8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

rioko
3. únor 2010

nesouhlasím že vojtovka je jen pro vážné případy, nám pomohla jak k rozplazení, tak potom i k posazení a rozlezení, myslím že taková pomoc dětem neublíží a ani pláčí u toho, ale proto, že se jim nelíbí, že je dáváme do polohy, kterou nemají rádi . a právě dělat nechtějí, ale tak se tím popostrčí

aleachim
3. únor 2010

rimmel, v tom rozčílení jsem zapomněla Gratuluji!!!!!

holky, jste moc milé. Já instinktivně vím, že je v pohodě - cvičili jsme vojtovku a z rehabky nás propustili, neuroložka říká, že je úplně v pořádka a kontroly jsou jen pro formu, ale vždycky mě tyhle řeči rozhodí. Zvlášť když mi do průkazky napsala, že je v hrubé motorice opožděná. No, ale už jsem zas v klidu. Pro jistotu jsem se objednala na rehabku na kontrolu.

k té vojtovce, mám kamaráda, který cvičil vojtovku, měl DMO a říká, že díky vojtovce chodí, takže určitě funguje, ale že to sice nebolí jako bolest, ale je to hrozně nepříjemné. Přirovnal to k tomu jako když máte dlouho něco v sádře a pak vám tu končetinu rozcvičují.

klara_klara
3. únor 2010

baby a v kolkych mesiacoch by teda dieta malo zacat lozit?

rimmel
3. únor 2010

klara nato neni odpoved, vidis to tu sama 😀 😀

aleachim dik a ozaj sa nestresuj..

a evig, ja ta obdivujem, jaosobne by som kebyze maly pri tom place necvicila...a ani som nic necvicila a vidis nakoniec sa rozliezol, a to sa ako tvoja, iba otacal na brusku ani sediet zatial nevie a u nas dokt.nic 😝 😀

lizatko1009
3. únor 2010

klara_klara chod na stranku http://www.najmama.sk/deti/vyvoj-babatka/ tam mas vsetko popisane co robia a maju vediet v ktorom mesiaci.

klara_klara
3. únor 2010

dik lizatko

rioko
3. únor 2010

myslím že když se rozleze do roku tak je to ok, já teda jsem asi moc poctivá a pečlivá a když vím, že mu něco může pomoct -protože má hypotonii - slabší svaly, což má hodně dětí kterým právě dělá problém sedět nebo lozit, tak to udělám a to cvičení je podlě mě úžasná věc, i když pravda je to náročné, obzvlášť když je dítě už větší a patřičně se brání

aleachim
3. únor 2010

tak lízátko, koukla jsem na ten odkaz a buď má totálně zaostalé dítě nebo to přehánějí. V 11 měsících dát tužku dítěti ať čmárá. Lucka okouše tužku a papír roztrhá. Ale umělecké dílko to je🙂

rioko
3. únor 2010

no Vojta taky tužku akorát okouše a v 11 měsících tam píšou, že když mu dám kousek těsta a ukážu mu jak dělám kuličku bude ji taky žmoulat a mačkat - no to určitě, ten by to měl hned v pusince 😀

rimmel
3. únor 2010

no maly sa rozliezol! dokonca oproti ranu to aj nejak inak robi...lepsie 😀

a ze pero a papier? sak by si tym oko vypichol 😀

rioko
3. únor 2010

rimmel super je to šikulka, paráda 😵

aleachim
3. únor 2010

rioko, rimmel, to jsem ráda, že v tom Lucie není sama. U toho těsta jsem se zasmála, máme dát pozor, aby ho dětičky nesnědly, já bych jí to ani nestihla z té pusiny vyndat - ona všechno sežere ani nemrkne, naposledy hlínu a ještě u toho nam nam 😀

rioko
3. únor 2010

no přesně to dělá Vojta, všechno šup do pusinky, takže těsto fakt nehrozí 😀

lenka1smejka
3. únor 2010

Inak ja som uz malej dala ceruzku a papier-z ceruzku si pocmarala nohavice a z papiera si ukusla 😀

evikg__2
3. únor 2010

rioko, presne tak ako si ty to cvicenie popisala, tak presne mi to aj ten lekar vysvetlil. Inak presne moj nazor, to co si napisala ohladom toho cvicenia. Ja viem, ze by som kludne mohla pockat, chodit by sa raz naucila, ale ja viem, ze je naozaj dost pohodlna a toto ju naozaj moze nastartovat. Ked ona je vzdy spokojna tak ako je. Ak nedociahne na hracku, tak nevadi. Ide sa hrat s tou, ktora je poruke.
Inak dnes som sa dost vystrasila. Jasili sme sa na fitlopte, bola na chrbatiku, drzala som ju za rucicky a ona sa tak zhupavala na tej lopte. A ked sa tak poriadne zhupla a vykopla nozicky dohora, tak urobila kotrmelec. Nastastie som ju drzala za rucicky, takze sa neudrela, ale zlakla sa ona aj ja. Nastastie sa jej nic nestalo, rucicky vyklbene nie su. Dobre som si vynadala, ze som krava nezodpovedna.

rimmel
3. únor 2010

evikg ale no! nebud k sebe taka tvrda, ja som raz malemu hodila mobilom do hlavicky, myslelasomsi ze trafim k manzelovi no ale vidis to 😅 😀 nastastie mu nic nebolo no poucila som sa..vsetci sa ucime 😉 inak presne aj moj taky, lenivec! nez sa ma plazit, najde si daku co je po ruke nech nemusi! 😀

rioko
3. únor 2010

evi něco podobného se stane snad každé, my jsme zase jednou Vojtu vzali v korbičce a chytl jsme ji za pouta a ona se překlopila že Vojta udělal v ní kotoul dozadu, taky jsem se strašně lekla jestli nemá něco s páteří ale dobré naštěstí...to cvičení zvládneš, třeba to bude stačit chvilku, popostrčit ji, rozhodně ji zesílí svaly a to je hodně důležité, uvidíš že když budeš cvičit poctivě, brzy poleze

lizatko1009
3. únor 2010

co sa tyka tej ceruzky do ruky este tam niesme, ale zatial sa drzime tabulky, ale mam sesternicu, sice uz chodi do 1 triedy, ale pamatam si ked bola taka malicka nemala ani rok a cmarala na papier, sem tam sa schovala pod stol a isla ich jest, ale toto sme jej nedovolili, tak potom prisla nato ze to sa nedava do ust.

rimmel
4. únor 2010

baby moj syn sa nejak cudno plazi dnes..taha ho do jednej strany, niekedy ma jednu ruciku pri sebe, druhou sa posuva... ☹ spravi sa to?

aleachim
4. únor 2010

rim, vždyť teprve včera začal s plazením, tak musí zkusit jak mu to půjde nejlépe.Lucka se nejdřív přitahovala oběma rukama, pak se trochu začala odrážet kolínkama - vypadala jak krokodýl a postupně pilovala. Nesleduj ho tolik a nech ho, ať trénuje. 🙂

evikg__2
4. únor 2010

rimmel, mozno ma jednu rucicku po vcerajsku presilenu...

petrach
4. únor 2010

rimel musí přijít jak na to..jsem ti psala že budeš koukat 😉
aleachim gratuluju k ročku 🙂
evikg asi by ses divila kolika z nás se neco podobného stane..jsou to fakt sekundy a občas se to nedá uhlídat,nebud na sebe taková 😉

jo s tím testem a tuškou jsem se pobavila 😀 😀 malí má dnes přesne 9 mesícu gestačne a teda rozhodne by to rval do pusenky 😀

rimmel
4. únor 2010

okej dik tak to necham tak 😉

aleachim
4. únor 2010

petrach, děkuji. Nebueš věřit, ale úplně jsme to prešli. Lucinka nedostala nejen dort, ale ani žádnou hračku. Jsem to ale děsná matka. Po vánocích toho má tolik, že si nejraději hraje se vším, co není její hračka.

petrach, cvičíte ještě? My ne, ale potom, co mi včera řekla ta doktorka, jsem se objednala na rehabku. Raději to zkonzultuji, přeci jen mi to nedá.

aleachim
4. únor 2010

včera se mi jako krkavčí matce povedla skvělá věc. Ptal se mě maminka na plavání, kdy bude Lucce rok a já se do těch výpočtů - gestační věk verzus kalendářní, kdy jsem rodila a kdy měla tak zapletla, že jsem jí řekla, že teď někdy 😀 . Říkám tomu mateřská demence.

rioko
4. únor 2010

rimmel Vojta se plazil úplně stejně, jednu nohu ani nekrčil a táhl za sebou ale primář říkal, že je to jeho styl, lozením se to srovná

rimmel
4. únor 2010

🙂 tak som rada

petrach
4. únor 2010

aleachim me se do oslav moc nechce..to ten předčasny porod vid? oslava ale bude,i dort..on za to nemuže,že já mám blbé spomínky no..
no s tím vekem..to mám to samé..pořad koriguju a občas se v tom stracím 😀
my udem beztak slavit i gestační rok,.puvodní termín porodu 😀

rimmel
4. únor 2010

nebit konika a tejto super karty kde ti vzy pisu ake stare mas babo, ani by som nevedela 😝 😀 a ze kolko tyzdnov??tak to fakt netusim 😅

zuzik28
4. únor 2010

ahoj holky, prosím o názor
dneska jsem byla s malým na 8 měsíční kontrole. A mudr. prý jestli sedí, tak já na to, že nesedí a mudr., že je to špatně, že musíme na rehabilitace. V tomhle s mudr. nesouhlasím, podle mě dítě musí nejdřív lozit a pak si teprve samo sednout. No nic...na rehabce, že prý je malý v pořádku, jen je trochu líný (9 300 g a 73 cm), ale preventivně cvičit budeme, že mu to prý neuškodí. Nevím teda jestli se jedná o vojtovku nebo nějaké jiné cvičení. Jdeme tam poprvé příští čtvrtek.
Přijde mi totiž divné trápit dítě, které je v pořádku. Možná se ale pletu...každopádně chodit budeme, ale prostě mi to připadá jako kdyby snad chtěli jen nějaké ty body 🙂