8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

germik
29. bře 2010

helik - čo všeličo sa musí 😠 ked si tvoja malá tak sadne sama a ty jej v tom nepomáhaš, nechala by som to tak /teda aj tak si myslím že tomu nezabrániš 😕 / Je pravda, že MALO BY SA najskor plazit, liezt a potom sediet, ale nie všetky detičky sú rovnaké a proste niektoré to robia inak 😉 My sme sa najskor dlho plazili, potom sa v 8mesiaci začala stavat v postielke a o nábytok, zo stoja si vždy sadla a až potom sa rozplazila....
Hovorí sa, že ked si dieta sadne tak potom už nebude mat motiváciu liezt, ale ako vidíš u nás to neplatí.... Dokonca ho má tak rada, že nechce chodit, radšej lozí 😀 Takže sa neplaš, tvoja malá vie najlepšie čo si može jej telíčko dovolit

dankolucka
29. bře 2010

kocky mam otazku. Malu strasne bavi ked lezim na zemi a ona sa mi skriabe na brucho a studuje moj pupok 😀 . Vtedy sa aj dava na kolienka a pohupuje sa na nich. Lenze...dost dlho je aj v takej pozicii, ze lezi na bruchu, nohy vystrete a hornou castou tela vydriapana na mne...a je totalne prehnuta v chrbte dozadu ako luk..viete si to predstavit?...nemoze jej to skodit na chrbticu, mne to pride sialene neprirodzene a obcas zacujem puk, ale neviem, ci v chrbstiku, klbiky na nozickach alebo co...ja som taka sisi, ze stresujem uplne zo vsetkeho..tak poradte

heliik
29. bře 2010

Aleachim děkuji za vysvětlení 😀 , moje doktorka mi to tak nevysvětlí ☹ .
germik Ano posadí se úplně sama, a vím,že jí v tom nijak nezabráním, ale aspoň, se s ní nějak snažím cvičit,aby se trošku hýbala, i když u toho fakt dost protestuje 🙂
S tou motivací, si to myslím také. Nejradši by jen seděla a víc nic... Nechci s ní chodit na rahábku, tak se s nažíme doma, i když si myslým, že nás tam stejně pošlou, a tomu se neubráníme..

dankolucka jestli jí to škodí, to já ti nepovím, ale rozhodně bych jí v té pozici nenechávala dlouho, a snažila bych se s ní cvičit trošku jinak..

rimmel
29. bře 2010

dankolucka ak to robi sama od seba, tak je to v poriadku 😉

nikush
29. bře 2010

moj sice este ma cas na plazenie a lozenie...on nechce byt na bruchu...neda ruky pod seba, len pred seba ich vystrie, alebo ako lietadlo...a place o dusu ☹ co s tym? inac je pevny ako struna, sem tam ked sa mu chce tak pekne zdvihne hrudnik...

rainee
29. bře 2010

nasa sa zatial tiez moc nenamaha 😉 na brusku sa jej velmi nepaci, ked tak len chvilku vydrzi, inak sa ale vrti dost. sediet ju nedavam, mohla by sa poskodit chrbtica.
ja si myslim ze babatka vedia ako sa citia najlepsie a kedy je ten spravny cas na lezenie, sedenie, pasenie konickov....

aleachim
29. bře 2010

helík, já chodila s Luckou skoro rok na rehabilitaci, takže jsem celkem poučená 🙂 . Rehabilitace se určitě neboj, takhle velké děti se většinou vojtovku cvičit nenechávají a nějaké jiné cvičení by ti pomohlo. A i kdybys tu vojtovku dostala, tak bys třeba cvičila chvilku a malá by šla rychle dopředu a nemusely byste cvičit dlouho. Někdy (nebyl to náš případ) stačí jen nakopnout. Uvidíš, co ti řeknou na neurologii.

winielka
29. bře 2010

ahojky,holciny...ctu si vase prispevky moje holcicka....8.mesicu,se nepretaci z briska na zada.....neplazi se,a nesedi.....
pouze se otoci ze zad na brisko,a pak se odstrkuje rukama okolo sve osy.....tod vse....
snazim se ji ted davat hracky dal aby se snazila.....

(mozna moje chyba,porad sem ji nosila a vse co chtela vzdycky podala...ted se vzteka ze ji to nedam)
manzel rika ze si namam delat starosti ze kazde dite zacne podle sebe......
ale nemela bych treba nejak cvicit ?? doktorka na to co umi nic nerika...pry je to ok.....ale kazdy doktor jiny nazor...

je to jeste ok. ??nebo si mam zacit delat starosti.....

rimmel
29. bře 2010

winielka podla mna si vobec nerob starosti, manzel ma pravdu 😉

dankolucka
29. bře 2010

kocky a ked sa mala uz obcas zdvihne na styri a parkrat pohupe, myslite, ze uz zacne konecne lozit? Bude to este dlho trvaaaat? 😀 Some hrozna matka, nedockava. Rimmel a tebe uz sa postavi maly na styri? A von ked ides mas ho v sede v sportiaku?

rimmel
29. bře 2010

dankolucka mam ho v sportaku ale v lezacej polohe, ale nie uplne lehacej 😀 a na 4sa nedava este ale! co zacal robit je ze strasne dviha zadok a strka kolena pod seba cize coskoro zacne lozit alebo aspon stavat sa lebo furt sa chniape na sedacku a sa o nu opiera a stveral by sa hadam vsade.

a nebude netrpezliva, mysli nato, ze cim dlhsie je na brusku, tym lepsie!! tym sa mu viac formuju spevnuju svaly 🙂

rimmel
29. bře 2010

a ano, myslim si ze mala je na ceste..ale to ozaj moze aj mesiac trvat kym poleze 😉

dankolucka
29. bře 2010

auuuuuu....ze mesiac 🙄

dankolucka
29. bře 2010

inac kaslat na ludi, len obcas mi to ide na nervy, ked sa ma furt vypyuju, ci uz zacina chodit...no nie, este ani nesedi a nelozi...a prespi aspon celu noc...to urcite, tristokrat je hore..mam pocit, ze stojime na mieste a nehneme sa ani dolava ani doprava..ble
to som zvedava, ci tomuto volnemu toku myslienok porozumie aj niekto iny okrem mna..uz pisem ako postmodernista 😀

rimmel
29. bře 2010

danka boli sme natom tak isto, co mi pomohlo bolo vediet ze robim pre syna to najlepsie a ony ked posadzali v 6m su kravy 😝 a ze sa vypytuju? odpovedaj takym tonom ze samozrejme ze este nesedi, nelozi, ved natom nic neni, mate nejaku nebodaj nejaku tabulku kde sa hovori ze uz ma lozit? 😝 😉

dankolucka
29. bře 2010

ved ja sa tvarim, ze som nad vecou, aj ked v skutocnosti to tak nie je 😝

rimmel
29. bře 2010

ozaj si s tym nerob starosti ale viem ze ta to vytaca ale hadam uz dlho nebude 🙂

aleachim
29. bře 2010

danko, nejlepší je jim říct, že ne, však ona se ještě nachodí, nebo že si ráda, protože aspoň doma nedělá bordel,...... Lucka začala lézt až chvilku před svým rokem, tak vím o čem mluvím.

dankolucka
29. bře 2010

ahoj aleachim, tie lucky su nejake lenosky...aj ja mam lucku 😀

petrach
29. bře 2010

dankolucko my jsme na čtyřech už víc jak mesíc ,skoro dva..a začíná ted pomaličku a opatrne popolízat..ale jen kousek a pak sebou placne a plazí..včera se zapomel a popolezl asi 5 metru..
a myšlenkové pochody chápu až moc 😀 myslím ,že nás to má hodne takle v hlave 😉
a řeči me taky štvou,kor u nás pořad mají starosti,hledí do kočarku,jako by jsme meli mimozemštana..a vyptávají se..a já teda říkám..když se ptají že nesedí..sedí,ale má spát,a to v sede nejde 😉 spí celou noc,to víte,je kojený.. 😀 atd..a mám pokoj 😉 a ješte je vyložene naštvu,že mám dokonalé díte 😀

lenka1smejka
29. bře 2010

Baby nie ste same-mala zacala lozit v 10 mesiaci,sediet v 8 mesiaci co si myslim,ze je normalne nie neskore sedenie a to ste mali pocuvat tie reci-akoze mam snou chodit na cvicenia a take veci,lebo este v 6mesiaci nesedela a tak...Ale ja nie som zastanca cvicenia-jednoducho dieta zacne robit vsetko same a teraz na mna vytvaraju vsetci natlak s chodenim-zase ma vsetci znami posielaju cvicit.... 😠 Ale naco???Ved ma na chodenie veeeeelmi vela casu

opica
29. bře 2010

caute babule 😉

tak g ma 9 mesiacov a minuly tyzden som si vydobila vysetrenie v rehabilitacnej ambulancii...nic patologicke sa v nasom pripade nekona, on este nelozi, ani si sam nesadne, ani sa neplazi dopredu, proste sa nevie posunut. na 4 sa dava vo velkom, robi aj ten pobyt na boku na sadnutie...ale furt nist.
takze sme dnes boli prvy raz na rehabilitacii (ideme 3 razy). g rycal, ale to len kvoli tomu,ze to prave nechcel robit a nepacilo sa mu s kym to robil. doma sa uz na fit lopte strasne rehotal.

som tym chcela povedat,ze sa nestresujte, kazde dieta ma svoj cas...vcera sme u mami kukali knizky o nas a ja som zacala lozit skoro v 11 a sestra v 10. mesiacoch..ono to pride, pokial vidite progres, tak budte kludne 😉

heliik
29. bře 2010

aleachim, díky. Pokoušela jsem se, zde na Mk, aspoň, trochu pohopit Vojtovku, ale nemám šanci... Ty body, no mazec.. No tak jasné, já budu jen ráda, když Týna začne něco dělat. Aspoň si oddychnu i já, že je opravdu vše O.k.

Holky nemohli byste mi poradit, nějaké normální cvičení, jak bych mohla doma cvičit s malou?? Na tu Vojtovku bych asi potřebovala f.terapeuta.
Třeba jak cvičíte s mimískama vy?? 🙂

aleachim
30. bře 2010

helik, vojtovku v žádném případě necvič bez fyzioterapeuta!!!!!

zkusím najím v ip, co mi posílala jedna holčina za cvičení, abych podpořila Lucku v lezení. Když to najdu, tak ti to přepošlu.

tamka123
30. bře 2010

ahojte, nas Rastik zacal stvornozkovat az skoro na 1. naropdeniny, dovtedy sa plazil ako partizan 😉 , zatial sam nebeha, chodi za 1 ruku, rychlejsie je mu na styroch.

heliik
30. bře 2010

aleachim, teď jsem koukala na IP dík moc, určitě vyzkoušíme 🙂 , jsem ráda za cokoliv 🙂
To bych si ani nedovolila cvičit Vojtovku sama, to fakt ne..

Dnes jsme moc necvičily, já byla skoro celý den pryč, hlídal táta, ale zítra to napravíme 😀

anaibib
30. bře 2010

ahoj aleachim, mozem poprosit posles aj mne tie cviky co si poslala heliik. Moj maly ma 9 mesiacov a neurologicka nam dala ultimatum, ak sa do polovice aprila nerozhybeme tak budeme chodit rehabilitovat. Problem je ze moj maly je lenivy a radsej bude hrackam blabotat a snazit sa ich ukecat aby prisli oni k nemu. Takze budem vdacna za akykolvek napad na podporu hybania sa 🙂

petrach
30. bře 2010

aleachim nechceš je hodit přímo sem? že by jsme to skusili i my?
já teda dnes malého testovala,on totiž jak jde k nečemu blíž,tak popoleze,tak jsem mu ukazovala mobil a lezla před mín tak 20 cm a couvala a on lezl za mnou..proste skouší co vydržím,mi to přijde 😝

aleachim
31. bře 2010

základem je dávat na ty 4 a pevně mu držet zadeček a jakoby tlačit ho dolů,aby se udržel a nepadal na pusinu, tohle cvičte hodně co ti čas dovolí, střídej to s válcem(je to válec na lezení-takový nafukovací barevný, většinou je uvnitř rolnička nebo balonek), na ten válec ho položíš a vychýlíš ho tak dopředu, že se bude muset udržet na ručičkách a zpátky tak daleko, že si bude muset kleknout(hlídej, aby měl špičky u nohou k sobě), dobrý je také gym balon-na tom se výborně posilují zádové svaly, které jsou nutné pro vyšší polohu na balonu vychyluj všemi směry-hlavně do stran. Až se udrží na 4 sám bezpečně začni motivovat k lezení-budeš ho držet tak, že budeš za ním také klečet a přidržovat za kyčle s tím, že tvoje ukazováčky protáhneš pod jeho kolenní jamkou a tím můžeš jemně maličko posouvat nožičky, je dobré to cvičit před zrcadlem,aby na sebe viděl a aby se k tomu zrcadlu chtěl dostat.

Možná už to tu někde bylo, poslala mi to kdysi ronie, když jsem se trápila, že Lucka ještě neleze a stále se jen plazila. Docela nám to pomohlo a asi do 3týdnů se rozlezla. Já jsem ale nebyla až tak důsledná. Vím, že holky, kterým to ronie posílala taky, tak říkaly, že jim děti začaly dělat pokroky i dříve. Zkuste a uvidíte. Určitě tím nic nezkazíte.

latvia
31. bře 2010

anaibib, moj maly bude mat ochvilu 9 mesicov a tiez nelezie....moja dr nam povedala ze si nemam s tym lamat hlavu, ze jej syn v 9 mesiacoch len lezal a tiez sa bala ci je ok, a nakoniec sa rozhybal.....tabulky su urobene podla klasickeho priemeru, ale to, ze este nelozi, nieje zle....okrem toho, niektore deti lozenie preskocia....