8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

latvia
2. dub 2010

inac, ja som parkrat skusala "posadit" maleho tahom za rucicky, jak to robi moja dr. a nechcel sediet, tak som ho nedavala...nemalo to zmysel, tak ako s nutenim do pretacania, takze moj maly si vedel povedat na co este nema a nenutila som ho....samozrejme moje "chovanie" pred par mesiacmi, ked som sa ho snazila ucit pretacat, ma uz preslo 😉

rimmel
2. dub 2010

latvia chcem sa opytat..hovoris ze sa sam postavi? akoze bez pomoci tvojej? mekal to popis pls ze ako to spravi 😅 🙂

latvia
3. dub 2010

rimmel, nie, bez pomoci, chyti sa za postel a postavi sa na nohy, vie sa sam pustit na par sekund ale zeby suverenne stal 5 minut sam a urobil krok ,to nie...ale ak ma nieco pri sebe, tak sa hupsne na brucho,, potom na kolienka a postavi sa.pre mna to je dostatocne na to aby som ho nechala sediet, mono pre teba nie 😉

rimmel
3. dub 2010

aha a este, posadit sa tiez vie sam?

latvia
3. dub 2010

nie, posadit sa posadi takmer sam, trosku musim donho tuknut 😀 ale inac sedi sam, aj sa otaca a ma stabilitu, hra sa v sede, nepodopieram ho....ono mozno je to tym ze je stale na makkom....mame strasne makku pohovku aj postele, tak sa mu nedivim ze sa uplne sam nedotiahne..a pred 2 dnami uz zacal lozit po 4 😵 😵 ale chce len na pohovke a posteli, na makkom. ked ho polozim na koberec na zem tak sa ani nehne 😅

rimmel
3. dub 2010

no vidis, kebyze ho neposadzujes, tak sediet nevie a potom sa asi ani nevie postavit 😉 jednoznacne by som to ja takto nerobila, dieta ma najprv lozit(resp plazit sa) a az potom sediet a az potom chodit. 😉

a to ze to robi ibana makkom, neviem ci je to spravne aby po pohovke lozil, predsa len na tvrdom to je lepsie, abyto nadohou nerobil nespravne 😉

latvia
3. dub 2010

😀 jaaaaaj, kolko veci je spravnych a nespravnych 😉 niesom tabulkova ale tiez viem co vyslovene detom skodi. to, ze robim nieco inac, neznamena ze to robim zle, ale to je len moj nazor 😉 kazda matka zodpoveda za svoje dieta a vychovava ho podla svojho..
apropo, niektore deti lozenie preskocia, takze podla tvojej teorie nejdu spravnym vyvinom? 😉

latvia
3. dub 2010

a trosku nechapem tvoju postupnost...akoze vstava na nohy vdaka tomu ze som ho dala posadzovat? 😕 ja si skor myslim ze vstavanie ma z postupnosti - prevracanie sa na brusku, stvornozkovanie , stavanie sa na nohy 😉

kaska
3. dub 2010

Ja si myslim, ze kazde dieta je uplne ine a to ze by sa malo najskor plazit a az potom sediet nemusi platit na kazdeho. Nas maly najskor vedel sediet sam a teraz sa zacal plazit. On vedel robit brusaky a niekedy sa podoprel rukami a sam sa posadil. Dolezite je, aby ked sedel mal rovny chrbatik a nemal podsadenu panvu. Bala som sa, ze nebude kvoli tomu lozit, ale kedze sa pekne zacal plazit sam, tak sa uz nebojim. Schvalila mi to aj nasa detska lekarka.
A k tomu ci deti spravne alebo nespravne lozia, co je spravne a co nespravne? Ved ja ked tie deti sledujem na cviceni tak mam pocit ze kazde lozi inym sposobom...

latvia
3. dub 2010

kaska 🙂 to si napisala pekne.tiez si myslim ze kazde dieta je ine a neda sa vsetko skatulkovat 😉 moj maly ked sedi tak ma rovny chrbatik a nema podsadenu panvu, takze si tiez myslim ze nevadi ak sa do sedu uplne nedotiahne sam, chyba mu fakt len ten posledny svih 😉

mirka907
3. dub 2010

No tak nasa mala sa vie sama postavit (samozrejme o nabytok) uz asi dva tyzdne ale sediet nesedi vobec a ani ju sediet nedavam. Takze urcite nie je pravidlom, ze sa dieta dava na nohy lebo sa posadzovalo...Mala sa da na 4, potom si klakne a taha sa o nabytok., nohy a vlastne o vsetko o co sa da. A napriklad najprv sa postavila a az potom zacala stvornozkovat, hoci na 4 sa vedela dat uz pred mesiacom.

opica
15. dub 2010

tak baby, neviem, ci to je cvicenim...ale skor myslim,ze vyvojom...gregor si v pondelok prvy raz sadol (ma 9,5 mesiaca), teraz to tak skusa, niekedy si sadne v priebehu sekuny, inokedy sa mu nechce aj hodinu 😉 a zacina KONECNE lozit po 4, teda, ked nieco chce, tak je ochotny dopredu odstvornozkovat aj 3 metre, co uz pokladam za uspech. joj, ale som sa ukludnila, len leby v kuse nechcel likvidovat kvety 😀

dankolucka
15. dub 2010

jeeej opica aj celu zahradu by som mojej lucy nechala zlikvidovat, keby uz konecne sla na styri 😀

sicinka
15. dub 2010

Ahoj, já jsem tu na předchozích stranách psala, dost jsme se s lezením natrápili, jelikož ho Dáda vynechal a mě to pořád vrtalo hlavou. Jeho postup byl houpání na kolýnkách, plazení, sed, klek, stoj, lezení po 4 a aktuálně obchází nabytek. Zkoušela jsem všechna možná cvičení a pořád nelezl. Hned jak se venku udělalo hezky šoupla jsem ho na trávu a místo plazení najednou lezl po 4 - jak to nebyl hladký povrh tak zvedal ručičky. Ještě lepsí pro nácvik byl písek 🙂 teď uz leze jak drak a dost se mu i zlepšila stabilita - ty jeho pády byly ze začátku hrozné. Jinak důvodem byla pravděpdobně kluzká plavoucí podlaha . proto se radši plazil. Můžete to zkusit, třeba to někomu pomůže 🙂

opica
15. dub 2010

dankolucka...kludna bud moja, je to strasne, ked vidis v okoli 7-mesacne deti, co robia to, co momentalne gregor...ale co uz, vsetci mi vraveli,ze je stale v norme, ale neda ti to, viem 😉 on inak nelozi casto, skor ked fakt nieco chce, ale snad pride na to,ze sa tak da presuvat rychlejsie. mne pediatricka povedala, ze pokial nezacne do roka, tak potom to bude riesit. neboj, este mate cas ;)

sicinka...inak, je pravda,ze sa im lepsie lozi po drsnom povrchu, ale u nas nepomahal ani koberec ani nic, proste na to nebol pripraveny 😉

miruska15
15. dub 2010

ahojta ja sa pridam ak to nevadi.moja dcera vobec nelozila začala mi hned chodit mala 10m.

sicinka
16. dub 2010

Opica já tu koberec mám taky, a ještě jsem mu koupila pěnové puzzle, cvičila jsem s ním na míčí na válci atd...pomohla až tráva a pak ten písek 🙂 Ale je pravda že on na to měl fyzicky - jelikož si stoupal, seděl atd... Prostě se plazil, protože to u nás bylo jednodušší 🙂

opica
16. dub 2010

sicinka..g sa ani neplazil ;)
dnes me boli na kontrole na rehabilitacii a uz je v norme, proste asi fakt to cvicenie pomaha, povedala nam, ze mame pokracovat dalej, ak ho to bavi (co ho bavi), tak budeme. ved nech si posilnuje telicko 😎

sicinka
16. dub 2010

Já s prckem cvičím od jeho 6 týdnů, ale né vojtovku - různá cvičení na míči, s hračkama atd 🙂 MYslím že to těm prckům jen prospěje. Davídek "cvičí" moc rád. Tak držím palce, teď si ti začne stoupat a to je teprve legrace 🙂 já ho měla potlučeného a to jsme za ním pořád stáli, chytali no ale všechno uhlídat nejde....

opica
16. dub 2010

joj, ani nevrav, uz dnes sa vykyblil asi 6 krat 😉
a dnes sa nastartoval a uz lozi rychlostou blesku, aspon schudnem 😉
inak, my chodime aj cvicit s detickami inymi vramci hier a aj to mu podla mna pomaha...teraz ked prideme a povieme, ze co sa za ten tyzden udialo, tak mi nik nebude verit 😀

lenka1smejka
16. dub 2010

baby vy chudnete ked vasi drobci lozia???Lebo od kedy mne mala lozi to je od 10mesiacov tak ja si od vtedy velmi odpociniem.Mala si zajde sama kde chce a ja sedim s vylozenymi nohami

lily1983
18. dub 2010

AHojte. to važne lenka? ja som dufala, ze vtedy schudnem este viac 😖 😝
Ale ked rozmyšlam, ze kolko budem za nou chodit a kontrolovat ju, ze aby sa jej nieco nestalo, no neviem, nasa už teraz velmi vymýšla, a to vie len na štyroch dozadu. všetko chce vedieť, vidieť,ohmatať a ochutnať 😅
...dufam, ze schudnem viac 😀

opica
19. dub 2010

lily, ja minimalne chudnem tym,z e ho furt musim davat prec od tych mojich svetov, od krbu a tak, on si proste prilezie kam chce a teda musim vzdy vstat a posunut ho...kedze moje vysvetlovanie zatial nezabera...takze kazde rano citim riadne nohy 😉

lily1983
19. dub 2010

no opica, ja tiez myslim, ze to bude takto prebiehat, ked sa viac rozbehne, a ked zacne behat, to bude, boooože 😅 len aby sme vsetko dobre zabezpečili 😀 ja necitim inak nič, žiadnu svalovicu, dokonca ani po fitku, neviem, ci moje telo pýta este viac pohybu 😀 ale mám ho teda dosť, ja nestíham nikdy, a vždy je čo robiť.ale otecko je doma, takže je s malou a ja makám 😉

opica
19. dub 2010

lily..ved ja nechapem, ja sportujem a tak, ale toto je asi v kuse nejaka zataz 😎 ale nevadi, aspon som v pohybe.
inak, to svetov malo byt kvetov 😀
no jo, ale ako sa tesime, ked sa naucia nieco nove 🙂

lily1983
19. dub 2010

ale ano, velmi sa tesim ked nieco nove dokaže..a ten pohyb, niekedy dobre odkvacnem inak..ale tak uz zacinam pomaly kavičkovat, čo ja som kavu nemusela...co uz 😒

rimmel
7. kvě 2010

hlasim ze maly stvornozkoval asi par sekund!! uz to spravil parkrat, ze sa vystveral dakam a ked zliezol, tak na 4 a potom chvilu liezol 😀

dankolucka
7. kvě 2010

supeeeer

rimmel
7. kvě 2010

🙂

brusinka.pusinka
7. kvě 2010