7mi měsíční syn by stále jedl

agatka77
10. zář 2008

ahoj holky,nevím jestli někdo jíte podobně,mám obavy,že je malý otesánek.Stále jí.V neděli má 7 měsíců,váží 9,100 kg,měří 73cm.Je hodně dlouhý,tlustý není,ale hubený také ne.

V noci pije už měsíc jen vodu,mlíčko nedostává.Přes den jí takto:

7 240 ml Nutrilonu
9 ovocná přesnídávka
12:30 masozeleninový příkrm,dnes mu nestačil,řval,dostal ještě velký banán,celý ho snědl

14 240 ml nutrilonu
občas pak kolem čtvrté ještě jogurt,nebo nastrouhané jablíčko,podle toho jestli spí,nebo pláče
18 kaše
před spaním 240 ml Hami Hajaja 2

co myslíte?

- a nemůžu už před ním nic jíst,chce také 😝

agatka77
autor
10. zář 2008

přečtu až večer,jedeme ven

všem moc děkuju za případné rady a zkušenosti 😉

ssaara
10. zář 2008

Tak to my jíme o něco míň 🙂

V 7 hodin 180 ml Sunaru
v 10 hodin 3/4 skleničky přesnídávky
ve 13 hodin masozeleninový příkrm 1/2 skleničky
v 16 hodin 180 ml Sunaru
V 19 hodin 100 ml kaše
a v noci kolem čtvrté taky 180 ml Sunaru

víc do něj nedostanu 🙂

agatka77
autor
10. zář 2008

jééé ssaaro,tos mě nepotěšila 😉 ,já čekala někoho podobně postiženého 😝

buď ráda,já myslím,že nejíte ani málo,ani hodně,tak nějak kolem průměru.tebe to trápí?

kim
10. zář 2008

Agat teda já mám celkem velikého klučinu 😉 máme 11kg, ale teda jí mnohem méňě!!!!!!
5 180mlíka
8:30 jogurt, asi 150ml
11:30 masozeleninu, stěží 190g
14:30 180mlíka+ 4 sušenky v něm
17 3/4 ovocné přesnídávky
19 180 kaše do lahve
Během dne občas jablíčko, meloun, křupky, zeptej se Dr.co ona nato, třeba to prostě Ondra potřebuje!!Kolik vážíte????

agatka77
autor
10. zář 2008

kim:váží 9,1 kg.doktorka říkala,že mu mám dát,že není horšího ,než hladového chlapa! 😀 😀 .Mě napadlo,jestli on teď nemá růstový spurt.to bývá po šestém měsíci ne?Ale ještě jsem zapoměla dodat,že odpo ty svačinky občas nedojí a mlíko nechá.
a nepijem v noci už měsíc a půl,jen vodu,když se vzbudí

niki2
10. zář 2008

Agatko, tak nas otesanek se koji i v noci, vstava kolem 8 tak to ma mlicko, pri me snidani musi ukusovat chleba nebo rohlik, kolem 10 dalsi kojeni nebo jogurt, pred 12 masozeleninovy prikrm a dojede se mlickem a usne. Kdyz se probudi, tak docela brzo si da dalsi mlicko, odpoledne zeleninku, cestou v kocarku schroupne zase nejaky ten rohlik, vecer kase a pred spanim opet mleko.
Jakmile vidi nekoho jist, musi take.

niki2
10. zář 2008

Odpoledne jsem mela na mysli ovoce.
Vazi 10kg a meri 77cm

kubinkov
10. zář 2008

Jste určitě v normě. Naše prostřední byla taky velký jedlík. Kolik pila mléka nevím, protože jsem kojila, ale jídlo bylo cca stejné, v 6-ti měsících měla 9 kg a v roce 10,40. Tzn. za půl roku pak přibrala jen 1,4 kg. Zapomněla jsem dodat, že mléko pila po každém jídle a ještě i mezi.

agatka77
autor
10. zář 2008

niki:huráááááááááá,konečně někdo jako my,jsi mě uklidnila.ondra to také nedělal,ale tak tři dny už nesmí vidět nikoho jíst.všimla jsem si ,že tvůj chlapeček je hodně dlouhý.tak asi potřebují jíst hodně,viď? já jen že všichni kolem zobají jak vrabečci,tak z toho mám trochu strach

to noční krmení se třeba vrátí,co já vím,on se odstavil více méně sám,nedělala jsem to úmyslně.ale nerada bych 😉

a to vstávání v osm těžce závidím 😉 ,my vstáváme v šest,občas i v pět,uf 😝

kubinkov:také moc děkuji,to jsem ráda.nám rodiče i říkají,že nás jednou sežere (z legrace).ale přece ho nenechám plakat hlady..

daluri
10. zář 2008

Holky, já se přidám, máme zrovna dnes půlroční holčičku a ta váží 8,57 což je teda dost, stále jen kojím, někdy co dvě hodky, někdy i dřív, jak si řekne. Takže otesánka máme my.
O víkendu začínáme se zeleninou, s kašemi máme dlooouho počkat, nepotřebuje je, váží dost..jen kdyby měla v noci hlad, což má, tak máme zkusit rýžovou.
Takže agátko za chvíli Vás doženem a to jsme holka 😀

schwarzovka
10. zář 2008

my máme taky 9 kilo a malej je taky s prominutím nenažranej
ráno: kaše...nevím kolik, ale je toho hodně...měla bych i já plnej žaludek (musím mu dát ráno něco sytého, protože když měl jen mlíko, byl by schopen vypít litr - je po noci asi hodně vyhládlý)
o 2 hodiny později má trošku mlíčka
pak oběd a to s ní tu velkou skleničku a otvírá pusinku dál...
pak 180 ml mlíčka
přesnídávka ovoce...celou skleničku
210ml mlíčka

majaaita
10. zář 2008

Agatko, možná bych vyhodila tu kaši, přijde mi zbytečná, prospívá dobře, relativně slušně spí - když mu stačí voda, hlad nemá - jen ho to betonuje. Místo toho trochu polívky nebo zeleniny.

Jinak - holt máš doma kus chlapa 🙂 On to vyběhá 🙂

radka.m.
10. zář 2008

ahojda,tak my máme 10 měs.vážíme kolem 10kg a 74cm.ráno v 7h.máme 150mm,v 9hod.taky 150mm,v 10hod.krajíc chleba se sýrem,v poledne 250ml obědu,odpoledne kolem 14hod.jogurt,v 16hod.ovoce-zozmixovaný banán s broskvemi,večer okolo19hod.200ml kaše ve 21hod.150mm.a jedli by jsme pořád a hlavně jídla,co máme my,když nás vidí.to začne okamžitě mlaskat a vztekat se.když chci něco sníst,tak se schovávám i za kočárek. 😀 😀 😝

agatka77
autor
11. zář 2008

daluri:no a to mi ještě řekla doktorka,že příkrmy moc nezasytí,ať se nedivím,haha

majaaita:dobrý tip,jednu noc to zkusím.jen mám problém,že nevím jestli vydrží do toho mlíčka po koupání,ale snad jo 😉 .Jéééééééééé a moc držím palečky k druhému miminku,ať je porod OK 🙂 🙂

agatka77
autor
11. zář 2008

ráďo:taky už mě to napadlo schovat se za kočár 😀 😝

agatka77
autor
11. zář 2008

ráďo ještě se chci zeptat,jak dáváš Honzíkovi ten chleba se sýrem? na housátka? bez kůrky? a jak ti ho jí? a s jakým sýrem?

majaaita
11. zář 2008

Agatko, dík 🙂

Ondra je ještě malej, ale ono se to zlomí - za měsíc dva můžeš zkusiit lepek, jestli nejste alergici, dá si chleba, rohlík s něčím a zeleninu a to mu vydrží do koupání.

Jinak super jsou už v tomhle věku bezlepkový (např. kukuřičný nebo rýžový) křupky.

agatka77
autor
11. zář 2008

majaaito:já křupky doma mám,jenže mi přijde,že je neumí jíst.ožužlá to,padá mu to,v puse se mu to pak válí,že se bojim,že se zakucká a ten zbytek,co má v dlani po ukousnutí,tak už neví,co s tím...

a chci mu zkusit dát do ruky žužlat celou umytou mrkev,na zouby a rozptýlení,dávala jste některá?

majaaita
11. zář 2008

Agatko, ony se ty křupky rády rozmašírují, to je fakt 🙂

Tu mrkev dávala kamarádka. Mě si malej ukousával kousky a pak se jima dusil, takže jsem to zrušila, ale její holčička si na mrkvi vyhraje třeba půl hodiny. Takže to určitě zkus a uvidíš. Ale radši ho přitom sleduj 🙂

agatka77
autor
11. zář 2008

to jo sledovat ho budu.ale myslim si,že si neukousne,má jen dole dva zoubky a nic jiného a tu mrkev mu chci dát syrovou a mírně chlanou z ledničky,na masírování dásniček 😉

já jsem asi pošahaná,ale moc nemusím ty různé sušenky,rohlíky a křupky,páč pak je strašně zaflákanej ondra i kočár,asi bych se měla léčit 😝 😀

elischqa
11. zář 2008

Nás Ondík 83 cm, 9,8 kg - 10,5 měsíce

Ráno v 7 : 200 ml mléka
svačina 10h : ovoce nebo jogurt nebo přesnídánka nebo rohlík se sýrem
oběd 12 h : masozeleninový příkrm cca 200g
svačina 16 h : ovoce nebo zelenina nebo přesnídávka nebo chlebík se sýrem
večeře před spaním (kolem 19 - 20h) 200 ml mléka

V noci se nebudí ani na pití ani na jídlo.. během dne dám občas křupku, sýrové kousátko, nebo sušenku Sunarku.. ale ne pravidelně 😉

agatka77
autor
11. zář 2008

děkuju eli,my máme taky ondráška 😉 .a koukám,že jsme fakt jedlíci.dneska mu odpo zkusím dát jen jednu svačinku (zatím dáváme mlíčko) a kaše dávám jen 120ml.

tyjo a on se ti nebudí ani na vodičku,spí durch?to je šikulka šikovnej! a takhle to bylo vždy,nebo se mám ještě těšit? 😉

radka.m.
11. zář 2008

ahojda,ten chleba nakrájím na kousky,kůrku odkrojím a sýr mu nejvíce chutná apetito bud smetanový,nebo šunkový a prckové i když nemají zoubky,tak si to dásničkama rozmělní.

agatka77
autor
11. zář 2008

ahááá,tak děkuju,jsem zvědavá jestli s ním taky pak uspěju 😉

kubinkov
11. zář 2008

Našemu malému dávám na snídani chleba s pomazánkovým máslem nebo obyčejným máslem, sní tak třetinu krajíce nakrájenou na kostičky bez kůrky 🙂 a zapije troškou čaje. Je to ale diblík je mu 8 měsíců, měří 73 cm a váží 8,5 kg.

agatka77
autor
12. zář 2008

kubinkov:no papá malinko,ale myslim,že váhu i míry má pěkný,nemusíš si dělat starosti 😉

ivulinda
12. zář 2008

agatka malý ti sní 240ml nutrilonu 😕 ?????tak to naše nesní ani náhodou a je asi o 3týdny starší 🙂

agatka77
autor
12. zář 2008

no jo sní 😢 🙂

ivulinda
12. zář 2008

ale tlustý není ne?!tak v klidu,ale rád si pojí 😉 🙂

zuuu
12. zář 2008

Nazdar Agatko 🙂 Katy zdraví Ondráška...s těma odpoledníma svačinkama jsme na tom stejně...máme dvě a k jedné se stěží propracuju 😉 Jídlo mají "drobci" stejně...Katy navíc trochu křupek 😉
Váha 9,4kg v 8 měsících...porodní váha byla 2,8kg 😀
Jídlu a faldíkům zdar! 😎