8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

wsmoulinkaa
24. únor 2010

teda někdy jo ale to málokdy

lenka1smejka
24. únor 2010

Nic si z toho nerob aj mala ich mava niekedy tak

lily1983
24. únor 2010

ahojte 🙂
aj nasa mavala az do nedavna jednu pästičku zatvorenu pri polohe na brušku..a už je to ok. 😉 obe ma pekne otvorene.
..a dnes sme už plazili dozadu torcha.. 🙂 🙂 ..

andy24
25. únor 2010

Ahoj holky,tak jsem se vrátila z rehábky.A jak jsem byla nadšená že se malá začíná plazit tak tet mi je do breku.Rehábka mi řekla že má mala zvýšenou hypotonii,snad se to tak píše.Tet at počítám že se bude asi měsíc plazit ,pak možná lést a chodit budem až na 15-18měs.Ve čt.jdu ještě do poradny pro nedonošený děti tak jsem zvědavá co řekne primář tam,jednou mi říkal at počítám že bude o 2 měs.opožděná,ale to co mě dneska řekla rehábka mě uplně vzalo ☹

veronika81
25. únor 2010

andy, netráp sa tým zbytočne a predčasne. Ja viem, ľahko sa to povie..ale to, že je hypotonická, nie je nejaká veľká katastrofa. Podaj by sa horšie nestalo! Aj vám kázala nejako cvičiť? Určite je vhodné správnym spôsobom posilňovať svalstvo. Poznám pár mamičiek, ktorým cvičenie krásne pomohlo a detičky všetko dobehli. A malá je ešte aj skôr narodená, netráp sa tým, že nerobí všetko podľa tabuliek. To nie je dôležité, raz sa všetko naučí.
Ak ťa to poteší, ja osobne som narodená o 6 týždňov skôr..a tu som a všetko je v poriadku 😀 😅 Chodiť som začala tesne pred 15. mesiacom 😉
Hlavne kľud, mysli na to, že pokojná mamička = pokojné bábätko 😉 Bude dobre!

dankolucka
25. únor 2010

ahoj andy, hlavu hore, mooj syn sa sice narodil po termine, ale tiez mal oslabene svalstvo a v hrubej motorike zaostaval prvy rok o dva az tri mesiace. V roku vsetko dobehol, zacal chodit asi 14 mesacny. Hlavne sa dllllho plazil, chvilu lozil, ale mal fantasticku stabilitu, odkedy zacal chodit si nepamatam, zeby padal. Takze bud v pohode, vsetko bude ok.

lenka1smejka
25. únor 2010

andy-a co tej malej utecie aj ked zacne chodit v 18mesiacoch?Nemyslim si,ze by jej nieco utieklo

andy24
25. únor 2010

Holky já vím že to dožene.Mě nejvíc štvou ti lidi,s hloupýma otázkama,a vi ještě nesedíte,nelezete.... 😒 U nás v paneláku je paní má dvojčátka 8 měs.a ta mě deptá nejvíc.není dne aby se nezeptala co mi,a že oni už sedí,že lezou,malá že se jí staví na nohy a že už jsou ve velkých autosedačkách a kdy mi jí už do ti autosedačky dáme.Už mě ani nebaví jí něco říkat,naše malá už trošku sedí ale sedět jí ještě nemám dávat 😒 Dneska když jsem jšla s rehábky mě bylo spíš do breku tak jsem jí zase potkala tak už ani nic neříkám ☹

rimmel
25. únor 2010

andy 😠 takych by som vedela aj zabit....im povedz ze a co je natom ze neleze nesedi? to neviete ze kazde babo je ine a aj tak, cim neskor tymlepsie pre jeho chrbticu 😝 sprav z nich truby

andy24
25. únor 2010

Rimmel já už se jí budu vyhýbat obloukem 😉 Co vi jak jste na tom 😅

rimmel
25. únor 2010

andy fakt si nerob starosti..moj bol tiez narodeny predcasne, ja som s nim nic necvicila, a az v 11m sa zacal plazit..bola som aj u doktorky a vobec sa netvarila ze je to divne alebo co.. 😉 moj sa doteraz iba plazi, i ked viac, dviha zadocek ze uz pojde mozno coskoro na 4 no to bude asi dlho, ale co..ani nesedime..a nic si z toho nerobim, skor mam tendenciu ked vidim ine mamicky co deti v 5m posadzaju na ne zle kukat ze by nemali, ale nic im nehovorim, naco....

andy24
26. únor 2010

Rimmel já vím že to naši doženou ale trošku mě to mrzí,druhá dcera mi už na 11 měs.chodila.Ve čtvrtek jdeme k primářovi do poradny tak pak písnu jak jsme dopadly.Na rehabce s námi už pomalu nic nedělají máme cvičit jenom na baloně jeden cvik,na Vojtovku mi řekla že jsme veliký.Ale jak tady čtu spoustu dětí s vojtovkou začínalo třeba i na roce ,tak nevím ☹

evikg__2
26. únor 2010

andy, zvlastne, lebo mi mame 10 mesiacov a 9 kg a zacali sme cvicit pred 2 tyzdnami a lekar sa nepozastavoval nad tym, ze sme na to velky. A zatial ju viem udrzat, tak neviem.... 😉 Co tak skusit ine rehabilitacne stredisko?

andy24
26. únor 2010

evikg,už o tom uvažuju.Počkám co mi řekne primář a už mám pár adres kde cvičí s dětma vojtovku tak tam zavolám

wsmoulinkaa
26. únor 2010

andy...nedělej si z těch řečí nic, jsme na tom stejně-poslouchám to od kámošky a už jsem ji to řekla, že mě nebaví to její věčný poučování no a co myslíš?? naštvala se, její boj, mě je to jedno!

taky jsme pozadu....neleze, jen je na břiše a sune se dozadu převážně, snaží se na nohy stavět než do sedu, ale to oni vše doženou!!

a je hodně dětí, které ani nelezly a rovnou chodili

katy2
26. únor 2010

ani moja mala nesedi vobec, ani sa nepokusa sadnut si, nevie sa dat na styri, teda ani nelezie, akurat sa plazi od 8.mesiaca, ale aj to tak, ze ma jednu nohu vystretu a taha sa druhou.... Cvicime znova vojtovku po poslednej kontrole.... Uz tri tyzdne, ale nejaky pokrok nebadam.... Tiez verim, ze to dozenie... Ruky ma silne ale nozky a chrbticu nie....

evikg__2
26. únor 2010

fuj, teraz pozeram, aka hrubka sa mi podarila 😠 My mame 10 mesiacov ma byt samozrejme s tvrdym Y. 😀

kuratko
26. únor 2010

nas maicky ma skoro 5 mesiacov a este sa poriadne neprevrati na brusko, ani z bruska na chrbatik. ale ja viem ze je to v poriadku, on je velmi "zaoblene" dieta, tazsie sa mu hybe 🙂 oni sa do toho vsetci dostanu. casom..

lumixii
26. únor 2010

Ahoj, tak mi jsme začali konečně lézt do předu.. malému je 9 měsíců... ale, sám se z bříška na záda neotočí... obráceně ano.. když leží na zádech, tak se otočí na bříško... sám si nesedne... pouze když leze, tak se mu podaří si pak sednout na zadeček... a už se snažím to nijak neřešit. Mám 2 kamarádky, jedna má holčičku a druhá chlapečka.. ta co má holčičku je o 2 měsíce mladší.. a malá jí leze od půl roku... ta co má chlapečka tak ten jí v 9 měsících chodí už sám... a přesně jak tady výš psala Andy.. to je fakt někdy drsný, když pořád slyšíte, vy to ještě neumíte.. my už tohle uměli dávno... Snadno se kolikrát řekne nemysli na to, ale když to máte na talíři každou chvíli... tak ikdyž se snažíte.. tak to kolikrát nejde na to nemyslet...
Ale každé mimi je jiné, a myslím si, že žádnýmu ještě nic neuteklo, když začalo chodit třeba až 18 měsících 😉 , alespoň ho máte déle pod kontrolou 🙂 😀

dankolucka
28. únor 2010

ahojte kocky, potrebujem radu, najlepsie ak niekto chodite na rehabku, mozno viete ako na nas problem. Nasa zaba sa plazi od 7. mesiaca, ale oboma rukami naraz sa posuva. Teraz zacina podstrkovat ritku dohora a nozicky obcas pod seba, ale stale len plazi. A teraz ten problem..velmi sa zrychlila v plazeni a ma silne ruky, ale kedze ich nestrieda, tak sa na nich doslova vymrsti dopredu a uz sa aj treskla na bradu. Vyzera to dost hrozivo, hlavne ked sa ponahla, ako sa vymrstuje. Ako ju mam naucit striedat ruky? Da sa to vobec dieta naucit? Co jej dam chranic na bradu? 🙂
Dufam, ze z mojho popisu sa da pochopit luckin svojrazny styl plazenia. Tak prosim ozvite sa a hodte nejaku dobru radu. Vopred vdaka. 🙂

lenka1smejka
28. únor 2010

danko-ja teda nemam s tym to skusenost ale skus ju dat na zem na styry a ukazuj jej ako sa striedaju rucicky.Ty jej narabaj s tymi ruckami kamoske to trvalo 2tyzdne nez to mala pochopila ukazovala jej to asi 3x do dna

dankolucka
28. únor 2010

lenka ahoj, ked ja som ju skusala dat na styri, ale co ona nespravi sama,tak to ju nedonutim, strasne sa vzpiera..dieta so silnou volou asi 😀 Ale skusim. vdaka.

lenka1smejka
28. únor 2010

tak skus ked je na brusku a zacne sa palazit tak jej vymienaj rucicky

petrach
28. únor 2010

andy,rimel na ty řeči kašlete..my to máme to samé,okolo jsou skoro stejne staré deti a lezou,sedí,obchází nábytek..díky tem blbím řečem jsem vytřídila kamarádky,pokud to nedokážou pochopit,já to poslouchat nemíním..ted už me to tak netočí,ale když byl menší desne a kolikrát jsem to obrečela..,

malí se plazí od 11 mesícu,jde na čtyři,houpe se občas udelá i tempo a zase lehne a plazí..rhb říká,že je to normální,nekteré deti to doženou dřív,jiné potřebují víc času,cvičíme 2x denne,ale neuroložka říká,že už by nemusel,ale pokud zvládáme tak doporučuje do nástupu lození vydržet..

chce to jen si počkat,naše neuroložka mi ted na kontrole řekla,co pry bude mít v živote z toho,kdy začal lozit a chodit,koho to pry bude zajímat 😉 a má pravdu..

andy24
28. únor 2010

Petrach i já jsem to už několikrát obrečela.Chtěla jsem se tě zeptat co máte za cviky,nám vojtovku nedala.Máme cvik na baloně a to je všechno.Prej nemám dělat nic násilím že to dožene,at počítám že bude tak měsíc se plazit a pak líst.Sedět ještě jí nemám dávat.Ve čtvrtek jdu na neurologii tak jsem zvědavá co nám pan dr.poví 😉

lenka1smejka
28. únor 2010

Inak aj mne tie reci ublizuju mam kamaratku nase male su rovnako stare a minule sa mi chvalila,ze jej mala uz chodi tak som jej povedala,ze nasa teprva zacala lozit a ona,ze:to je neako neskoro,asi je zaostala mala by si ist k lekarovi...Boze myslela som,ze ju zaskrtiiiiim 😠 tak uz sa snou nebavim 😝

petrach
28. únor 2010

leni já přesne tohle poslouchala od sousedky..tak jí řeknu už max ahoj a pádím dál..proste jsem se začla vyhybat a ona se ted diví proč..
když se prcek narodil a byl ješte v inkubatoru,tak mi začla vykládat,že vetšina rodin z postiženym dítetem se rozvede 😠 já jí říkala že není postiženy,jen předčasne narozený,jenže pro nekteré lidi to znamená to samé ☹

andy cvičíme vojtovku,už by pry nemusel,že vyšetření jsou všechna v pořadku,proste mu dyl trvá to dohnat..gestačne bude mít 10 mesícu..jo a detská dr na roční prohlídce,když jsem řekla co teda umí a byla špatná,že Eliška umela daleko víc,tak mi řekla,..víte kolik takovích donošených detí tu máme?..
vubec se netrap,nesmíme srovnávat..to mi řekla ted i neuroložka a to mi tady máme desne přísnou,je tím vyhlášená..

lenka1smejka
28. únor 2010

postihnuty?V inkubatore neznamena,ze je postihnuty...boze niektory ludia nemaju rozum 🙄

petrach
28. únor 2010

leni jo máš pravdu 😝 lidi umí byt hnusní..ale zase ne všichni..mám tady kamaradku,ma kluka o 6 tydnu mladšího a ten už skoro lítá a ta mi pořad říká,nesrovnávej.. 😉

lenka1smejka
28. únor 2010

aj mne vsetci hovoria nezrovnavaj 😀