8-měsíční holčička masturbuje. Co mám dělat?

lidu
2. čer 2008

Ahoj holky, mam takovy "problem". Nase mala - 8 mesicu - se zacala po pretaceni tak divne kroutit. Nejdrive jsem to pricitala tomu, ze se vzteka a neco se ji nelibi. Zacala "to" ale delat casteji a casteji a zacala u "toho" tak divne rvat. Neni to plakani, ale rev a stenani. Doktor nas dokonce poslal do nemocnice, odkud nas propustili s tim, ze se nejspis jedna o masturbaci. Nemate s tim nektera zkusenost? Kdy se to zlepsi?Ten rev je totiz priserny, rve tak i v noci, v kocarku, na zemi, proste porad. Diky za odpoved Lidka

carymary
11. zář 2010

Ahoj všem, jde sice o starší diskuzi, ale v podstatě jedinou rozsáhlejší, kterou jsem k tomuto našla. Naše dcera totiž dělá něco podobného a už jsem z toho docela vyřízená. Začala také asi kolem 8M, teď je jí 15M a dělá to stále. Chtěla jsem se zeptat, na vaše zkušenosti, abych se dověděla co mě tak ještě čeká. Je sice pravda, že když začala lézt, tak se to zlepšilo, ale postupně si našla způsob v kleče a zase v tom jede častěji. Zkouším jí dle rad zabavit jinou činností, ale praktikuje se to dost těžko a už mi nějak docházejí síly. :( Přijde mi, že se s tím hodně uklidňuje, hodně to začne dělat, když se vzteká, že něco chce nebo naopak nechce nebo když je unavená. V kočárku už to dělá méně, ale když to dělá i tam, tak se od toho odpoutat téměř nedá. :( Doufám, že se to zlepší až bude chodit, snad... Teď chodíme hodně ven, tam je to lepší a doma se akorát nervuji, jak za ní často běhám a odpoutávám pozornost k něčemu jinému! Docela to unavuje. :( Pokud někdo náhodou opět navštívíte tuto diskuzi, budu ráda, když se dozvím, jak to pokračovalo u vašich dětiček. Děkuji...

langkofel
27. říj 2010

Fuuuu tak som nahodou nasla tuto diskusiu...A tiez by som bola rada ak by sa dievcata ozvali...chcela by som vediet ako sa to vyvyjalo u nich...ako dlho to trvalo. My tento "problem" riesime uz vyse 4,5 roka. Zacalo to asi v 4 mesiacoch, dnes mame vyse 5 rokov a teda uz som z toho odputavanie a dohovarania a vysvetlovania a zamestnavania.....takmer sediva 😝 . Dokonca psychologicka (podla mojho nazoru, nie moc dobra) sa vyjadrila, ze k Dr. mam ist ja, lebo problem mam ja 🙄 , no nemali by ste?
U nas sa to vracia v nepravidelnych intervaloch...ma obdobie kedy si na to ani nespomenie, a ma odbobie kedy je v jednom kuse "hodena" na zemi a puci sa, natahuje..... 😔

langkofel
27. říj 2010

No a teraz som si vsimla, ze tema je v babatkach...hm...mozno ak maminky aj chodia, ale uz nie do babatiek, moznu su v inych temach....

fraufrt
27. říj 2010

uff, precitala som si celu diskusiu a som rada, ze som nic podobne na mojej dcere zatial nespozorovala, ale i tak dobre vediet, ze ak sa aj nieco podobne objavi, netreba to brat hned z toho najhorsieho konca. Vsetkym rodicam prajem pevne nervy. 😉

miarosa
28. říj 2010

Teď sem si přečetla diskuzi a docela koukám, že s tím doktoři nic nedělají, nebo na to ne¨mají něaké řešení, vím jaké je to chodit ven s dítkem co křičí každý na vás blbě kouká, asi bych nechala udělat kompletní vyštření a trvala bych si na svém než by mi řekli že je uplne zdravé, a když ano tak bych chtěla znát řešení, pro rodiče to musí být vážně těžké, držím palečky ať se to brzy vyřeší 😉

vilca
3. kvě 2011

@langkofel ahoj, já jsem sem psala už před delší dobou a bohužel musím opět konstatovat, že je to pořád stejné...taky dá občas pokoj, ale navíc to dělá i ve školce, což mi přijde už takový blbý...přijde mi, že když ji u toho vidí ostatní děti, tak by mohly mít nějaký řeči... Všimla jsem si tam toho, když jsem pro ni byla až nahoře ve třídě...a ona seděla u toho stolečku a jela... Nejhorší je, že potom nestíhá stříhat apod., protože se vždycky zapře a přestane dělat všechno ostatní... Potom si ostatní děti nosí ze školky svoje výtvory a naše Evička nám vždycky řekne, že to nestihla... A přitom jí to všechno krásně jde, vůbec to není tím, že by nestíhala kvůli nešikovnosti... Nevím, jestli už bych to neměla začít nějak řešit... ☹

langkofel
3. kvě 2011

@vilca ahoj, no ja som zase bola aj u psychologicky...tak sme sa tak dohodli, nekricat, nezakazovat, skor sa skusat "dohodnut"...ze ked to nebude robit v skolke medzi detmi, dovolim jej to robit doma v izbicke...tak obcas si da aj povedat.
A ja som normalne povedala ucitelkam o co ide (na moje prekvapenie to vzali v pohode a povedali ze to maju bezne v skolke...) a povedala som im, co a ako si prajem...aby reagovali. A uz sa mi mala aj "stazovala" ze ostatne deti pozerali film a ona vraj musela ist s jednou pani ucitelkou do inej triedy hrat daku hru...Najskor som nechapala ale neskor som s nej dostala ze sa "trosku pucila"...V tom pripade som pani uc. vdacna a som rada ze reaguju ako reaguju...
Ja odporucam, odputavat, ak sa da, zamestnat inymi cinnostami a zacat uz vysvetlovat...nie ze to nesmie, alebo ze ty to nechces...skor, ze ine deti to nerobia, ze sa to nepatri v spolocnosti, ze to je sukromna vec co sa robi doma (ked uz to musi byt 🙄 )....
Prajem pevne nervy 😉

vilca
4. kvě 2011

@langkofel už jsem jí to včera takhle vysvětlila, tak snad si dá říct...zítra jdu do školky na besídku, tak si asi taky promluvím s učitelkama... Nejhorší je, že to dělá, když sedí ve školce na židličce... Dneska se ptala tchýně učitelky (taky se musí do všeho montovat), proč prý Evička nestíhá. A ta jí na to řekla, že je vždycky taková zamyšlená a přestane pracovat... Tak je mi jasný, čím to je... 😒

langkofel
4. kvě 2011

@vilca urcite by som si na tvojom mieste pohovorlia s ucitelkami...A teda blbe je vo vasom pripade, ze to robi v sede...u nas to je vacsinou ked je daka hra, kde sa sedi na zemi...(bezne stavia lego a puci sa 😝 ale zase nie vzdy...)
Urcite si pohovor s ucitelkami, rozmysli si co chces aby urobili, ked ju tak pristihnu a narovinu im to povedz. Ja som sa stretla s velkym pochopenim z ich strany . Prajem aj tebe aby to aspon ako tak rozumne riesili, su pedagogovia, tak si myslim ze to pochopia a tak sa k tomu aj postavia. Vsetko dobre, a ja sa utesujem, ze snad to nebudu robit do 18.tky 😉 😝 ....alebo potom pridu na iny system 😀 😀 😀
Musim to brat s humorom. 😉

vilca
4. kvě 2011

@langkofel no začnu tím, že schovám tu její oblíbenou židličku...akorát přemýšlím, co jí řeknu, až se bude ptát, kde je...
Jinak jsem napsala mail jedné známé, která je přímo psycholožka, tak třeba mi něco poradí... Aspoň co mám říct těm učitelkám, aby dělaly, když u toho Evičku přistihnou...
A máš pravdu, asi je třeba brát to s humorem, pobavila jsi mě 😀

kristyn.g
19. čer 2011

ahoj, sice mimi nečekám ale s tímhle zkušenosti mám a vlastní 😀
Když jsem byla malá tak sem to taky dělala - v noci jsem rajtovala na plastovom obličeji plyšovýho medvídka 😀 😀 dělala jsem to asi do 5-6 let, než jsem "pochopila"... pak jsem se za to jen styděla 😀 do ted jsem si myslela že jsem asi byla nějaký divný dítě, ale docela se mi teda ulevilo, že jsem normální 😀 Řekla bych že je potřeba dítěti vysvětlit co to je a že je to normální, ale že se to dělá doma.

lucia31
19. čer 2011

..ahoj..tak toto mame doma aj my.....keby doma,tak v poho...ale nedavno aj na navsteve a k infarktu ma skoro doviedla, ked sa na nedelnej omsi zvalila pri dlhej kazni na prednu lavicu...dobreze nie rovno pod oltar.!..doteraz nechapem,, ako bleskurychlo som k nej skocila, aby nebolo neskoro 😀 ..a tiez mame obdobie,ked si na to nespomenie a obdobie, ked je to dost caste....najma,ked je unavena, unudena, v postielke pred spanim a tak...

simonka99
18. únor 2012

@sjuzan Ahoj,nasla som tu tvoj prispevok a akoby si pisala o mojej teraz 10mesacnej dcere-v stolicke na jedenie a v autosedacke je to najhorsie....ako ste na tom teraz? U nas to trva asi mesiac,ale uz som z toho na prasky... ☹

sjuzan
24. bře 2012

Ahojte všem,
psala jsem do této diskuze příspěvek,když bylo malé 8. měsíců,dnes jsou jí 3 roky a 3 měsíce a na "uspokojování" už dávno zapomněla. 🙂 .Trvalo to asi 2 měsíce..cca do 10.měsíců věku,než začla lézt a stoupat..pak už na to zapomněla a byl klid.NAŠTĚSTÍ!!!!Samozřejmě se zase objevily jiné "radůstky"..jako např.problémy s kaděním.Je to prostě "potížistka" od narození. 😀

akras
7. čer 2012

Ahoj, my to máme také. Dělá to naštěstí pouze v autě v autosedačce, někdy víc, někdy míň - asi podle toho, jestli je unavená a nudí se. taky se snažím odreagovat, domlouvat, ale párkrát už jsem houkla, protože když jedeme třeba 2h autem a furt "tlačí" (jak tomu říkáme) tak je to fakt na bednu ☹ . Ťuk ťuk, jinde to zatím nedělá. Zabere to, když je pak třeba na pipince červená (jednou ji to i pálilo při koupání), tak jsme jí řekli, že to má z toho, že je vedro a jak si pipinku otírá o kalhotky...tak pak to chvíli fungovalo, že si na to vzpomněla, že to pak bylo nepříjemné. Teď to dělá trochu míň a sama se chválí, že netlačila.
Máme už to fakt od miminka - vím, že jsem to řešila už před tím, než jí bylo půl roku - jako miminko začala takhle krčit nožičky a tlačit, rudnout, až se "utlačila" ke spánku. vypadalo to fakt divně, v podstatě kdykoliv byla v kočárku, ta to dělala. Pak to na chvíli zmizelo, ale znova začalo a to už nám jsou skoro 3 a půl.
Ona si při tom až tak nesahá přímo mezi nožičky, spíš tak jako podsouvá pánev a podle mě stahuje svaly pánevního dna (což je na jednu stranu dobré posilko 😅 )...
no, jsou chvíle, že jsem z toho fakt nešťastná, hlavně se bojím, aby to pak nedělala někde veřejně a děti se jí nesmály...ale to se tedy ještě nestalo.
Do školky a do práce jezdíme autem každý den půl hodiny. Někdy to nedělá a někdy sotva vyjedem, tak tlačí až do konce. Někdy mi to přijde, že než, že by to dělala z nějakých slastných pocitů, tak spíš, že už je to takový zlozvyk (jako kousání nehtů...), který se těžko odnaučuje...no, nevím. Doufali jsme, že to třeba přestane, až koupíme větší sedačku, která už se nepoutá mezi nožičkama, dělá to sice míň, ale rozhodně se toho výměnou autosedačky nezbavila
Ale vždycky si říkám, že hlavně, že je jinak zdravá...snad ji to pustí, než půjde do školy 😕

xenicka13
8. čer 2012

ja by som to u malych deti, ktore maju plienku neriesila, to mate ako ked ma dospeli sadru a nema sa pod nou ako poskriabat 🙂

pavla8
8. čer 2012

Ahoj všem, jsem ráda že jsem narazila na tuto diskuzi neboť již skoro 2 měsíce řeším stejný problém. Mám 7 měsíční holčičku, která se věnuje v podstatě jen tomu jednomu - v leže na zádech skříží si nožičky, zvedne ruku před sebe a přitahuje soustavně nožičky k bříšku. U toho se vždy zapotí a je jako v tranzu. V šesti měsících se začala přetáčet na bříško, tak jsem myslela že se bude dál snažit někam se dostat, ale je to asi 14 dní, kdy se naučila křížit (tak tomu říkáme) i na bříšku. Odpoutat pozornost se nám moc nedaří, když se nad ní nakloníme chytne naši hlavu a kříží si dál. Je pravda, že má i světlé chvilky kdy si třeba hraje s nohama, ale je to minimálně, rovněž hračky ji moc nezajímají, nanejvýš si nějakou vezme do ruky a kříží si dál. Někdy mám až strach, že takto se nic nenaučí, nepoleze atd. když pořád jen kříží. Podle doktora je vše v pořádku, je zdravá a šikovná a mám ji nechat být. Má první dcera se tomu věnovala taky, ta ovšem až okolo 3 let a trvalo todo 5-6, kdy pochopila, že se to dělá jen v posteli (dokonce si na to stěžovala i paní učitelka ve školce, ale já to tehdy neřešila a přešlo to). Navíc starší byla živel, lezla od 6 měsíců a v 8 měsících stála, takže teď mám pořád pocit, že ta malá se nikdy nic nenaučí a celý život bude dělat jen to jedno Nejhorší je pak kolem sebe vidět ty stejně staré děti jak couvají, hrají si atd, když my jsem křížíme, pak se otočímena bříško a křížíme si dál. Tahle diskuze mě velice pomohla, uklidnila, že vtom nejsme sami pokud má někdo nějaké rady sem s nimi. Děkuji

bobeska
10. čer 2012

Tak k tomuto mám opravdu co říct 🙂. Dcera začala přibližně v devátém měsíci, když se začala plazit. A dělala to všude, kde jsem ji položila na zem. Říkala jsem si, že jakmile začne lézt po čtyřech, přejde to .... hahaha .... jakmile se dceři zachtělo, nechala rozjet nožky, šup na břicho a už se "šoupala". Ve dvou letech nastoupila do jesliček na 2 dny v týdnu a začali jsme řešit, aby se ji děti nesmáli.
Udělali jsme domluvu, že se "šoupat" smí, ale jen doma a ve své postýlce.
Dnes jsou dceři 4 roky, chodí do školky a je úplně normální. Akorát občas pronese doma, že jde do pokojíku se šoupat, že ji máme nechat 🙂. Přijali jsme to tak, že objevila brzo svou sexualitu. Zakazovat se to určitě nemá, časem nám to přestane určitě oznamovat 🙂
Ale přiznám se, že začátku před pravidly mi to lezlo pěkně na nervy!
Takže se držte a buďte rády, že dcery jsou zdravé!!!

bramburka
18. led 2013

Holky, jen taková vsuvka, psala jsem tu v roce 2008, tak v 5 letech dělá stále to samé, nepřešlo to, tak jak tvrdili doktoři. Ale už se jí to dá vymluvit a dělá to jen u sebe v posteli.

mvkoty
18. led 2013

@bramburka já jsem tohle řešila s kamarádkou, její malá to dělala taky a dr tenkrít poradila dejte jí zrcátkou ona se studuje a zjišťuje jak to tam vypadá. A je fakt že po pár dnech co měla malá zrcátko přestala, as zjistila jak to tam vypadá a stačilo jí to.

fuska
18. led 2013

Aspon, ze lekari hovoria, ze je to ok. Ja nezabudnem na jednu prednasku na zakladnej skole od poboznej fanaticky (povodne to bola prednaska o drogach). Ta nam tvrdila, ze pri masturbacii sa vylucuju hormony a potom nam budu v tele chybat, aby sa nam spravne dovyvijali pohlavne organy. Kebyze si spomeniem, ako sa vola, tak by som ju asi za tie bludy zazalovala. Verim, ze niektorym deckam tym sposobila traumu...

bramburka
19. led 2013

no naše se teda nezkoumá, to mi věřte....

rose23
17. srp 2015

Děvčata já sama to teda dělala od školky co si pamatuju a celý dětství - no vlastně dodnes mě to nepustilo (už jsem dávno dospělá mamča) 🙂 I když dneska už to nedělám tak často a s takovou intenzitou jako ve školce a na základce - zní to blbě, ale je to tak....

leilunka
19. črc 2016

obnovuji vlákno, je tu někdo ještě se stejným problémem? Dcera začala v 6 m, je tak trčila jednu nohu do boku a k tomu ruku, párkrát denně, te´d to ale vygradovalo tak šíleně, že nohy už zkříží a dělá to snad většinu dne, už jsme z ní uplně na nervy, v autosedačce když jedeme autem, i když ji mám na podvozku na procházce, v kočáru venku, v křesílku, na zemi, prostě všude a já už jsem z toho vážně zralá na lexaurin, už sem na ni i zakřičela, nic nepomáhá, absolutně ji nezajímají hračky, hrazdičky, nic. Jen se otočím sa prostě ji nevěnuji pozornost a už má nohy překřížené a je jak v transu 😔 nejhorší je to v tom kočárku, když měla hluboký tak sem ji víc hlídala a dávala ji tu nohu pryč, sice jsme jeli se řvem ale aspon nebyla tak divná na pohled, jenže ted má sporták dopředu a nevidím na ni ☹ kolikrát jsou proti nám lidi a čumí do kočáru a já si říkám co čučí 🙂 mrknu na ni a já tam vezu skrčence s nohama zkříženýma a zas jede ☹ je mě z toho hrozně smutno a úzko, ale já vážně nevím co s tím, celý den na to koukám a hrozně mě to děsí ☹ ještě dodám že ani neleze,plazit začala až nedávno, k ničemu se nemá, protože si jede jen to svoje a nic jiného ji nezajímá

dennyh
20. srp 2016

To jsou teda veci 😮...Mam 3 deti z toho dceru a 2 syny..Kdyz uz doslo k tomu revu,krouceni a vse co se popisuje,tak co me vzdy napadlo bylo ihned sundat plenu,umyt zadecek detskym mydlem,ususit,namazat kremem infadolem,zabalit a byl klid...Spareny zadecek pekne stipe,kouse,svedi ,tak je mozny ze proto se snazi trit...ale ze by si to delali takhle maly me teda prijde divny..😯

meta123456789
21. srp 2016

K tématu mám taky hodně co říct 🙂 Starší dcera začala masturbovat v 9 měsících..než jsme přišli na to, co to je, tak jsme se taky strachovali, až kamarádka doktorka vše uvedla na pravou míru. Dnes jsou jí 4 roky, praktikuje to tak ve fázích, chvíli nic, pak honí v podstatě pořád, pak zase období klidu. No a asi to je dědičné, mladší dcera od 9 měsíců jede taky. Byla jsem i na semináři "Jak s dětmi mluvit o sexu", kde jsem přímo vznesla dotaz, jak s tímto naložit. Optimální podle psychologů i sexuologů je vysvětlit, že chápeme, že je jí to příjemný, není to nic špatného, ale že se to dělá jen v soukromí v pokojíčku. Žádná z dcer není nijak opožděná,jsou to zdravý, správný holky, akorát kouzlo sexuality objevily dřív než ostatní (a nebo to jen dělají viditelněji než ostatní děti 🙂

verusky
21. srp 2016

@leilunka
@meta123456789
holky, ja to resim u dcery, zacala, co jsme zrusily plinky, v roce a trictvrte. ani mi neprijde, ze by nedavala pozor a byla v transu, jen je ji to asi prijemne, tak tam tu ruku ma porad..... zatim teda jen doma. to se po curani vyslece a je naha a nemuzu ji oblect kalhotky ( s pradlem se to hodne omezi). tak na Vas sleduju, ze by to bejva mohlo byt jeste horsi... i kdyz navstevy se nekdy divaji, proc ona si tam dava ty rucky.. jestli treba nema nejaky problem.. ach jo, co nadelame. se starsima dcerama jsem nic takoveho neresila... posledni je kluk, snad to bude ok.
a na verejnosti teda podle psychologu rict, ze se to nedela a zastavit ji? ta moje jeste nema rozum, budou ji dva roky...

purnahuti
8. únor 2023

Kiss syndrom?