8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

eliotka
autor
19. čer 2009

Mně malej zvedá pánev hezky, i když je na zádech, i když je na bříšku.
Já právě vím, že ty fáze by se neměly přeskočit, jsem trochu znepokojená. Ale vy jste mne uklidnily! 😉

monsulinek, já když dám malému pod bříško kolínka, tak si často taky sedne, ale sám si tam ty kolínka nedá. Tobě si začal sedat taky takhle?

A holky, jak si tam ty děti dají kolínka, myslím pod bříško?

Můj dělá to, že když je na bříšku jako by trochu spojí plosky nohou, ne úplně, jen náznak, z nohou udělá takový kosočtverec 😕 , začne s nohama kmitat jako nahoru pod bříško a zvedat zadek, dělá to hodně rychle, jako by švihem, či jako by kmital... Ale ty nožky nedopodsune až pod břicho.
jak to dělají vaše děcka?

beruska2x
19. čer 2009

eli neboj on k tomu dojde, treba to nemusi dneska ale zitra uz jo, to se u tehle deticek strasne rachle meni... a tyden nic neznamena... on na to prijde, jednou se mu to nahodou nekde povede a uz bude vedet 😉

mousunek
19. čer 2009

eliotka - ja jsem malymu zkusila v 6 mesici ukazat ze to jde na kolinka obcas jsem ho tak dala tak se zacal houpat to mu asi trochu pomohlo ze to zacal zkouset sam. Pak se zacal plkazit.
Poprve se posadil zvlastne mam to v albu a pak uz sedal ze byl normalne na ctyrech a bud roztahne nozicky natazene a odruckuje to az dopadne na zadecek to dela tedy malo ale i tak si uz sedl a nebo seda ze z kolinek jakovy "natahuje" nozicky na jednu stranua rucickama se posouva do sedu.... snad to bude pochopeno tak jak je to mysleno a ted si seda ze stoje teprve

mikulka
19. čer 2009

Já se přiznám, že jsem taky trochu nervozní.

Malý dělal vše brzy, držel brzy hlavičku, otáčel se na bříško...
Pak asi v 6 měs začal plazit kolem dokola své osy, někdy trošilinku dopředu. Na bříšku taky kmitá nožkama hodně rychle.
Ale to vše už dělá tak dva měsíce. Posun je, že teď vše dělá rychleji, plazí se dokola hdoně rychle, knitá nohama, zvedá zadek.
Když ho dám na kolínka, sedne si, ale sám ty nohy nepodstrčí. Dr. říkala, že možná fázy lezení přeskočí, to bych nechtěla 😕

U našeho mi připadá, že on jako by nemá motivaci lézt. Když na něco nedosáhne, vystačí si sám. 😝

měla bych ho nějak motivovat?

mousunek
19. čer 2009

mikulka - motivace je vzdycky dulezita 🙂 a kdyz to bude stylem jeste pro ditko zabavnym tak to bude urcite fajn 🙂 zkus mu ukazat to pohupovani jak jsem psala o par prispevku vejs 😉
ja jsem naucila hrou prcka ze kdyz nekam leze a reknu mu pojd ke me tak se otoci a s usmevem obcas i smichem leze ze mnou 🙂

shaula
19. čer 2009

Mousunek, koukala jsem na fotky, Viktorek je fešáček🙂 Jestli tím "zvláštním" sedem myslíš to, jak má jednu nožičku dopředu a druhou dozadu, tak to vůbec není zvláštní, jmenuje se to "překážkový sed" a moji kluci sedí jenom takhle a pak taky ještě na patičkách. "Normálně" si zatím sednout neumí.

Mikulka, a nechodíte někam do cvičení kojenců? My chodíme a ty cviky jsou některé přímo zaměřené na rozvoj hrubé motoriky - např. plazení jsme "nacvičovali" na balóně tak, že leží na bříšku a postupně jednu a druhou nožičku jsme jim pokrčovali a dávali dopředu a zase zpátky. Nebo v leže na bříšku jsme jim podsekli kolínka pod sebe, takže na balóně klečeli a tak jsme je houpali.
Jinak motivovat samozřejmě můžeš, asi nejlepší je ukazovat mu oblíbenou hračku a na ni ho lákat. Jinak mě nic nenapadá🙂

mousunek
19. čer 2009

shaula - takhle si sedl poprve, ted uz si seda normalne na zadecek na nozicky ma natazene 🙂 poslu ti na IP odkaz tak mrkni tam 🙂

mikulka
19. čer 2009

Na hračky lákám, ale on když neví JAK za nimi dolézt... Dělá takové jako by skákání, že rozhoupe celé tělo, ale nehne se z místa. 🙂 😔

shaula, na cvičení kojenců nechodím. Na baloně to ale zkusím...

mousunek
19. čer 2009

mikulka - no a to je ale na vsech ctyrech, ze jo? tohle je to hopsani "houpani" o cem pisu tak malej zacinal taky 🙂 to jste na dobre ceste neboj 🙂

shaula
19. čer 2009

Mikulka, tak to je super, to je "představ" 🙂 Tedy pokud tomu dobře rozumím - stojí na kolínkách a houpe se dopředu a dozadu? Naši se takhle houpali strašně dlouho, snad měsíc, než začali lézt, říkala jsem tomu, že "pérují na kolínkách" 😉

pejty
19. čer 2009

Je to normální,můj syn začal lozit v 11-ti měsících a asi 14 dní na to se začal stavět a už chodí sám kolem nábytku. 😉 Myslím,že brzy začne chodit,ale i kdyby ne,času má dost do roku a půl..Hlavně nesrovnávejte mimi mezi sebou,každé je opravdu jiné..

mousunek
19. čer 2009

pejty - jj souhlasim srovnava se tu nesrovnatelne vsechny deti maji dve ruce nohy oci usi, ale jinak se srovnat nedaji

mikulka
19. čer 2009

Na 4 se houpe taky, ale to ho tam musím dát!
To skákání jsem myslela to, že začne jako by "plavat" rukama hodně rychle a do toho rychle zvedá zadek a jako by kope nožkama směrem pod ten zadek. Jako by ty nožky chtěl zaseknout pod zadek, ale nejde mu to. Takhle skáče a nic, to ho samozřejmě neposune. Dělali to vaši taky?

😕 Na kolínkách vydrží chvíli. Pak natáhne nohy a je na bříšku, nespadne, ale natáhne je, což je dobře, že enspadne.

mikulka
19. čer 2009

pardon, dělalY 😅

mousunek
19. čer 2009

mikulka - bud v klidu jste na dobre ceste 🙂

mikulka
19. čer 2009

Jo, taky ještě dělá to, že se vytáhne na rukách hodně nahoru a zase jako by houpe tím zadkem, ale nožky nemá podsunuté. 🙂
monsulinek, díky, snad! 😅
Já právě začala být nervózní v tom, že se poslední dobou až tolik nemění, až an to, že je rychlejší... Ale i to je asi úspěch. 😔
monsulinku, máš moc pěkného klučíka. 😉 🙂

mousunek
19. čer 2009

mikulka - jo malej taky dlouho takhle blbnul a najednou jsem ho dala na koberec otocila jsem se a pritel se me ptal ty ho posadila on sam sedel pak zas chvilku nic najednou lezl pak je to rychly

diky 🙂 to je muj rychlicek 🙂

mousunek
19. čer 2009

mikul - bud rada dokud mas relativne klidek... jsem si taky rikala je at uz zacne lezt, ted litam za nim aby mi netahal za kabel od netu aby mi nesteloval video aby se nechodil cvachtat k psovi do vody aby se nepostavil nekde kde mu muzou podjet nohy a mohl by spadnout na zadicka a bouchnout se do hlavicky.... atd... pak uz je to fofr 🙂

annag
19. čer 2009

eliotka - neviem, či to tu bolo spomenuté - to čo si opísala - že si sadne cez z bruška akoby bokom - to sa volá šikmý sed a je to súčasť vývoja - zo šikmého sedu prejde na ozajstné samostatné sedenie. Určite mu nič nechýba 🙂

shaula
19. čer 2009

Mikulka, jó, tak to mi dělal jeden taky, bylo to děsně srandovní, říkali jsme mu malý Rosenberg, jelikož u toho taky ještě hekal 😀 😀 😀

aleachim
20. čer 2009

Já mám ještě malou holčičku, takže o lezení se í určitě ještě ani nezdá, ale chodíme na rehabilitaci, neboť je předčasně narozená a rehabka, co nás vede říkala, že žádná fáze by se přeskakovat neměla a pokud to dítě udělá, je to špatně. Ostatně také říkala, že děti, které se plazí, začínají lézt mnohem později a mají se nechat lézt, neboť je to pro ně lepší než chození - posilují svaly, které potřebují, aby chození nebylo už tak náročné. Takže nevodit za ruce, ale nechat je pěkně lézt, dokud budou chtít. Každopádně je pravdou, že v životě se ještě nachodí hodně.

mikulka
20. čer 2009

shaula, je to takové plácání ryby na suchu, viď 🙂
A pak ti začal podkládat nohy pod bříško? Tak snad jsme opravdu na dobré cestě...

shaula
20. čer 2009

Mikulka - jo jo, začal právě tím "plácáním ryby na suchu" (hezký výraz 🙂 ), pak začal podkládat kolínka pod sebe a houpat se na nich. Ze začátku ovšem pak zase sebou vždycky plácnul na bříško a plazil se, ale později se mu povedlo ty kolínka při tom hopsání podsunout víc pod bříško a pak už na to za chvíli přišel a začal pomalu lézt. Teď někdy leze tak rychle, že mám problém ho chytit 😀 😀

mikulka
20. čer 2009

On taky někdy podloží trochu kolena, ale hned spadne zpět na bříško. 😉 Dřív se vždycky lekl a brečel a teď už se tomu směje. 🙂

aleachim, to je právě to, žádná fáze by se neměla přeskočit, já se trochu bála, aby to tak nebylo u nás, ale tady mne holky uklidnily. 🙂

andrea142
20. čer 2009

ahojte
sestrina prvá dcéra sa loziť naučila od bábiky keď mala 2,5 roka a druhá lozila asi už v ôsmom mesiaci. takže je to individuálne

bereninka
20. čer 2009

andrea, ale to předtím rovnou chodila, ne? 😕

eliotka
autor
21. čer 2009

Holky, my byli včera na návštěvě, kde mají koberec. Malého jsem na něj položila a nestačila se divit!
Kolínka dával pod sebe, odrážel se, hýbal se, zadek zvedal.
Takže něco na tom s těmi koberci bude!
Ti známí měli takový vyšší chlupatý. My máme doma plovoučku a našla jsem takovou předložku či menší koberec, ale je tenoučký. něco jako byly ty dětské koberce. myslíte, že mu to bude vyhovovat, nebo to vůbec nemám ani čistit a dávat? 😕

Je fakt, že tak aktivní jako návštěvě není ani na pěnovýh podložkách, ani an zemi, ani na dece!
A to jsem těm známým říkala, jak nic nedělá, ha. 😀

shaula
21. čer 2009

Eliotka, myslím, že tenký nevadí, hlavní je, že mu to na něm nebude podkluzovat jako na plovoučce 😉

eliotka
autor
21. čer 2009

No akorát je mi dovné, že to nedělá na těch pěnových puzzlých, ty přece taky nekloužou. nebo že by ho to tam tlačilo, či co?

holly1
21. čer 2009

já jsem z naší malé taky trochu nervózní, mám 7 měsíců a 3 týdny a zatím zvládá jen otočky, tj. válení sudů. Neplazí se, neleze,i nesedí... taky nevím, jestli je to v pořádku.