8 měsíců a neleze. Co vaše děti?

lima
18. led 2012

Najde se tu nějaká maminka které dítko taky neleze ??? Jsem už bezradná nevím jak ji mám už motivovat k nějakému pohybu ☹ Nevidím v ní nějaký problém až na to že je líná 🙂

dlabinecka
20. led 2012

@lima A co jako dr. přijde v nepořádku? že osmiměsíční dítě neleze? To bych změnila doktorku....
@helcenka Já nevim -tlak,. KAždá máme svůj rozum a opravdu bychom chtělůy, aby naše děti uderem osmého měsíce všechny lezly? Aby uderem roku chodily? Ne, děkuju, radši mám svůj originál. Co se týče lezení, tak je zcela v normě, když dítě začne lézt do 14ti měsíců, takže fakt nechápu tohle téma (případně teda doktorky, které něco takového řeší...)

lima
autor
20. led 2012

@dlabinecka No právě že mi dr řekla že doufá že na 10ti měsíční kontrole už poleze a já mám popravdě strach s toho že nás bude honit někde po doktorech ☹ možná plaším zbytečně a jen mi řekne že na příště už musí lézt . Toto téma sem založila spíš pro své uklidnění že v tom nejme sami 😉

dlabinecka
20. led 2012

@lima Aha, tak to se omlouvám, přiznávám, že jsem nečetla celou diskuzi. To je nesmysl, mě Eliška začala lézt asi týden před prvníma narozeninama. I kdyby Tě dr. někam honila, tak to můžeš odmítnout. Nejde ani tak o to, co děti dělají, ale jak to dělají, což bohužel pediatři vůbec neřeší...

teckovanaorchidej
20. led 2012

jé, to je téma 😀 já ani moje sestra jsme prý nelezli, můj první syn taky ne a moje poslední dcera vypadá, že se taky lézt nenaučí. Nu což, každý jsme jiný, i když dr se taky neúnavně vyptává, jestli leze nebo neleze, bude jí 9 měsíců a nic 😀 😀

helcenka
20. led 2012

@dlabinecka - tak to já zase chápu, když můj syn začal chodit až v 16 měsících a pořád mi někdo říkal, jak to, že ještě nechodí, měla jsem to denodenně na "talíři", tak jsem byla taky nervózní z těch řečí a potřebovala jsem se někde ujistit, že to, že ho nenutím a nechávám to na něm, dělám správně. A to, že to tak je i jinde, mě uklidnilo, protože jinak byl naprosto v pořádku, jen prostě chodil dlouho...

@lima - chápu tvoje obavy, moje mudra na nás sice netlačila s ničím (teda kromě toho, jak jsem už psala, abych syna tolik nekrmila...), ale vždycky tak divně koukala... Ale když jsem od ní chtěla radu ohledně toho nočního kojení, tak se smála a říkala, že ona vstávala se synem do 3 let... Takže když vidím, že je malá OK, jen prostě neleze a je líná a vzteklá, když ji do něčeho nutím, tak si to dělám po "svém".

dlabinecka
20. led 2012

@helcenka Jenže to je prostě se vším. Moje malá odmítal coby novorozenec kočárek, takže jsem jí nosila výhradně v šátku, vyslechla jsem si takovejch keců, používáme látkovky, opět kecy. Eliška chodila ve 14ti měsících, taky žádnej fofr. Jak říkám, jde o to sledovat jak dělá to, co dělá a ne řešit, co ještě nedělá. Kecy budou mít lidi pořád 😉

lima
autor
20. led 2012

To je pravda lidi dokážou děsně krtizovat cizí ale vady ( myslím jen obrazně ) u vlastích jsou OK . 🙂 Samo že Nelču do ničeho nutit nebudu stejně to ani nemá cenu a když prostě v těch 10 měsících nepoleze tak protě nepoleze pokud jinak bude OK řešit to nebudu nechám to na ní stejně mi nic jiného nezbývá 😀
ALE VÁŽĚ MI VAŠE NÁZORY A PŘIPOMÍNKY MOC UKLIDŇUJÍ 🙂

dlabinecka
20. led 2012

@lima No, a můžu se zeptat, co teda dělá? nejspíš jsi to tu už někde psala, ale já to nedohledala. plazí se? Nebo je na kolínkách nebo se přetáčí (válí sudy?)

helcenka
20. led 2012

@dlabinecka - já vím, že lidi budou mít řeči, naše malá zase odmítá dudlíka, když byla menší a šoupla jsem jí ho do pusy, tak se po něm dávila a teď ho má jako hračku a prohlíží si barevné obrázky 😀 . Všude jsem poslouchala, jak jsem ta "moderní uvědomělá matka", která nedává dítěti dudlíka, protože když mi někde brečela, tak mi říkali proč jí nedám dudlíka, a když jsem řekla, že ho nemáme, že ho nechce, tak mi stejně nikdo nevěřil, jenom ty mámy, které si na zažily na vlastní kůži, tak uvěřily.
Já vím, že se na lidi můžu vyprdnout, teď to tak taky dělám, ale jen jsem tím chtěla říct, že dokážu pochopit maminky, které mají obavu, když jejich dítě nedělá něco, co je vzhledem k věku, pohlaví a já nevím čemu všemu, běžné nebo nesplňují "průměr", i když jsou jejich dětičky v pořádku...

helcenka
20. led 2012

Např. naše prďola se zvedne na ručkách, někdy skrčí nožky a zvedne prdelku, ale hlavu zaboří do země a má z toho děsnou legraci, pak ji to přestane bavit, tak se překulí na záda a čeká, jestli ji náhodou třeba nezvednu nebo tak, když se nic neděje, tak se začne vztekat nebo se snaží sednout... Po plazení nebo lezení ani památky... Tak jsem docela zvědavá, jak to s náma půjde dál, protože je pohodlná, uvidíme. Jediné co ji teda docela baví, je, že když může, tak se o něco přitáhne do stoje, ale musím ji přidržet, jinak si vyrazí zuby 😀 .

dlabinecka
20. led 2012

@helcenka Chi já to chápu, naše Elí byla totéž. řvala a řvala a dudlíka ne-e. Kočárek ne-e. Prostě paráda 😅 A taky řvala u koupání, což děti prý milují, tak mi tchýně řekla, at jí nekoupu . taky dobrej nápad. No, a taky děti prý nesnáší olivy, naše Elí je zbožnuje 🙂 Já to taky chápu, ale to je právě o tom, že to cce si něco zjistit. Pokud by byla máma nervozní, tak bych se poradila s odborníkem. Což není pediatr, ale fyzioterapeut.. Já mám dětskou fyzi v rodině, takže to mám z první ruky, což je fajn 🙂 Ony mamči často ani neví, co udělat proto, aby dítě dělalo to, či ono 😉

lima
autor
20. led 2012

@dlabinecka Jj přetáčí se , když úplně neleží tak si sedne a max na břiše vyšpulí zadek ale nejlíp jí jde ječení 😀
Jo a ještě se při sebemeší příležitosti chce stavět na nohy ty moc dobře ví na co má 😀

dlabinecka
20. led 2012

@lima tak sedat by si neměla 😉 Ničí si tím břišní svaly a páteř. Teda tímhle způsobem 😉 No, tak ječí, tak nemá čas se o něco snažit 😅 Podle mě je v klidu 😉

helcenka
20. led 2012

@dlabinecka - to já taky u prvního nevěděla, tak jsem se radila s mamkou, ta mě vždycky uklidnila, že to přijde samo a já byla relativně v klidu 😀

dlabinecka
20. led 2012

@helcenka jo. Já se u první ze všeho hroutila a ted si furt jen řikám : "mě je to jedno " 😅

lima
autor
20. led 2012

@dlabinecka Tak to je asi pravda 🙂

lima
autor
20. led 2012

@dlabinecka No jooo ona je v klidu ale kdo to má poslouchat 😀 😀 😀

helcenka
20. led 2012

@lima - jééé, tak to jsou ty naše princezny hodně podobné, ječení, vyšpulení zadku (naše ještě u toho zaboří obliček do země) a dýchá jako čtyři... a při sebemenší příležitosti se přitáhne do stoje. A do sedu se taky zvedá přes břicho, někdy když má dobrou náladu, tak si sedne přes bok opírá se přitom o ruce... A to ječení a vztekání...
Co je malá za znamení?

lima
autor
20. led 2012

@helcenka Nelinda je býk 😀

helcenka
20. led 2012

@lima - tak to sedí, malá je taky býk a kdy jste na konci dubna? To si s holkama ještě užijeme... 😉 Já mám doma ještě do toho malýho kozoroha, tak si užívám dvojnásob 😀

lima
autor
20. led 2012

@helcenka Nelča je 27 😀 a mám ještě střelce 🙂

helcenka
20. led 2012

Naše malá je o den starší 😀

luciina
20. led 2012

Klid! Moje Eli se dlooouho jen plazila a pak když začala lézt tak zase dlooouho lezla a začala chodit až v 17ti měsících. A ten tlak od ostatních jako třeba od rodiny nebo ostatních mamin či přátel byl hnus. Ona ještě neleze, nechodí? Fakt to vydeptá, ale přes noc mě to přešlo 😉 . Má ještě čas - třeba pak to bude fofr.

dlabinecka
21. led 2012

@lima Tak to chápu, já si taky nějaký ten řev u malé vyslechla, ale to je holt uděl 🙂 Zkus jí prostě lákat, motivovat a ona pak opravdu může udělat šup šup a vezme všechno jedním vrzem 😉

saminomimino
21. led 2012

vůbec se tím netrap známé kluk lezl až v roce a je zcela zdravý jen lenoch,syn mi lezl přesně v osmi dcera už leze teď a upřímně není to až tak super 😀 vleze všude je to 3x taková práce a starost 😉

saminomimino
21. led 2012

@romcovaklarka ono je to hodně tou hmotností,malá leze jak drak ale Sam byl v jejím věku jak pecka lézt začala až v konec 8 měs,je mezi nimi skro 3 kilový rozdíl na tento věk a je to znát 😉

saminomimino
21. led 2012

nutno podotknout že malá je drobná maličká,větší a těžší děti začínají se vším obvykle později 😉

romcovaklarka
21. led 2012

@saminomimino No asi jo, naši Samové jsou oba pořádní chlapi 🙂

lima
autor
21. led 2012

@saminomimino No není to až tak pravda Kuba byl buřtík a Nelču teda předběhl 😀

zdezli
21. led 2012

Moje dcera zacala lezt az v roce, do te doby se jen plazila. Chodit v 16 mesicich a ted lita jak diva 😀 Synkovi bude ted 7 mesicu a zatim se jen pretaci a pivotuje..