8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

rimmel
31. led 2010

hlasim ze nas sa dnes pohol..par cm... 🙂

janocka77
31. led 2010

vyborne rimmel, zachvilu ho nebudes vediet zastavit.. 😉

rimmel
31. led 2010

janocka no dufam! mam taky pocit ze on aj tak ostane lenivy 😀

evikg__2
31. led 2010

baby, a my kedy? ☹ .... Uz som si tu knizku aj objednala, ale este mi neprisla. Tak zatial cvicim iba cviky, ktore sme sa naucili na babyfite. I ked tam mi velmi spolupracovat nechce. Strasne ju rusia tie ostatne deticky ☹ . Pistia, kricia a ona hned zacne plakat. Tie ostatne mamicky tam na mna tak zazeraju.... 😖

lenka1smejka
31. led 2010

evik-nic si z toho nerob ani moja nelozi

moravanka
31. led 2010

az prijde cas, tak lozit budou. jeste se za nima nabehate a budete vzpominat na casy, kdy jeste lezeli v postylce! 😉

aponchie
31. led 2010

tak od vcera sedime a lezeme ..super a ja nemam nic skovaneho tak me zitra ceka odstanovani kvetin aj 😝

petrach
31. led 2010

evikg vubec se netrap..kašli na ženské,oni si dycky neco najdou..
nás řeší taky a ze začatku jsem se trápila.at si trhnou..oni začnou..synovec se rozlezl v roce a ted líta jako drak..a náš malí plazí tyden..už jsem z toho taky šílela,je narozeny předčasne,má přes 9 mesícu gestačne a pořad nic a najednou z ničeho nic sam začal..

holky dočkáte se..nektere deti mají své tempo a mužete delat co chcete,tak jedou po svém..užijte si je a netrapte se 😉

evikg__2
31. led 2010

my aj cvicime, chodime na babyfit, fitloptime, na brusku stravi vacsinu dna, nedavam ju sediet... Kvoli nej by som chcela, aby liezla a mohla objavovat nove veci.... Mne uz sa o tom aj sniva. Mozno, ze prave ona je dieta, ktore nebude lozit. Ja som tiez nelozila.

aponchie
31. led 2010

ja jsem teda rada za kazdy den spozdeni pac moc dobre vim jakej je to pak zahul 😀

aponchie
31. led 2010

jo a jeste k tomu sezeni ja uz si to moc prave nepamatuju jak to mela dcera ,ale M si sedne tak ,z ejednu nozicku ma dopredu a druhou na te sedi zadeckem mam ji to rovnat nebo ne???navic mam silenej strach ,z es eprevrati pac ona se rovna v sedu a zaklani celkem fest 😅

evikg__2
31. led 2010

petrach mas pravdu. Tiez si to hovorim, ze bodaj by iba taketo "problemy" boli, tak budem rada.

petrach
31. led 2010

evig ono když to človek řeší,tak se tím desne trapí..já obrečela každy pokrok maleho a když už nedoufám,tak se rozjede..a zase je pravda,že zasadní problemy ve vyvoji už by jsme davno vedeli..takže to chce jen moře trpelivosti..ale lehce se to říká,to vím sama..

ona te malá překvapí,když to nebudeš vubec čekat,uvydíš.. 😉

rioko
1. únor 2010

tak nám dnes ukončili cvičení, Vojta leze, sedí - sedne si sám, stojí, umí vše co potřebuje 🙂

evikg__2
1. únor 2010

rioko, gratulujem. 🙂 no, konecne nam prisla ta knizocka o babygymnastike. Zajtra s tym zacneme a uvidime. 🙂

rimmel
1. únor 2010

jee rioko super! 🙂

rioko
1. únor 2010

holky díky mám z toho radost, snad pak začne normálně chodit a nebudeme muset cvičit nanovo

lenka1smejka
1. únor 2010

rioko-gratulujem a preco ste vlastne museli cvicit?

rioko
2. únor 2010

my jsme nejdřív cvičili od 3 měsíců protože neměl stabilitu na bříšku, slabší levou stranu a byl pohybově trochu opožděný, to všechno dohnal, v půl roce se začal plazit tak nám cvičení ukončili...jenže pak se pořád jen plazil a podle rehabky má plazení trvat kratší dobu a mělo by nastat lození, tak po dvou měsících plazení kdy nelozil a neseděl nám dali cvičení znovu, navíc má lehkou hypotonii na levé straně, po 14 dnech cvičení si sám sedl a po dvou měsích se rozlezl

petrach
2. únor 2010

rioko gratulujuuuu,je to šikulka 🙂

evikg__2
2. únor 2010

no, zacali sme cvicit podla tej knizky, ale ten moj drobec vobec nechce spolupracovat ☹ Ked s nou chcem zacat cvicit, tak sa uplne cela vystrie a napne, takze keby som jej chcela skrcit nozicky, tak jedine nasilu. Je to normalne?

andy24
2. únor 2010

Holky jestli mužu tak se přidám.Občas sem nakouknu.Malá se narodila o 5 týdnu dřív a doktor na neurologii nám říkal že bude o 2-3 měsíce opožděna.Napsal nám rehábku.Vojtovku jsme nedostaly ale máme cvičit na míčí a pokrčovat nožičky jako u lezení.Mě příjde že to nepomáhá.Cvičíme to už takovou dobu a nic,a ještě ani nesedíme.Včera mi volala známá má holčičku taky narozenou dřív a už lezou,tak jsem to docela obrečela,pouštěli je z nemocnice až po nás.Jo a ke všemu tomu jsme pořád marod,tet znova máme zánět prudušek ☹

evikg__2
2. únor 2010

no, nic. Dnes pojdeme k doktorke, co na to povie. Ona ju ale nikdy nejak na tych poradniach, co sa tyka pohyblivosti ani velmi nepozerala. 😖 Dufm, ze sme nic nezanedbali.

aponchie
2. únor 2010

andy a neni to treba tak,ze mas odecita tech 5tydnu od mesicu co mate ted?to kdyby jsi udelala tak je nejakych 8m ze?tak to sedet nemusi jeste 😎

rimmel
2. únor 2010

andy...my nesedime, ledva lezeme a sme narodeni o 7tt predcasne a ziadne hovadiny sme necvicili..nechaj tomu volny priebeh je moja rada a raz sa urcite dockas 😉 netreba babo nutit...ma svoje tempo a ako hovoris ked odratas co mas odratat tak sa nemas kam ponahlat 😉

ivkaivka
2. únor 2010

moja mala nechce dvihat hlavicku. Ked lezi na podlozke a dam je prsty, tak zacne dvihat zadok a strasne sa zlosti. No ked si na chrbat lahnem ja a ju polozim na seba, tiez na chrbat, tak sa sama zdvihne az do sedu. NO ako nahle jej niekto poda ruky, koniec, nema zaujem...neviem ci je to normalne, pretoze vraj vo 4.mes.by sa dieta malo pritahovat. To ze sa neotoci na brusko, ani nekomentujem, polohu na brusku bojkotuje. Dnes ideme na rehabilitaciu, tak som zvedava, co povie.

andy24
2. únor 2010

Já jsem si taky říkala že jí doktor bude odečítat 5 týdnu,ale je pohybově na 6,5m.Říkaj že je to tím že je malinká.Máme na 9m.přes 7kg ☹

evikg__2
2. únor 2010

my sme sice narodeni iba o 2 tyzdne skor, co je skoro normalne, ale ten motoricky vyvoj asi bude pozadu na ukor toho mentalneho/rozvoj reci. Mala je sikovna, vie davat papa, zacne tapkat rucickami, ked spievam tap tap tapusky. Dokonca od vcera mi parkrat povedala mama, ked ma zbadala. Vraj to tak niekedy byva, ze ked je dieta motoricky napred, tak zaostava zase recovo a zase naopak.

andy24
2. únor 2010

evikg asi máš pravdu,doktor říkal že je jinak strašně vnímavá a šikovna.Všchno si bere do ručiček,desetkrát otočí a pořát žvatlá.Umíme taky papa,a když jí řeknu jdeme dělat houpy houpy tak se houpe.

evikg__2
2. únor 2010

hej, je to aspon nejaka utecha, vsak? 🙂