8 měsíců a neleze. Co vaše děti?

lima
18. led 2012

Najde se tu nějaká maminka které dítko taky neleze ??? Jsem už bezradná nevím jak ji mám už motivovat k nějakému pohybu ☹ Nevidím v ní nějaký problém až na to že je líná 🙂

lima
autor
19. led 2012

@ined77 No právě 😎

beruska1989
19. led 2012

@lima k těm zubům🙂 Natálka měla první až v 9 měsících, a já jako mímo prej taky😀

helcenka
19. led 2012

@lima - ahojky, koukám, že máme skoro stejně staré obě dětičky a jééé, my máme taky Kubíka 😀
Naše prďola taky neleze, je to taková lenoška a tvrdohlavá jako bejk 😀 , jestli ona nebude býk... Je jinak moc šikovná, už má 4 zuby, už týden kaká jen do nočníku a všimla jsem si, že spousty věcem rozumí 😉 , ale jen když chce.
Na druhou stranu se jí vůbec nelíbí na bříšku, vždycky když sedí a pro něco se natahuje a překulí se na břicho, tak zaboří obličej do země a řve a řve 😀 .
Ale to lezení mě zas tak netrápí. Malej taky začal lézt, až když stál. Co mi vadí je, že pořád v noci vstáváme a kojíme po 2 hodinách.... 😝

helcenka
19. led 2012

A teď jsem to přečetla úplně celý...
Já bych na ní moc nepospíchala. My jdeme za 14 dní k mudře, tak jsem zvědavá, co mi řekne. Ale u malýho, který začal lézt až kolem 10.-11. měsíce, kdy už stál, tak taky nic neřekla, a samostatně chodit začal až v 16. měsících. Ale pusa mu jela od roka, v roce a půl mluvil ve větách, znal všechny barvy.... Prostě děti se nedají škatulkovat, každé je prostě jedinečné a jiné...
Na naší prďolu taky nepospíchám, i když už se převalí na bříško, tak před ní dávám kde co, aby si to vzala, ale ona když jí to nejde, tak se natahuje a natahuje a pak se začne vztekat... 😉

lima
autor
20. led 2012

@helcenka No tak jak to čtu je to u nás úplně stejné 😀 😀 Nelča už sedí hezky dost už udržuje rovnováhu v sedu ale musim jí posadit 😠

ined77
20. led 2012

@lima 🙂 ..tak to právě nedělej, pokud můžu poradit, tím ji "brzdíš".sednout si dítko má tehdy až to dokáže samo 😉 .začít lozit mají děti právě z bočního sedu, do kterého se ale musí dostat samy, musí na to mít dostatečně pevné zádové svalíky a to, že udržuje rovnováhu právě svědčí o tom, že ještě na sed připravená není 🙂 .

evcounek
20. led 2012

nic si z toho nedělej, že nelezete. Náš Lukášek začal lést až asi 14 dní po tom co začal chodit. No a to bylo někdy kolem 11 měsíce a do 10,5 měsíce chodil. Podotýkám, že sám bez rukou. Na Lezení on nikdy nebyl a teď, když vidí malé děti lézt tak se bojí 😀

ivasad.
20. led 2012

Naše malá se začala v 9 měsících plazit, asi v 11m teprve začala pérovat na kolínkách, a lézt po čtyřech začala až někdy těsně před prvními narozeninami. Z toho pérování na kolínkách se zkoušela stavět, což jsem moc ráda nebyla, chtěla jsem aby dřív než chůzi zvládla lezení po čytřech. Naštěstí to tak dopadlo, od roka do 14,5m lezla jako drak a pak začala chodit. Takže myslím že zakladatelka tématu může být zcela v klidu 🙂 Dneska se mi zdá, že je moderní - jakmile dítě není přesně podle tabulek, hned ho honit na rehabku a řešit to... 😅

ivular
20. led 2012

@lima Na to posazování pozor - z pohledu rehabilitačních terapeutek je jakákoliv pasivní vertikalizace vysloveně zapovězena. (tou vertikalizací se má na mysli nejen posazování ale i třeba chování ve svislé poloze). Děťátko si musí projít všechny vývojová stádia - individuální je jen to, kdy je projde. Sezení by optimálně mělo přijít až poté, co děťátko už leze. Takže pokud mu bude třeba rok a pořád nepoleze, tak by pro něj mělo být prostě i v roce sezení tabu.
Já vím, že se děťátku v sedě i líbí, že se tím zabaví, ale vydrž a rozhodně neposazuj, protože opravdu teď se rozhoduje, jestli bude mít celý život problémy se zádama (i když to zní nadneseně).

lima
autor
20. led 2012

@ined77 no asi bych ji neměla posazovat ale to bych s ní vůbec nevydržela ☹ ☹ ☹ ale samo že nesedí celý den jen párkrát a na chvilku 😅

lima
autor
20. led 2012

@ivular Ona si ale dokáže sednout sama pokud není v úplném lehu ale tím že se přitáhne tak fakt nevím 😕 😕

1983hr
20. led 2012

Mě malej neleze,nesedí a má 9měs.

ivular
20. led 2012

@lima No hele, v době, kdy už se náš malý uměl bez problémů posadit sám, mě viděla jedna vyhlášená fyzioterapeutka, že jsem ho zhruba na 30 sekund posadila, abych mu oblíkla bundu. Nepřála bych ti vidět, jak jsem dostla jsem za uši, proč ho podporuji v něčem na páteř tak zatěžujícím 😉 Jak jsem psala, sezení (a jiné formy vertikalizace) zvládne dětská páteř bez problémů teprve poté, co aspoň měsíc (raději dva a nejlépe tři) od rána do večera lezou.

lima
autor
20. led 2012

@ivular No tak v tom případě mi volejte Chocholouška 😝 😀

lima
autor
20. led 2012

@1983hr Vím že to bude znít hnusně ale sem ráda že v tom nejsem sama 😀

1983hr
20. led 2012

@lima hele já se tim nestresuju,dr říkal že do 10mes.má čas a ani pak to neni katastrofa

lima
autor
20. led 2012

@1983hr No jo no prostě jsme pomaleší no je pravda že s tím stejně nic neudělám když ona sama nechce 😉

ivasad.
20. led 2012

Jo a s tím sezením - já taky neposazovala, dítě má sedět až když to zvládne samo si sednout z lehu. Tj. otočí se na břicho, zvedne se na čtyři a ze čtyřech přes bok si sedne... Babičky koukaly divně, že v 9 měs. nechávám malou pořád jen ležet, nebo pást koně, ale což...
@lima mně hodně pomohlo polohovací lehátko, kde je dítě na šikmé rovině, tudíž má jakž takž rozhled, a zároveň leží na rovné podložce... Máme lehátko kde jsou polohovací i nožky, tudíž skutečně malá nebyla ani v polosedu, z toho se taky brzy chtěla zvedat do sedu, ale to jsem nechtěla aby dělala 😉

1983hr
20. led 2012

Manžel se včera snažil malýmu domluvit aby začal lézt a dokonce kolem něj lezl.Prcek chytl záchvat smíchu a řekl poprvé táta🙂 Ale lézt se mu nechce,houpe se na 4 a nebo si lehne a dělá letadlo.

evcounek
20. led 2012

tak to my jsme asi fakt exotí 😎 , protože náš Lukeš seděl tak od 7-8 měsíců a to jen proto, že se dokázal z lehu na zádech sednout tím že si zabral pomocí bříšních svalů. 😒 Protože se mi začal točit až kolem 8 měsíce a to ze zad na bříško. když jsem to říkala doma tak mi nikdo nevěřil jen dokud jim to Lukášek nepředvedl sám. 😀 To byla mela, že to dělat nesmí (hlavně tchýně byla dost hustá) 😠 a tak dále, ale on mu v tom nikdo nepomáhal a ani jsem ho to neučil tak co cítil se na to tak to zvládnul ůplně sám.

helcenka
20. led 2012

Naše malá se do sedu přitáhne, když je v poloh. lehátku nebo na trošičku zvýšeném leží, nemusí to být moc, ale musí opravdu něco moc chtít 😀 , teď s začala v postýlce spíš přitahovat do stoje. Takže vidím, že to jde, ale jinak je šíleně pohodlná.
Ale taky ji občas musím posadit, jinak bych s ní nevydržela...

helcenka
20. led 2012

@evcounek - naše prďola taky zatne břišní svaly, ručičky si skrčí, dá si je v pěstičku a už jede do sedu (když se nemá za co přitáhnout) 😀

verunek
20. led 2012

Tak nám je 8měs. a 2týdny, nelezeme, neplazíme se a ani zuby nemáme.Malou posazuju a když ji odmítnu posadit, tak se z lehu za pomocí břišáků stejně zvedne.takže to vyjde prašť jako uhoď.Mě spíš vadí otázky okolí, kdy furt jen slyším,a už lezete?a jaktože nelezete?už byste měli..atd...Zatím sis tím hlavu nelámu, uvidím,co nám řekne dr.na 10ti měs. prohlídce.Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama, jak tady tak čtu tu diskuzi🙂

lima
autor
20. led 2012

@verunek taky sem moc zvědavá na ko koncem února 😀 i když budu tajně doufat že si to rozmyslí a pohne se kupředu 😀 😀 😀 A jina i mě je líp že nemám jako jediná líné dítě 😉

fender
20. led 2012

@lima hele a kdy jindy by měli být líní než když jsou mimina? pak už po nich bude furt někdo něco chtít.... oni ví, proč to dělají 😀

@verunek jj, všichni mají hrozné starosti, když jde o druhé lidi 😀 kdy se vezmete? a to už se budete brát? a kdy budete mít prcka? a to už jsi těhotná? ty ještě kojíš? ty už nekojíš? už leze? už chodí? on ještě nechodí? už mluví? on ještě nemluví? a kdy budete mít druhé? 😀 😀 😀

naše dítě bylo na fyzické aktivity taky pomalé..... na druhou stranu je od 21m bez plenek, nemluví, ale pozná polovinu abecedy..... ten umí to a ten zas tohle 🙂

verunek
20. led 2012

@fender Přesně tak, s tím kojením jsem to zapomněla napsat..to slyším taky dost často a ještě zděšení,když odpovím, že stále ještě kojím,sice jednou přes den a jinak noční kojení,ale údiv okolí je neskutečnej.Já už na to kašlu, protože to bych se z těch otázek musela zbláznit.

dlabinecka
20. led 2012

ježiš, kam ty děti ženete?!?

helcenka
20. led 2012

@verunek - já taky pořád poslouchám, proč malou ještě kojím 😀 Že už je velká... Přes den kojíme teda 2x, ráno a večer, ale popravdě to noční kojení mi už leze na mozek, protože vstáváme minimálně 6x. Rozhodně ji nebudu kojit do 3 let, až mi jednou hrábne, tak ji odstavím 😉 .

helcenka
20. led 2012

@dlabinecka - myslím, že je nikam neženeme. Mě to neva, že malá neumí ještě něco, co by jakoby už u mět měla. Zase v něčem jiném je napřed.
Ale chápu maminky, které jsou znepokojené, protože dnešní doba je hektická a tlak se na ně valí ze všech stran, proč ty jejich dětičky ještě neumí tohle a tohle zase už umí a neměly by....
Sama si vzpomínám u syna, kdy jsem byla jako prvomaminka u mudry a ona mi řekla, abych ho tolik nekrmila a dávala mu menší dávky mlíčka, že je jako koule. No tak jsem se na to vyprdla, protože dítě nenechám řvát hlady a žádné následky to nemá. Ve 4 letech není žádná koule, je naprosto normální, spíš štíhlejší...
Ale tlak na maminky fakt chápu.
@lima - my jdeme na kontrolu už za 14 dní, tak jsem zvědavá, co nám bude řečeno...

lima
autor
20. led 2012

@dlabinecka řekla bych že my ani nikam ale dr to vidí jinak ☹