8 měsíců a neleze. Co vaše děti?

lima
18. led 2012

Najde se tu nějaká maminka které dítko taky neleze ??? Jsem už bezradná nevím jak ji mám už motivovat k nějakému pohybu ☹ Nevidím v ní nějaký problém až na to že je líná 🙂

ciernavila
21. led 2012

nas na konci deviateho mesiaca sa zacal asi tri dni plazit a hned uz liezol po styroch. Dovtedy bol len na bruchu a valal sudy. Zrazu sa to behom jedneho tyzdna rozbehlo, tak netreba sa bat...

saminomimino
21. led 2012

@lima jistě není to pravidlo jen jsem to tak měla já a pár mých kamarádek,ale může to být i jinak 😉

saminomimino
21. led 2012

@romcovaklarka no jo ten váš ještě o krapek větší 😀

zanet.82
21. led 2012

mno jo tak to nase slecny ve znameni "byka" budou lenosky to je ono a zahada NELEZENI je vyresena 😀

lima
autor
21. led 2012

@zanet.82 Jasně to bude určitě tím 😀 a už vím čím argumentovat doktorce 😀 😀 😀

ined77
21. led 2012

holky, ještě mě tak napadlo a jestli nevadí, zeptám se vás 🙂 ...ukazují vaše děti prstíkem na něco? myslím okolo toho 9,10,11....měsíce?

alenv
21. led 2012

@ined77 malej přímo neukazuje... jen se na to natahuje.. ale že by vzal přímo prstík a ukázal to ne.. en natáhne celou packu a víš co a kam chce

lima
autor
21. led 2012

@alenv u nás je to taky tak 😉 samotný prstík zatím nee 🙂

zanet.82
22. led 2012

@ined77 my spis ukazujeme ruckou natazeny prstik je zatim spise nahoda nez cilena cinnost a je nam skorem 8,5 mesice.

zanet.82
22. led 2012

@lima jojo 🙂 nejake vymluvy si najit musime, ale jinak to fakt chce pevne nerviky a nedavat hracku spis oblibenou dat jako motivaci u nas to zafungovalo a mala se snazi jakkoliv dostat za hrackou, jinak jsme cvicili vojtovku tedy jen na rehabku protoez jsem na to nemela srdce a nervy, a mala dela pokroky sama proste je jen linejsi a na vse si bere vice casu.....

pavlinka_zetko
23. led 2012

@lima Pavlík se o víkendu začal rozlézet. Ve středu jsme byli na rehabilitaci, ukázala nám nový cvik z Vojtovky. Měla jsem pocit, že ho neděláme úplně dobře, ale už v pátek se plazil vpřed a začal se stavět na kolínka. O víkendu to akorát vypiloval. Takže včera večer místo usínání byl v postýlce na čtyřech a zkoušel se plazit případně lézt 🙂 Teď zvládne udělat jeden dva kroky, než se rozplácne. Takže pokrok bych řekla dost rychlej. Malá taky určitě začně brzo lézt. Užívej si, dokud víš, že jí najdeš tam, kde jí položíš 🙂

lima
autor
23. led 2012

@pavlinka_zetko Snad budu i já moct brzo napsat takovou zprávičku 🙂

weri1
23. led 2012

@lima malej začal lézt až po 9 měs. nijak mi to nevadilo 😉

lima
autor
23. led 2012

@weri1 Mě osobně to taky nijak nevadí 😉 jen mám stach že dr to vidí jinak 😠

lima
autor
29. led 2012

Tak hlásím pokrok sice né směrem kupředu ale válíme sudy 😀

lima
autor
13. únor 2012

Tak stále sudy válíme a čím dál líp a kam nám to prostor dovolí ale toť vše 😎

helcenka
13. únor 2012

@lima - my taky ještě stále nelezeme, za 14 sní jdeme na desetiměsíční prohlídku 🤐 . Zato si malá stoupá kdykoli má příležitost. Když ji dám na bříško, tak se zapře o ruce a místo toho, aby se plazila nebo šla nakolínka a lezla, tak zvedne prdelku, opře se o šlapičky jako do stoje a žuchne, začne bulet a už na bříško nechce...
Jsem na to zvědavá. 😉

eva_j
13. únor 2012

Ahoj holky,náš Janeček má 8 měsíců a týden - nesedí, neplazí se, neleze a ani se nepřevalí na bříško. Cvičíme Vojtovku jak blázínci a pořád nic. Když se koukám na ostatní děti v poradně, je mi do breku ☹

lima
autor
25. bře 2012

Tak hlásím že kóóónečně lezeme 😀 sice ještě dost nejistě ale to se rozleze 😀

lima
autor
25. bře 2012

@eva_j Nezoufej si ♥ jak sem koukala tak je brouček dříve narozený tak potřebuje více času pusinka ♥ jako naše Nelda byla přenášená a podívej je jí skoro 11 měsíců a teprve cca2 dny se dá povídat o lezení 😎 nic se neboj Janeček to všechno dožene uvidíš 😉

helcenka
25. bře 2012

@lima - tak gratuluju, my nelezeme. Chvíli to vypadalo, že to bude, malá se začala plazit dozadu, tak jsem si říkala, že to přišlo. Jenže to trvalo tak týden a pak utrum. Zato stojí a snaží se o chůzi, když je na břiše, tak zvedne zadek, postaví se na hlavu a na šlapičky, udělá stříšku a snaží se všemožně stoupnout. Takže asi vůbec nepoleze. Doktorka na 10 měsíční kontrole říkala, že je to v pohodě, že je jinak OK, tak se nemáme znepokojovat.

lima
autor
25. bře 2012

@helcenka Nelda se taky snaží se postavit ale zatím má sama strach ale jak cítí že jí přidržuju tak se postaví hned 🙂 a chodit za ruce to se jí taky líbí 😀

snufi
26. bře 2012

@lima Dobrý, malé je teď 8 měsíců a vůbec nelezeme, jen děláme letadýlka. Můžu se zeptat kdy jste začali lézt? A cvičili jste nějak nebo tak něco, díky.

lima
autor
26. bře 2012

@snufi vůbec nic se neboj Nelda začala lézt je to tak dva dny 😝 asi cca 14 dnů se o to pokoušela 😀 žádné cviky sme nedělaly 😉 Jediné co to chce je dát malé ČAS do ničeho ji nenutit stejně to nemá vůbec žádnou cenu 😀 Taky sem už byla zoufalá proto sem založila toto téma a byla sem uklidněna tím že jednou se dočkám a dočkala sem se 😀 Tak moje rada zní klid a pohoda ona se to beruška taky naučí ♥

snufi
26. bře 2012

@lima díky 🙂 budeme čekat 😀

lima
autor
26. bře 2012

@snufi Jojo kdo si počká ten se dočká 😀 pak dej info zda byla beruška nakonec šikovnější než Nelda 😀

lima
autor
1. dub 2012

Hlásím další pokrok Nelinka se dneska sama postavila v pokoji u sedačky jinak se stavěla jen pokud věděla že jí jistím ale byla sem v kuchyni a jak sem přišla stála u sedačky 😀

kacenka03
1. dub 2012

to náš sedmiměsíční divoch už ve 4 měsících lezl,a ted nám přeleze pokoj do2 min,uplně celý 🙂 a už se snaží i postavit 🙂 a máme dva zoubky a říkáme TÁTO! Pan Dr.říkal že už by za měsíc mohl na kontrolu přijít po svých 🙂 tak uvidíme 🙂 😀 😵

lima
autor
2. dub 2012

@kacenka03 No v takovém případě sem ráda za lenošku 😀

kacenka03
2. dub 2012

@lima no taky bych chtěla mít to malinkatý miminečko který jenom leží 🙂 ted neustálé lítání okolo něj 🙂 aby se něco nestalo 🙂