8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

opica
31. bře 2010

latvia...my sa tusim stretavame vo vsetkych temach 😉

ale presne ako pises, my dnes ideme do poradne, tak som zvedava, co mi povie...ale ako som pisala vyssie, pokial vidite progres, tak je vsetko v poriadku 😉

rimmel
31. bře 2010

suhlas s latviou moj zacal lozit v 11m cize zhruba v 9m+ (predcasne narodeny)cize ozaj sa neni kam ponahlat...raz to deti spravia, nechajte to na ne! 😉

aleachim
31. bře 2010

holky, není důležité jak rychle to udělá, ale aby to udělal správně.

dankolucka
31. bře 2010

kocky ja jednej veci nerozumiem. Vcera som si pozerala video natocene so synom vo veku ako je teraz dcera. Syn sa narodil v hodine dvanastej, ozivovany, oslabene svalstvo, cvicila som vojtovku atd. a teraz sme podla videa zistili, ze uz sa v tomto veku postavoval a celkovo bol dopredu v porovnani s dcerou, ktora sa narodila uplne v poriadku, zdrava, cula. Tak kde je chyba dokelu?

rimmel
31. bře 2010

dankolucka!! preco by mala byt niekde chyba? prco tak hrozne chces aby uz chodila ci lozila? nechaj to na nu, ved hadam do puberty poleze 😀 ale ne, naozaj nechapem kde sa to v tebe bere, hlavne neporovnavaj, kazde dieta je ine, niekto zacne chodit v 12m niekto az v 18! a to hovorime o zdravych , nie predcasne narodenych detoch 😉

rimmel
31. bře 2010

moj syn napr on bol lenive dieta...ako jeho otec, ten tiez si dal nacas s lozenim a chodenim, iba ukazoval prstom ked daco chcel a svokra behala 😀 ine deti naopak su cule zivsie, aktivnejsie....

rimmel
31. bře 2010

a hovorim, moj sa zacal plazit zo dna na den! vyskusala som ten trik s hrackou tusim mobil ci ja neviem a viac som ho zacala motivovat a rozliezol sa, teraz verim kebyze to spravim aj skorej poleze 😅 skus kupit daco nove, nemusi byt hracka, alebo jej daco ukaz co este nevidela a namotaj ju nato a nech sa poplazi 😀 my sme to robili tusim dva dni a potom sa pohol

dankolucka
31. bře 2010

rimmel, mala je total zdrava, neni predcasne narodena, plazi sa, ale motivovat k lozeniu na styri nedokazem, nech robim co robim. Ale uznavam, uz to prehanam, schladim hlavu nacas, hadam sa to konecne prevali. Ja som ale total netrpezlivyyyyy clovek. 😝

aleachim
31. bře 2010

danko, chyba je v tom, že srovnáváš. Jestli je zdravá, tak si užívej toho, co umí a taky toho, že máš klídek. Ten náš dráček te(ď leze úplně všude a já z toho občas šílím.

aleachim
31. bře 2010

danko, mm byl hrozně líné dítě, tchýně mi psala, když jsem měla depku, ať jsem v klidu, že on nelezl, neseděl, nemluvil, neopakoval, jen ležel jak placka a čučel, začal chodit v 19 měsících. Je teda narozen o měsíc dřív, ale stejně byl dost opožděný. Doktorka je tehdá prý poslala na vyšetření, že nejspíš bude dementní a že asi nedodělá ani ZŠ.

No, v 5ti uměl velkou násobilku a číst, na ZŠ nastupoval rovnou do 2.třídy a i tak se tam nudil, protože všechno uměl, hrál závodně házenou, a na gymplu drtil učitelé matiky, protože toho uměl víc než oni. Vystudoval 3 vysoké školy jen tak mimochodem. Sám pořád říká, že měl štěstí. No, nevím.......

takže to, že teď je dítko trochu pomalejší opravdu nic neznamená. Jestli je zdravá chodit bude a všechno ostatní taky. Hlavně vás zbytečně nestresuj.

dankolucka
31. bře 2010

aleachim, to je fakt dobree 😀

aleachim
31. bře 2010

danko, jo, doktorka měla vyloženě odhad. Vždycky si na to vzpomenu, když Lucka nechce dělat, co ostatní děti už dělají.

latvia
31. bře 2010

ja som tiez mala tiky vsetkych porovnavat s mojim drobcom, aj som ho jak blba nutila pretacat sa 😝 vysledok bol taky ze uz ked videl naznak ze ho chcem pretocit tak sa zatal a dal poriadny rev 😅 tak som sa na to vybodla a on po case zacal robit pokroky sam 😉 dr. mi vravela, ze je podstatne, ze si uvedomuje svoju hornu polovicu tela, teda ak ho pritiahnem z lahu za rucky tak drzi vystrety chrbatik...do roka mame cas na dalsi pokrok, nie na chodzu, proste pevne koncatiny a aby sa sam snazil....
a velmi nam pomohlo ked mal novych ludi okolo seba a hrali sa s nim, pri mne je lenivy, ale pri dedovi je schopny uz aj preskocit postel 😀

aleachim
31. bře 2010

holky, Lucce nejvíc pomohlo se pohybovat být mezi dětmi. Oni lezly a ona na ně jen koukala, aby jim stačila, musela se hýbat.

latvia
31. bře 2010

🙂 jj, ked sme boli v MC tiez sa "hybal" viac 🙂 deti asi len potrebuju ten spravny motivacny podnet aby sa zacali zaujimat o vsetko viac..

opica
31. bře 2010

tak u nas nep;omaha na posun vpred nic 😉 hold taky je zivot. teraz sme boli u pediatrickya ta mi povedala, ze mam byt kludna, ze este ma casu...kazde dieta je ine. je dolezite, aby bol na brusku a posiloval si chrbatik...vsetko pride v pravy cas, silou nic nezmozeme...a keby do roka nelozil, tak nas posle na neurologiu...cize plati sto ludi sto chuti 😉

heliik
31. bře 2010

ahojky 🙂 .
opica: Nemusíš být smutná, nejsi v tom sama, my se taky nechceme pohnout, ani za nic. Už nevím jak na ní.
Dnes jsem např. půl hodiny před ní ležela a přetáčela se ze zad na břicho a zpět, a kombinovala jsem to s plazením. Týna na mě koukala jak na blázná, a měla z toho záchvaty smíchu, a to nekecám. 😀
Rimmel: My to takto taky praktikujem, nejdřív jsem zkoušeli, její nejoblíběnější hračky, pak mobil, poté i nové hračky a nic. Ona prostě buď leží na zádech, a nebo se posadí(pokud je v postýlce, nebo ve vaničce). Jinak se taky neposadí... Takže u nás to nevyšlo. ☹

rimmel
31. bře 2010

heliik ozaj nezufaj..ono sa to naozaj stane zo dna na den! 😉 moj na rozdiel od tvojej ani len nesedel..proste len na bruchu nonstop ale bol happy a to je hlavne 😉

heliik
31. bře 2010

rimmel já si to taký říkám, že pak nebudu vědět co dřív. 😀 Ale přeci jenom je mi to trošku líto, ale neudělám s tím nic.. 😉

rimmel
31. bře 2010

a preco ti to je luto? ved ti nema byt co luto 😉

aleachim
31. bře 2010

helik, já tě chápu. Přidám příhodu, jak je to všechno relativní a jak bychom si měly raději užívat toho, co máme a nechtít to, co nemáme.

Potkala jsem se sousedkou. Má o 14dní mladší holčičku. Holkám bylo + - 6měsíců. Lucka usměvamá, povídavá, pohodová holčička, která se ani nehne. Klárka úřvaná, protivná holčička, která už začínala lézt. Sousedka mi říká, ta Lucinka je báječná, to je tak pohodové dítě, já bych chtěla, aby Klárka byla tak usměvavá. A já na to dost otráveně, ale ona se ani nehne, pořád jen leží a čučí. A ona, no Klárka se už dokutálí kam chce a začíná popolízat, ale nejsem ráda, každou chvilku se někde bouche a řve. Ach jo.

Šli jsme domu a já říkám manželovi, ta se má jí už Klárka leze a Lucka nic a manžel mi říká "no, já jsem si všiml, že si tak trochu závidíte". 😀 😀

heliik
31. bře 2010

Aleachim Tak Týnka je taky šikovná. Mluví, směje se nahlas. Hry ovládá perfektně, a už umí říkat i Teta, ještě chybí strejda, a bude umět vyjmenovat, celou rodinu. 😅 A hodná je taky, je to zlatý mimino, hodnější, jsem si jako prvorodička přát nemohla. 🙂
Jen nám chybí ten pohyb......

rimmel : Ani pořádně nevím, asi proto, že jiné maminy, maj strašně šikovný dítka na pohyb, ale např. to co Týna řekne, nebo udělá, to oni neumí.. 😀
Ale jasné, všechno doženem 😅 A já se budu jen divit. 😉

aleachim
31. bře 2010

helik, vím o čem mluvíš, ale buď v klidu, nesrovnávej a užívej si jak je šikovná a jak pěkně povídá.

heliik
31. bře 2010

Vždyť já už se klidním, ale trvá mi to no.. 😀 😀
Jo a ještě umí Ajejej (to mi tady říká celou dobu), má hračku moc daleko...

lejdy208
31. bře 2010

Ahoj heliik, tvoje Týnka mi připomíná moji dcerku Niki. Do 10. měsíců se jen přetáčela a plazila, ale na kolínka ji to nešlo,ale ukecáná byla až až, v 10. měsících uměla kolem 12. slovíček 🙂, ale kvůli tomu nelození nás dětská dr. poslala na neurologii. Paní doktorce neuroložce všechno mala obkecala a závěr byl takový, že se malá "mentálně předbíhá a motoricky nedotahuje" a doporučila rehabilitace, které to měly vyrovnat. Na rehabilitace jsme chodili asi 3. měsíce a bylo to zejména cvičení na overballu formou hry. Za 14 dnů po cvičení si sedla přes kolínka a asi o týden později začala lozit. Chodit pak sama začala v 15. měsících. Syn má teď 8. měsíců a 2 týdny a taky ještě nelozí po kolínkách, přetáčí se a plazí, nožičky už hodně pokládá na kolínka, ale ručičky má ještě slabé a nedokáže se na nich vzepřít, tak jsem zvědavá jestli se stihne rozlozit nebo sednout do 10. měsíců, jinak nás čeká zase neurologie 🙂. Ale je to náš "malý bojovník" pořád na zemi s něčím bojuje a vyhraje si sám dlouho, tak doufám, že to za ten měsíc a půl co nás zbývá zvládne 🙂 .

rimmel
1. dub 2010

helik neboj raz si na toto obdobie spomenies, ako si stresovala a budes sa tomu smiat 😉

lejdy208
1. dub 2010

rimmel souhlasím s tebou, taky jsem u prvního dítěte takhle stresovala, že ještě nelozí 🙂 , ale za pár měsíců jak se malá rozchodila, už jsem si na to vůbec nevzpomněla a ani bych na ni nepoznala, že v pohybu, byla trochu pomalejší. Teď u druhého dítěte, už to tak neřeším, nechávám tomu volný průběh, snažím se, aby byl hodně na zemi, ale jak už jste tady psaly, každé dítko je jiné .....

opica
1. dub 2010

babule,
tak sme dnes boli poslendy raz na rehabilitacii a som sa rozpravala s fysioterpauetkoua ta mi povedala, ze je normalne, ze deti zacinaju lozit v 9. az 10. mesiaci. my sme teda boli len tri razy,a by som sa naucila, ako cvicit a povedala mi,z e g je uplne v pohode, tak isto ako aj pediatricka vcera.
hlavne NEPOROVNAVAJTE!!! hned ma sfukla,ze nemam sa nechat, ked sa ma ludia spytaju, preco este nelozi, ono to pride.

a musim napisat moj postreh zo vcerajsej poradne, g sa tam vrtel na prebalovaku, zdvihal sa a taka mamicka 4. mesacneho synceka mi zacal hovorit, ako by on uz stal,ze ho chce dat do choditka...som skoro odpadla, ved to je to najhorsie, co moze pre svoje dieta spravit...ale som jej nic nevravela, je to jej osobna vec ☹

latvia
1. dub 2010

ja davam do choditka, lieta v tom jak drak 🙂 ja, aj moji rovesnici vyrastali na choditkach a sme v pohode 🙂

rimmel
1. dub 2010

latvia taky arugument..ja som jedavala ako 4mesacna rajciny a som ok neznamena ze to je naozaj ok ..naco riskovat? 😕