8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

crca
28. lis 2009

Hoogy-Tak to jsem ráda,že se někdo taky ozval s tímto "problémem" 😀 už jsem si myslela,že jsem jediná 😀 když jsem to říkala dr.tak mi na to nic neřekla,jen se smála a říkala,že mě čeká pěkná lítačka 😀 nic s tím neudělá ani ona,to bych jí musela svázat nožičky,jenže ona je takový živel,že i s těma svázanýma nohama by aspoň lezla 😀 😀

miluska.h
28. lis 2009

ahojte, nas Tomasko este nelozi... ☹ vydrzi na brusku maximalne 3 minutky a uz sa prevaluje na chrbatik... snazim sa s nim cvicit a hrat sa, aby ho to stimulovalo k pohybu, ale zatial nic. v poslednej dobe som spozorovala, ze sa pri lezani na brusku otaca celym telickom ako keby v smere hodinovych ruciciek... mozem cakat, ze coskoro bude lozit?

bibi1711
28. lis 2009

miluska, myslis asi pivotovanie...ked je na brusku, toci sa akoby okolo pupka? Ak ano, nasa to robi od 5. mesiacov, plazit sa zacala asi tak pred dvoma tyzdnami a aj to len dozadu a malinko. Maju este cas baba nase, neboj. 🙂

miluska.h
28. lis 2009

bibi, ano presne si to vystihla 😉 dakujem 🙂
Tomasko je taky maly lenivec, ale uz vidim pokroky... 🙂 spociatku som mala trosicku obavy, uz som rozmyslala nad konzultaciou s rehabilitacnou sestrou, ale necham to tak, este je cas...

bibi1711
28. lis 2009

miluska, ma cas. on to dobehne, neboj sa. 🙂 aj moja mala je leniva...taka moja buchticka, ked sa ma na posteli otocit za hrackou, radsej potiahne plachtu a ma ju... 😀

tytyta
29. lis 2009

holky nebojte,nám tohle otáčená vydrželo docela dlouho,plazit po bříšku se začala v sedmi měsících a lézt po čtyřech začala až v deseti 🙂 .Takže neni kam chvátat. Až budou běhat,tak budem vzpomínat na ty časy,kdy jenom leželi a našli jsme je tam,kde jsme je nechali 😀

lenka1smejka
29. lis 2009

Moja mala je tiez velka lenivka co sa tyka lozenia,tento tyzden sme zacali sedkat a po lozeni,plazeni ani slychu ani chyru 🙂

natalii6
29. lis 2009

ani moj maly neleze iba sa pretaca a toci sa okolo celej osi 😀 a sedi ale nie sam ale iba ked ho polozim

lenka1smejka
29. lis 2009

mala uz sedi sama.Skus mu pridrzat nozicky dole a uvidis sam sa posadi

natalii6
29. lis 2009

ako myslis ze ked lzi tak tak ci ako? to mi este nikto neporadil

lenka1smejka
29. lis 2009

no ja som to vyskusala na malej a posadi sa tak sama no napriklad lezi a zdviha hlavu,ze chce sediet ale pri tom aj zdviha nozicky takze si sadnut nedokaze kedze zdviha tie nozicky 🙂 tak som jej pridrzala nozicky na podlozke a potom sa podoprela rukou a tak akokeby z boka si sadne sama

natalii6
29. lis 2009

aha tak vyskusam dik za typ 😉

lenka1smejka
29. lis 2009

neni zac moja tak zacala sama sedkat

natalii6
29. lis 2009

a teraz ti uz ako sedi uplne sama ? a lezie ti?

lenka1smejka
29. lis 2009

sedi sa ma no posadi sa sama.Nelozime ja viem,ze by to malo byt ,ze najprv zacne lozit a potom sediet ale nechce lozit skusala som pred nou kotulat loptu ale iba na nu pozerala 🙂

natalii6
29. lis 2009

aj ja som malemu kupila loptu koli tomu aby sa rozhybal ale nic ale skusim s nim chodit plavat a hadam sa to dakam pohne 😀

lenka1smejka
29. lis 2009

no to aj ja by som chcela chodit plavat ale u nas take nic nie je a do Ba ma nema kto vozit ☹

natalii6
29. lis 2009

tak to je skoda ze u vas nic take nie je ja som pocula iba chvalu na plavanie babatiek..chcem ist od januara

lenka1smejka
29. lis 2009

aj ja som pocula chvali mame tady kritu plavaren ale v malom bazene je vela vody a je dost studena a stare zeny sa tam chodia kupat sednu si do vody a kecaju 😠 no nic mi si pockame az na leto a na kupalisko-dufam,ze nebude cely cas revat 🙂

monkula
29. lis 2009

lenka, do tej malackej plavárne by som s malým dieťatkom neliezla, a v tom malom bazéne som videla tiež už hocičo robiť 😅 😅
A na kúpalisku je studená voda... 😒

lenka1smejka
29. lis 2009

no ale cez leto uz bude mat rok a pol takze uz skusim na to kupko...
Mas pravdu v plavarni sa robi hoci co aj ja som tam porobila hoci co 😅

monkula
29. lis 2009

no vidíš a potom tam ťahaj dieťa 😒

lenka1smejka
29. lis 2009

no sak prave ale no co uz musim vydrzat 🙂

monkula
29. lis 2009

zatiaľ jej stačí aj vanička 🙂

lenka1smejka
29. lis 2009

no to ano mame doma potopu 😀 mi by sme sa snou kupali aj vo vani ale mame sprchac ☹ jedine,ze by som si sadla s nou do vanicky ale to by praskla 😀

monkula
29. lis 2009

😀 😀 😀

lenka1smejka
29. lis 2009

OK IDEM HAJAT PA PA

tytyta
30. lis 2009

Lenka1smejka: to ti dítě nesedí samo a samo se ani neposadí,když jí musíš přidržet nožičky 😉 . "Samo" znamená bez tvojí pomoci 🙂 . Takže ani v tomto případě bych jí neposazovala,protože to sama nezvládne.

rioko
30. lis 2009

taky si myslím, že takové sezení není správné a rozhodně bych neučila dítě sedět tím, že mu držím nožičky, zakládáš mu tím na pozdější problémy se zády....dítě má sedět samo až se samo posadí

tytyta
30. lis 2009

má pravdu předsedo 😀