8-měsíční holčička masturbuje. Co mám dělat?

lidu
2. čer 2008

Ahoj holky, mam takovy "problem". Nase mala - 8 mesicu - se zacala po pretaceni tak divne kroutit. Nejdrive jsem to pricitala tomu, ze se vzteka a neco se ji nelibi. Zacala "to" ale delat casteji a casteji a zacala u "toho" tak divne rvat. Neni to plakani, ale rev a stenani. Doktor nas dokonce poslal do nemocnice, odkud nas propustili s tim, ze se nejspis jedna o masturbaci. Nemate s tim nektera zkusenost? Kdy se to zlepsi?Ten rev je totiz priserny, rve tak i v noci, v kocarku, na zemi, proste porad. Diky za odpoved Lidka

schwarzovka
2. čer 2008

vím, že děti začínají masturbovat kolem 3. roku... že by takhle brzo? jinak to přechází kolem školního věku

aponchie
2. čer 2008

treba ji neco boli..ja bych to na masturbaci nevidela rozhodne ne na cilenou na to je jeste brzy 🙂 ano kolem toho 3roky je cas..obcas to dela taky ,ale ne masturbace to ne zatim spise objevuje co tam ma a tak ale cilene ne 😉

niega
2. čer 2008

Upřímně - nevím, zda je to to či ono a vlastní zkušenost naštěstí ještě nemáme. Ale zkusila bych látkovou plínku (třeba přes jednorázovku, k látkování Tě nepřemlouvám). Hlavně na tu noc bych to oprubovala, abyste si dáchli - my látkařky miminka na noc brutálně vycpáváme, takže podobný aktivity snad nemůžou hrozit. 😉

lidu
autor
2. čer 2008

Diky za odpoved, zkusim to s tou bavlnenou plinkou. Jak pisete, taky jsme si nejdriv s manzelem mysleli, ze ji neco boli, abych pravdu rekla, tak si to myslim doposud, ale v nemocnici nas uklidnili, ze mala je v poradku a nic ji neni. Doktor nas tam poslal, aby vyloucili epilepsii. Me ale ten rev opravdu nepripada normalni. Vzdycky u toho jeste tak divne zrudne, zataji dech, prohne se, zatne pesticky a tak divne smrdoli nohama. Kdyby u toho aspon tak nekricela, ten rev je hrozny. Je mi ji chudinky lito.

denisocka
2. čer 2008

hej,ja som o tom čítala ,že to môžu aj tak maličke detičky robiť a niektorí lekári posielaju za neurologom a tak-a ono to je vlastne "masturbovanie" ,skus pogoogliť -myslím že to bolo na babetku alebo tu,kde som to čítala a tiež v Mama a ja ,ale boh vie kedy 😒 .iste je,že to nijak neovplivniš,maminy tam píslali že maju problem skôr na verejnosti,ked im to bambule robia,že sa proste nejak neučili im pohroziť - a že doma to toleruju s mierou,a von su tie decka už naučene že nesmu

no ale dosť je to zložite a určite ťaažke pre rodičov (psychicky myslím),a hlavne ak vám niekto zo znamych dá pár blbých otázok

magda22
2. čer 2008

ahoj, viem aj ja, ze "detska onania" sa moze vyskytnut uz v takom skorom veku, mojho muza babkina dcera to tiez tak skoro robila, mozem sa jej spytat, co s tym robila a potom napisem...

danielala
2. čer 2008

Nemôže to byť tým, že sa teraz v tom teple potí a na miestach, kde tlačí plienka ju to svrbí? Ja by som asi využila, že je tak teplo a dala ju na savú podložku naholo, len v tielku, či to bude robiť aj tak. Za pokus to stojí, aspoň vylúčiš tú možnosť, že ju dačo omína.

monikazv
3. čer 2008

Ja som o tomto citala nedavno ale neviem to nikde najst kde sa vyjardovala psychologicka a radila mamina nechat to tak ale ak sa tym dieta zaobera vacsinu dna a robi to casto tak treba jeho pozornost odputat....tak hadam ju dako vyrusit a sa s nou aspon chvilku hraj aby zabudla na to...

denisocka
3. čer 2008

viem že to bolo niekde v teme s nazvom - divne alebo čudne pohyby ......

ina.b
3. čer 2008

Tady je také diskuze na toto téma: http://www.rodina.cz/diskuse104.htm

ivulinda
3. čer 2008

Nechápu jak můžou malé holčičky masturbovat 😕

bramburka
3. čer 2008

já etda četla, že jo, v tom smyslu, že poznávají své tělo a šahají si tam kde je jim dobře, enní to podle mě nic až tak nenormálního.

bambusko
3. čer 2008

veru, zacinaju s tym ovela skor deticky ako v 3 rokoch, mam skusenosti ☹ u nas to tiez zacalo v plienkach. stlacaju pri tom vnutorne svaly, ako ked cvicite kegelove cviky a je to ozaj objavovanie vlastneho tela. niektore deti napr. zadrziavaju stolicu a pucia sa

denisocka
3. čer 2008

nbambusko,to s tou stolicou nechapem

bambusko
3. čer 2008

tlaky na konecnik sposobuju aj tlaky v okoli a zrejme im to je prijemne. ta co, ked este nerodili, no nie? 😀

kacenkanase
3. čer 2008

Ahoj holky. Já jednou o tomhle četla a závěr byl takovej že se místo lezení začnou dětičky opsouvat po zadečku. Tak za pár dnů možná uvdíš.

denisocka
3. čer 2008

no rodiť som robila,ale žeby mi to robilo dobre 😀 to nie

tanja61
3. čer 2008

ja si myslim ze je to uplne normalne tak ako u dievcat tak aj u chlapcov,zacinaju prichadzat na to co im tam rastie a samozrejme pohybmi alebo dotykmi prichadzaju aj nato ze je to prijemne,nieje to nic nenormalne 😉 a to od narodenia.... 🙂

milhaus
3. čer 2008

lucka si na nu ukazuje ale ona nevie čo to je, keby to vedela tak by to nerobila a snaži sa tam niekedy aj niečo nacpat, proste iba skusa čo to je a začalo to ako som ju nechala behat bez plienky

lidu
autor
3. čer 2008

Ahoj holky, v nemocnici se me ptali, jestli to dela i bez plinky. Ty plinky ji tam pry drazdi a ona se pak chova tak, jak se chova. Zkousela jsem ji plinku nedat, ale delala to i presto. Kdyz je zrovna v te kreci, tak na ni mluvim, volam a snazim se ji zabavit. Nekdy to zabere, nekdy ne. Dela to ale cim dal casteji. neurolog mel nejdrive podezreni na emocne-afektivni zachvaty, coz jsem si myslela taky. Mala je totiz zvysene drazdiva a od mala je strasne ukricena. A je pravda, ze situace, kdy zarucene vzdycky kricela vymenila tady za toto. takze jsem si myslela, ze je to takovy zarazeny vztek. JInak diky moc za reakce. pa

lidu
autor
3. čer 2008

Jo a v nemocnici me jeste uklidnili, ze je to projev zdravi, ze mam byt rada 😀 😀

nissanek
3. čer 2008

Tak to by mě zajímalo, jestli to taky dělá naše Kika. Kdykoliv ji rozbalím plínu, tak si okamžitě hrábne do pipiny. Ale hrábne stylem, že se vlastně jakoby šrábne nebo škrábe. Samozřejmě, že to udělá i když je celá od kakanců 😠 . Když plínu má tak se taky jakoby škrábe...no ale žádný zvuky u toho nedělá ani křče jak píšete...tak to by nemusela být masturbace ne? 😅 Třeba jí to jenom svědí, jak je teď horko...co myslíte...?

mata79
3. čer 2008

Tiez som o tom citala. Netreba sa preto trapit, ale naucit, kedy a kde moze. ALe to sa da vysvetlit az vacsiemu dietatku. Myslim, ze je dobre, ak si to rodic pripusti a neschovava za nieco.
Je to normalne, ako sa ked sa mi maly hra s pipikom, ked je nahy a on sa mu postavi. Ved je to normalne a prirodzene. Len my sme boli nauceny skryvat pocity, neplakat na verejnosti...
Pamatate si, ako bola starsia generacia pohorsena, ked sme si davali prve pusy na verejnosti? Dnes sa nad tym nikto nepozastavi,ked sa dvaja bozkavaju. Ja teda ano, ze by som tie casy chcela zazit znova.... 😉

A clanok o tom bol na stranke Mama a ja tusim pod nazvom Detska onania.

melani
3. čer 2008

ahoj ja mams Laurou taky ten problem,ze se az skrabe a nekdy az do krve,ale svedit by ji nic nemelo.Zacala jsem ji lehce placat pres rucicku a rikat nenene a celkem to zabira a nebo hned jak ji prebaluju tak ji dam neco do ruky na hrani a odvedu pozornost.Celkem se to dari 🙂Dr mi take rikala,ze poznava sve telo a ze je to normalni a je videt ze je zdrava 😉

kili
3. čer 2008

melani, no hrešiť by si ju nemala 😕

lidu
autor
3. čer 2008

Ja si taky myslim, ze to neni nic nepristojneho, akorat mi vadi, ze u toho tak strasne krici, ten jekot je opravdu neprijemny. Jak to ale popisujete, tak u nas to probiha trochu jinak. Nase mala si nehrabe na "kacku", jenom se tak divne krouti, zatne se do krece a rve. No snad ji to brzy prejde. Jejda, aby to nebylo jeste horsi.

nikka.vo
4. čer 2008

Taky můžu potvrdit, že masturbace je u dětí mnohem dřív než ve 3 letech. Syn se po rozbalení vrhne na pipína a tahá si za něj, občas až auvej 😖 😅 ale jeho výraz mluví za vše. Je vidět že je mu to příjemný 😉
Holčičky to mají složitější, tak to asi řeší třeba tím stahováním svalů, však to taky příjemný pocity navodí 😉

bramburka
4. čer 2008

Lidu, to je fakt uplne to samý jako máme my, jsem zvedava, co reknou na neurologii, nam opravdu 100% zabere odvedení pozornosti, ale je to teda opravdu hustý, asi se jí to zalíbilo a dělá to ted porad, kdyz neví co by nebo je unavena.

lidu
autor
4. čer 2008

Ahoj Bramburko, a jak je vase mala stara a kdy to zacalo? Odvedeni pozornosti u nas zabere jen obcas, kdyz zkratka nechce, tak nepomuze vubec nic. Je to ale strasny, hodne lidi se me pta, co to dela, ze se tak krouti. Dela to presne, jak pises. nejvic, kdyz je unavena a nudi se, ale samozrejme kdykoliv behem dne, takze skoro porad. dej vedet, co vam rekli na neurologii. kdy tam jdete.

bramburka
4. čer 2008

Jdem tam v pondeli. Je jí 7 mesicu. a zacalo to pred tydnem, od te doby to dela čím dal časteji, proto si myslim, ze to dela, ze ji to dela dobre. Uz treba svírá na zádíčkách i plyšáka, no koukni na to video a uvidíš.