8-měsíční holčička masturbuje. Co mám dělat?

lidu
2. čer 2008

Ahoj holky, mam takovy "problem". Nase mala - 8 mesicu - se zacala po pretaceni tak divne kroutit. Nejdrive jsem to pricitala tomu, ze se vzteka a neco se ji nelibi. Zacala "to" ale delat casteji a casteji a zacala u "toho" tak divne rvat. Neni to plakani, ale rev a stenani. Doktor nas dokonce poslal do nemocnice, odkud nas propustili s tim, ze se nejspis jedna o masturbaci. Nemate s tim nektera zkusenost? Kdy se to zlepsi?Ten rev je totiz priserny, rve tak i v noci, v kocarku, na zemi, proste porad. Diky za odpoved Lidka

krista
13. říj 2008

korduna1 • 14. září 2008 v 09:52
Ahoj, naše 15 m dcera se asi tak měsíc šoupe jakoby o plínku, kroutí se a při tom se potí a pak většinou usne. Dočetla jsem se, že už to může být dětská mastrubace. Nemá se s tím prý nic dělat, ale mě je to nepříjemné, někdy to dělá i v kočárku.Máte s tím někdo zkušenost?

kopcik • 1d • 15. září 2008 v 11:56
korduna1: ahoj. kdysi jsem se starala o holčičku a taky to dělala. asi tak od 2 let. trvalo to tak do 4-5. dělala to jen večer před spaním. nikdy ne přes den. její matka se na to informovala a taky jí zakázali, aby vůbec na to tu malou upozornila. je to docela nepříjemné pro lidi kolem, ale přestane to dělat sama. chce to prostě trpělivost....

kyri • 1d, 26tt • 15. září 2008 ve 12:03
my teda zatím ne (anebo je dítě nenápadný), ale kámoška mi vyprávěla, jak její dcerka to dělala taky - zhruba ve stejném věku (tak rok a půl, jak dlouho to trvalo, nevím)
navíc k tomu používala různé rekvizity - medvídka, starý plechový budík apod. 😀
no, nechali ji a nemluvili jí do toho. když to bylo v průběhu hry, tak prostě počkali, až si to užije, a pak se jelo dál 😉
pak znám ještě vyprávění jedný mamky, její chlapeček masturboval prý celkem dost, takže pořád mazali odřenýho pindíka 😅 😀

(je to u děcek normální. sexualitu maj odjakživa, prý se prokázala erekce už u mimišů v děloze, navíc je prý vzrušuje i sání při kojení atp., děti to nemaj zatížený různými významy, jako dospělí, takže si prostě jedou podle svý chuti 😀
no, ale co bych dělala já, kdyby moje dítě takhle frčelo na veřejnosti? nevim, asi bych byla na rozpacích, ale nechala bych ji - možná bych ji vzala do náruče, ale nemluvila na ni;

kyri • 1d, 26tt • 15. září 2008 ve 12:05
... odeslalo se mi to dřív -
chtěla jsem ještě napsat, že bych ji určitě nechtěla nějak bránit v tom, co dělá se svým tělem - krom věcí, který by ji nějak ničily, to zas ne 😅
taky bych nechtěla, aby se cítila blbě za to, co jí dělá dobře 😉

nursik • 1d • 15. září 2008 ve 22:42
Takhle malému dítěti to nevysvětlíš a příkazy či zákazy můžeš napáchat pěknou paseku v jejím budoucím sexuálním životě 😉

kubaka • 2d • 16. září 2008 ve 20:37
Určitě nechat být, přecházet to - to radil Uzel, Fifková, Petr Weiss a další sexdoktoři. Až bude starší, vysvětlit, že se to na veřejnosti nedělá, ale jen když je sám v postýlce. Ale nijak to nepitvat.

To je zajímavé Kyri - zrovna souvislost kojeni a sexuality jsem teď zmínila v diskusi o kojení starších dětí. Zjistilo se, že pro kluky je kojení přes rok téměř nevhodné právě kvůli probouzející se sexualitě a pocitům vzrušení, které mají u kojení. Fixace na prsa - prostě už si to dávají do souvislosti s erotikou. atd.
Z toho bych vyvodila, že pokud masturbuje něčí chlapeček v 18 měsících, tak bych ho rozhodně přestala kojit.
Já to tedy s klukama nezažila. Jen ten 1,5 letý se děsně hihňá, když ho chytáme přes plínku za pinďíka 😀 Tlemí se jak blázen, takže mu to je evidentně příjemné. Jinak ale nic neprovozovali.
😉

kachnifu • Včera ve 13:32
ježiši ženský,o tom jsem nikdy neslyšela.Až teď tady.No to se máme na co těšit. 🙂

j.a.n.u.s. • 1d • Včera ve 21:47
kachnifu, vsechny jsme to jako maly delaly, ne? A nejen jako maly, myslim... 😵

El si s "ni" hrala predevcirem ve vane, ale ani ne tak hrala jako mi prislo, ze si ji snazi umyt...pak se normalne vratila ke hre s rybickama.
Zmena príspevku kvôli Zruš

vilca
30. pro 2008

Ahoj holky, naše malá začala šoupat zadečkem o plínku, když jí byl asi rok. Měla u toho takovej nepřítomnej pohled a jakoby v křeči. Pak to najednou dělat přestala, ale asi před 3 měsíci zase začala. Jenže už nemá plínku, takže si sedne obkročmo na svoji malou židličku a jen tak divně mává nožičkama... Zase nepřítomnej pohled, někdy i vzdychá... Když se jí zeptáme, co dělá, tak řekne:"Nic, nech mě."
Tak nevím, jestli to mám nějak řešit nebo nechat být. Každopádně to vypadá divně, když je u nás třeba návštěva, mluvíme na ni a ona nevnímá. Probere se, až na ni promluvíme hlasitěji. Tak se ji vždycky snažím nějak odpoutat pozornost, ale někdy to fakt vypadá divně... Zkusím tu její židličku asi schovat, protože jinde to nedělá... 😒

tonicka
30. pro 2008

vilca, ja by som jej ju nechala, respektive, daj jej ju len ked u vas nie je navsteva, ked ti to je neprijemne(čo chapem, my mame rodinu, co vsetko riesia a iste by riesili aj toto), ale v sukromi ju nechaj, proste jej to robi dobre a zaroven sa uci o svojom tele 😉

fifinna
30. pro 2008

ja som citala radu psychologa a vraj sa to nema zakazovat, len ked to zacne dieta robit v spolocnosti inych, tak ho treba odviest na ine miesto, kde bude samo, aby sa naucilo, ze to je sukromna vec.

caira
30. pro 2008

tak koukam, ze jak to tak ctu tak se mame na co tesit 😅

bambusko
30. pro 2008

caira, my sa uz tesime 😒 ci vlastne este stale

dididi30
30. pro 2008

fiha moja dcera nic take nerobila, akosi nema cas pre zabavu 🙂

luciar79
31. pro 2008

Môj malý už to robí. Začal s tým veľmi skoro ale nevedeli sme, že si tým robí dobre. Chytne ocinovi hlavu, pritlačí ju na plienku medzi nožky a zdvíha zadoček a krčí nohy. Dokonca sa mu krútia aj palčeky /to má po tatovi 😀 /. Spokojne sa pri tom rehní a minule aj rýchlejšie dýchal. a keď som ho hneď odbalila, peništek mu stál.Stačí keď mu pri kúpaní doňho brnkem a už je celý vysmiaty. 🙂

h123
9. únor 2009

ahoj, vracím se k tomuto tématu, protože mám podobnou zkušenost, ale u kluka. Máme chlapečka, 6 měsíců a má následující stavy: najednou zvedne nožičky od podložky, překříží, při tom setne ručičky v pěst a křičí u toho (nevypadá to ale, že by ho to bolelo). Trvá to 2-3 sec., pak si normálně dál hraje, je při vědomí. Byli jsme u praktické doktorky. Raději nás poslala na neurologii. Na EEG se naštěstí nepotvrdila epilepsie. Paní neuroložka ho prohlédla a také na něm neshledala nic špatného. Máme počkat, buď se může jednat o emoční chování nebo kojeneckou masturbaci. Když jsem našla tuto diskusi, chtěla bych se zeptat, jak to bylo u vašich dětí, jestli také křičí, jestli už to dělat přestaly, jaký byl vývoj apod. Chtěla bych vědět (alespoň představu) co mne čeká, jestli to odezní samo apod. Díky moc.

sjuzan
23. srp 2009

Ahojte mamky,toto téma už je sice starší,ale byla bych ráda,jestli ještě chodí na tyto stránky maminky,které řešily tento problém,jestli by napsaly,jak se to s jejich děvčátkama vyvíjelo dál.(lidu,bramburka,h123).Máme 8. měsíční dceru a už 2 měsíce s ní zažíváme něco obdobného.Zvedne nohy z podložky,začne s něma rytmicky pohybovat nahoru a dolů,přitom má sevřené pěstičky v pěst a to dost silně a má takový zvláštní výraz v obličeji,jako by křeč a je taky červená v obličeji.Pohledem se soustředí do jednoho místa,ale mimo není,protože když na ni promluvíme,tak reaguje......stejně tak,když kolem ní projdeme,tak otočí hlavu a sleduje nás.Navíc je to u nás vázané na oblečené kalhoty.Pokud byla teď v létě častěji jen v šatkách nebo jen v bodýčku,tak celé dny nic,ale jen jí dáme kalhoty,tak začne a dělá to pořád.Odpoutáváme od toho pozornost,ale to se začne jakoby vztekat,že ji od toho rušíme.Jakmile ji ale kalhoty svlečeme,tak klid.Byli jsme s ní taky na neurologii,kde jí točili EEG a dělai UTZ mozku a naštěstí se nic nenašlo.Doktorka nám řekla,že je to asi nějaký její automatismus,od kterého máme odpoutávat pozornost,což je teda dost těžké.O možnosti masturbace se nezmínila,ale když tady čtu vaše přípěvky,tak by mně to na tu onanii docela sedělo.Dělá to stále častěji a ne a ne přestat.Budu ráda,když se podělíte o zkušenosti.Díky.

sklenicka24
23. srp 2009

ahojky kočky

dcera mé sestry to dělala také, prvně když byla malinká, tak s plínou a pak i bez plenky,ale to už byl spší jen zvyk a jí to uklidnovalo. Ale tak jako to přišlo tak to i odešlo. 😀 😀 😀

artuse
23. srp 2009

holky, já si poslední dobou taky všimla, že to dcerka občas dělá 😅 hlavně před spaním, když usíná, tak se třeba tak tře o plínu nebo i o polštář a moc nereaguje, občas to dělá i přes den, že se začne třeba třít o roh gauče, já to teda zatím vůbec neřeším, v té postýlce mi to nevadí vůbec, přijde mi, že se tím snad uspává 😀 ale nevím, co bych dělala třeba před lidmi na veřejnosti...

soanpe
23. srp 2009

já si myslím, že se jedná o běžný seznamování s vlastním tělem,takže bych to asi neřešila,do té doby ,než by s tím začala na veřejnosti 😅

jittuss
24. srp 2009

Asi bych to masturbaci nepřirovnávala - nevim.
Napíšu jen zkušenost z vyprávění jednoho známého. Má dvouletou holčičku,zdravou.Začala si jednou stěžovat že jí bolí když jí utírají zadeček.Tak šli k doktorovi a ten zjistil že jí normálně zarůstá vagína,přitom čůrala normálně žádné známky že by se nevyprazdňovala. Když mi to říkal tak jsem čuměla jak z jara, chlapečci můžou mít obřízku a holčičky zase tohle. Možná že ta jakoby masturbace může být pro mimčo i něco závažnějšího ale tím nechci nikoho strašit, prostě chci jen říct že se dějí i takovéto věci.To miminko si ještě neumí říct a tak radost a bolest dává najevo hlasitými projevy ta dvouletá už řekla auau.

soanpe
24. srp 2009

jituss, zarůstající vagínu nepřehlídneš, pokud přebaluju, tak malou pokaždý kontroluju,zda se jí tam netvoří blanka
miminka si opravdu můžou dělat dobře 😉 😎

jittuss
24. srp 2009

tak ja u naší malé zatím nic takovéh nevypozorovala,ale každopádně je to kus od kusu a každému miminku dělá dobře něco jiného, naší Verunce se zaručeně líbí šimrání na zádíčkách 🙂

sjuzan
26. srp 2009

Bramburko,lidu...holky jste ještě tady na nějaké diskuzi????Potřebovala bych s váma toto téma probrat.Malá už to od včera dělá i bez kalhot a téměř pořád...jsem z toho trochu na palicu,protože ji nic jinýho nezajímá,jen leží na zádech(nebo i v autosedačce),zvedá nohy rytmicky nahoru a dolů,tře u toho stehnama,má divnej výraz v obličeji a je celá rudá a zpocená,ale durch.....zajímalo by mě,jak dlouho to vašim dítkám vydrželo...tak se prosím ozvěte. ☹

lidu
autor
1. zář 2009

Ahoj Sjuzan, jsem konecne k dispozici. Nase mala dela presne to, co ta tvoje. Myslim, ze se urcite jedna o masturbaci. Situace se u nas zredukovala, ale rozhodne nezlepsila. Mala "to" dela porad a hodne. Zlepsilo se to v tom, ze ted to provozuje hlavne doma, uz ne v kocarku nebo kdekoliv jinde, ale o to vic doma. Kdyz zkratka nema naladu na nic jinyho, tak jenom sedi a "krouti se", jak my tomu s manzelem rikame. Je strasne tezke ji nejak zabavit, jakkoliv odvest pozornost, venuje se zkratka jenom tomu svemu. Kdyz se ji snazim zabavit necim jinym a zvednu ji ze zeme, zacne se vztekat, kopat nohama a vrati se na to misto, kde se dela a pokracuje. Je to narocne, nevadilo by mi, kdyby to delala jen obcas, ale ona to doma vydrzi delat v kuse hrozne dlouho. Kdyz treba varim a nevsimam si ji, mam temer stoprocentni jistotu, ze nedela nic jineho. Hodne me uklidnovali tim, ze ze az prestane nosit plinku, zlepsi se to, neni to pravda. Spis si rikam, ze se situace zlepsi, az bude starsi a vysvetlim ji, ze si to ma nechat nekam, kde bude sama, treba do postylky. Pokud te neco zajima, tak napis, rada odepisu. Me samotnou to strasne stve, ale co se da delat. Kdyztak napis, jsem na netu casto, akorat jsem nenavstivila zrovna toto tema. pa Lidka

sjuzan
1. zář 2009

Ahoj lidu,díky moc,že ses ozvala. 🙂 Jestli by Ti to nevadilo,napsala bys mně na mail sjuzanxxx@atlas.cz Chtěla bych ještě vědět nějaké další podrobnosti,tak abysme to všechno nerozebíraly tady na diskuzi.Dík moc.

nika2
2. zář 2009

ahojte,
tak aj nasa mala robyla presne to co pises sjuzan. zacala ked sa sama vedela posadit. aj v karicke. doktorka jej zobrala moc aj stolicu aj vyter ,ale vsetko negativne. a potom ako zacala sama chodit okolo 15 mesiaca tak to zodna naden prestala robyt.
tiez bola az mokra .

megi93
2. zář 2009

Ahojte, chcela by som sa spýtať na váš názor. Naša malá niekedy, keď sa hrá, alebo sedí v stoličke na papanie, začne zrazu kričať a ako keby tlačila, celá obordovie a až sa trasie. Toto zopakuje niekolkokrát, kým ju neohlásime, pretože už strašne kričí. Ono sa to akoby stupňuje. A ak ju neohlásime, tak to je schopná robiť donemoty. Hovorila som to lekárke, ale vraj to môže byť prejav radosti alebo hnevu. Ale ona sa vtedy ani nehnevá ani sa neteší, ani nekaká, len proste sa silí a kričí. Môže to byť nejaká forma masturbácie? A nemôže sa jej niečo stať? Keď tak strašne tlačí? Lebo ona niekedy vyzerá ako keby jej už mala prasknúť cievka v hlave. Je to hrozný pohľad.

petaluca1
5. říj 2009

Pro Lidu a Sjuzan:Naše dcerka to také dělá,jsou jí 2 roky a začla s tím kolem 8 měsíců!Zkříží nožičky a jede,celá se zpotí a je jako by v křeči a vzdychá,hejbe jednou nožičkou do rytmu!Ze začátku jsme nevěděli proč to dělá,apak jsme na to přišli 🙂Když se jí zadařilo i si nakonec vzdychla.Když jí to přerušíme vzteká se.Naštěstí to dělá jenom doma,ale babičky jsou z toho vyvalený 😲 .Před spaním by bez toho neusla a jinak je to o tom, jí přes den zaměstnat něčím zajímavějším.Teď vynalezla novej způsob a zkouší to i vestoje,pokrčí nohu a opět do rytmu.Také nás to šokuje a unavuje,ale asi s tím nic neuděláme,dokud si nenechá více vysvětlit,že to nemůže stále dělat 😉 Uvažovala jsem i o dr.ale myslím,že je to hloupost,pošlou nás na neurologii a ještě z ní udělají cvoka.Máme i syna ,ale u toho jsem nikdy podobnésklony nezaznamenala 😀 Asi je dcerka náruživější.

nikollette
5. říj 2009

Moja malá sesternica to tiež robila ked mala niečo pred dvoma rokmi...
tiež sme s toho vtedy nechápali... škoda že som vtedy ešte nechodila na MK, nakolko to bolo pred 9rokmi 😅

ingulka
6. říj 2009

petaluca1 : no presne si popisala, co robi nasa mala 😒 ... spociatku sme sa bali, ze ju nieco tlaci, svrbi a pod... ale postupom casu sme si domysleli, ze je to masturbacia, len ma zarazilo, ze zacala tak skoro ☹

petaluca1
7. říj 2009

Tak jsem na toto téma vedla hovor s kamarádkou,co dělá na gyndě a potvrdila mi,že to je běžná dětská masturbace.Prý je to nejvíce u holčiček na vrcholu kolem 2 roku,tak doufám,že to brzo u nás ustane 🙂 .A potvrdilo se mi,že nejlepší lék je to takzvaně rozchodit jako u chlapů 😀 .Včera a dnes bylo krásně,tak jsem šla s dcerkou ven a jak měla jinou zábavu na ,,hekání,,si ani nevzpoměla!Takže všem maminkám přeju plno trpělivosti a výrazy typu,že to není normální a co dr.a co autismus apod.nesmysly hoďte za hlavu.Je to normální,přirozené a zdraví prospěšné 😉

lidu
autor
12. říj 2009

Ahoj Petaluco, trochu jsi me uklidnila, ze vrcholu dosahuje tato "aktivita" kolem druheho roku. Mas pravdu v tom, ze je to normalni a ze prip. navsteva na neuologii diteti stejne nic neprinese. Jsme toho zivvym dukazem, akorat te jako matku stresuji a neporadi ti nic noveho. Me jenom vadi, ze to mala dela v takove intenzite - doma skoro porad. Je strasne tezke ji od toho odpoutat. Uz se tesim, az dosahne takoveho rozumoveho vyvoje a budu ji moc vysvetlit, ze takto to nejde, ze by se mela venovat necemu jinemu. Doufam, ze to bude brzo.

jani2
17. říj 2009

Ahojte dievčatá,
tak ja sa pridávam. Moja malá začala s krútením a šuchaním na brušku niečo po roku. Zo začiatku ma ani len nenapadlo, že je to masturbace, až nedávno si šupla handrového zajka medzi nohy a ako vraví manžel, znásilňovala ho 😅 . Vždy to robila len pred spaním v postieľke (..a to som bola vždy natešená ako pekne sama zaspáva 😅 ) Kým to robila v postieľke tak mi to nevadilo, ale najnovšie si na gauči hodila medzi nohy pokrčený časopis a išla. Vždy keď som ju pri tom chytla a pretočila naspäť, strašne sa hnevala, bola spotená a prišla mi ako keby nafetovaná.
Pred týždňom sme boli u psychologičky (malá je predčasniatko, tak sme mali jednu povinnú návštevu, našťastie všetko OK) a tam som sa o tom zmienila. A ona odporúča, aby sme v žiadnom prípade nezakazovali, netrestali ale že to treba odbúrať, vraj to môže prejsť do horšieho a častejšieho mastrubovania. Povedala prípad chlapca, ktorý to robil na návšteve na gauči, na otcovej hlave.... Vravela som jej, že keď ju pretočím na chrbátik, že okamžite ide zas na bruško, či mám pri nej nebodaj pri zaspávaní ostávať a vraj ano. Takže momentálne zaspávame spolu, položím na chrbátik, chytím ju kolo pasa, pritúlim. Zo začiatku sa jej to neľúbilo, krútila sa mi v rukách a chcela na bruško, ale vždy som ju len pevnejšie stisla a vyprávala jej rozprávočku. Po týždni už prestala chcieť ísť na bruško, ale zas si na mňa pri zaspávaní zvykla...ale, podľa mňa, to je to menšie zlo.
Takže toľko náš prípad.

sjuzan
17. říj 2009

Ahojte,já si myslím,že to žádné zlo není...malé je 10.měsíců a taky jsme byli na psychologickém vyšetření právě kvůli této masturbaci,kterou provozuje asi od 7 měsíců. Tam nám bylo doporučené,abychom odpoutávali pozornost během dne,aby si z tohoto malá nevytvořila celodenní zábavu,ale před spaním v postýlce jí prý máme nechat,tam,že je sama , tak ať si to dělá.Časem se má dítěti vysvětlit,že si "to" má dělat samo v soukromí,ale na to jsou ještě ty naše princezny malé.Naše malá to ale před spaním zatím nedělá,většinou buď hned usne nebo si sedá a leze po postýlce,až někde usne.Dost to ale praktikovala během dne a to skoro pořád.Od té doby,co se začala ale víc pohybovat,sedat si a lézt,tak už ji na tuto činnost nezbývá naštěstí moc času a věnuje se tomu mnohem méně. 😉 Nejhorší je to v jídelní žídličce,tam má mezi nohama takovou tu zábranu,aby nevypadla a to jí vždycky zase na toto naladí,a tak máme co dělat,aby se vůbev v klidu najedla a dost často to praktikuje i v autosedačce,tam je taky mezi těma nožkama tím pásem víc utažená,tak se jí to taky líbí. 😒 .Tak,že by na to zapomněla,to teda ne,ale už to nedělá celý den,jak ještě asi před necelými 2 měsíci.Jen tajně doufám,že to nebude horší,až bude zase starší a všeho nového se nabaží.....bude už zase chytřejší,tak si bude schopná najít určitě víc způsobů a času na tuto pro ni příjemnou aktivitu. 😖

ingulka
18. říj 2009

aj u nas je to pomerne iste (99%), ze to bude robit ked je v autosedacke ☹