8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

andy24
10. únor 2010

U nás holky taky žádná změna,malá pořád jenom válí sudy a líst nebo plazit se to prostě ne.Cvičíme na baloně jak nám řekla rehabilitační ale to jí moc nebaví. 😉 Řekla bych že bude dřív sedět než list,už týden se zvedá když leží,když jí ale posadím ještě se moc neudrží tak to moc nezkouším 😅

evikg__2
10. únor 2010

no, my sme konecne vcera zacali plazit. 🙂 Akurat je mala chora, ma teploty a deru sa jej horne jednotky, takze slinta ako bernardin, takze som ani necakala, ze prave v takejto dobe zacne plazit. Ale motivovat ju musim velmi silno - ako ste hovorili na hrajuci mobil. Zatial este nepreleze nejake velke vzdialenosti, ale aspon daco!
Od pondelka uz chodime aj na tu vojtovku, ale cvicili sme iba v pondelok, kedze v utorok uz bola chora. Nie je to take strasne, ako sa hovori. Zatial sice cvicime iba 2 cviky, ale pri prvom neplace vobec a pri druhom sa jeduje, lebo je pritlacena na brucho a nemoze sa hnut.

katty6
10. únor 2010

Holky, dekuji, budu cekat 😉

adya01
10. únor 2010

My sme mali minuly utorok 10 mesiacov, vtedy sa prvykrat posadil, vo stvrtok sa zacal konecne plazit a od nedele stvornozkuje o 106. Tiez som sa trosku bala, ale kazde dieta je ine. Z bruska na chrbatik sa prvykrat otocil az v 9 mesiaci, boli sme aj u neurologicky - na moju ziadost ci je vsetko ok, vraj cakat a cvicit sme tiez nemuseli.
Teraz je problem ho ustrazit, vsetky sufliky, kvetinace, stolicky, vsetko je ohrozene 🙂 a najviac ho laka zapnuta rura a horuce radiatory, tak sme stale v strehu

sicinka
10. únor 2010

Ahoj, my tedy máme času zatím dost, ale Dáda je už přes měsíc na 4 - houpe na kolínkách. Ale nechce se rozlézt. Plazí se vzorně rovnoměrně, tam problém není. Aktuálně když někam chce tak vyleze na 4 zhoupnutim sleti dopredu kus se plazi a zpatky na 4... Měl jste to někdo taky tak, že ta fáze z kolínek do lezení trvala tak dlouho? Jelikož touží po pohybu vpřed už straně dlouho a na břiše se mi vztekal cvičili jsem to vzpřimování na míči a válci, co vylezl sám na 4 tak už tolik ne. Jelikož se dostane tím plazením tak jako tak všude, tak by mi to bylo jedno, ale on se posledni tyden vzteka a vubec nevim jak mu pomoct 🙂 Jinak ze 4 jde do sedu přes bok a pak většinou až se unaví spadne a bulí (občas dá pod sebe ruce). Máte nějakou radu, tedy kromě toho že ho hlídám a chytám?

lenka1smejka
10. únor 2010

Baby mne mala zacala stvornozkovat vcera a docela rychle ale akonahle ju dam na zem tak sa jej to dost smika-mame vsade podlahy.A stasne pri tom place a pita sa na ruky.Mam ju nechat poplakat si alebo ju nemam trapit?Dnes lozila z izby do izby a najviac ju motivovali spina na zemi napr.otrusinka 😀

lily1983
10. únor 2010

😀 ahojte 🙂
tu tiež velmi neriešia sedenie..my tiez trosku cvicime, ale len tak, ked sa jej nechce, tak to dlho nenaťahujem..v pohode, verim, ze to pride. 😉
a tí lekári to asi preto robia, ze posielaju deti na vojtovky a podobne, že len pre istotu, tak mi to aspoň pripadá..ked to musi byt, tak ano, ale ked nesedi v osmych mesiacoch, tak to je ešte skoro. 😖
pomaly dalej zájdeš 😉

katty6
10. únor 2010

sicinka: Tak my to mame podobne jako vy. Take se houpe na 4 uz mesic..proto jsem ve strehu, nejak je to dlouho a ne a ne se rozlezt. Plazi u nas spise jen dozadu a toci se dokola, takze u nas je i problem dosahnout na hracky ktere chce.proste kdyz se natahne tak u toho lezi na brise, pak zacne mlatit nohami o zem a opirat se rukami o zen a to tak, ze se posune dozadu :( vzteka se u toho. Snazim se mu pomoci, ukazat jak na to, ale nema to zadny efekt. Na 4 umi dlouho stat, houpe se ale neumi zatim ruce posunout dopredu a kolinkami jakoby "chodit".Ze 4 jde na bok nebo na bricho, zatim ani neseda.. 😒 tak porad resim jestli i toto mam resit, jestli neseda sam?
Jinak jsem ho zkousela posadit do pasivniho sedu a to umi sedet dobre, stabilne a dlouho, dokud ho sama nevezmu, nepolozim..
Krmim ho uz v jeho sedatku, kde sedi.. V lehatku totiz uz nechce davno byt, porad tam chtel sedet a ne lezet.MYslite, ze je to ok, ze takhle uz u jidla sedi, zatimco sam se posadit z pozice na 4 nemumi?
JA kdyz totiz nastavim u sedatka polohu pololezici tak se mi z te pozice pritahuje do sedu. Znamena to ze uz je pripraven sedet? Nevadi to?

lante
10. únor 2010

Katty, náš Mišík ešte len pred tromi dňami prišiel nato, že existuje niečo také ako plazenie. Zatiaľ sa síce plazí ako ranený partizán, ale snáď sa to zlepší....jeho bráško (Vili) sa neplazil a ani neštvornožkoval.......takže som zvedavá ako to bude prebiehať teraz.

rioko
11. únor 2010

katty pokud se sám neposadí, tak na to připravený není. kdyby byl tak si sedne, ne jen že se v sedě udrží, v polosedě být chvilku může, to je jasné, třeba na krmení nebo když ho máš na klíně, ale rozhodně nedělej to že ho posadíš sama a necháš jen tak sedět, ničíš mu tím páteř, protože když se sám neposadí tak to znamená, že ji nemá dost silnou ještě - ale pokud už klečí sedne si určitě brzy tak mu nech čas aby na to přišel, rozhodně nepřitahovat a nepomáhat mu v tom

katty6
11. únor 2010

rioko: tak ted jsem na rozpacich.. Syn prave sedne sam z polohy polosede, proste se pritahne a sedne, napriklad v lehatku..Takze nemam mu to dovolovat? prijde mi to mimo, ze bych ho omezovala toto delat..
_Na druhou stranu z polohy na 4 se neposadi, jen si prisedne na kycel, jakoby sedi na boku, ne vzprimene..

sicinka
12. únor 2010

Ahoj Katty, koukám že naše mimča jsou na tom dost podobně. Sám si taky přisedne na bok, umí se z toho dostat i do úplného sedu, ale tam není moc stabilní a padá. Nicméně v autosedacče nebo lehátku se přitáhne za hrazdičku nebo si sedne přes břišní svaly. Sice by to správně asi dělat neměl, ale nevím jak bych mu v tom zabráníla. Stejně jako ho mám trohu podloženého v hlubokém kočárku - prostě chce koukat ven - je v podobné pozici jako ve vajíčku. Není tam tedy hodiny ale nějakou dobu než usne ano. Dneska jsem se ptala lékaře na to lezení, tak prý když se mi to nebude zdát ještě za měsíc tak se mám zastavit a napíše nam rehabilitaci. Já doufám že do té doby to zvládneme. Ani mu nevadilo to nelezení, ale to že by to mělo postupovat doředu a né se zastavit. Tak uvidíme. Mě příjde že u nás jde ten vývoj dost skokově, ale nakonec i ty tabulky splnujeme 🙂 U nás je navíc to že jak se umí rychle plazit tak zž se mu lézt nebude chtít. ZKusím najít nějaká cvičení na doma a bude.

andy24
19. únor 2010

Ahoj holky
tak malá se začla konečně plazit a lezení už nám taky trošku jde.Tak mám strašnou radost 🙂 Ve čtvrtek jdem na rehábku tak jsem zvědavá co nám řeknou 😉

ava
19. únor 2010

sicinka - u nás je to stejné, plazí se už 1,5 měs. -od 8.měs./ a stojí na kolínkách, sedí zatím je na boku. Teď už 3.den leze, ale jen tak 2 kroky. Vůbec to neřeším, vždyť všechno má svůj čas!

evikg__2
19. únor 2010

no, my sme zacali plazit iba minuly tyzden. Zhruba odvtedy cvicime vojtovku a dnes prvy krat sa mala dala na styri. Sice sa ani nepohla z miesta, ale verim, ze to je iba zaciatok toho lozenia. Kazdym dnom citim, ako silnie. V urcitych polohach musim napnut vsetky svaly, aby som ju udrzala. Spotene sme z toho obe ako mysi. 🙂 Uvidim, co bude po mesiaci cvicenia.

wsmoulinkaa
19. únor 2010

ahoj holky, přidávám se do diskuze......

my taky ještě nelezeme, jen válíme sudy ani se moc neplazíme, jen trochu, jsme prostě v tomhle pozadu, na rehabku jsme chodily do 2měsíce, protože se narodila o měsíc dřív, ale to jsme chodili s hlavičkou-preferovala jen jednu stranu!

už to neřeším ani to lezení, slyšela jsem od holek, že jim některejm ani nelezli a rovnou pak chodili, já jsem vlastně ráda-nemusím za ní běhat a hlídat ji pořád 🙂

wsmoulinkaa
19. únor 2010

jinak teda sedíme už od 7měsíců ale nesedne si sama, posadím ji.....

wsmoulinkaa
19. únor 2010

ještě k tomu sezení...pravda je že to asi moc zdravé není když si sami nesednou a dávat je sedět, ale páteř má v pořádku a dr na to neříkala nic

rioko
19. únor 2010

neposazovat se má právě proto, aby jsi jí tu páteř, kterou má v pořádku nezničila, pokud se sama neposadí, nemá na to ještě dost silné a připravené záda, zakládáš ji na problémy v dospívání, záda se bortí, neuspechávej to, tím jí nepomůžeš opravdu

wsmoulinkaa
20. únor 2010

první dceraka taky seděla dřív než vše ostatní, je zdravá a já tomuto úplně nevěřím....

wsmoulinkaa
20. únor 2010

co jsem to napsala 😲 😀 ne že nevěřím ale někdy se to nedá...jak zjistila že může sedět tak chce furt... 😅 to se dalo čekat....zkouší se zvedat z lehu ale moc ji to nejde potvoře, ale ona na to dřív nebo pozdějc přijde 🙂
jsem zvědavá kdy začne chodit 😀

rioko
20. únor 2010

no jak myslíš já tomu věřím, říkají to jak na neurologii tak na rehabce, bezdůvodně se to nezakazuje, navíc je to celkem logické, ale jasně dělej jak myslíš

wsmoulinkaa
20. únor 2010

logické to je já to chápu....ale nebudu ji dávat pořád ležet když brečí a chce chvíli pozorovar cvrkot...jinak nejezdím ani podle tabulek..... 😉

rimmel
20. únor 2010

suhlas s rioko.

baby inak moj sa uz plazi asi 2+tyzdne a furt nic..ziadny pokrok.... 😒 kedy sa dockaaam? 😀

rioko
20. únor 2010

rimmel měj trpělivost, Vojta se pazil skoro 3 měsíce, pak si sám sedl a lozit začal až za další měsíc, neboj on všechno dožene 😉

rimmel
20. únor 2010

ahaa dik rioko,ja som z nejakeho dovodu mala taky dojem ze to vsetko bude nasledovat rychlo, 😅 😀 tak pockam 🙂

veronika81
20. únor 2010

rimmel tak tak 😉 chce to trpezlivosť. Len mu daj čas, nech sa poriadne posilní plazením, potom pôjde na štyri uvidíš.. a už sa nezastavíte 😀

katy2
20. únor 2010

moja mala tiez len plazi uz dva tyzdne a ziaden dalsi pokrok.... na styri sa neda, ked ju dam ja, tak ked nie je unavena vydrzi chvilku, inak sa rozplasti hned... nelozi a ani vobec nesedi.... cvicime vojtovku ale pokroky nevidim.... ☹

malka18
20. únor 2010

hááá..tak sorry že vám tu leziem,ale budte radi že nelozia..aspoň máte klud..tá moja tiež ešte nelozí...len sedí a hrá sa a tak sa vyhrá až pokial nemá čas spánku...

rimmel
20. únor 2010

katy ale ved mate iba 8m!! 😉