8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

lenka1smejka
24. kvě 2010

lily-my mame miesto toho choditka kocik pre babiku take golfovky a to tlaci a chodi s tym

simiaveri
16. únor 2012

ahoj ..tak ja mam asi rychlika, ve 4a pul mesicich se plazil v 6ti mesicich sedel a byl na kolinkach behem chvilky uz i lez po vsech 4rech a v sedmi se stavel..🙂 dnes mu je 8mesicu a chodi kolem nabytku..ajaj mam co hlidat🙂)

petule777
11. dub 2012

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, náš synek má necelých 11 měsíců a ještě neleze ani se neplazí, sedí už asi dva měsíce, ale sám si nesedne. Myslíte, že bych se už měla znepokojovat?

snufi
11. dub 2012

malá má 8,5 a taky neleze. Já jsem z toho taková špatná, ale všichni říkají, že každé mimi má své tempo... tak uvidíme. A co ti říkala MUDr.?
@petule777

tea333
11. dub 2012

@petule777 nedavaj ho sediet. ak ho davas sediet, nema absolutne ziadnu motivaciu na plazenie a lozenie. pekne past koniky a na brusko a trenovat. neboj, ked ho nebudete davat do sedu, pekne sa sam rozstvornozkuje. obdobie plazenia a lezenia je pre vyvoj mimoriadne dolezite a nemalo by byt preskocene.Davat do sedu dieta, ktore si samo nesadne je navyse nezdrave pre jeho chrbticu (navyse demotivujuce)

petule777
11. dub 2012

No jak jsem byla na 10 .měsíční, tak říkala, že to vůbec nevadí, ale ona je taková zvláštní dr., je starší a není úplně důkladná, tak proto mi to furt vrtá hlavou...

tea333
11. dub 2012

@snufi 8,5 mesiaca nie je vela. nam zacal maly stvornozkovat ako takmer 8 mesacny, a to bol normalny priemer.

nana.76
11. dub 2012

Moje dcera začala po kolenach až v roce taky jsem z toho byla neštastna ale doktorka mi řekla že každe ditě je jine,takže neboj ono to přijde 🙂

deni26
11. dub 2012

ahojte, neda mi nezapojit sa. Ja mam 2,5 rocneho syna, ktory sa gulal do 9,5 mesiaca, potom sa zacal plazit, az potom sa posadil, o tyzden postavil. A nelozil 🙂. Lozi teraz 🙂. Tiez ma poslali na rehabilitaciu a tam mi povedali, ze mam uplne zdrave dieta, ze to vsetko pride samo. Kazde dietatko je ine, niekedy musime nad tabulkami trochu privriet oci 🙂. Aj ked viem, ze teraz pri malej ich budem sledovat, co uz aj robim 🙂

petule777
12. dub 2012

Díky za reakce, sedávat ho už nedávám, on ani moc sedět nechce, za chvíli se takovým zvláštním způsobem převrátí rychle na záda... Takže se už dvakrát bouchl do hlavičky, takže je furt v obležení polštářů 😉 Upřímně mně to ani nevadí, že ještě neleze, furt je to takové to mimi, ale samozřejmě čas už na to má 😉

madormi
12. dub 2012

@petule777 mé malé taky bude 8měs a neleze ani se neplazí, sedí hezky, ale z lehu si nesedne, ale co tak je línější noo 🙂

sunny83
12. dub 2012

@petule777 Naše bude mít 10,5 měsíce a taky neleze a neplazí se. Jen teda couvá už dlouho a péruje na kolínkách. Dr. říkala, že to už za chvíli poleze. A ani zatím nesedí. Je taková línější ale jsem v klidu..

bocianka123
12. dub 2012

ahojte,
@petule777 - vôbec sa tým netráp, ak inak napreduje, je to v poriadku. Ked sa pretáča, drží hlavičku, naťahuje za hračkami atd., ono to príde všetko , neboj sa. Ešte sa za ním "nabeháš" 🙂. Môj mladší 4-nožkuje od 8 mesiacov a hned sa aj postavil, ale dodnes sám nechodí ešte, iba popri nábytku, stene... a veru niekedy ide ako guľa... a k tomu sedeniu - v tomto sú tiež rozdielne názory. - no neviem, či je to "demotivujúce" pre podporu lozenia ( @tea333 - aspoň tak som to ja pochopila) , ani by som nepovedala. Môj syn je stále v pohybe a kebyže ho aj posadím, tak nevydrží, pre neho je skôr sedenie nezaujímavé... A zo zdravotného hľadiska - to áno, chrbtica "trpí" ak sa dieťa nasilu posadzuje.
Mne dokonca včera na kontrole neurologička povedala, že nemám malého posadzovať, lebo ešte nemá pevný chrbátik... to mi je jasné, vidím to sama, že ešte nie je o.k., ale tak som zostala v rozpakoch - 11-mesačné dieťa neposadzovať??? teda sama ho neposadzujem, ale ved on sám už lozí, stojí, chodí s oporou a ked si sadne - čo mám robiť??? ved to sa nedá "zakázať".

abika26
12. dub 2012

nasa dcerka sa zacala plazit na 7m,na 8,5m sa postavila a az tak zacala stvornozkovat na 9m aj par dni.som si neveldea predstavit ze to raz urobi lebo v kuse sa plazila a islo jej to rychlo 🙂 a zrazu zacala-najprv na koberci a az potom na plavacke.nasa lekarka hovori ze nie je dolezite kedy dieta co robi ale to ze v jeho vyvoji vidis pokrok a podla mna ma svatu pravdu

abika26
12. dub 2012

@bocianka123 ked si sadne sam z nejakej polohy to je ok,len ty by si ho nemala posadzovat ked to nie je nutne(krmenie,autosedacka atd.)

ahojkyy
12. dub 2012

ahoj. Nestresuj. Tiez sme neliezli, tiez ma to stvalo. Tomik si sadol v plnych 9. mesiacoch a v ten den zacal aj liezt. Dovtedy len lezal a ked sa na mna fakt nastval, v zlosti v lahu sa plazil - cuval. Nic viac.. Teda mu to trvalo, kym sa pohol, z lahu. ALe zase - do tyzdna od sedu sa postavil a zacal obchadzat, 11 mesacny chodil, teraz beha 🙂
ono to pride, neboj.
ahojkyy

bambinkaa
15. dub 2012

nasa mala robila presne to, co aj Ty pises. Zacala stvornozkovat az na zac. 10. mesiacv. A zrazu zo dna na den sa posadila, stvornozkovala staaaale, napokon sa postavila. Teraz tlaci pred sebou tlacidlo, alebo pavuka a chodi sama, ako s nakupnym kosikom 🙂 Udialo sa to vsetko behom 2 tyzdnov. Neuveritelne 😀

manasek123
26. led 2015

zdravim ,chci se zeptat , nasi dcerce neni jeste ani jedenact mesiacou a uz ma celkom deset zubu z toho dve stolicky, je to normalni?

balzhi
19. únor 2017

@petule777 tak jak u vas to dopadlo? mame 9,5 mesicu, hodne s malym cvicim, ale zatim jsme se naucily rychle plazit. Za 2 tydny jdeme k reabilitacni doktorce, a ta rikala ze do ty doby jestli se nenauci lezt tak nasadime Vojtovku, a to by nam ani nemelo byt 9 mesicu korigovanych...

linee
19. únor 2017

@balzhi moje holka se rozlezla az ve 13 mesicich.Do te doby se jenom plazila,a to hodne rychle.Obcas se ale stavela na 4,zaperovala,placla sebou na bricho a plazila se dal. Najednou presla na 4 a ted leze.Jinak kdyz dr plazila stala a chodila kolem nabytku.To dr. stacilo,aby nad zatim nikam neposilala.

balzhi
21. únor 2017

@linee no u nas do chozeni kolem nábytku ještě daleko 🙂