovala svaly k tomu. Pateri to neublizi. Ted ma korigovane 6mesice a rikala ze mam pomalu zacit davat kolem ni polstare a podporovat sezeni. Takze se muze davat sedet. Ale samo ze ji nedam posadit na zem a nepustim ji,mela by mit kolem sebe nejakou oporu.

simicak
3. bře 2010

jo a ne na dlouho,protoze je muze byt po chvili unavena. Ale my jsme mozna jiny pripad,protoze mame svaly pevne na sezeni a krasne mala sedi vzprima kdyz ji posadim a i u jidla.

Ja bych zasla k dok a nechala si napsat rehab.-kazde dite je jine. Ale urcite bych nepanikarila,proste je pomalejsi,linejsi.....vsechny deti jsou jine. Srovnavaji se do 3let a 7esicu mi neprijde moc 😉

berenika39
3. bře 2010

misell, normálně dva měsíce počkej a neřeš. hlavně žádný experimenty 😉 😉 . víš proč nesedí? protože ještě neleze. kdybys jí postavila, spadne, prostě na to zdaleka není připravená. svaly kolem páteře potřebují hodně pracovat,dlouho, aby se zpevnily a dokázaly unést váhu tý jejich velký kebulky 😉 😉 😉 . už jsem četla pár tvých otázek a jestli ti to jejn trochu půjde, neber si všechny možný tabulky do hlavy a nech malou, at si sama určí, kdy co bude dělat, neurychlíš to a když to budeš zkoušet, jen jí tím můžeš zadělat na pozdější problémy. na klíně si jí opírej o svůj hrudník, jakoby v klubíčku, krmení v polosedě není problém, ale jen tak ji posadit, aby seděla, natož s rovnými zády - čaaaassssss 😉 😉 😉 😉
Sedět pořádně bude, až se rozleze a sedne si sama přes bok z kleku. Nebo se dřív postaví a pak si kecne 😉 😉 😉

crca
3. bře 2010

Mám dvojčata,holka mě sedí sama od 6 měsíce a kluk se posadil sám až v 8 měsíci,takže vidíš,že je každé dítě jiné a to jsou sourozenci. 😀 A taky jsem to neřešila.S tím přitahováním ano,ale ¨ne do úplného sedu,jen asi 45°,takový polosed pololeh,jen aby posilovali,a musí se přitahovat oni a ne ty,že ji budeš přitahovat....to mě říkala tenkrát dr. 😉

misellll
autor
3. bře 2010

holky díky moc mě furt do hlavy hučela báry babička,jakto že nesedí,že už je na čase a ať s tím něco dělám,že si budou myslet lidi,že když v jejím věku nesdedí tak že jí zanedbávám a takový a já už z toho byla nešťastná.A pak ještě náš doktor když mi řekl přitahovat do sedu a já na něj čuměla jak vyoraná myš a on vy to jako s ní neděláte a já,že jen občas a hned jí zase položím a on tak to je špatně ☹ já se na vše radši ptám nechci malé nějak ublížit!!!!!!díky 🙂 jinak moje mamča taky říká,že je brzy

simicak
3. bře 2010

miselll,sestrenky mala zacla az snad v 9 mesici a je to zdrava holcicka!!! 😉 S pritahovanim souhlasim,ale jak psala crca,nesmis ji tahat ty,ale ona se pritahuje sama,to mi tky rekli

rimmel
3. bře 2010

misellll ti poradim k ludom co budu na teba kukat ze aka si neschopna ze este tvoje dieta nesedi, sprav to iste, kukaj na nich ze chudatka deti uz sedia ake budu mat pokazene chrbatiky 😝 😝 😝 😝 😉 😀

aponchie
3. bře 2010

decko musi vsecko samo udelat ..tak ho nechej at si dela co chce kdy chce a nepomahej mu hlavne..muzes nenapadne pomoct treba kdyz se dite uci pretacet na brisko tak s emu presmyknou lehc enozky a ono dorotuje samo ,ale urcite nesad!!!to ,ze lekar pritahne dite do sedu neni na procviceni svalu jak se rika,ale kvuli neoroligkych odchylkam aby videl nic vic to neni 😎

luthien.k
3. bře 2010

V sedmi měsících by chtělo okolí, aby Tvoje dítě sedělo? No to teda nevím, to už by muselo lézt po čtyřech, z kteréžto polohy se děti samy spontánně posadí (nejčastěji), jako náš malej právě před pár dny 😉 Takže jak píše apon (víc jsem nečetla) - děti musí všechno samy, neposazovat, nevodit za ruce atd. Maximálně jemně pomáhat 😉

iluss
3. bře 2010

missel: vždyť má tvoje barborka ještě čas, neposazuj jí, počkej až se posadí sama 😉
Moje Lucinka se sama posadila teprve v osmi a půl měsících, není kam spěchat, dítě samo ví, na co je už připravené a na co ještě není.

berenika39
3. bře 2010

misell, ach ty babči...tak už se tím netrap a hlavně už víš, že je potřeba je respektovat, ale stejně si dělat po svém 😉 😉 .

momin
3. bře 2010

jeste miselll maly se poprve posadil v 9 mesicich a ted uz zacina chodit takze nijak pozadu nejsme...
V 7 mesicich mate jeste hromaduuuu casu!
A na babicky nedej.. za nich se dite v 6 mesicich zacinalo posazovat aby se to "naucilo".... 😅

germik
3. bře 2010

miselll - bola som v uuuuplne rovnakej situacii ako ty... babičky boli na nervy že v 8mich mesiacoch malá nesedela, podla nich som ju mala posadzovat a pritahovat za ručičky v 6tich mesiacoch....ako to bývalo niekedy zvykom 😠
V sučasnosti to však už neplatí, určite neposadzuj, netahaj za ručičky ako opicu...babatko na to pride samo 😉 My sme sa posadili v 8,5 mesiaci zo stoja, potom sa rozlozila a teraz už skoro chodí....Fakt to nechaj na prírodu a ak by nesedela ani za nejaký čas tak by som sa o tom zmienila doktorke na 10mesačnej prehliadke.
Dovtedy máte času dost 😎

lesnenka
4. bře 2010

Ahojky.Já bych to taky jako žádnou tragedii neviděla a myslím, že zatím ani nemáš důvod to nějak řešit pokud je jinak v pořádku. Vítek byl teda druhý extrém, chtěl sedět už ve 4 měsících, tak jsem ho muselabrzdit. Od těch 7 měsíců se už sám i udržel, ale sám si sedl až v 9 měsících a rovnou začal i lézt. Kdo ho viděl, tak říkal, že roku uteče a sám chodil v roce a 1 měsíci.Teď už tu běhá, že mám kolikrát co dělat,abych mu stačila. A znám i případy kdy dítě,které bylo naprosto v pořádku začalo chodit v 17měsících.

Hlavně si nenech nic nakukat od ostatních, každé dítěje jiné. A nesrovnávej. Nejhorší je, když někoho potkáš a slyšíš, no to náš...Taky jsem to slýchávala.I dvojčata se mohou vyvíjet rozdílně a jsou obě zdravá.

senja
4. bře 2010

Ahoj, nas kluk ma za chvili 8 mesicu a take jeste neni schopen sedet sam. Presne jak tu napsala maminka prede mnou, dite se nema posazovat, kdyz jeste samo nesedi. My jsme teda meli posazovani i zakazano od neurolozky, i kdyz se sam pokousi sedet a vyzaduje to, pry na skoliozy bude jeste dost casu, cim pozdeji, ti lip 😉 Tak si z toho nic nedelej a nech to na svem miminku, at to ma ve sve rezii 😉