8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

iinuska
20. únor 2010

ja si este uzivam plazenie, nikam sa neponahlam. Vsetko ma svoj cas. Prave dnes sa maly zacal skusat davat do sedu 🙂

lily1983
20. únor 2010

ahojte 🙂
my sme sa dnes trošku posunuli do predu.plazi sa ako vojak, teda, este uplne nie, ale ked zrychli, bude to tak vyzerat 🙂 ja verim, ze to pôjde, velmi bojuje ked chce nieco dociahnut 😀
najradsej trhame servitky 😀 ten vyraz tvare, boze 🙂 🙂 🙂 🙂

veronika81
20. únor 2010

lily 😵 😵 😉

lenka1smejka
20. únor 2010

Ja som sa tesila,ked bude lozit nevadi mi ked lozi po zemi a robi vsetko zle...ale straaaaasne mi vadi,ze mi uteka pri prebalovani a naha mi utecie a potom cvrka vsade kde sa da

babulka123
21. únor 2010

ahojte.. my sme z tych "rychlejsich deti" mala mi od 5 mesiacov je na 4, od pol 6 mesiaca sama sedi - s tym ze sa sama posadila, predtym vobec nebola ani v sedaku ani v lehatku nemala to rada.. a od 6 mes. a 1 tydna 4nozkuje, a teraz uz len stoji.. kam sa dostatne tam sa postavi..a stoji.. cely den... som zvedava co bude dalej...
ja len dufam ze je to ok, lebo je to ozaj skoro ale robi to vsetko sama tak snad ano

veronika81
21. únor 2010

babulka, máš doma šikovnicu veľkú 😉 Netreba sa báť, keď to robí všetko sama. Znamená to, že jej telo je na to už pripravené, je silná a nerobí jej to problém.
Každé dieťatko je iné, práve preto netreba porovnávať. Normálne sú pár mesačné rozdiely medzi tým, čo ktoré dieťatko začne robiť, nakoniec to aj tak každé jedno dokáže 🙂

lenka, to utekanie počas prebaľovania a cvrkanie všade dokonale poznám 😀

beruska24.9.
21. únor 2010

babulka - něco ze života 😀
Já chodila jako většina miminek nějak kolem roku, ale mladší ségra běhala už v 7m. 😀 😝
Takže možné je vše. Hlavně, když toho dítko dosáhne samo.

rimmel
21. únor 2010

no baby ja sa stazujem a maly dnes normalne na kolenka sa dal..sice dlho nevydrzal ale skusa a skusa 😵

rioko
21. únor 2010

rimmel no vidíš však on se rozleze neboj
babulka teda to je fakt šikulka veliká, některé děti to prostě táhne 🙂

babulka123
21. únor 2010

baby dakujem.. ideme 3.3. na kotrolu s klbami {mali sme ist teraz ale ninka bola chora} tak som zvedava co nam na to povie dr.
ale mam este otazku.. mam jej davat nejake papucky? alebo ju nechat na boso?

veronika81
21. únor 2010

babulka, najlepšie je na boso, resp. také mäkké kožené capačky, ak sa máte podlahu a môže sa pošmyknúť. Alebo také ponožtičky protišmykové, čo jej bude viac vyhovovať. My konkrétne máme capačky.

sicinka
21. únor 2010

Ahoj, tak u nás sice pokrok je ale mimo tabulkový. Prostě si kleknul a těd se o vše staví, ideálně o lidi. Sice se hezky řekně nepodporovat, ale jaksi celý den ho ječet nenechám 🙂 Ve středu se zapřel do lehátka od FP a soupnul si vesele ho tlačil před sebou a tapal. Ale zjistila jsem zajímavou věc, pokud něco chce a nejde se tam proplazit, tak si prostě na ty 4 vleze přeleze třeba 4 kroky a pak zase zpátky na bříško. Trochu mě stve, že náš pan doktor na ty tabulky dá, jelikož mi příjde opravdu zbytečné cvičit s dítětem, které neleze, protože našlo jiné způsoby pohybu. Silný je až dost, na 4 nebo v kleku vydrží klidně 10 minut, pokud má zábavu.

jituskak
21. únor 2010

ahoj, tak jsme zase tu. nám se cvičení zkomplikovalo, kvůli operaci bříška, na kterou musel akutně. malej se teda snaží, ale asi ne moc, nebo já nevím. on fakt neumí skoro nic sám. ani si sednout. začínám být zoufalá, protože on leží a jak se přiblížím, tak mě drapne za ruky a během vteřiny je na nohou. já ví, že se to nemá,a le on prostě chce stát. ale sám se nepostaví. cvičit nemůžeme jeětě asi 3 týdny, a to už bude mít 10 měsíců. doufám, že bude chodit, než budeme mít druýho prcka, jinak si nedovedu představit, jak to budu dělat...

ludva
21. únor 2010

sicinka, některé děti prostě nelezou a tuto vázi vynechávají.
Samozřejmě je lezení pro děti ideální a měly by si tím projít. Nám řekla minutý t¨ýden rehábka, že máme na lezení ještě čas, klidně i 2 měsíce. Cvičíme od 6ti týdnů, teď už ho u Vojtovky neudržím, tak zkusíme něco jiného, nějaké motivační cvičení. Snad to vyjde.

rimmel
22. únor 2010

no pozeram ze kebyze zijem na slovensku asi ma tiez poslu na vojtovku kedze moj tiez neni tabulkovy.....a co z toho vyplyva? ze netreba za kazdu cenu! tu mi nikto take nic nenakazal..vse je ako ma byt a to sa este iba plazime 😉

rioko
22. únor 2010

rimmel ale Ty musíš odečítat ty dva měsíce o které se narodil dřív, tak se to dělá i u lékařů - nebo má dělat, takkže když to vezmeš, je to jakoby měl Tvůj malý 9 měsíců a tak je šikovný dost a rehabka by potřeba nebyla
jitus my jsme cvičili taky proto, že se plazil 3 měsíce a nelezl, no protože byl pořád nemocný, tak jsme toho moc nenacvičili a najednou si sám sedl a pak za měsíc se rozlezl, ale já jsem mu teda nepomáhala,neposazovala, nezvedala za ruce - jo a taky nejdřív stál a pak až to ostatní

rimmel
22. únor 2010

no to je fakt rioko 🙂

aleachim
22. únor 2010

holky, Lucinka sice už leze dlouho a teď se začala stavět, ale staví se na špičky. Vím, že je to špatně, ale jsou to první pokusy, tak nevím, zda vyšilovat nebo to nechat až si na to přijde sama.

rioko
22. únor 2010

dej jí čas, Vojta se taky tak ze začátku stavěl a už stojí na celé šlapce

aleachim
22. únor 2010

rioko, taky jsem si říkala. Když se začala plazit obouruč, tak jsem volala na rehabku a taky říkala, ať jí dám čas, že na to příjde. No a už tak 3měsíce leze,tak nechci zbytečně zase plašit.

wsmoulinkaa
22. únor 2010

mě teda na rehabce a dr dětská zase říkala, že se to odečítat vůbec nemá, tak jsem z toho blázen 😒 my jsme taky o měsíc dřív 😉

andy24
22. únor 2010

Mi jsme o 5 týdnu dřív a pořád nám říkají odečítat.Říkal nám to i primář v poradně pro nedonošený mimča.Nám neodečítají 5 týdnu ale 2 měsíce,od začátku mi tvrdil že pohybově bude o 2 měsíce pomalejší.A když to tet porovnávám se starší dcerou tak to sedí 😉 Ta se plazila v 8 ,seděla v 8,5m.Mi jsme se týden plazíme,začínáme se houpat na kolínkách když jí posadím tak sedí.Ale ještě jí nedávám,rehábka říkala že ještě nemám

wsmoulinkaa
22. únor 2010

no právě andy...já si to taky pořád říkám, co doktor to jinej názor a mě nelinka přijde taky tak na 6měs- v albu mám rozdíl na první fotce - kamarádky 4měsíční a moje 8měsíční - velký rozdíl v tom není co 😀
my jsme narozené 35+5tt tak to máme taky čas 😉

andy24
22. únor 2010

Já když porovnávám i váhu se starší dcerou tak to fakt sedí,zrovna včera jsem na to koukala.Ta měla na 8 měsících 7,980 a to máme mi tet na 10m.U nás v paneláku je paní která má dvojčátka 8 měs.a ti jsou na tom pohybově jako mi,akorát že ta jedna už sama sedí.Prostě musíme jim dát trošku víc času.Př.týden jdu po 3 měsících zase do poradny tak jsem zvědavá co mi primář řekne 😒

fifa79
22. únor 2010

jituskak: my jsme na tom úplně stejně.Jediné co dokáže je točení na rukou dokola.Dopředu mu to nejde vůbec.Taky se mi staví na nohy a už pochopil,že při chůzi se střídají nožičky.V naší rodině snad nikdy nikdo nelezl, ale začal hned chodit.Tak uvidíme,ale už mě to taky mrzí, protože i podstatně mladší děti toho umí víc než my.Snad to doženeme.Zatím nás Dr. nikam cvičit neposlala.

rimmel
22. únor 2010

baby mne povedali ze do 9 mesiaca nedonoseniatka vsetko dozenu...cize ak mas 11m dieta, je ako ostatne 11m..ak mas 7 mesacne, musis odratavat..no nevim nevim 😀

aleachim
22. únor 2010

no, nám jak fyzioterapeutka, tak neuroložka 2měsíce odečítá i teď. Říkají, že do 3 let by se ty rozdíly měly ztratit, ale u některých dětí je to i dřív. Ale pořád mají to o co se narodily dřív k dobru.

Třeba u Lucky je vidět, že hrubá motorika je opožděná asi o ty dva měsíce. Naopak první slova přišla krátce před prvním rokem, což je normální. No jemnou motoriku má prý nyní už tak na 1,5 leté dítě. Takže ono je to jak v čem a asi kolem toho 3roku se to všechno srovná. Výjimkou jsou samozřejmě děti extrémně nadané.

rioko
22. únor 2010

tak nám odečítali na neurologii i rehabce i ty dva týdny co se narodil dřív a říkali že u dětí narozených o měsíc dřív a víc se to odečítá až do 3 let

sicinka
22. únor 2010

Tak Dáda je o 3 týdny dříve a nám tedy nikdo nic neodečítal, ale on vcelku zvládal. Když ve 4 měsícíh stabilně pásl, ale měl zavřené pěstičky (jinak je měl otevřené uchopoval), tak nám poprvé říkali že bude muset cvičit, ale pak to zvládl. No a ted už měsíc houpe na 4, za chvilku přeplazí celý pokoj, sedí, ale pan doktor se mu dal měsíc 🙂 Jelikož jsem ho viděla že popolézt umí, tak asi zahlásím že leze a nebudu to řešit. Ale podle toho co píšete, tak máme nějaké přísné tabulky 🙂

wsmoulinkaa
24. únor 2010

mluvíte o těch pěstičkách...nelinka když je na břiše a zvedá se z ručiček má je většinou v pěst, nevím proč je nerozevře 😒