8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

momin
19. čer 2009

eliotka
Ahoj. kamoscin maly ma 10 mesicu a zacina lozit teprve ted kdyz uz se jine deti snazi chodit.. nevim jestli je to normalni... 😅 Ale urcite je vice takovych deti... 😉

cestovatelkaandrea
19. čer 2009

eliotka, ja mam devat mesacneho syna a tiez poriadne nelozi. pohupuje sa na kolienkach, zadok vystrkuje ale ked zacne lozit, tak po chvili padne na brucho. plazi sa tiez ako divy. ked som bola na poradni, tak mi doktorka povedala, ze 90% deti sa nauci plazit do 12mesiacov. takze aj ten tvoj drobcek a aj ten moj, maju este cas. niekto je rychlejsi, niekomu to trva dlhsie. len ho treba nechavat dlhsie na bruchu nech plazi a on pride aj na to lozenie

papol
19. čer 2009

eliotka, nic si z toho nedělej, není to vůbec divné. každé dítko je jiné. Nejsi sama, komu se dítko dlouho plazí, než začne lézt. Často toho pak zvládne najednou opravdu hodně a člověk nestačí hlídat. Náš klučík, jak začal lézt, tak se během jednoho týdne začal i zvedat a chodit kolem nábytku a do čtrnácti dnů se sám posadil 😅

luciakubista
19. čer 2009

ja mam takisto 8 mesacnu holcicku a nelezie,ale uz sa sama posadi a zda sa mi,ze od tej chvile je uz leniva valat sudy. Zatial si hlavu nelamem,kazdy ma svoje tempo. 😉

dominka11
19. čer 2009

ja mam ešte male babo na lezenie, ale ja som začala lozit neskor ako som chodila. takže si myslím, že to nie je problem a ešte ma čas.

janajanajana
19. čer 2009

😉Eliotka, moja zacala liezt v 10 mesiacoch, proste uz chodila, ked som ju drzala za rucky a liezt zacala az neskor. Myslim ze je to OK, dcerka nijako nezaostava co sa tyka pohyblivosti, ale napriek tomu si myslim ze cvicenie niekedy nie je na skodu, pri mladsej presne sledujem ci splna z hl. psychomotoriky co ma, pokial jej nieco nepojde v danom mesiaci, tak budem chciet s nou chodit cvicit.Urcite to len prospeje 😉

monka88
19. čer 2009

Eliotka nas maly utrobil prve krocky po stvornozky v prvy den 10teho mesiaca. A odvtedy stvornozkuje ako sarkan.Prebehne po styroch po byte len taky fukot 😀
Takze nijake strachy ono to pride,ze sa potom nebudete stacit cudovat 😀

skalnicka
19. čer 2009

deticky, ktore su tazsie, to znamena, ze im chuti papkat, lezu neskor, ie zivsie, stihlejsie zase skor..aspon ja mam taky poznatok z mojho okolia..moj maly ma sedem mesiacov a osem kil, je dlhy a stihly - nie chudy...dr.povedala, ze je to taka zilka - lozi ostodusu, ale napriklad ho neposadzam, cize sam nesedi, len ak chvilu na mojich nohach...kazde babo je ine ako to uz tu tisickrat bolo povedane a verte mi, keby bolo nieco v neporiadku, pediatri to tak urcite nenechaju...

bubaczik
19. čer 2009

s mojich štyroch deti neliezlo ani jedno 😉 len sa tak divne šuchali po zadku,ale na štyroch nebolo fakt ani jedno... 😉

cerkris
19. čer 2009

ahoj niektoré deti preskočia túto vývojovú etepu , to vôbec nevadí, hlavne deti netreba nejak umelo učiť liezť.Môj prvý syn začal liezť až potom ako ssa naučil chodiť, uvidíme ako na tom bude druhý.

eliotka
autor
19. čer 2009

On právě neplazí moc dopředu, spíš kolem dokola své osy. 😕 🙂
Tak myslíte, že bych ho to neměla učit? Hlavně ani nevím, jak. Maximálně, že ho na ty kolínka občas dám, ne?

Trochu jste mne uklidnily. 😉
Jen mne vadí okolí, furt poslouchá, jestli už leze a jak to, že ještě ne! ☹ 😠

lessi
19. čer 2009

Ahoj eliotko,
jestli tě to trochu uklidní, tak můj Lukáš taky ještě neleze a myslím, že k tomu má ještě daleko. Teprve před týdnem se začal sám otáčet a jak píšeš, tak se mi taky na bříšku otáčí okolo své osy.

Sice jsem taky trochu nervózní, ale myslím si, že až se mu bude chtít, tak začne. 😉

zitaje
19. čer 2009

Moja zacala liezt ked mala skoro 9 mesiacov, a hned nato sa naucila posadit. Ja si myslim ze je to v pohode,hlavne ho nechaj nech ide svojim tempom. Vraj nie je dolezite, kedy sa deti naucia vsetky tieto veci (plazenie, lezenie, posadenie, postavenie, chodenie), ale ci to robia spravnym sposobom a v spravnom poradi, netreba stavat na nozky, posadzovat, nechat mu volny priestor na plazenie a ono to urcite pojde!!

stvura
19. čer 2009

Musim tiez napisat k ukludneniu, ze ja mam 10 mesacneho chlapceka, ktory momentalne chodi za jednu ruku a stvornozkovat mi teda za ziadnych okolnosti nechcel a nechce. Darmo som s nim cvicila a este obcas cvicim...nic...krasne sa posadi, plazi sa ako hadik, vystvera sa kam chce, no stvornozkovat nebude. Spravi 2-3 zabery a rozplesti sa. Chodime od osmeho mesiaca a 2tyzdnov....takze asi tuto etapu preskocime {jeho tato tiez nestvronozkoval ako maly podla "zdroja svokra"

kata.jan
19. čer 2009

Hlavu bych si s toho nedělala. Bratranec se nejprve v roce naučil chodit a o dva měsíce déle začal po čtyřech

muffinka
19. čer 2009

Moje mala lezi od 10 mesiaca 😕

muffinka
19. čer 2009

Hej, to teda vypalilo. Chcela som napisat samozrejme LOZI a nie LEZI. 😀

agnes28
19. čer 2009

Moja Hanka začala loziť tiež až v 10 mesiacoch a o pár dní sa začala stavať🙂 určite sa neznepokojuj 😉

diddi
19. čer 2009

nase baby zacali stvornozkovat az v roku....aj som zalozila vtedy temu"ako naucit dieta stvornozkovat",pretoze neurologicka mi hovorila,aby som ich ucila lozit....aka blbost,ze?!....no a zacali same,zrazu....v roku,chodit zacali v 16m...a hned bez ruky,proste sa v jeden vecer Mia postavila a presla asi 3m....nechapali sme....no a Ella ako to videla,tak sa prevelice smiala a o bozinku zacala aj ona trenovat...sama presla o 2 dni po Mii.

terezam22
19. čer 2009

Ahojky mému chlapci je 8měsíců a 3týdny,včera jsme prvně byly na Vojtově metodě,prý je hlavně vhodné aby to dítě nepřeskočilo ty vývoje...tzn.vše postupně,můj prďola se otáčí na bříško ale nezapojuje pánev,proto i při lezení má bříško na zemi,nožkama se jen odráží pod sebe je nedá,tak mi poradila a ukázala pár cviků,budeme chodit tak po 3týdnech na kontrolu

mousunek
19. čer 2009

eliotka - je spousta deti ktere nelezou vubec a rovnou se stavi

terezam22
19. čer 2009

mousunek no a to právě není dobré....

Vážně jsem s tou fyzioterapeutkou mluvila,má 20let praxe,chodila jsem k ní i s prvním synem,který v tomhle období,nelezl,neseděl a vše jsme musely dohánět cvikama

A jěště nám na besedě dala radu,maminy pište si kdy a co a a jak Vaše děťátka začly dělat,protože se stane,že v době puberty jak se začínají měnit,přijde nějaká komplikace a ejhle Vy si těžko vzpomenete co dětátko dělalo před 10 či 12lety...což je fakt

dididi30
19. čer 2009

syn lozi od 6 mesiacov, uz ma rok a este len sa rozbieha v chodeni, stale to nieje dokonale..
dcera nelozila a rovno chodila a to v 10 mesiacoch 😉

mousunek
19. čer 2009

terezam22 - ja jsem taky nenapsala ze je to dobre pouze jsem konstatovala ze to dela spousta deti

bubinko83
19. čer 2009

ani naš Filipko ešte nechodi po štyroch(o mesiac skor narodeny).Doplazi sa kde chce ale sa akonahle sa da na štyri tak sa rozčapi 😀 Ja to neriešim,každe dieta je ine a ani dokina na to nič nehovorila ani obvodna ani rizikova. 😵

beruska2x
19. čer 2009

nas malej ma 10m a plazi se po brise, a zacina se stavet, proste neleze.. ja jsem taky nelezla a nijak me to nepoznamenalo, kazdy dite je jiny, prece ho to nebudu nutit delat kdyz nechce, kazdy si vybere formu pohybu co mu jde nejlepe ... me to prijde prirozene, a stejne je to se vsim ostatnim a i u dospelych ne? 😉

sylvka
19. čer 2009

ahoj eliotko,jsme na tom úplmě stejně,ale je nám 9měsíců.zatím jsem v pohodě,protože pokroky dělá,malé ale ano.

danka1
19. čer 2009

Ahoj eliotka aj vsetky ostatne maminky, pridavam sa nasa mala zacala najprv stvornozkovat ked mala 9 mes a liezt ked mala tak 10 mes. Ako tu uz bolo napisane, kazde babo ma iny rytmus, v 8. mesiacoch sa nemusis vobec obavat a vobec nemusis s malym cvicit ani nijak inak ho trenovat, sam zacne robit co treba ked pride jeho cas 🙂

terezam22
19. čer 2009

mousunek to nebyla výtka 😉

jen že v určité fázi vývoje posiluje svaly které potřebuje na další fázi vývoje...

ano mě taky leze jen po břiše a je to tím,že nezapracuje těma svalama co by měl a nepoužívá pánev ,proto chodíme na tu Vojtovu metodu

mousunek
19. čer 2009

terezam22 - v pohode vim jak to myslis, je jasne ze to ditko by melo nejak postupovat...

jsem treba slysela ze prvni se ma ditko stavet a pak si sedat a podobne u nas si maleju sedl pak zacal lezt dopredu a pak se teprve postavil, amme to taky prehazene